Skocz do zawartości


Zdjęcie

KOBIETA-TRENER


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

budo_dżej
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łodź

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
a ja myślę, że obydwaj (mkimura i mobo) macie rację ... po trochu :-)
  • 0

budo_animek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

No widzisz Animek, ile się można ciekawostek na forum dowidzieć? Koleś jednym pociągnięciem rozbił w puch i pył metodykę treningową w sportach walki.


EEE tam rozbil, od razu. Jest to niezwykle ciekawa i innowacyjna koncepcja, ktora trzeba przeanalizowac. :D Mozliwe ze uratuje to polski sport. :roll:

Kondycje najlepiej sie robi samemu np. biegajac, czy chodzac na basen. Sile na silowni itd.


8O Krzys... Naprawde... Przestan.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
No Niedziel czasem jak przyjebie, to z grubej rury.... :roll:
Weź Dudkowi wytłumacz, jaki to z niego niekompetentny trener i jak twój cenny czas marnuje, ucieszy się. :)
  • 0

budo_lekki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 99 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zza rogu

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
w sumie zalezy co i jaki trenig chyba. fakt glownie chodzi chyba o nauczanie techniki a inne parametry w swoim czasie. z drugiej strony ciezko jest wykonac jakas technike poprawnie i bezpiecznie dla siebie bez odpowiedniego przygotowanie motoryczno-wytrzymalosciowego. suma sumarum jedno z drugim sie laczy. moim zdaniem treningi powinny byc bardziej dzielone jak to ma np miejsce w sportach druzynowych i pod przygotowanie zawodnicze. jeden dzien technika inny szybkosc itd ale takie rozdzilenie mialo by sens dla zaawansowanych jedynie, poczatkujacy musza miec po trochu wszytskiego by w miare sensownie sie rozwijac. metod jest w sumie sporo i kazdy ma pole do popisu co wybrac. co do styrania na rozgrzewce to za i przeciw. z jednej strony zjebie sie czlowiek i zmeczony podchodzi do treningu technicznego. z drugiej robimy np wytrzymalosc beztlenowa i caly trening od rozgrzewki ma byc do zajebania. mimo wszytsko przed technika powinno byc spokojnie. ale czasem trener chce dac po dupie zeby na sali byl spokoj. jak wszyscy sa zjebani to jest mniej gadania i opieprzania. dobrze jest tez dojebac przed sparringami bo wtedy kazdy zmeczony i robi sie uwazniejszy i nie przesadza z agresja i adrenalinka.
  • 0

budo_kasia s
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 87 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Przy kobiecie-trenerze istnialaby obawa, że energia poswięcana na prowadzenie treningów może być poświęcana na udowodnienie swojej watrości na macie, to co przejdzie mężczyźnie trudniej będzie zaakceptowac u kobiety, poza tym jest też kwestia charyzmy, budowania wizerunku, na który (tylko proszę mnie nie zakrzyczec teraz) ma niebagatelny wpływ wygląd fizyczny...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

No Niedziel czasem jak przyjebie, to z grubej rury.... :roll:
Weź Dudkowi wytłumacz, jaki to z niego niekompetentny trener i jak twój cenny czas marnuje, ucieszy się. :)

Ja cie bardzo prosze ... :-) Marcin robiac trening musi robic go dla wszstkich. Przychodzi np. 20 osob i musi skozystac kazdy. To raz. Dwa to nie powiedzialem, ze dudu jest niekompetentny i cos zle robi, bo jest wrecz przeciwnie. Mi chodzi o to, ze jedziecie na tego chlopaka(?) o on po czesci ma racje. Po czesci wy. I tyle.

Nigdy nie zrobisz na trenigu takiej kondycji jak robiac ja sobie samemu np. biegajac, chyba ze na trenigu biegasz te 1.5h.
Zreszta: skoro na trenigu masz wszystko to po co chodzisz na silownie?
  • 0

budo_charlie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:PL\KRK\NH

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Zreszta: skoro na trenigu masz wszystko to po co chodzisz na silownie?


bo siłownia to jest najlepsza część treningu w Grappling Krk 8) 8) 8)
  • 0

budo_cypis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Czy mógłby ktoś przypomnieć temat na jaki toczy się dyskusja, proszę. :roll:

Gratulacja Kimura - pięknie :box: w sobotę.
  • 0

budo_grimper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER
Dyskusja na temat kobiety-trenera BJJ w Polsce jest chyba niezbyt na miejscu, bo nie ma tylu dziewczyn na odpowiednim poziomie.
Trener to technika i umiejetnosc przekazania. Metodyka. I plec nie ma tu nic do roboty. Ani sila .. Widzieliscie jak wygladal pierszy coach Tysona?
Sparowalem z kobietami, ktore znaja sie na BJJ - niebieskimi pasami i purpura. Nie duzo, bo mi glupio troche - zeby byc fair nie moge uzywac pewnej sily. Bo nie chodzi tu udowadnianie kto silniejszy tylko o nauke. I dziewczyny maja super walke otwarta garda, duza sztuka obejsc to czysto technicznie.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Gratulacja Kimura - pięknie :box: w sobotę.

Dzięki - wszystko fajnie poza pierwszą walką. :wink:
  • 0

budo_mobo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KOBIETA-TRENER

Ilonkę Elmont był pomęczył (w parterze bo w stójce mogłaby zabić jednym ciosem)



Nie wiem czy wiesz ile ona waży :-) Bo i nie wiem ile ty ważysz ale mi jak i większości facetów za wiele by nie narobiła :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024