Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
a ile jest stopni w shidokan ??
  • 0

budo_bużumbura
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
czyli shidokan taka przekrojówka. jak sie lezy a koles stoi sa bardzo male sznase aby sciągnąc go do siebie.
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Paweł (będę się tak do ciebie zwracał, OK? trochę łyso za każdym razem imię i nazwisko pisać), mi chodziło bardziej o typowe duszenia stójkowe typu mata leo i hadaka-jime, własnie o te dwa najbardziej.
klincz kołnierzowy = klincz zapaśniczy? mógłbys wkleic jakis rysunek, fotę? chyba nie widziałem tego dotychczas.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

czyli shidokan taka przekrojówka. jak sie lezy a koles stoi sa bardzo male sznase aby sciągnąc go do siebie.


w takiej syt. jak opisałes równierz mozliwe jest sprowadzenie do parteru - przykład- podczas niektórych walk w klatce, chwytacze po prostu kladli sie na ziemi, i tylko czekali az uderzacz sie do nich zblizy, i leżac sciągali go do parteru, a jezeli bylo jako takie popularne to musialo to badz co badz byc choc troche skuteczne.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

jak sie lezy a koles stoi sa bardzo male sznase aby sciągnąc go do siebie.


takie teoretyzowanie jest zupelnie oderwane od rzeczywistosci. Jak bedziesz mial kiedys wolna chwile to po prostu wpadnij na zajecia.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Paweł (będę się tak do ciebie zwracał, OK? trochę łyso za każdym razem imię i nazwisko pisać),


zaden problem :-)

mi chodziło bardziej o typowe duszenia stójkowe typu mata leo i hadaka-jime, własnie o te dwa najbardziej.


pytales wczesniej o kolnierzowe duszenia? Czy chodzi o kata-ha-jime? Moze o okuri-eri-jime? I czemu stojkowe? W stojce to ciezko kogos tak utrzymac. Z tylu mozna dusic bez gi w zgieciu lokcia albo przedramieniem. W gi jest dodatkowo pare sposobow z uzyciem kolnierza. My najczesciej cwiczymy sposob duszenia w zgieciu lokcia. Trojkatne duszenie opasujace rekami, krzyzowe kolnierzowe..Ale to wszystko raczej w parterze sie robi.

>klincz kołnierzowy = klincz zapaśniczy? mógłbys wkleic jakis rysunek, fotę? chyba nie
> widziałem tego dotychczas.

chodzi o wykorzystanie kolnierza gi do sciagania na kolano, wytracania z pozycji, sciagania do parteru, reke mozna przelozyc jeszcze w powietrzu zakladajac duszenie i z nim zjechac na dol itd. Rysunku nie mam, ale jak trenujesz judo to bez problemu sobie wyobrazisz o co chodzi.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

a ile jest stopni w shidokan ??


oj stary cos mnie chyba podpuszczasz

8)
Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
to ja odpowiem - w warszawskim, z tego zo pamietam, to chyba nie ma w ogole - chyba ze sie wchodzi przez basen - a wtedy to mysle ze minimum po 30-40 najpierw w dol, a potem z powrotem na gore 8)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
mata leo i hadaka-jime to właśnie duszenia przedramieniem (zgięciem reki jak kto woli) róznia się raczej tylko sposobem wykorzystania wolnej ręki.
pytałem równiez o duszenia gi, ale także o te dwa, wykonane np. po obejsciu przeciwnika. ale OK.
  • 0

budo_whu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

zobaczcie sobie sobie na osiagniecia zagranicznych kaRatekow (shidokan) a polskich, a czy bedzie to przesadzilem ,wwszytko sie moze zdazyc


bużumbura - a gdzie sprawdzałeś osiągnięcia polskiego shidokanu? wpisz może Mariusz Ligiżyński, a potem głosuj.
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

mata leo i hadaka-jime to właśnie duszenia przedramieniem (zgięciem reki jak kto woli) róznia się raczej tylko sposobem wykorzystania wolnej ręki.


no wlasnie dlatego sie zdziwilem, bo wczesniej pytales o kolnierzowe. Ale ok, juz jasne.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_cwiara
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

- na treningach uzywamy jezyka polskiego
- zwracamy sie do siebie nawzajem na ty
- witamy sie przez podanie reki
- cwiczymy uderzenia lokciami i kolanami
- praca rak ktora cwiczymy to boks+klincz+lokcie


Pawle.
zapomniales dodac ze w soboty po treningach chodzimy na piwo ... to BARDZO WAZNE ;)
(aktualnie nie chodzacy Cwiara)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
No i od razu widac kto chodzi a kto sie obija. W soboty ostatnio nie ma treningow. Pewnie beda jakos niedlugo, ale nie wiadomo kiedy.

Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kox_man
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-Stok

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
a czy macie tam u Was "ibuken" (czy jakos tak to sie pisze) taka zabawa dla masochistow ze stajecie w rzadku a po chwili wszyscy co sa nowi na sekcji leza nie mogac zlapac oddechow, a starzy wyjadacze stoja i sa tylko zgieci w pol ? :)
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
chodzi ci o tzw ścianę płaczu? fajna zabawa
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Jestes z B-stoku? Pozdrowienia i uklony dla sensei Cezarego.

8)
Pawel Drozdziak
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Witam mam problem bo podobnie też nie ćwicze żadnej sztuki walki i mam właśnie pytanko dotyczące MT a mianowicie : Co jest lepsze na ulicy Muay Thai czy Karate Kyokushin ?? bardzo bym prosił o pomoc mi się wydaje że MT jest bardziej skuteczne ale co ja tam sie znam czekam na odpowiedzi "wtajemniczonych" :) Pozdrawiam! :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
Nie chciało się szukać, co?


W thaiboksie masz walke w dystansie i zwarciu oraz uderzenia na głowę (również łokciami)...


ps. a nie ma streetfightingu???
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN

Witam mam problem bo podobnie też nie ćwicze żadnej sztuki walki i mam właśnie pytanko dotyczące MT a mianowicie : Co jest lepsze na ulicy Muay Thai czy Karate Kyokushin ?? bardzo bym prosił o pomoc mi się wydaje że MT jest bardziej skuteczne ale co ja tam sie znam czekam na odpowiedzi "wtajemniczonych" :) Pozdrawiam! :)


W kyokushin jest wada że nie ma uderzeń na twarz w MT są. Na ulicy najczęściej będziesz musiał się obronić zadać cios na twarz KK jak MT jest kontaktowe. Tu i tu uda obite. A może idż na szczelnice i zdobąć legalne pozwolenie na broń, oczywiście będziesz musiał przejść testy psychologiczne.
  • 0

budo_marian
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:LUBLIN

Napisano Ponad rok temu

Re: CO WYBRAĆ MUAI THAI CZY SHIDOKAN
dzięki za odpowiedzi i ja nie skożystam z tej strzelnicy :P :P:P za mało lat mam :( bo mam dopiero 16 w październiku 17 :P więc nie da rady :D mam się na jakieś sztuki walki zapisać z brejdakiem ciotecznym :P ja mu mówiłem że lepiej na MT niż Karate Kyokushin też tak mi się wydawało ale dzięki za odpowiedzi :) jeszcze jedno pytanko do tych co mieszkają w moim mieście :D mieszkam w Lublinie gdzie jest w Lublinie sekcja gdzie najlepiej uczą z całego Lublina ????? słyszałem że w podstawówce nr 30 na Nałkowskich 110 jest jakoś "drętwo" czy może tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] by było lepiej ??? proszę jeszcze o odpowiedzi :) z góry dziękóweczka:D :)POZDRAWIAM:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024