Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Y.Yamada jako uke, z roku 1965 na Florydzie. ok 15MB.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wasze wrazenia?
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Ignorant ze mnie bo tylko rok ćwiczyłem ale bardzo mi się podoba - szczególnie różne nikkyo przywołują wspomnienia z treningów...
Interesującym dla mnie jest ten specyficzny podskok podczas przemieszczania się przy iriminage, kotegaeshi czy kilku innych - widuję go tylko na filmach z japończykami - czy to samo tak wychodzi kiedy technikę można wykonać bardzo dynamicznie mając pewność, że uke sobie poradzi? Czy też jest to jakaś lokalna secyfika?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko

Interesującym dla mnie jest ten specyficzny podskok

To bardzo charakterystyczne dla Toheia. Z tego filmu wynika, ze z jo tez podskakiwal.
Nasladowcom Toheia takie podskakiwanie bardzo utrudnia cwiczenie.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Tam jest do sciagniecia tez film z obecnym Doshu...Co do tych panow to nie mam pytań...Moge sobie jedynie pomarzyc o takim poziomie bo chyba mi zycia nie starczy heheh ;)
  • 0

budo_borys
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Ogolnie Fajny film!

jo solowka ladnie okraszona wiatrakami jako show lepiej i szybciej od Ueshiby.
Ilu jego uczniow potrafi to powtorzyc? (wolniej oczywiscie).
Moze to brakujaca czesc slynnego kata ktore zatrzymalo sie na 13?

Byc moze najzdolniejszy uczen Dziadka?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Zaznaczam, że ten post jest wyłącznie moją prywatną opinią na temat stylu, jaki reprezentuje Koichi Tohei Sensei i nie mam zamiaru krytykować ( 8O ) pierwszego 10 dana aikido. Moja wypowiedź służy jedynie sprowokowaniu dyskusji otwartej na konstruktywną krytykę. Albo potraktujcie to jako moje "głośno myślę" :wink: (w końcu do tego służy forum...).

Muszę powiedzieć, że styl Koichi Tohei jakoś do mnie nie przemawia... Nie widze tam takiej kontroli uke jak u ŚP Nishio Sensei, czy tak "konkretnego" wykonywania technik jak np u Gozo Shiody... Zupełnie nie rozumiem tej idei "biegania i skakania" podczas technik (widziałem coś podobnego na filmach z O' Sensei, ale tylko tych wczesnych z lat 30tych... później już tego nie zaobserwowałem...)... Ogólnie moje wrażenia po tym filmie to to, że miał bardzo dobrze zrelaksowanych uke i przez to techniki były niezwykle płynne i miękkie (chociaż na początku technik np z ushiro kubi shime coś zauważyłem.. czyżby... oporowanie? :) ten element wyglądał akurat dość ciekawie.. tak jaby Tohei "badał" uke, aby potem móc nim rzucić)... I pokaz z jo faktycznie zrobił wrażenie... Ale skojarzenia miałem bardziej w niektórymi pokazami kung-fu niż z aikido (może właśnie przez te podskoki)... Czy Tohei coś takiego ćwiczył? (jodo, soujtsu?, bo kung fu raczej nie :wink: )

A swoją drogą dziwi mnie, że ktoś, kto w jednym wywiadzie zaprzeczal istnieniu jakichkolwiek sił paranormalnych w związku z aikido, był w stanie założyć jednocześnie KI Society...
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Ten wywiad przeprowadziło aikdo journal w 1996 i zamieściło też polskie go "Tatami" kilka lat temu.

Podobało mi się jak zgrabnie K.T wyszedł z Mata Leo.

Dla mnie ta technika jest bajeczna.
Na takim poziomie chyba nie robi różnicy czy uke jest zrelaksowany czy nie(mogę się tu bardzo mylić, wiem).

Zauważyliście że pokazy aikido wyglądają o wiele lepiej, kiedy ograniczona do minimum jest ilość latania w powietrzu i tzw. twardych padów?
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko

(chociaż na początku technik np z ushiro kubi shime coś zauważyłem.. czyżby... oporowanie? :) ten element wyglądał akurat dość ciekawie.. tak jaby Tohei "badał" uke, aby potem móc nim rzucić)...


Pierwsze duszenie z tyłu, to zamknięte - z tego sie nie wychodzi, przy dobrze zapiętym traci sie przytomność w kilka sekund. :twisted:

Poza tym podskoki... W niektórych technikach mogło by to mieć sens, w innych nie. Wolę stać na ziemi.
Jo fajne - w sensie - miłe dla oka, miłe do poćwiczenia.
Poza tym nic nadzwyczajnego w płynności nie widzę - dobrze podkładajacy sie uke i też tak zrobię :wink: - bo bez podkładającego to sie nie da chyba :twisted: no może gdybym rozumiał podskoki :) . Ale przyjemnie się ogląda. 8)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Ja od wiekow juz nie cwicze takich szerokich ruchow. Wydaje mi sie ze ludzie ktorzy cwicza duzo miecza robia aikido duzo bardziej oszczedne i liniowe. Takie szerokie ruchy sa dobra metoda pedagogiczna dla poczatkujacych, zauwazmy ze jest to rok 1965, czyli w dojo oprocz Yamady sensei sa sami poczatkujacy. Ruchy te pokazuja rowniez pewne zasady aikido, jak zmiane dystansu, czy "prowadzenie" uke, przedluzanie jego ataku, brak kolizji czy blokowania ataku.....itd. Jesli tak podchodzimy to pokaz jest ok. Mozna sie z niego wiele nauczyc.

Ale dzisiaj, od nas, instruktorow wymaga sie duzo wiecej. Czesto uke maja powazny bagaz doswiaczen w innych SW i takie ataki jak widac na filmie sa oczywiscie wykluczone. Co stawia bardzo wysoko poprzeczke, bo jakby jednoczesnie trzeba pokazywac ogolne zasady aikido a z drugiej strony stawiajac czola krotkim, trudnym atakom, zachowac skutecznosc technik w dojo.

Co do podskokow, to Dziadek byl raczej krotki, ok. 145 cm w kapeluszu, wiec zeby pokonywac duze odleglosci jednym krokiem(czego wymaga irimi) musial skakac, nie mial wyboru. K.Tohei tez gigantem nie jest.

Warto zauwazyc, ze poczatkowo(za zycia Dziadka) w technikach recznych, dystans przed atakiem pomiedzy uke i tori byl taki jakby obaj mieli bokeny. Co wymagalo innego przemieszczania sie robiac irimi.
Obecnie prawie nikt tak nie cwiczy, dystans jest duzo mniejszy, dla uke wystarczy jeden krok do ataku.
Byc moze powodem tego stalo sie odrzucenie zalozenia ze techniki reczne da sie zrobic przeciwko komus uzbrojonemu w boken lub jo?

Poza tym, obaj(Dziadek i K.Tohei) podczas tych skokow, uzywaja ciezaru wlasnego ciala do wychylenia atakujacego z rownowagi. Ja czasami to experymentuje przeciwko uke co maja ok 190 cm wzrostu i to dziala niezle. Ale nie nasladuje tego slepo, bo to wywoluje przeciwne skutki, jak pisal Prorock.
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Mam takie pytanko... U nas w dojo gdy ćwiczymy irimi nage z większym uke, to najpierw ściągamy jego głowę do naszego barku (uchwyt w okolicach karku, czasem z uciskiem na nerw :wink: ) a potem już normalnie wykonujemy irimi. Sprawdza się doskonale przeciw "gigantom" i nie trzeba skakać... :) A na filmie z Tohei też jakiś olbrzymich uke nie widziałem... Więc kiedy wprowadzono tą "innowację" w irimi nage ze ściągnięciem głowy do barku?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
a ja nie umiem tego sciagnac ....help...:)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Tomek
a to?
ed2k://|file|Aikido%20-%207th%20Dan%20Yoshimitsu%20Yamada%20-%20Instructional%20Video.mpg|631744540|D0F4125F0904BF9977DB00DDFE9A599B|/
ed2k://|file|Yoshimitsu%20Yamada%20-%20Aikido%20-%20The%20Power%20And%20The%20Basics.avi|577638982|049D43F7D7BC79C7DFC28600E9CC1948|/">Yoshimitsu Yamada - Aikido - The Power And The Basics.avi

anyway ..wpisz w emule yamada i masz tego od pyty..

ten film z topica to odkrywanie ameryki.. po raz enty
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko

Poza tym nic nadzwyczajnego w płynności nie widzę - dobrze podkładajacy sie uke i też tak zrobię :wink: - bo bez podkładającego to sie nie da chyba :twisted: no może gdybym rozumiał podskoki :)



buahahahah rozbawiasz mnie czasami do lez chłopie :rofl:
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko


Poza tym nic nadzwyczajnego w płynności nie widzę - dobrze podkładajacy sie uke i też tak zrobię :wink: - bo bez podkładającego to sie nie da chyba :twisted: no może gdybym rozumiał podskoki :)



buahahahah rozbawiasz mnie czasami do lez chłopie :rofl:

Dzięki, lubię sprawiać radość innym. 8)
A mozesz wyjaśnić :?:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
Domyśl sie ;)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
maciek,cos mieszasz :)
to mial byc Tohei a nie Yamada :)
dalej nie umiem se tego sciagnac!!
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
fakt.. ale bylem rano nieprzytomny z niewyspania.. anyway
ed2k://|file|Martial%20Arts%20-%20Aikido%20-%20Koichi%20Tohei%20-%20Authentic%20Aikido.avi|271552512|C2644C0ECD00689861EA1449D8E91A0E|/
ed2k://|file|Aikido%20-%20Koichi%20Tohei%20-%201960%20-%20Authentic.avi|272123040|DC59EDFDA0906AFE545057D836D85835|/
ed2k://|file|Aikido%201952_film%20Tohei%20and%20Doshu%20and%20Abe.wmv|3908993|DB71007731B1C834F2AE2D9F403DB04E|/
ed2k://|file|[DivX%20-%20JAP]%20-%20Aikido%20-%20Tohei%20Bokken.avi|32284672|DCA72AA52B57006E2EEF4F493325B706|/

kilka z nim filmow.. by to sciagnac musiasz miec emule zainstalowane
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko

dalej nie umiem se tego sciagnac!!

Ludzie, czyście pół wieku pod lodem przeleżeli :?: :wink: 8)
Nawet Tomasz Lis Fakty Tvn o tym program zrobił, że mu książkę kradną w internecie, zrobił nagonkę na sieć P2P, portal osloskop.pl zamknęli na trochę przez niego...
Te linki zaczynają sie od ed2k, nie od http czy ftp . To linki do klienta sieci P2P (Emule, Edonkey). Trzeba taki program zassać, zainstalować i cieszyć sie nieograniczonym /chyba że sumieniem 8O :lol: :rofl: / dostępem do wszystkiego co można trzymac na kompie ;) Tu jest info: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko

Y.Yamada jako uke, z roku 1965 na Florydzie. ok 15MB.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

wasze wrazenia?


Randal, gdzie ty tu widzisz link do mula?
to mi sie nie chce sciagac :)
poza tym ja ta geberacja jestem ze sie nie znam na necie:)
jak mialem 12 lat to na treningi biegalem codziennie a nie przed kompem :)

no iteraz braki nie do nadrobienia, bo dalej na treningi latam :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Rzadki film K.Tohei do sciagniecia za friko
no chyba ze jakies dolary trzeba placic za to...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024