Skocz do zawartości


Zdjęcie

Szkoły tai-chi w Gdynii


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_łomomoto
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:północ

Napisano Ponad rok temu

Szkoły tai-chi w Gdynii
Czy ktoś się orientuje gdzie w Gdynii najlepiej zapisać się na zajęcia z tai-chi. Bardzo chciałbym poznać tę sztuke walki ale ponoć "lepiej poczekać trzy lata szukając niz później oduczać się żłych nawyków" :-)

W internecie znalazłem coś na temat szkoły YMAA. Zajęcia prowadzi pan Maciek Ciesielski. Może ktoś mi coś napisać o tej szkole?? . Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informacje. Z góry dziękuję :!: :wink:

To jest mój pierwszy post :oops: chyba wszystko dobrze wyszło co :?: :D
  • 0

budo_jola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

lepiej poczekać trzy lata szukając niz później oduczać się żłych nawyków

jakich nawyków
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Jola, przecież napisał jakich nawyków...- żłych. :wink:
W YMMA chyba najgorsze Taj Czi to nie jest, ale raczej już nie bardzo jako sztuka walki.
  • 0

budo_jola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

Jola, przecież napisał jakich nawyków...- żłych.

ale nie napisał czego te nawyki miały by dotyczyć
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

Czy ktoś się orientuje gdzie w Gdynii najlepiej zapisać się na zajęcia z tai-chi. Bardzo chciałbym poznać tę sztuke walki ale ponoć "lepiej poczekać trzy lata szukając niz później oduczać się żłych nawyków" :-)

W internecie znalazłem coś na temat szkoły YMAA. Zajęcia prowadzi pan Maciek Ciesielski. Może ktoś mi coś napisać o tej szkole?? . Jeśli ktoś wie coś na ten temat to proszę o informacje. Z góry dziękuję :!: :wink:

To jest mój pierwszy post :oops: chyba wszystko dobrze wyszło co :?: :D


Jak chcesz poznać Taijiquan jako sztuę walki to będziesz miał problem :(
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
W Gdyni Tai chi - tradycyjny styl Yang, wg.linii przekazu rodziny Fu Zhong Wen'a, naucza Sławomir Pawłowski. Naucza kompletnego stylu Yang. Treningi we wtorki i czwartki od 19,30 do 21,30. Gdynia ul.Płk.Dąbka 189.
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
A czy czasem paru inst YMMA z Pomorza sie nie para chenem???
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Może i się parają Chenem :D
  • 0

budo_katsumoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

Jak chcesz poznać Taijiquan jako sztuę walki to będziesz miał problem


nie zgadzam się z kolegą bo z tego co wiem, a wiem od osoby która ćwiczyła u Pana Macieja C. w jego szkole ćwiczy się Taiji na bojowo tak jak w wojsku kombat, gdzie ów instruktor posiadł wiedzę jak przygotowuje się komandosów do zadań specjalnych, np. na zajęciach Taiji ćwiczy się pompki, brzuszki, skacze po drabinkach jak małpa i sam Bóg raczy wiedzieć co jeszcze :evil:
o ile wiem w Taiji chodzi o maksymalne rozluźnienie poto aby odblokować kanały przez które ma popłynąć chi, a jak to mamy uzyskać po ćwiczeniach siłowych :?: :?: :?:

a może ja się tylko niepotrzebnie czepiam :?: :!: sorki :paker:


  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Nie wierz w bajki... :?
  • 0

budo_katsumoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
a w co mam nie wierzyć

w to że Pan Maciej tak prowadzi zajęcia :?:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

nie zgadzam się z kolegą bo z tego co wiem, a wiem od osoby która ćwiczyła u Pana Macieja C. w jego szkole ćwiczy się Taiji na bojowo tak jak w wojsku kombat, gdzie ów instruktor posiadł wiedzę jak przygotowuje się komandosów do zadań specjalnych, np. na zajęciach Taiji ćwiczy się pompki, brzuszki, skacze po drabinkach jak małpa i sam Bóg raczy wiedzieć co jeszcze


Więc już na podstawie tego moge stwierdzić że to ma tyle wspólnego z Taijiquan co mały fiat z lotami w kosmos...

Proszą zapytać pierwszego lepszego znawcę tematu... popytac o pompki i brzuszki w Taijiquan... :D

No chyba że pompki są wykładnią Taiji bojowego... już kiedyś było o Combat Taiji ;) może to właśnie to :D

Ale w takim razie jak bez rozgrzewki machnę na raz 100 pompek to chyba moje Taijiquan też stanie się bojowe (czytaj COMBAT TAIJI)

LITOŚCI !!!!!!!!!!!
  • 0

budo_katsumoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

Więc już na podstawie tego moge stwierdzić że to ma tyle wspólnego z Taijiquan co mały fiat z lotami w kosmos...


wiesz nie jestem znawcą tematu ale może Ty się mylisz :wink:
Pan Maciej C. posiada stopnie Taiji wg.wymagań szkoły YMAA i NIE MOŻE SIĘ MYLIĆ :wink: :!:
On ma patent :idea: na wiedzę a jak ktoś tego nie pojmuje to usówa się go z sekcji :evil:

gratuluję i życzę wiernych uczniów, byle nie skończyli potem na stole operacyjnym lub wózeczku :cry:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

wiesz nie jestem znawcą tematu ale może Ty się mylisz :wink:

Bardzo możliwe... jestem człowiekiem i jak każdy człowiek bywam omylny...

Pan Maciej C. posiada stopnie Taiji wg.wymagań szkoły YMAA i NIE MOŻE SIĘ MYLIĆ :wink: :!:

AAAAAAAAA... jak posiada takie stopnie to faktycznie... MUSI mieć wyłączność na prawdę.

On ma patent :idea: na wiedzę a jak ktoś tego nie pojmuje to usówa się go z sekcji :evil:

Piękna zasada... chyba zmałpowana z innego znanego w Polsce stylu ;)

gratuluję i życzę wiernych uczniów, byle nie skończyli potem na stole operacyjnym lub wózeczku :cry:

Jak nie będą zbyt szybko jeździć samochodami, to może im się uda...
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Zajęcia trwają około 75-80 minut i składają się z następujących elementów:

1. Rozgrzewka i stretching -ok. 20 min.
2. Taiji Qigong - ok. 20 min.
3. Ćwiczenia przygotowawcze do nauki formy Taiji - 20 min.
4. Trening formy Taiji - 20 min.

Ad.1. Rozgrzewka jest bardzo ważnym elementem każdej formy treningu fizycznego. Nie tylko przygotowuje ciało do zasadniczego treningu ale i zapobiega niepotrzebnym urazom i kontuzjom. Najpierw rozgrzewamy kolejno wszystkie stawy, po czym przechodzimy do rozciągania mięśni i ścięgien. Na ogół w treningu sportowym rozciąganie obejmuje tylko mięśnie i ścięgna kończyn dolnych, co jest dużym błędem. Na zajęciach Taiji dużą uwagę przywiązujemy do rozciągania mięśni tułowia, dzięki czemu możemy je lepiej rozluźnić i znacząco wpłynąć na komfort pracy narządów wewnętrznych. Dodatkowo w tej części treningu kilka minut poświęcamy na rozluźnienie mięśni grzbietu co większości przypadków przynosi znaczącą ulgę w bólach kręgosłupa.

Ad.2. Taiji Qigong jest nierozłącznym elementem treningu Taiji. ćwiczymy go z wielu powodów:
"1. Aby pomóc początkującym w Taiji odczuć Qi. Początkujący zwykle nie mają choćby najmniejszej koncepcji Qi. Qigong Taiji stopniowo daje im zrozumienie Qi poprzez jej odczucie oraz doświadczenie. Ten rodzaj wiedzy jest niezbędny dla zrobienia jakiegokolwiek postępu w Taiji.[...]
2. Aby nauczyć początkujących jak regulować ciało, oddech i Yi. Gdy początkujący uchwyci już koncepcję Qi zaczyna uczyć się, jak regulować ciało. Nauka ta zawiera relaks ciała od skóry aż do narządów wewnętrznych i szpiku kości. Dzięki takiemu rozluźnieniu może on odczuć i odnaleźć swoje centrum, równowagę i korzeń. Musi on również uczyć się, jak regulować oddech - normalne brzuszne oddychanie dla rozluźnienia oraz odwrotne brzuszne oddychanie dla rozszerzenia i zagęszczania Qi. Pośród tego wszystkiego najważniejszą jest jednak nauka regulacji umysłu, aż stanie się on spokojny, skoncentrowany i nie będzie ulegał rozproszeniu. Powyższe punkty są bardzo ważne dla prawidłowej praktyki Taijiquan. Jeśli rozpoczniesz naukę sekwencji Taiji bez przeprowadzenia tego podstawowego treningu, będziesz zbyt zaabsorbowany skomplikowanymi ruchami, przez co wykonywanie jej stanie się bardzo powierzchowne.
3. Aby uczyć początkujących w Taiji, jak skutecznie używać Yi do prowadzenia Qi. Po wyregulowaniu ciała, oddechu i umysłu, można skoncentrować się i wprowadzić Qi w łagodne i efektywne krążenie. [...]"
Yang Jwing Ming - "Esencja Qigong Taiji', tłumaczył Robert Wąs

Ad.3. Tradycyjna 105 ruchowa forma stylu Yang jest bardzo trudna dla początkujących do nauczenia się. Aby ułatwić praktykom Taiji poprawne wykonywanie ruchów oraz pogłębianie prawidłowego odczucia dużo uwagi poświęca się na powtarzaniu pojedynczych, wybranych elementów formy. Zaniechanie tej części treningu spowoduje, że forma będzie wykonywana bardzo powierzchownie i osiągnięcie wysokiego stopnia zaawansowania w Taiji będzie niemożliwe.

Ad.4. W YMAA Gdynia nauczana jest tradycyjna 112 ruchowa forma stylu Yang. Zawiera ona 37 do 40 (w zależności od sposobu liczenia) podstawowych technik walki mających łącznie ponad 250 zastosowań. Zastosowania dzielą się na trzy kategorie: obalenia przeciwnika, Qin Na i uderzenia w punkty witalne. Zastosowania możemy również podzielić na 3 poziomy w zależności od zaawansowania i zrozumienia ćwiczącego. Pierwszy poziom to oczywiste i wyraźnie widoczne zastosowanie ruchu. W drugim poziomie rozumienia technik Taiji mamy do czynienia z tzw. ukrytymi zastosowaniami, jednakże zaawansowany praktyk sztuk walki potrafi je dostrzec i wykorzystać. Trzeci poziom jest najtrudniejszy do odczytania i zrozumienia, ale zawiera najskuteczniejsze techniki Taiji. Na ogół aby zastosować daną technikę należy wykonać więcej ruchów lub kroków i musi być ona objaśniona bezpośrednio przez Mistrza.

informacje ze strony :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
To to jest plan treningu tego "bojowego Tai Chi"?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Tylko taki plan tam znalazłem :)
  • 0

budo_katsumoto
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
przepraszam Panowie czy tak powinien wyglądać plan treningowt Taijij :?:

i czy to jest plan gdyńskiej szkoły YMAA :?:

to dlaczego asystent Pana Yang'a robi zupełnie coś odwrotnego :evil:
a moze sam powinien zapisać się na siłownię a nie prowadzić zajęcia z Taijij i to w dodatku karząc wykonywać pompki i bżuchy pniom :evil:

Panie Maćku trochę więcej powagi i umiaru w drodze do pokonywania własnych kompleksów

Zyczliwy
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii

przepraszam Panowie czy tak powinien wyglądać plan treningowty Taijij :?:

A jak powinien wyglądać ?

i czy to jest plan gdyńskiej szkoły YMAA :?:

Skoro jest na ich stronie to chyba ich !!!

to dlaczego asystent Pana Yang'a robi zupełnie coś odwrotnego :evil:

A czemu by nie ? Zresztą o Taiji mistrza Yang Iwing-Ming'a wielokrotnie pisano...

a moze sam powinien zapisać się na siłownię a nie prowadzić zajęcia z Taijij i to w dodatku karząc wykonywać pompki i bżuchy pniom :evil:

Skoro uważasz że tak można to czemu nie... nie będziesz ani pierwszy ani ostatni który tak zrobi..

Panie Maćku trochę więcej powagi i umiaru w drodze do pokonywania własnych kompleksów

A tego stwierdzenia to już nawet ja nie rozumiem...
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Szkoły tai-chi w Gdynii
Jakby to powiedzieć delikatnie...
Panie i Panowie - czy jest na forum ktokolwiek, kto potwierdziłby rewelacje pana Katsumoto na temat metodyki zajęć w gdyńskim oddziale YMAA? Bo z tego co mnie się udało doczytać, to są to rewelacje z tzw. drugiej ręki ;)
To raz.
Dwa - zupełnie nie rozumiem, w czym komukolwiek przeszkadza fakt, że adept Taiji zrobi sobie od czasu do czasu parę pompek czy chwilę pobiega- powiedziałbym, że może mu to nawet na zdrowie wyjść ;) Zaryzykuję nawet stwierdzenie, że taki adept co od czasu do czasu poświęci trochę uwagi ww czynnościom ma większe szanse w tzw. walce niż ten, co tego nie robi, a tylko "skrajnie bojowo" robi formę i tui shou :)

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024