Skocz do zawartości


Zdjęcie

pismo o aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
no wlasnie - na ile ludzie w aikido zdaja sobie szprawe z tego co rzeczywiscie dzieje sie w tym swiecie? poza tym hm... te podzialy.... nie mowie ze powinna byc jedna federacja aikido, ale przynajmniej powinny one wspolpracowac - taki wspolny front np. wobec wladz bardzo by sie, jak sadze, przydal. a z tego co tu czytam, wynika, ze aikidocy sa - zaskakujace! - wrogo do siebie nastawieni... a tego to juz nie rozumiem.
byc moze taki dobry magazyn mialby tez role integrujaca. moze ludki z jednej organizacji mogliby dostrzec ludzka twarz ludkuf z innej...
a wsyztskoz aczelo sie kiedys w szczecinie :) ))) smiesznie wiedziec, ze to trwa nadal...
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Mam pewien pomysł można zrobić gazete o Aikido w formacie elektronicznym... Same wątki z forum są warte przeczytania więc można coś zklecić z nich... jakieś opisy sekcji, szkół... Relacje z imprez... co wy na to ???
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Rolę gazetki internetowej spełnia dobrze to forum. Tu jest wszystko. Ale pomysł mi się podoba. Trzeba by znaleźć kompetentną redakcję. Proponuję siebie na naczelnego :)
  • 0

budo_mero
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Hmmm więc można coś zoorganizować czekam na pomysły. Mogę zająć się publikacją tej gazety w necie, po za tym strona graficzna, składnią całego materiału..... Ciekawe co na to Szczepan :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Taki pomysl juz dawno powstal na Budo. Z tym, ze to bedzie obejmowac rozne SW a nie tylko aikido. Fiodor sie juz tym zajmuje, ale jak zwykle idzie to powoli. Ja obecnie jestem dosc zajety, ale jak sie troche przejasni, to nie zwaham sie poprosic o wasza pomoc.

Mysle , ze wbrew pozorom, srodowisko aikidockie w Polsce nie jest jakos specjalnie wrogo nastawione miedzy soba do "innego " stylu, jak trzeba to zapomina sie o podzialach.

Co do gazety tylko o aikido, wg mnie przyszedl czas na jakosc, czyli bez udzialu ludzi z duzym doswiadczeniem i z duzymi umiejetnosciami, nie bedzie wartosciowych artykulow. A ci ludzie sa przewaznie mocno zapracowani.
Bez wartosciowych artykulow ludzie przestana z czasem gazete kupowac i bedzie plajta.
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
moj pomysl to wlasnie PROFESJONALNE pismo - tworzone przez ZAWODOWYCH dziennikarzy, a nie przez cwiczacych. Sam jestem redaktorem (nawet naczelnym :) )) i dziennikarzem. Nie pisze o magazynie, ktory powstawalby gdzies w kacie garazu po treningu (choc ma to swoj urok) ale o prawdziwie profesjonalnym np. kwartalniku. Znam doskonalego grafika, gdyby on je zaprojektowal, to pismo wygladaloby znakomicie - na poziomie swiatowym. Poza tym, no coz, mam pomysl na tego rodzaju magazyn, na to, co mialoby byc w srodku :) )))
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

Oh, od dłuższego już czasu marzy mi się miesięcznik Aikido w formacie National Geographic. :roll:


No, a mi Aikiboy :twisted:
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Tworzyć, pisać, wydawać i rozprowadzać. Tylko, aby cena była na poziomie dostępnym dla przeciętnego zjadacza...maty(??) :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Pomysl fajny ale nierealny - mam na mysli 'papierowa' edycje. Owszem, w erze dtp-u i druku ctp nawet jeden egz. to nie problem, ale jego koszt bylby horrendalny, podobnie jak 200 egz. Dalej - zespol profesjonalistow ma to do siebie, ze trzeba go oplacic. Sam jestem profesjonalnie zwiazany z mediami i zwyczajnie nie mam czasu, by robic cos na najwyzszym swoim zawodowym poziomie za friko - owszem, moge pomoc, ale nie moge tego robic non stop, bo nie zarobie pieniedzy dla rodziny. A jak zrobimy pospolite ruszenie, to bedzie kicha, a nie proofi pismo :twisted:
Co innego net, ok, to moze zadzialac. Ale czy forum nie spelnia tej roli, bedac przy tym tworem 'zywszym' znacznie, niz magazn zawierajacy wszak te same tresci, ale przeredagowane?[/center]
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

Ale czy forum nie spelnia tej roli, bedac przy tym tworem 'zywszym' znacznie, niz magazn zawierajacy wszak te same tresci, ale przeredagowane?


Heh... Żywszy to nie znaczy lepszy :) A teraz przeczytaj sobie ostatnie 20-30 tematów i jeszcze raz powiedz ze forum spełnia role "fachowej' informacji o aikido :) :):) Ja mam bardzo duże wątpliwości...
A pismo że tak powiem ponad podziałami nawet w necie to bardzo ciekawa inicjatywa warta zauważenia.
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Popieram taki pomysl... i podpisuje sie pod tym pomyslem..zwlaszcza ze taki pomysl ma kilkanascie lat juz...
profesjonalne pismo o aikido zawierajace jakies wartosciowe artykuly zawsze jest mile widziane.. :) :)
pozdro
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Ze zdjeciami Aikidoczek :D
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
w szatni podczas przebierania sie...albo pod prysznicem sekcyjnym..w neglizu... :) :) :)
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

w szatni podczas przebierania sie...albo pod prysznicem sekcyjnym..w neglizu... :) :) :)


Ten pan ma racje , mówi swiętą prwde !!! NA redaktora z nim !
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

moj pomysl to wlasnie PROFESJONALNE pismo - tworzone przez ZAWODOWYCH dziennikarzy, a nie przez cwiczacych.

8O prawde mowiac nie wyobrazam sobie tego. O czym oni mogli by pisac? przeciez przecietni ludzie nie zwiazani ze SW nie odrozniaja karate od judo. Jesli zawodowy dziennikarz nie cwiczy aikido dziesiatki lat, w jaki sposob mogly napisac cos wartosciowego???? :? :? :?
To co wyczyta na internecie? w ksiazkach? refleksje po przeprowadzeniu 30 min. wywiadu z miszczem Marianem?
sz(gleboko zaciekawiony)
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Ja mysle ze raczej chodziloby o to zeby profesjonalsci zajeli sie zlozeniem, ukladem, wygladem (ewentualnie poprawnoscia skladniowa napisanych artykulow..) pisma.. mozna by tez pomyslec o jakis profesjonalnych tlumaczeniach... o profesjonalnej szacie graficznej... itp.. natomiast same artykuly to tak jak Szczepan napisal.. najlepiej zeby pisaly osoby o bardzo dlugiej praktyce i doswiadczeniu...
zalezy jeszcze co by mialo byc dokladnie w tej gazetce.. jaki bylby plan.. i zamierzenia... bo wtedy mozna bybylo konkretniej na ten temat mowic....
  • 0

budo_wia
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 193 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

..chodziloby o to zeby profesjonalsci zajeli sie zlozeniem, ukladem, wygladem (ewentualnie poprawnoscia skladniowa napisanych artykulow..) pisma.. mozna by tez pomyslec o jakis profesjonalnych tlumaczeniach... o profesjonalnej szacie graficznej... itp..


Niesposób się z tym nie zgodzić.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

moj pomysl to wlasnie PROFESJONALNE pismo - tworzone przez ZAWODOWYCH dziennikarzy, a nie przez cwiczacych.

8O prawde mowiac nie wyobrazam sobie tego. O czym oni mogli by pisac? przeciez przecietni ludzie nie zwiazani ze SW nie odrozniaja karate od judo. Jesli zawodowy dziennikarz nie cwiczy aikido dziesiatki lat, w jaki sposob mogly napisac cos wartosciowego???? :? :? :?
To co wyczyta na internecie? w ksiazkach? refleksje po przeprowadzeniu 30 min. wywiadu z miszczem Marianem?
sz(gleboko zaciekawiony)


To prawda ja sie spotkalem z takim textem ...
1-Co trenujesz , siatke ?
2-Aikido
1-To sztuka walki nie ?
2- w sumie
1-I jak ci idzie na tym Judo
2-...
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
no i, moje misie, nie macie racji. profesjonalni dziennikarze maja to do siebie ze sa PROFESJONALNI i potrafia spojrzec na temat z dystansem, ktorego brakuje ludkom, zaangazowanym w sprawe. nie mowie ze do takiego pisma nie powinni pisac aikidocy, naotmiast z pewnoscia wiele rzeczy winno byc opisywanych przez ludzi z offu - chocby dlatego ze tak byloby zdrowiej dla czytelnikow.
mam tu na mysli ofkors dziennikarzy myslacych i DOBRYCH.
przeciez informacje, ktore czytacie w gazteach czy tez ogladacie w TV, sa tworzone przez dziennikarzy a nie specjalistow z poszczegolnych dziedzin.

co do sesji aikidoczek - jestem za - mam juz nawet temat pierwszej z nich: "pobaw sie moim pasem".....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

no i, moje misie, nie macie racji. profesjonalni dziennikarze maja to do siebie ze sa PROFESJONALNI i potrafia spojrzec na temat z dystansem, .....

nie mow do mnie misiu :twisted: :twisted:
Spojrzec to oni moze i umieja, ale mi chodzi o to CO beda pisac, skad wezma TRESC?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024