Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Marian, ty do Fiodora na treningi idz po prostu.
  • 0

budo_red boy_ostry
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Moim zdaniem jest Muay Thai najelpszą sztuką walki a zwłaszcza na ulicy jak dobRze jesteś wytrenowany po Muay Thai to na ulicy dobre jest do użycia dla mnie ta sztuka jest zajebista ostra i krawawa najlepsza do obrony jest albo aiki do czy jakoś tak jest dobra do obrony a jeżeli chodzi O MT to jest dobre żeby na ulicach sie bić z kolana uderzenia i łokci to jest to ........ :) :D :wink: :wink: :!: :!: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Nie ma to jak skladna wypowiedz :lol: :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

MT to jest dobre żeby na ulicach sie bić z kolana uderzenia i łokci to jest to :twisted:


A zechcialbys moze rozwinac ta wypowiedz? Ladnie prosze :)

Pozdrawiam,
AdamD

PS: prowokacja calkiem swiadoma, hehe
  • 0

budo_sonia
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
moim zdaniem muay thai jest o wiele lepsze :)
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Najlepszy system jest taki co uczy obrony i bicia się a przy tym jest minimalne że będziesz miał kontuzje. Ja już low-kick przećwiczyłem i nie są warte , za dużo kontuzji miałem za długie przerwy. W kick-Boxingu liczy się zdrowie bo kontuzjowany zawodnik to nic nie wart zawodnik wiec dlatego stosuje sie tyle ochraniaczy. Nie mam kurna zamiaru być kaleka. Po drugie low-kick na ulicy jest mało warty uwieżcie mi mogę podysktutować tylko z tą osobą która biła się na ulicy reszta niech przyjmnie to do wiadomości.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Zapomniałem dodać że na ulicy utwardzanie czy to w kk czy w MT jest nic nie warte, na ulicy dostaniesz w ryja (Łba nie utwardzisz) albo z bejzbola po głowie, zasłonisz się i sobie złamiesz rękę, jedyne co można to być szybki, albo szybko biegać albo szybko uniki robić i zaatakować ( Opcja tylko z jednym kolesiem) Jeśli jest ich dwuch i zbejzbolem to w nogi i spierniczać nawet MT gówno da.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
hmmm... tt48 specjalnie dla Ciebie - filmik. Tak wyglada trening w shidokanie (przynajmniej warszawskim) -> [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Zdecydowanie MT


z ciekawosci - uzasadnisz jakos wypowiedz?


Dobra nie byłem na Shidokan. Tu zależy czy mają wolną walke, czy w rękawicach i uderzenia na twarz. Nie wierze że gołymi się okładają. Jak to ma same kata i układy jak tsynami czy Shotokan to zdecydwanie MT będzie lepsze..


o miszczu, polecam sie najpierw zorientować o czym mówisz :-)

Ja polecam shidokan.
Tylko powiedz czego potrzebujesz, walki kibiców czy samoobrona?
Jak walki kibiców to możę i thaj, pewny nie jestem ale jak widziałem ich jedną walke to mniej więcej to część z nich robiła plus oczywiście treing okrzyków wojennych :)
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Najlepszy system jest taki co uczy obrony i bicia się a przy tym jest minimalne że będziesz miał kontuzje. Ja już low-kick przećwiczyłem i nie są warte , za dużo kontuzji miałem za długie przerwy. W kick-Boxingu liczy się zdrowie bo kontuzjowany zawodnik to nic nie wart zawodnik wiec dlatego stosuje sie tyle ochraniaczy. Nie mam kurna zamiaru być kaleka. Po drugie low-kick na ulicy jest mało warty uwieżcie mi mogę podysktutować tylko z tą osobą która biła się na ulicy reszta niech przyjmnie to do wiadomości.

ale bez sensu, po co ci ochraniacze, kontuzje czy ich brak. na ulicy z bejzbola dostaniesz i ci nic nie pomoze. nawet jak bedziesz kaleka :wink:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Ja już low-kick przećwiczyłem i nie są warte , za dużo kontuzji miałem za długie przerwy.


A mógłbyś się pochwalić jak ten low-kick kopałeś na ulicy?
  • 0

budo_miron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 431 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Oglądnąłem film z treningu i widzę że to shidokan zdecydowanie odbiega od mitu karate gdzie do bólu kolesie ćwiczą formu uderzenia w powietrze itp.
Świetny trening taki jakie lubię cały czas w ruchu i możliwie jak najlepiej symulujący realia. Zaczyna mi się ten shidokan podobać..
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
proponuje MT
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Ja już low-kick przećwiczyłem i nie są warte , za dużo kontuzji miałem za długie przerwy.


A mógłbyś się pochwalić jak ten low-kick kopałeś na ulicy?


Jak to kurde jak co to za pytanie, kopałem piszczelem na udo? Walka na ulicy najczęściej wygląda tak że przeciwnik jak wariat żuca sie na ciebi e z piąchami , stosuje nie dozwolone techniki, na ulicy wszystko robisz na maxa i jeszcze nie rozgrzany jesteś. Kiedyś już opowiadałem tu na forum że wczasie walki kopnołem low-kick i dotałem ręką na twarz, kurde prosto w nos. W walce na ulicu nikt ci nie powie sorry tylko dawaj kase chcesz w ryja, najczęściej rozpoczęcie jest z krótkiego dystansu. Ogólnie trzeba to poprostu samemu przeżyć i zobaczyć jak to jest ciężko opisać. Ale zapewniam że trzeba ogromnej siły i zaparcia organizm nie rozrzany bardzo szybko się męczy jedynym ratunkiem jest adrealina. Dochodzi zdenerwowanie, strach. Powiem tylko jedno walke możesz wygrać tylko jednym ciosem. Raz mi się to udało. Podszedł do mnie jakiś koleś i pyta się dawaj koma bo wryja. A ja prawym prostym w szyje. Koniec po zawodach zaczoł się dławić i dusić wogóle upad. A ja się przestraszyłem i uciekłem.
  • 0

budo_macias
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 932 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
A chociaz chroniles glowe kopiac low kicka,czy miales raczki w pozycji "wal smialo, nie chronie twarzy"?
bo cos mi sie widzi,ze nie low-kikc jest nieprzydatny tylko ty niespecjalnie umiesz stosowac ta technike.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

A chociaz chroniles glowe kopiac low kicka,czy miales raczki w pozycji "wal smialo, nie chronie twarzy"?
bo cos mi sie widzi,ze nie low-kikc jest nieprzydatny tylko ty niespecjalnie umiesz stosowac ta technike.


zasłoniłem się rękoma, ale powiem ci że owiele ciężej się obronić, pięść ma owiele mniejszą powiesznie niż rękawica.Ty też mniejszą powieżchnią się bronisz. Po drugie wtedy chodziłem na Karate kyokushin, to też była przyczyna. Zaufanie od przeciwnika że nie dostanie się w twarz po 4latach treningu KK łatwym celem jest głowa.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
No, to jest pewien klopot i z kyokiem, i z rekawicami.

Posparuj sobie z kims znajomym na gole "piesci", konkretniej to na takie pacniecia lekkie na glowe dlonmi. Bez stresu, zero sily sama szybkosc. Bedziesz mogl sie zastanowic nad garda w przypadku braku rekawic
  • 0

budo_malkavian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Cracoviae

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
czytałem ze podobno uderzenie w krtań dobrze skutkuje bo koleś nei dośc ze sie przewroci to si ejeszcze zarzyga 8)
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
ciosy w krtan sa strasznie skuteczne mialem okazje sie o tym przekonac na sobie na treningu (kumpel zrywajac duszenie w parterze mnie trafil) pierw zrobilo mi sie ciemno przed oczami a do swiadomosci doszedlem krztuszac sie na ziemi potem przez 2 dni bolala mnie krtan przy przelykaniu a tak naprawde cios byl slaby :wink:
  • 0

budo_angmoh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Antypodów

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Jak to kurde jak co to za pytanie, kopałem piszczelem na udo?


Słuchaj, a po ulicy to Ty latasz na bosaka, bez butów czy jak? Bo jak nosisz buty, to po co walisz lowcka z piszczela, przecież to boli??? Po to ma się buty żeby przysunąć z czuba, nie? W jego piszczel na przykład :)

To po pierwsze, a po drugie to co koledzy radzili: jak kopiesz to chroń twarz i zdecydowanie trenuj tak jak Ci Adam polecił żeby sobie nawyki wyrobić.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024