Skocz do zawartości


Zdjęcie

kontuzje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_carlos82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

kontuzje...
jestem rehabilitantem i czesto spotykam sie z kontuzjami.sam trenuje bjj oraz elementy mt.najczesciej pytacie co zrobic z obitymi piszczelami i udami.
po pierwsze po treningu nalez przykladac lod na obolale i zbite miejsca.pozniej nakladamy masc lub zel (fastum, voltaren,olfen,profenid-w aptece mozna znalez ich cala mase rodziaj jedne sa lepsze inne gorsze trzeba sobie dobrac odpowiedni dla siebie.a co do obijania piszczeli to odradzam metalowa rurke chyba ze ktos ma w planach martwice kosci.worek oraz udo i golen partnera wystarczy.jesli ktos ma jakies pytania to moge odp.
pozdro
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Witam,Carlos miałem kontuzję kolana(rok temu),gdy ktoś kopie mi low kicka czuję jak kolano troszkę jedzie do wewnątrz-są jakieś ćwiczenia by to przystopowac?Ogólnie po tej kontuzji nie chce mi rosnąć czworogłowy uda
poz
  • 0

budo_carlos82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
miesien 4 glowy jest najwiekszym miesniem w naszym organizmie i glownym miesniem obslugujacym staw kolanowy.odpowiada ona za blokowanie kolan podczas chodu (faza podporu) oraz wyrzyt podudzia (faza wykroku).proponowal bym ci basen oraz cwiczenia izometryczne miesnia 4glowego oczywiscie cwiczenia z oporem i na poczatek moga to byc przysiady oraz rowerek jesli to masz juz obstukane musisz rozpoczac trening silowy( tu polecal bym sztange oraz inne maszyny )oczywiscie kontakt z lekarzem tez by nie zaszkodzil.duzo zalezy od tego jaka to byla kontuzja.
poz
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Ja mialem odprysk kosci piszczelowej .... juzjakis czas minal i ubytek sie wypelnil .... i wyglada to juz dobrze ... tyle ze zastanawiam sie nad ryzykiem przy dalszym trenowaniu :roll:
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...

Ja mialem odprysk kosci piszczelowej .... :


o kurde! :? jak do tego doszło? napisz coś więcej.
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Hmmm .... no coz ... normalny sparing ... niby ochraniacze sa i wszystko ... Ale bez zadnego oszczedzania sie ... wszystko wygladalo normalnie ... wiadomo piszczele poobijane .... ale zauwazylem po paru dniach ze cos nie schodzi lekka opuchlizna z gornej czesci piszczela i po dotknieciu czesc kosci piszczelowej(odprysk) widocznie sie poruszal pod palcami ... przeswietlenie potwierdzilo to.... widac na kolano musialem trafic czy cos :roll: .... No i teraz juz jestem 3 misiac po urazie ... niby juz wszystko dobrze ... przy kopnieciach .. narazie lekkich nic nie czuje .... ale sie zastanawiam co dalej ... Bo znam przypadek kolesia ktory po urazie piszczela (tyle ze on kopal w rurki metalowe heh...) mial podejrzenie ... ze cos tam z rakiem ... i chemioterapia :/ ... wiec sie troche boje teraz trenowac ... a ze to noga lewa ... blokujaca ... takie ciezko ....
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
o w morde! :? To szczerze współczuje... :(

Życze Ci szybkiego powrotu do zdrowia!!!



pozdro.
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Nie poddawaj się- będzie dobrze, tylko jak na razie wciąż bardzo uważaj i nie forsuj piszczeli- pomyśl może o podwójnym ochraniaczu- kup taki bawełniany ze ściągaczem na stopie (koszt do 30zł) a dopiero na to zakładaj właściwy.
  • 0

budo_shy1
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:trzebnica

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
co tam rocky? kiedy jakiś trening wspólny?... sporo sie porobiło od ostatnij twojej wizyty w klubie. szczescie twoje ze przerwałes treningi i noga troche odpoczela bo moglo byc niewesoło, widziałem twój piszczel.

do sonii...
on ma takie ochraniacze ze opad szczęki - takie pancerze everlasta, ale jak widać róznie bywa, do tego chopak kopie bardzo mocno, sie nadział na kolano i kontuzja gotowa.

pozrotu do zdrowia i klubu
Witek
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
hehe .... no taki lekki paradoks ... w tamtym roku mialem takie ochraniacze jak grubsza skarpeta i jakos bylo oki ... a teraz te pancerzyki everleja i zonk :P .... no ale lepsza technika .. mocniejsze lokasy i bywa hehe ... a ze jeszcze z dobry miesiac trenowalem z tym odpryskiem to inna bajka :P

Treningi wznawiam na bankowo ... ale gdzies od przyszlego sezonu chyba bo w koncu .. matura za pasem heheh ...

Ponoc w przyszly czwartek szykuja sie konkretne sparingi ... pewno sie pojawie ... niestety jako widz :/
  • 0

budo_anabi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...

... a ze jeszcze z dobry miesiac trenowalem z tym odpryskiem to inna bajka :P


8O 8O 8O
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Tyle ze staralem sie nie blokowac ta noga :P
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
mam pytanko . Na piszczele uzywam Fastum. To wystarca czy sa jeszcze jakies inne dobre masci ?
  • 0

budo_carlos82
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
jesli ci pomaga to ok ja tez uzywam w/w oraz innych jaki mam pod reka.wazne ze ci pomaga kazdy specyfik tego typu dziala roznie na rozne osoby
  • 0

budo_proximuss
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
No wiec ... ja polecam cos takiego ... jak przyjdziecie z treningu to odrazu oklady najlepiej z lodu ... a na noc wysparowac i wymasowac lekko ARCALENEM .... szybko pomaga :]
  • 0

budo_colar
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
ok mam jeszcze jedno pytanko ... co prawda chyba nie tematycznie do kontuzji ale nie ma tu chyba podobnych tematow.

Wiec tak: Jakies 3 - 4 tygodnie temu cwiczylem w dosyc minusowej temperatorze i troche przepocony wracalem do domu i chyba mnie przewialo. Od tamtego czasu ''łamie mnie'' po lewej stronie z tylu ciala na wysokosci pasa. Urzywam Fastum ale nie pomaga. Co prawda na treningach daje rady ale czasami odczowam dosyc mocny bol. Wiec jesli ktos ma jakies rady jak mozna to wyleczyc to chetnie poslucham. Z gory thx.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
lewa strona z tylu ciala na wysokosci pasa to jak dla mnie nerka.. lepiej idz do lekarza, skoro to bylo 3-4 tygodnie temu i nie przechodzi.
  • 0

budo_matee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 701 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
po treningu wróciłem z rękoma obolałymi i myślałem ze to po prostu po treningu ale czułem się jakby choroba przychodziła..... no i sie okazało ze mam 37,7 .... mozliwe ze to na skutek treningu? :? jakies zaburzenia czy ki chuj?
  • 0

budo_cassi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Anabi i Sonia przestancie :lol: :lol:
  • 0

budo_spoko_gość
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: kontuzje...
Witaj!
Dobry temat zalozyles. Jak pewnie wielu kopiacych czy to w ochraniaczach czy bez mam rozwalone stawy skokowe. Zawsze ktos mi wystawi lokiec i tak wejdzie ze centralnie w zagiecie w ochraniaczu. Strasznie mnie bola stawy skokowe, czesto mam krwiaki po sparingach i strzelaja cholernie jak chodze. Co bys poradzil na to?Mysle ze nie jestem jedyna osoba z tym problemem
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024