Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kung-Fu we Wrocławiu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

budo_theriel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kung-Fu we Wrocławiu
Witajcie.
We wrześniu 2005 najprawdopodobniej będę uczył się we Wrocławiu i chciałbym rozpocząć tam też naukę Kung-Fu od podstaw... Czy moglibyście podzielić się informacjami, na temat szkół/treningów zarówno polecanych jak i odradzanych (aby wiedzieć, czego unikać), które odbywają się w tym mieście ? Po długim wertowaniu budo.net.pl i z pomocą google natrafiłem jedynie na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -> niestety, spotkałem się z kilkoma negatywnymi opiniami na temat tej szkoły, więc chciałbym prosić Was, jako rzeczoznawców, o primo - opinię na temat ymaa, secundo - podanie godnych polecenia szkół kung-fu we Wrocławiu.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Theriel
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
Na temat każdej szkoły są opinie pozytywne i negatywne, więc to nic takiego... :D
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] 8)
idziesz, próbujesz treningu - i wtedy podejmujesz decyzję czy chodzic czy nie :wink:
Pozdrawiam
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
ymaa całkiem fajnie pamiętam, męczyłem się, miałem żelazną kondycję, ale to było z 5 lat temu. jeden chłopak się odłączył i sam prowadzi treningi na kozanowie, nie pamiętam gdzei dokładnie, mam telefon, napisz to ci podam. pamiętam go z treningów, czasem prowadził, miał bardzo fajne treningi i był bardziej otwarty, że tak powiem na uczniów. i jeszcze baguazang w 9 L. O. ale tam raczej jak chcesz poznać styl, bo nie ma chyba we wro więcej. mała stała grupa tam była, treningi nie tak wyczerpujące i wymagające fizycznie. tyle, wiecej kung fu nie liznąłem będąc we wrocławiu. jo! 8O
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
Wlasnie doszly mnie plotki ze sie YMAA we wroclawiu rozpadla na jakies 2 grupy, ciekawe jak dziela strefy wplywow? Wzdloz legnickiej:)?
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
nie opieraj się na opiniach o YMAA tylko idź i zobacz

nie byłbym sobą gdybym Ci nie poleciał także WT (ades strony w mojej stopce) :> na osłode dodam że w tej chwili stosunek kobiet do facetów jest 4:2 czyli 2:1 czy jakoś tak :)


co jest jeszcze z kungfu we Wrocławiu?
  • 0

budo_goblins
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goblinowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
kiedys byla chyba szkola wing tsun (???)
  • 0

budo_peter
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu

Wlasnie doszly mnie plotki ze sie YMAA we wroclawiu rozpadla na jakies 2 grupy, ciekawe jak dziela strefy wplywow? Wzdloz legnickiej:)?

no wzdloz Odry :-)
  • 0

budo_juzwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu

Witajcie.
....[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] -> niestety, spotkałem się z kilkoma negatywnymi opiniami na temat tej szkoły...

Jakie to negatywne opinie?
Ja tam ćwiczę jakiś czas, a nie jest to moja pierwsza szkoła KF i nie narzekam ,wręcz przeciwnie - jest bardzo ok, nauka idzie powoli ale konsekwentnie. Ludzie w porzo są, jedyny problem jest taki, że niestety...trzeba z siebie dać naprawdę sporo. ;)
Poza tym, z tego co wiem, ymaa.org jest szkołą bezpośrednio i blilsko współpracującą z kwaterą główną w Polsce i na świecie, a także innymi szkołami w Polsce i na swiecie.
Dzięki temu uczestniczymy w seminariach i obozach międzynarodowych - czego jakoś nie stwierdzam w przyp. ymaa.wroc.pl. Żeby nie być gołosłownym wejdź np. na od niedawna działające forum [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] to się mniej więcej zorientujesz kto jest skąd (dodam że większość osób tam z Wrocka to właśnie ludzie z ymaa.org na hutniczej). No i oczywiście bardzo zapaszam (w imieniu trenera, a i nas ćwiczących) na trening. :)

... więc chciałbym prosić Was, jako rzeczoznawców, o primo - opinię na temat ymaa, secundo - podanie godnych polecenia szkół kung-fu we Wrocławiu.

A kto niby jest tym rzeczoznawcą?
A pana Żwirka to w ogóle z ostatnich semiariów czy obozów nie kojarzę - sam więc podejmij decyzję, kto jest kto i co dla ciebie lepsze.
  • 0

budo_juzwa
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu

no wzdloz Odry :-)

Tak, biegamy wzdłuż Odry z Brzegu Opolskiego do Brzegu Dolnego jednym brzegiem, a potem z powrotem, i tak kilka razy: bieg, żabki, panterki itp.

Wlasnie doszly mnie plotki ze sie YMAA we wroclawiu rozpadla na jakies 2 grupy, ciekawe jak dziela strefy wplywow? Wzdloz legnickiej:)?

Nie tyle rozpadła się ile raczej wykształciła się nareszcie jedna porządna, choć jeszcze skromna i stosunkowo nowa (2 lata).
Co do strefy wpływów (choć to raczej z gangsterstwem mi się kojarzy) to zobacz na mapie gdzie jest ul. Hutnicza (ymaa.org.pl), a gdzie szkoły (ymaa.wroc.pl), a mimo to liczba osób jest porównywalna - fakty i wnioski do własnej interpretacji.
Pozdrawiam
  • 0

budo_maki
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
Szkoła Wing Tsun we Wrocławiu

ul.Chełmońskiego 43 - obiekt AR
  • 0

budo_dziki góral
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
Ostatnio zauważyłem plakat reklamujący we Wrocku styl Mizong (Mi- zhong). Wpadłem do nich na chwilkę na trening do IX LO, z ciekawości. Prowadziło dwóch trenerów, w tym jeden starszy i łysy (lub krótko ostrzyżony). Mówią, że kiedyś mieli we Wro grupę Choy Lee, a Mizong nauczyli sie od jakiegoś gościa z Tczewa. Ktoś ich zna, wie co to za ekipa...? Nigdy wcześniej nie słyszałem o obecności tego stylu w Polsce.
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu

Ostatnio zauważyłem plakat reklamujący we Wrocku styl Mizong (Mi- zhong). Wpadłem do nich na chwilkę na trening do IX LO, z ciekawości. Prowadziło dwóch trenerów, w tym jeden starszy i łysy (lub krótko ostrzyżony). Mówią, że kiedyś mieli we Wro grupę Choy Lee, a Mizong nauczyli sie od jakiegoś gościa z Tczewa. Ktoś ich zna, wie co to za ekipa...? Nigdy wcześniej nie słyszałem o obecności tego stylu w Polsce.


gość z Tczewa - najprawdopodobniej Marek Flisikowski, a wspomniani goście pewnie uczyli na Braniborskiej...

nie byłem u nich, nie znam osobiście, nie komentuję :wink:

ale tyle mogę powiedzieć 8)
  • 0

budo_jin kazama
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
ja mieszkam na kozanowie:Dale ten swiat mały
  • 0

budo_maciek_1989
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kung-Fu we Wrocławiu
Ja ćwiczę na Hutniczej i jest fajnie. Taka moja opinia. Materiał jest robiony dobrym(średnim) tempem więc każdy nadąża. Czasem jest jakiś hard na treningu ale ogólnie jak nie jesteś jakiś cieć to dasz radę. No to pozdrawiam i wpadaj na zajęcia. 8) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024