Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOBIETA-TRENER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_drow
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Chodzilo mi jeszcze o kolejne dwa posty, w ktorych zarzucales ze Ania prowadzi chaotycznie i nie przemyslanie trening oraz ze nie ma w nich "rozgrzewki" czyli sa zle przeprowadzone.
Nie moglem nie odpisac, poniewaz uwazam ze nie masz racji piszac takie rzeczy i w ogole nie wie skad to wziales.


Dobra. Przepraszam, jeśli kogoś niechcący uraziłem.

Wygląda na to, że rozgrzewka przeprowadzana w tradycyjnych szkołach walki (mówię o Jiu-Jitsu i Wing Chun) różni się dość diametralnie od rozgrzewki przeprowadzanej pod kątem treningu sportowego i rządzą nią zupełnie inne zasady. Ja zaczynałem od tradycyjnych sztuk walki, ćwiczyłem je kilka razy dłużej niż BJJ, wobec tego oceniam trening właśnie pod kątem zasad które całymi latami wpajano mi na tych treningach. Zapewne tu tkwi problem.

Na przykład: zawsze mnie uczono, że trening należy zaczynać od statycznej rozgrzewki stawów (mam to zakodowane do tego stopnia, że wchodząc na trening zaczynam automatycznie rozgrzewać nagarstki). Najpierw rozgrzewamy stawy, dopiero później bieg. Jeśli ktoś zaczyna trening od biegu, to znaczy że zapomina o rozgrzewce stawów, naraża ćwiczących na kontuzje, mikrourazy, etc. Dalej: nigdy nie robimy treningu "na zajechanie". Jeśli zrobimy taką rozgrzewkę, że goście ledwo będą mogli utrzymać się na nogach, to nie będą mieli również siły ćwiczyć techniki, która jest najważniejszą częścią treningu. Ewentualnie najpierw robimy technikę, a ćwiczenia wytrzymałościowo-siłowe dopiero na końcu. Dalej: trening siłowy musi być dostosowany do poziomu ćwiczących (co wynika z punktu poprzedniego), ćwiczenia powinny być odpowiednio zróżnicowane oraz mieć konkretny cel, czyli np. rozwój konkretnej partii mięśni. No i jeszcze: dokładność wykonywanych ćwiczeń jest dużo ważniejsza od liczby powtórzeń, lepiej już robić ćwiczenia wolniej, ale dokładniej (i pewnie dlatego zawsze robię scyzoryki z wyprostowanymi nogami, przy brzuszkach nigdy nie odrywam tyłka od maty, oraz dostaję blokady psychicznej przy próbie zrobienia "krótkich" pompek... :) )
  • 0

budo_michal_m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1034 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nyc

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
uuu to animek taki kozaczyna?:)
  • 0

budo_yansee_1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Zgadzam się z kolegą wyżej. Kobieta prowadząca treningi bjj powinna byc świetna technicznie, no i przy okazji dobrze by było, gdyby miała choć troszkę większą wage niż 50 kg. Co to za trener, którynie potrafi pokazać swoim uczniom, że ma nad nimi przewagę lub ich skarcić w jakiś sposób (jak to mawia nasz ukochany baguś). :D Jak narazie dla mnie największym autorytetem w bjj kobiet jest Leka i jak zdarzy sie cud i pojadę kiedyś do Brazylii to chciałabym trenować właśnie u niej. Oczywiście nie mam nic przeciwko inicjatywom podejmowanym przez nasze krajowe kobietki, a wręcz przeciwnie podziwiam odwagę. Trzymaj się Martusia i powodzenia!! :wink:
  • 0

budo_martka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stargard

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
dzięki za wsparcie...
to na mnie troszke odgórnie spadło sama nie zdecydowałabym się "jeszcze" na taki krok, ale postaram się robic to dobrze i dam z siebie wszystko....
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

ALE I TAK SADZE ŻE DŁUGA I MĘCZĄCA ROZGRZEWKA DUŻO NAS UCZY


To źle sądzisz i widać małe masz pojęcie. Rozgrzewka ma rozruszać człowieka a nie męczyć, bo będzie źle się ćwiczyło technike w takim stanie a nie mówiąc już o waleczkach na koniec treningu. Trening nie jest od robienia kondycji. Kondycję niech sobie każdy robi we własnym zakresie jeśli chce ją mieć.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

A robienie jumpingów bez wcześniejszego rozgrzania stawów skokowych i kolanowych podobno nie jest najzdrowsze.


Jumpingi to wogóle głópie ćwiczenie ze względu na obciążenie kolan.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Trening nie jest od robienia kondycji. Kondycję niech sobie każdy robi we własnym zakresie jeśli chce ją mieć.

Chyba mamy tu rekord.

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Takiej głupoty nie słyszałem jak żyję. Czytałeś to co napisałeś, czy tak bezwiednie ci się wymsknęło?
  • 0

budo_z3ll
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Ja nie miałbym nic przeciwko jakbym miał uczęszczać na prywatne lekcje z Kyrą Gracie :D .
  • 0

budo_cieglo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Trening nie jest od robienia kondycji. Kondycję niech sobie każdy robi we własnym zakresie jeśli chce ją mieć.

A co jest od robienia kondycji jak nie trening?Przecież nie pójdę do sklepu i nie poproszę o kondycję w puszce.Chyba jednak się koledze wymsknęło bez pomyślunku albo kolega pomylił sobie z treningiem szachów.Tam faktycznie kondycję robi się we własnym zakresie.
  • 0

budo_shannar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 685 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P.I.Ł.A / Toruń
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Ja nie miałbym nic przeciwko jakbym miał uczęszczać na prywatne lekcje z Kyrą Gracie :D .

:peace: :peace: :peace:

Albo z Gazzy Parman :wink:

pozdro 8)
  • 0

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Ilonkę Elmont był pomęczył (w parterze bo w stójce mogłaby zabić jednym ciosem) :D
  • 0

budo_mjblack
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Dla mnie było by to obojętne, gdyby potrafiła prowadzić trening i dobrze by uczyła to jak najbardziej.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Czytałeś to co napisałeś, czy tak bezwiednie ci się wymsknęło?


Bezwiednie to chyba przebiegają twoje procesy myślowe. Trennig jest od robienia techniki a jak ktoś chce mieć dobrą kondycję niech się tym zajmie prywatnie. Po pierwsze źle by się ćwiczyło technikę jakby człowiek bym już zamęczony rozgrzewką. A po dwa nie po to płacę żeby tracić czas na treningu na coś co mogę sobie w domu robić. Pomijam tu dyscypliny które są typowo kondycyjne jak lekkoatletyka.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Ty, albo jesteś po prostu głupi, albo ci się fora popierdoliły. Rozmawiamy tu o sportach walki, gdzie siła i kondycja są sprawą kluczową. Słyszałeś kiedyś o Judo, BJJ, kick-boxingu, karate, taekwondo, boksie, zapasach itd.?? To są właśnie dyscypliny typowo kondycyjne, jak kiedyś pójdziesz na jakiś trening, to się przekonasz. A tymczasem zajmij się kontynuacją techniki przy bierkach, bo najwyraźniej to jest twój sport. I zakonotuj sobie, że jest to forum "budo" - sprawdź se w google znaczenie tego słowa, bo ci się chyba z "bobo" pojebało.
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Kurwa człowieku.... Jak ide na trening to żeby się techniki nauczyć a jak chcę mieć porządną kondycje to sam sobie ją robie. Na treningu nie czas i miejsce na to. A i tak zawsze jakaś się od walk wyrabia. Ale jak mówie jak chce ktos mieć bardzo dobrą to niech się prywatnie tym zajmie. Bo sprawa wygląda tak że kondycję można robić samemu ale walki człowiek się bez trenera nie nauczy.
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Na treningu nie czas i miejsce na to. A i tak zawsze jakaś się od walk wyrabia.


Genialne :!: Juz nigdy wiecej nie bede robil cwiczen silowych i wytrzymalosciowych na treningu.
Boshe, ile ja czasu zaoszczedze.
Czy jednak wystarczy troche pobiegac po treningu? Czy moze jeszcze cos dorzucic?
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Genialne :!: Juz nigdy wiecej nie bede robil cwiczen silowych i wytrzymalosciowych na treningu. Boshe, ile ja czasu zaoszczedze.

No widzisz Animek, ile się można ciekawostek na forum dowidzieć? Koleś jednym pociągnięciem rozbił w puch i pył metodykę treningową w sportach walki. Chyba mi szkoda czasu na dalszą dyskusję. :roll:
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Kurwa człowieku.... Jak ide na trening to żeby się techniki nauczyć a jak chcę mieć porządną kondycje to sam sobie ją robie. Na treningu nie czas i miejsce na to. A i tak zawsze jakaś się od walk wyrabia. Ale jak mówie jak chce ktos mieć bardzo dobrą to niech się prywatnie tym zajmie. Bo sprawa wygląda tak że kondycję można robić samemu ale walki człowiek się bez trenera nie nauczy.


Ja pierd....., piękne jaja. :lol:
Trzeba podpowiedzieć Nastuli, bo facet chyba nie wie, że marnuje czas na treningach.
Więcej techniki Panie Pawle, a kondycję to za przeproszeniem z szanowną małzonką wyrabiać w domu. :paker: :dupa:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Nie wiem o co sie do niego tak przyp..alacie :| Kazdy ma prawo do swojego zdania, a on w sumie to ma po czesci racje. Kondyce najlepiej sie robi samemu np. biegajac, czy chodzac na basen. Sile na silowni itd. Nie mowie o sytuacji, w ktorej jest np. najpierw silka a potem mata ( u nas na przyklad w niektore dni ).
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
wszystko zależy od definicji treningu SW : czy obejmuje tylko technike i sparringi, czy także całą ogólnorozwojówkę
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024