Skocz do zawartości


Zdjęcie

WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
2184 odpowiedzi w tym temacie

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
karate_koks
Nie ma żadnych szacunków i prawdę powiedziawszy nie za bardzo interesuje mnie czy przyjedzie ktoś spoza Podkomisji. Zaproszeni zostali wszyscy, ale czy ktoś zechce przyjechać to już jego sprawa. Wiem, że Kwieciński zrobił w tym samym terminie szkolenie dla wszystkich czarnych pasów - oczywiście obowiązkowe :) :) :) Koledzy z karate WKF mają w Szczecinie swojego guru, znakomitego fightera Pinnę, więc raczej pojadą do Szczecina. Tak więc jak widzisz nie należy spodziewać się tłumów spoza Podkomisji... Dla mnie ważne jest ile osób przyjedzie z klubów Podkomisji. Impreza ta jest bowiem /co nie jest tajemnicą/ kosztowna i pozwoli nam sprawdzić się w oparciu o naszych ludzi w aspekcie przyjazdu Maestro Shirai. Jednym słowem obecne zgrupowanie da nam odpowiedź na pytanie czy stać nas na sprowadzanie najlepszych instruktorów i Mistrzów karate licząc tylko i wyłącznie na siebie. Wszystko okaże się na pierwszym treningi w sobotę o godz. 10.00

ziellik
Oczywiście opcja większej sali...być może w zupełnie innym miejscu.

macp
oczywiście możemy zrobić Nijushiho /moje ulubione kata/ ale skoro już zostało wszystko zaplanowane to nijushiho zrobimy dopiero na kolejnym /trzecim/ treningu. Wszystko oczywiście zależy od was, jesli będziecie chcieli się uczyć będą specjalne treningi. Czasu mamy wiele.

włochata
sochin dla ciebie wydaje się być dobrym pomysłem, wszystko jednak okaże się w praniu :D Pożyjemy - zobaczymy.

Pozdro@ll
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

karate_koks
Nie ma żadnych szacunków i prawdę powiedziawszy nie za bardzo interesuje mnie czy przyjedzie ktoś spoza Podkomisji. Zaproszeni zostali wszyscy, ale czy ktoś zechce przyjechać to już jego sprawa.


Tak tylko pytalem...

Wiem, że Kwieciński zrobił w tym samym terminie szkolenie dla wszystkich czarnych pasów - oczywiście obowiązkowe :) :) :)



Slyszalem o tym tez :) :)

Koledzy z karate WKF mają w Szczecinie swojego guru, znakomitego fightera Pinnę, więc raczej pojadą do Szczecina.



Tez doszly mnie sluchy o tym.

Tak więc jak widzisz nie należy spodziewać się tłumów spoza Podkomisji...



No pozyjemy zobaczymy, poprostu jestem ciekaw, za tydzien sie przekonamy
  • 0

budo_goguś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chojnice- Konitz

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Bardzo się cieszę z tych planowanych treningów. Jestem bardzo ciekawa, jak będzie wyglądał mój wyskok w Unsu :lol: , ale wszystkie kata chętnie poznam. Już nie mogę się doczekać kolejnego treningu we Wałczu.

Sochin też mnie interesuje, zmiana tempa, kata średnio trudne i fajne. Może już na pierwszym treningu planowanym, 8)

Pozdrowienia dla DANA i ekipy z Podkomisji :)
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
dan powiedzial
Wiem, że Kwieciński zrobił w tym samym terminie szkolenie dla wszystkich czarnych pasów - oczywiście obowiązkowe :) :) :)

:rofl: specjalnie to zrobil? a jak sie to szkolenie nazywa dla wszytkich czarncyh pasow bo nie ma takiego w kalendrzu imprez?
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wojtas25
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie trudno zgadnąć, że niemal wszyscy główni instuktorzy klubowi tam będą MUSIELI się pojawić więc ... ?
Tak na marginesie - skoro nie musisz być w Łodzi w tym samym terminie to może przyjedziesz do nas poćwiczyć ze słynnymi instruktorami należacymi do ITKF-u ?
Zapraszam - może się czegoś nauczysz...
Pozdrawiam
dan
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Wojtas25
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
nie trudno zgadnąć, że niemal wszyscy główni instuktorzy klubowi tam będą MUSIELI się pojawić więc ... ?
Tak na marginesie - skoro nie musisz być w Łodzi w tym samym terminie to może przyjedziesz do nas poćwiczyć ze słynnymi instruktorami należacymi do ITKF-u ?
Zapraszam - może się czegoś nauczysz...
Pozdrawiam
dan


chodizlo mi glownie o slowo "wszyscy" beda pewnie tylko sedziowie i kadra ,ktora mam obowiazek startu.ja musze startowac wiec nie moge byc niestety ,ale jka zaprosice senseia Shirai to bede napewno .pozdrawiam
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Niestety obawiam się, że także nie przyjedziesz. Pewnikiem jest, że będziesz miał w tym czasie ważne spotkanie w Łodzi w którym zapewne będziesz musiał uczestniczyć :) :) :)
Zresztą nie jest pewne, że na szkolenie z Maestro Shirai będziemy wszystkich zapraszali. Może zrobimy tak jak Prezes PZKT zapraszając przed laty Nishiyamę - tylko dla wybrańców... No cóż jesteśmy z jego stajni, dużo sie od niego nauczyliśmy :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Niestety obawiam się, że także nie przyjedziesz. Pewnikiem jest, że będziesz miał w tym czasie ważne spotkanie w Łodzi w którym zapewne będziesz musiał uczestniczyć :) :) :)
Zresztą nie jest pewne, że na szkolenie z Maestro Shirai będziemy wszystkich zapraszali. Może zrobimy tak jak Prezes PZKT zapraszając przed laty Nishiyamę - tylko dla wybrańców... No cóż jesteśmy z jego stajni, dużo sie od niego nauczyliśmy :lol: :lol: :lol:

:rofl: jak dziecko
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wojtas, Wojtas... jesteś nawiedzony. Nie odróżniasz g... od czekolady więc daj sobie spokój i jedź do łodzkiego guru po dalszą część jego jedynej prawdy objawionej...

Na przyszłość mam jeszcze prośbę: nie zaśmiecaj forum W.S.I. :evil:
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wojtas, Wojtas... jesteś nawiedzony. Nie odróżniasz g... od czekolady więc daj sobie spokój i jedź do łodzkiego guru po dalszą część jego jedynej prawdy objawionej...

Na przyszłość mam jeszcze prośbę: nie zaśmiecaj forum W.S.I. :evil:
  • 0

budo_wojtas25
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 344 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ZD-WOLA

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Wojtas, Wojtas... jesteś nawiedzony. Nie odróżniasz g... od czekolady więc daj sobie spokój i jedź do łodzkiego guru po dalszą część jego jedynej prawdy objawionej...

Na przyszłość mam jeszcze prośbę: nie zaśmiecaj forum W.S.I. :evil:


wypowiedz na poziomie prawdziwego mistrza.zamiast argumentow bluzgi .brak pwnosci siebie?kompleksiki?mozna zamknac temat i wpuszczac tylko zarejestrowane osoby jest taka opcja na vortalu wiec jak nie chesz dyskusji to polecam.pozdro
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
widzę, że nie zrozumiałeś :?
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Ty Dan rozumiesz wszystko!!!! Na Walnym PZK też to pokazałeś!! Pozdrawiam.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Dzięki Waloo za uznanie ! Na Walnym pokazałem to co chciałem pokazać, że jestem przeciwny wzajemnemu opluwaniu, robieniu we własne gniazdo i podcinaniu gałęzi na której się siedzi. Na konfliktach w PZK korzysta bowiem prezes drugiego polskiego związku karate... Już na poprzednim Walnym Zebraniu członków PZK przekonywałem co poniektórych Waszych przedstawicieli, że to jest zła droga i zły sposób kontestacji. Zmiany są potrzebne i tego nikt po obu stronach nie neguje. Problem w tym jak je przeprowadzić i w tej materii zupełnie sie różnimy...
Czy nie widzicie, że to właśnie Wasze działania /m.in. zapowiedź wprowadzenia do PZK 150 klubów z Polskiej Federacji Karate/ spowodowały rozrost liczebności koyokushin a tym samym osłabiły w PZK pozycje shotokan ? Na ubiegłym zjeździe była względna równowaga i przy sensowanie prowadzonej działalności można było doprowadzić w ciągu 2-4 lat do porządanych zmian. Niestety Wasze działania - gwałtowne i częstokroć nieprzemyślane - przekreśliły te szansę na długie lata.
Nie wiem wszystkiego i zapewne także wszystkiego nie rozumiem, ale z racji posiadanego wykształcenia akurat trochę bardziej się znam na takich sprawach niż inni koledzy ze świata karate.
Również pozdrawiam.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Co fakt to fakt, w ostoi karate kontaktowego - na Śląsku sekcje Karate Tradycyjnego zaczynają się mnożyć, zamiast się kłócić na forum publicznym PZKT robi swoje- tworzy kluby, związki okręgowe, organizuje ligi wojewódzkie itp. Jeśli chodzi o przechodzenie instruktorów do róznych związków - zawsze to było i będzie. I nie ma czym się martwić. Konkurencja rodzi jakość. A że niektóre osoby w światku nie przepadają za sobą to prawda znana nie od dzisiaj. Ostatnio nawet KT mocno uderza na Warszawę... zajęcia prowadzi sam Boss.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Wiadomo dlaczego... Po odejściu z PZKT Bajkowskiego i Grubskiego i próbie powołania przez nich Polskiego Związku Karate Fudokan, Boss zrobił się czujny i dmucha na zimne...
Poza tym szanse na powołanie PZKF są jak na razie znikome. Rozmawiałem na ten temat z urzędnikami Ministerstwa Sportu. Oczywiście wszystko może się zmienić ale dopiero po zasadniczych zmianach prawa sportowego w Polsce a z tym jak bywa wszyscy wiemy.

Dopiero co uchwalono Ustawę o sporcie kwalifikowanym a już do sejmu wpłynęła jej nowela ponieważ kłóci się ona z niktórymi pozostawionymi aktami prawnymi. Np. w świetle Rozporządzenia w sprawie dyscyplin w których moga działać polskie związki mówi sie o karate jako o dziedzinie, która łączy w sobie różne dyscypliny /shotokan, kyokushin,...,itp/ zaś Ustawa o sporcie kwalifikowanym nazywa karate dyscypliną. Ustawa jest aktem wyższej rangi więc Panowie Bajkowski i Grubski próbując założyć PZKF powołali się właśnie na tę zasadę. Według niej karate Fudokan jest odrębną dyscypliną nie należącą ,jak do tej pory, do dziedziny: karate tradycyjne, co uniemozliwiało powołanie drugiego w karate tradycyjnym związku. Przypomnę, że dotychczas w dziedzinie karate tradycyjne funkcjonowały teoretycznie dwie dyscypliny: karate ITKF i karate fudokan.

Tak więc zmiany legislacyjne sa potrzebne, niestety ustawy powstają w pośpiechu i z wadami prawnymi. Rodzi to bałagan, który uniemożliwia senseowne działanie.

Co do zakładania przez KT nowych klubów, przeróznych lig, itp. to wynika to z przyjętej przez Kwiecińskiego "filozofii" w myśl której "psy szczekają a karawana jedzie dalej"...
Trudno nie zgodzić się z jej pragmatycznym wydźwiękiem. Dość napisać, że w naszej Podkomisji przyjelismy podobną zasadę. Tylko systematyczna praca i nie wdawanie się w jakiekolwiek wojenki może przynieść długofalowe rezultaty w postaci rozwoju organizacji i uprawianej dyscypliny. Problem w tym, że niestety w Polskim karate shotokan nie zawsze to jest możliwe...
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Niestety, interesy i interesiki są dla niektórych ważniejsze niż współpraca, a to rodzi zawiść. Podsumowująć... a to Polska właśnie.
  • 0

budo_waloo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.

Czy nie widzicie, że to właśnie Wasze działania /m.in. zapowiedź wprowadzenia do PZK 150 klubów z Polskiej Federacji Karate/ spowodowały rozrost liczebności koyokushin a tym samym osłabiły w PZK pozycje shotokan ? Na ubiegłym zjeździe była względna równowaga i przy sensowanie prowadzonej działalności można było doprowadzić w ciągu 2-4 lat do porządanych zmian. Niestety Wasze działania - gwałtowne i częstokroć nieprzemyślane - przekreśliły te szansę na długie lata.


I tu niestety muszę się zgodzić. Ale patrząc z innej strony, na każdy przyjęty do PZK klub shotokan "koledzy" z Kyokushin przyjmą dwa swoje kluby. I rachunek jest prosty. Pozdrawiam serdecznie.
  • 0

budo_dan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 732 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z dojo

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Tutaj z kolei ja zgadzam się z Tobą :)
  • 0

budo_mistress
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 690 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: WORLD SHOTOKAN INSTITUTE W.S.I.
Hej gawędziarze! Jutro się widzimy tak ? :)

Pozdrowienia dla wszystkich 8) .
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024