Skocz do zawartości


Zdjęcie

pismo o aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_solitaire
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

no i, moje misie, nie macie racji. profesjonalni dziennikarze maja to do siebie ze sa PROFESJONALNI i potrafia spojrzec na temat z dystansem, ktorego brakuje ludkom, zaangazowanym w sprawe. nie mowie ze do takiego pisma nie powinni pisac aikidocy, naotmiast z pewnoscia wiele rzeczy winno byc opisywanych przez ludzi z offu - chocby dlatego ze tak byloby zdrowiej dla czytelnikow.
mam tu na mysli ofkors dziennikarzy myslacych i DOBRYCH.

Nie ma czegoś takiego, jak profesjonalny dziennikarz. Są dziennikarze dobrze znający się na jakimś temacie i umiejący pisać. Zazwyczaj wykształceni w konkretnym kierunku albo zajmujący się daną dziedziną przez dłuższy czas. Ty zaś masz pewnie na myśli absolwentów kuriozalnego kierunku studiów, jakim jest dziennikarstwo. Tam uczą ich, jak pisać. A i z tym różnie bywa. Co pisać? A kogo to obchodzi. Byle się sprzedało.

przeciez informacje, ktore czytacie w gazteach czy tez ogladacie w TV, sa tworzone przez dziennikarzy a nie specjalistow z poszczegolnych dziedzin.

Dlatego należy ich w miarę możliwości unikać. Wartościowe są zaś zazwyczaj te, które stworzy specjalista z zacięciem dziennikarskim.
Chcesz mieć w gazetce dystans do tematu? Wyjdzie coś na poziomie telewizyjnych relacji ze spraw karnych. Kłamstwo na uproszczeniu i niewiedzą pogania.
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
solitaire, nie zgodze sie z toba. profesjonalni dziennikarze istnieja i sam znam takich bardzo wielu - a jako ze mam naprawde duze doswiadzczenie w tym zawodzie, to wiem, co mowie. oczywiscie, jest jakas grupa specjalistow od danych tematow, ale sa tez ludzie, ktorzy sa reporterami - i oni doskonale potrafia pisac na kazdy temat. po prostu zbieraja informacje i weryfikuja je. to normalka, to ich codziennosc. sa przy tym bezstronni i dociekliwi. lubia ludzi i duzo z nimi rozmawiaja. jezdza po polsce i swiecie i nie boja sie zadnych tematow.
ale - oczywiscie - nie ma wsrod nich absolwentow dziennikarstwa. w ogole w dziennikarstwie jest tylko ok. 5 proc. ludzi po dziennikarstwie :) wiec nie ma o czym mowic...
ja zas mowie o dziennikarzach - pasjonatach swojego zawodu. PROFESJONALISTACH w kazdym calu.
liczy sie pomysl na pismo - reszte PROFESJONALNI dziennikarze zrobia tak, zeby bylo OK.,
zreszta, co ja tu bede gadal. stworze numer probny pisma o aikido i sami zobaczycie...
a o misie sie nie obrazajcie :) misie - ladne slowo po prostu, he he
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Namiastka takiego pisma moze bedzie nadchodzacy "Budokan classic"
  • 0

budo_przemek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1208 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

solitaire, nie zgodze sie z toba. profesjonalni dziennikarze istnieja i sam znam takich bardzo wielu - a jako ze mam naprawde duze doswiadzczenie w tym zawodzie, to wiem, co mowie. oczywiscie, jest jakas grupa specjalistow od danych tematow, ale sa tez ludzie, ktorzy sa reporterami - i oni doskonale potrafia pisac na kazdy temat. po prostu zbieraja informacje i weryfikuja je. to normalka, to ich codziennosc. sa przy tym bezstronni i dociekliwi. lubia ludzi i duzo z nimi rozmawiaja. jezdza po polsce i swiecie i nie boja sie zadnych tematow.
ale - oczywiscie - nie ma wsrod nich absolwentow dziennikarstwa. w ogole w dziennikarstwie jest tylko ok. 5 proc. ludzi po dziennikarstwie :) wiec nie ma o czym mowic...
ja zas mowie o dziennikarzach - pasjonatach swojego zawodu. PROFESJONALISTACH w kazdym calu.
liczy sie pomysl na pismo - reszte PROFESJONALNI dziennikarze zrobia tak, zeby bylo OK.,
zreszta, co ja tu bede gadal. stworze numer probny pisma o aikido i sami zobaczycie...


Czekamyyyyy

a o misie sie nie obrazajcie :) misie - ladne slowo po prostu, he he

Szczepcio jest przeciez pozeraczem miskow... a nie miskiem... :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

liczy sie pomysl na pismo - reszte PROFESJONALNI dziennikarze zrobia tak, zeby bylo OK.,
zreszta, co ja tu bede gadal. stworze numer probny pisma o aikido i sami zobaczycie...
a o misie sie nie obrazajcie :) misie - ladne slowo po prostu, he he

Liczy sie wiarygodnosc textow. Zeby moc napisac cos sensownego o aikido nie wystarczy dociekliwosc dziennikarza, chocby i najlepszego.

Nadal nie odpowiedziales konkretnie skad ci dziennikarze beda brali wiedze o aikido?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
jesil chodzi o gazete internetowa, to pozwole sobie wkleic taki twor :D traktujacy o kung fu:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
sluchajcie, nasza dyskusja zmierza troche nie w te strone, w ktora miala zmierzac. jest rzecza oczywista ze wiedze nt. aikido dziennikarze moga czerpac z wszelkich zrodel informacji - miedzy innymi od Was (a nawet ode mnie :)
ja natomiast zadalem pytanie - nie JAK zrobic pismo o aikido (a wiem, jak je zrobic, o rzetelnosc i poziom nie musicie sie martwic) - ale CZY je zrobic. czy to komus potrzebne. mam ten magazyn w glowie, tylko glosno mysle, czy kogokolwiek takie cos by interesowalo.
nie chce prowadzic natomiast rozwazan na temat poziomu zawodowego dziennikarzy - jak w kazdym zawodzie, tak i w tym, trafiaja sie swietni ludzie i ludzie do niczego.... ja akurat moge liczyc na tych dobrych, wiec kwestia poziomu pisma jest dla mnie poza dyskusja.
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Nie lekceważmy zapału kolegi songmaker i niech każdy określi czego oczekuje. Spełnienie tych wymogów powiększy klientelę na przyszłość. Ze swojej strony troszeczkę się poprawię i zamiast mówić o miesięczniku 'w formacie' National Geographic, mówmy o miesięczniku 'o formacie' tego pisma. Czym, że zasłużyło ono na prawie najwyższy nakład na świecie w swojej kategorii? To przecież mniej, lub bardziej znane, Towarzystwo Geograficzne je wydaje. Otóż, istotne są niewiarygodnej jakości zdjęcia i tak, czy innaczej, interesujące tematy, nie koniecznie tylko dla profesionalistów. Liczy się też jakość papieru, a z tym, bez poważnych sponsorów się nie obejdzie. Tematów, począwszy od historii, odmian i odłamów, osobowości shihanów, malowniczo położonych dojo, jest bez liku. Zatem te uwagi, to niech będzie taki mały pierwszy krok do burzliwej dyskusji, bo warto. Klienci? Jesli w dojo wpisowe kandydata powiększymy o cenę rocznej prenumeraty, to byłby to dobry start na początek. Liczy się dobra wola. :wink:
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
no wlasnie... jak widze, trzeba po prostu stworzyc numer probny :) i pojechac z nim w swiat...
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
No i widzicie Panowie... historia kołem się toczy...
Wy tu gadu-gadu o d.Maruni przez 4 strony - a ja już na pierwszej oferowałem kolportaż i feedback...
Warunki oferty bez zmian :)

W.
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
Orchis, dziex,.. jak zloze pierwszy numer, to sie na pewno zglosze :)
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

no wlasnie... jak widze, trzeba po prostu stworzyc numer probny :) i pojechac z nim w swiat...


Zapraszam do wspólpracy, łamy Budojo stoją otworem dla wszystkich zapaleńców,
oddaję 16 stron z nastepnego numeru na numer próbny nowego pisma.
Bez kosztów i ryzyka możecie przetestować swoją koncepcję, jak sie ludziom spodoba to zakładacie własne pismo i niech żyje konkurencja, jak sie nie spodoba to nic nie ryzykujecie oprócz odrobiny pracy i zapału. 8) :lol: 8)

  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
droga redakcjo :) dzieki za zaproszenie, ale najpierw musialbym zobaczyc Wasze pismo - gdzie je mozna dostac?
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

droga redakcjo :) dzieki za zaproszenie, ale najpierw musialbym zobaczyc Wasze pismo - gdzie je mozna dostac?


EMPiK, Kolporter, Ruch,
a także [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
8) :) 8)
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
To może tak oddać w tym piśmie kilka stron na coś w stylu "miszcza mariana" :wink: .
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
moze lepiej nie....
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

niech żyje konkurencja

Budojo to nie zadne czasopismo o aikido. Po przeczytaniu kilku numerow nie jestem w stanie konkretnie okreslic kierunku tego pisma.

Ja zapalu songmaker'a nie lekcewaze, przeciwnie. Przy obecnym dostepie do info przez internet, pismo musialo by zaoferowac cos, czego tam nie mozna znalesc, zeby zrobic sobie renome i przetrwac na rynku. Stad moje pytania.
  • 0

budo_songmaker
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
swieta prawda... zajrze do tego budojo - ale przeciez to pismo robia ludzie z aikido, prawda?
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido
z Aikido tez :D
ale nie tylko-jest Iaido, Kung Fu, Karate, troche Koryu...
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: pismo o aikido

Namiastka takiego pisma moze bedzie nadchodzacy "Budokan classic"


Może będzie... Tylko, że skład dziennikarski chyba pozostanie ten sam, czego trochę się obawiam. Bo z tego co widziałem, to panuje tam pogląd "te przestarzale, nieskutecznie i idiotyczne wschodnie SW" oraz "te wspaniałe, superskuteczne i jedynie słuszne MMA (głównie BJJ)".

A zauważył ktoś, jaki będzie tytuł pierwszego artykułu o aikido w Budokan Classic? :) :) :) Bo poruszą nasz ulubiony temat. :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024