Skocz do zawartości


Zdjęcie

odp kopnięcia w WingTsun


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

odp kopnięcia w WingTsun

3. czy wingtsun jest naprawde skuteczny jesli chodzi o blokowanie kopniec


w wingtsun jest dość rozbudowana, wbrew powszechnej opinii, praca nóg, ale uczy się jej jak uczeń załapię podstawy łapkami (mówię o tych trudniejszych tenichnikach, podstawy są uczone od początku ;) )

generalnie panuje zasada nogi na nogi ręce na rece, chyba że przeciwniki kopie powyżej pasa.

ale i tak odpowiada się zazwyczaj synchronicznie czyli kopnięcie, uderzenie i cośtam jeszcze równocześnie

jeżeli chodzi o skuteczność - najlepiej jakbyś spróbował znaleźć jakiegoś thaiboxera który się bawił z wingtsunistą (ja np. znam) i to daje jakąś opinię

bardzo podobne techniki do tych które stosuje się w chisao można odnaleźć w chigerk

jeżeli masz ochotę skontaktuj się z organizującym seminarium chigerk (czyli techniki kopnięć) - będzie w marcu, nr kom 501075008


jeżeli masz jakieś pytania odnośnie konkretnych technik, albo obrony przed konkretnymi - pytaj - w miarę kompetencji i możliwości zilustuje obrazkami ;)
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
tak, daj jakies obrazki to najlepiej bedzie widac
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
Ja majac dosyc wysoki stopien w TKD poszedlem na VT i powiem szczerze zostalem rozbrojony jesli chodzi o zastosowanie nog powyzej pasa. Dopiero po pol roku nauczylem sie jak jednak mozna noge na bozke wlozyc VTsuniscie np podczas wymiany recznej:)
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
powiedz jak? oczywiscie jesli nie jest to zadna tajemnica :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
co ty!! chcesz mnie wydac na laske wrogow? :D
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
nieeeee, ale skoro mowisz o tym to chcialem tylko wiedziec jakie sa skuteczne akcje przeciwko VT/WT czy jak sie tam ich pisze

mysle, ze mozna o tym porozmawiac ale jak nie to mozesz pisac na priva :roll:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
jestem wprawdzie w "lekkiej" niedyspozycji po operacji także zdjęć nie mam poki co jak zrobić

kopnięcia w WT i VT/WC są zupełnie inne. i nie jest to jakieś abstrakcyjne stwierdzenie, poprostu praca nóg jest diametralnie inna. obiecuje że jak tylko będę mógł to wyprodukuje kilka zestawów fotek

Ukyo - nie potraktuj tego jako agresji słownej - pytam z czystej ciekawości, bo jak wylecze nogi po shuai jiao to się zastanowię nad nauczeniem się jakiś ładniejszych kopnięć ;) nie boisz się że jak kopiesz wysoko to ktoś z dobrym timingiem kopnie nisko w kostke i nadepnie? albo w kolano?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun

nieeeee, ale skoro mowisz o tym to chcialem tylko wiedziec jakie sa skuteczne akcje przeciwko VT/WT czy jak sie tam ich pisze

mysle, ze mozna o tym porozmawiac ale jak nie to mozesz pisac na priva :roll:


cegłówką w tył głowy ;) jak się nie spodziewa... co więcej działa także na BJJ (chyba że bijesz tą cegła w parterze, to nie masz szans) i na Karateków. Na Sumoków (Sumitów?) będziesz potrzebował z dwóch cegieł, najlepiej je włożyć w skarpetę ;)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun

nie boisz się że jak kopiesz wysoko to ktoś z dobrym timingiem kopnie nisko w kostke i nadepnie? albo w kolano?

wiesz jak ktos ma dobry timing to jak zrobie prosty to on bedzie juz mial swoj na mojej twarzy:)

Ale tak na powaznie, kopniecia wysokie wchodza czasem jak sparuje z kims kto sie spodziewa wymiany rak glownie, mozna wtedy probowac np. kopniecie w karati to sie nazywa mikazuki geri (noga zakroczna idzie po luku, palce stopy do gory uderza sie wew. kraw stopy), wiazesz rece na chwile a noga tylnia wykonujesz kopniecie na glowe przeciwnika.
Ale mowie od razu ja tak tylko czasem dla rozrywki sobie pokopie w walce bardziej realnej, powiedzmy full kontakt zawody nigdy nie zaryzykuje takiego czegos.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun

kopnięcia w WT i VT/WC są zupełnie inne. i nie jest to jakieś abstrakcyjne stwierdzenie, poprostu praca nóg jest diametralnie inna. obiecuje że jak tylko będę mógł to wyprodukuje kilka zestawów fotek


Aż sam jestem ciekaw jak bardzo są inne :)
  • 0

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
'wing tsun'

dziekuje za odpowiedz.


wiem, ze wysokie kopniecia sa efektowne ale nie efektywne jesli sie walczy z kims, kto potrafi robic blyskawiczne uniki i skracanie dystansu.
wtedy trzeba wybierac i stosowac to co jest lepsze.
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
spoxik, podziękujesz jak uda mi się jakies zdjęcia zrobić, ale poki co musze sie zrekonwalestentować :)
  • 0

budo_fighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odp kopnięcia w WingTsun
zdjecia wyslij mi mailem (mam klopot z privem -nieautoryzowany czy jakis czart)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024