Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy wita i pyta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_szajbus
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy wita i pyta
Witam
jestem tu nowy i chyba czoła przed Wami
bo czytam to forum od jakiegos czasu z przerwami i niektore wypowiedzi
sa madre choc sam o sztukach walki nie wiem wiele
bo mieszkam na malej wsi i o kursach walki czy klubach nie ma
co mowic ale trenuje sam sobie troche dla schudniecia bo za duzo waze
trenuje głownie na worku gruszce i siłę na atlasie wiosle itd mam odpowiednio duze pomieszczenie a sprzet kolekcjonuje powoli ale do przodu
troche dla kondycji bic raczej nikogo nie bije choc jak mawia slynne przyslowie
" kto chce pokoju niech szykuje sie do wojny"
Uwazam ze aktywnosc fizyczna to podstawa do lepszego zucia i samopoczucia
a ruch zabija raka i choroby serca
Moje pytania są następujące

1 Czy są gdzieś strony które mówia jak trenować chodzi mi o techniki i rodzaje cwiczen
pomojajac extremy które moga spowodowac urazy

2 Poszukuje w necie i gdzie sie da menikina treningowego czy ktos zna moze namiary
na takiego manekina w miare taniego ?

Z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi i przeprszam jezeli moje pytanie sa zbyt lamerskie
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita i pyta
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] potem podam wiecej jak znajde a pozatym..nie umiesz wpisac do wyszukiwarki na googlach na przykład?? manekina?? to chyba w sklepach sportowych [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita i pyta
Możesz sam trenować ale lepiej byłoby gdybyś to robił pod okiem trenera.
Naprawdę nie możesz powiedzmy choćby raz w tygodniu pojechać gdzieś autobusem, autem czymkolwiek do jakiejś sekcji. Jeden raz to mało w sumie ale jak będziesz miał dużo motywacji i trenował w domu to może Ci wystarczy. Po to tylko żeby trener wytknął Ci Twoje błędy. Zapewniam Cię tak się tylko wydaje żę robisz coś identycznie jak na zdjęciach czy tam filmach szkoleniowych a w rzeczywistości sami uczymy się czegoś błędnie jeśli nie mamy choć minimum doświadczenia. Poza tym (domyślam się że chodzi Ci o coś uderzanego) najlepiej ćwiczyć z partnerem w ruchu np. na tarczach albo uniki itd. niż samemu. Choć raz w tygodniu byłoby wskazane.
Zastanów się nad tym kolego.
  • 0

budo_mar1an
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:koshaolin/poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita i pyta
nie wytknął błedy tylko pokazal jak prawidlowo nalezy wykonac technike :wink: a tak poza tym to zgadzam sie z przedmowca,sam nie nauczysz sie sw.bedziesz zle zadawal ciosy ,wyrobisz zle nawyki ktore pozniej sa bardzo ciezkie do wyplenienia.musisz miec trenera inaczej chyba nie da rady :?
  • 0

budo_mariusz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita i pyta
No w sumie...samemu to mozesz jedynie sie rozciagac i to tez musisz wiedziec co i jak...Nie nauczysz sie samemu uderzac np.ze skretem bioder...co jest praktycznie podstawa...pozdrowiOnka...
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy wita i pyta
No bez trenera to nie ma bata żebyś tak naprawdę się czegoś dobrze naumiał, ale jeśli chodzi tak ogólenie o bójkę to bym radził sie z qmplami zgadać i lać sie na rękawice jak macie czas. W SW jak nie dostaniesz pare razy w ryj to sie nie nauczysz (chociażby trzymania gardy) :wink:
PozdrawiaMiPowodzeniAżyczĘ
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024