Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Masz rację Zorro, niektórzy po prostu udaja ze nie znają prawdy, bo chyba boją sie ze im to może interesik popsuc....takie czasy, kazdy adept w szkółce dobry. :-)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

Chłopie nie pitol głupot... please


Trochę więcej kultury i szacunku dla wypowiedzi innych forumowiczów, a głupoty to ty pitolisz,komu jak komu ,ale moderatorwi to nie przystoi. :!:
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

Nie wiele osób idzie dalej... jeszcze nie spotkałem innego praktyka tai chi który chciałby np. ze mną posparować :(


Moze poprostu wiedzą że i tak "WIELKI MISTRZ" ich od razu rozjedzie, bo przecież wszem wiadomo ze jest najlepszy w sparingach tai chi w całej Polsce. :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
bugsy - Tsalifo ma rację - pitolisz głupoty :)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Wing Tsun dlaczego ty z każdej dyskusji musisz robić awanturę.
Nie pamiętam już żebyś zabierał kiedyś głos na temat jaki jest w topicu omawiany.
Może ty po prostu za mało wiesz o małym smoku żeby coś sensownego powiedzieć :roll:
Jak znasz angielski to dla ciebie i wszystkich zainteresowanych:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Stronka ciekawa, ciekawe ile faktów a ile fikcji "literackiej" :) bo zawsze taka jest (ale stronka fajna, info też ciekawe)
  • 0

budo_zorro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 453 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gracie Camp.

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Skąd mi sie wzięły jakieś ostrzeżenia tsailifo, kto mi powie za co one są i co oznaczają te cyferki?
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Ostrzegałem ale Cię to bawiło :) więc ma dwa ostrzeżenia, jeszcze jedno i szlaban na to forum.... kliknij na cyferke to zobaczysz
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Z całym szacunkiem "tsailifo" ,ale to nie ja zacząłem awanture.Chcialem wyrazić swą opinie,zresztą po raz pierwszy na waszym forum , a tu od razu dastaje od Ciebie"kopa" ze "pitole głupoty", zamiast uzasadnić co się w moim poscie nie podoba.Moim zdaniem nie jest to wporządku, bo zniechęca potencjalnych uczestników.Mój trzeci post był żartrobliwy, i powinienneś trochę chłopie wyluzowac, a nie od razu szastac ostrzeżeniami.Ja naprawdę nie jestem żadnym przeciwnikiem styli tradycyjnych i uważam kung-fu za bardzo widowiskową i znakomicie się oglądającą sztukę walki w filmie np."hero",co wcale nie znaczy że są najskuteczniejsze w walce.Tai-chi jest natomiast doskonałą gimnastyką(dawno temu ćwivczyłem u A.Braksala i D.Piwowarskiego).Sadzę że w walce najkuteczniejszy jest mix sztuk/sportów walki o czym jako pierwszy zaczął młówić Bruce Lee.Zresztą kazdy ćwiczy to co lubi i ,ma swoje zdanie na ten temat,ale nie oznacza to ze powinno się go od razu piętnować. :!:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
m.in. napisałeś że Bruce uznał style tradycyjne za nieskuteczne... a zdaje się że twierdził, że nie tyle są nieskuteczne, lecz ograniczone... itd., itp. całe mnóstwo można by pisać...

Co do kung-fu też nie uważam że są to style najskuteczniejsze, bo wg mnie takie style nie istnieja...
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

kung-fu za bardzo widowiskową i znakomicie się oglądającą sztukę walki w filmie np."hero",co wcale nie znaczy że są najskuteczniejsze w walce


wlasnie dlatego. np. WingTsun nie jest prawie wogole widowiskowy ;)

ps. trochę więcej luzu :)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
[/b]wing-tsun-zorro miał rację,ze robisz awanture.Widac nie możesz przebolec ze Bruce uznał że może być jakiś skuteczniejszy sposób walki niż wing-tsun(który wg.mnie jest najskutaczniejszym stylem kung-fu) i zaczynasz okazywac po sobie flustrację.Sztuki walki cały czas ewoluują i dobrze ze są ludzie ,ktorzy staraja si tworzyć nowe syystemy walki.Bez tego tysiące ćwiczacych żyło by do tej pory w swiadomosci że najskuteczniejsze są style tradycyjne. :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Ostatnio na forum coraz trudniej o "luz" 8)

CLF w porównaniu do WT jest o wiele bardziej widowiskowe... ale nie pokuszę się o stwierdzenie że jest skuteczniejsze... na odwrót też nie :] Jest za to "wszechstronniejsze", co i tak nie oznacza że lepsze :)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
ok.wing-tsun. wrzucam na luz. :wink: :lol:
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

Sztuki walki cały czas ewoluują i dobrze ze są ludzie ,ktorzy staraja si tworzyć nowe syystemy walki.Bez tego tysiące ćwiczacych żyło by do tej pory w swiadomosci że najskuteczniejsze są style tradycyjne. :)


I bardzo dobrze... zawsze tak było i zawsze tak będzie... wszystko się zmienia i rozwija... jeszcze kilka lat i Bjj stanie się stylem "tradycyjnym" :) Bruce zrobił wiele dla propagowania sztuk walki, czy był "dobry" czy też "zły" nie mi oceniać... ale cholera mnie bierze jak właśnie ludzie ze stylu z którego "odszedł" teraz wycierają sobie nim "gęby", z drugiej zaś strony umieszczają jego podobiznę na swoich plakatach...

Bruce nie poznał zbyt dużo tego stylu, a teraz my go umieszczamy na naszych plakatach... czyżby jednak poznał więcej niż praktycy tego stylu (czytaj : wibg chun, ving tsun, wing tsun - niepotrzebne skreslić) skoro się nim "podpieracie" ? Kimś słabym i niedouczonym raczej ciężko się promować...

Resztę już Kenjiro napisał :)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Dobrze to napisałeś tsailifo :D
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
Czasem udaje mi się coś z sensem napisać :]
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

Bruce nie poznał zbyt dużo tego stylu, a teraz my go umieszczamy na naszych plakatach... czyżby jednak poznał więcej niż praktycy tego stylu (czytaj : wibg chun, ving tsun, wing tsun - niepotrzebne skreslić) skoro się nim "podpieracie" ? Kimś słabym i niedouczonym raczej ciężko się promować...


ale popularnym tak. chociaż czasem, jak ludzie wypisują, jaki to Bruce nie byl cieńki to krew człowieka zalewa - tak czy inaczej duży respect dla Brucea ode mnie

bugsy - to jest moje poczucie humoru, a nie frustracja, autoiroinia czy ja to tam zwą. nie znam się na tym. na frustracji tez nie.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?

bugsy - to jest moje poczucie humoru, a nie frustracja.


Ale pewności nikt nie ma ;)
  • 0

budo_bugsy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego Bruce Lee stworzył Jeet Kune Do?
bugsy - to jest moje poczucie humoru, a nie frustracja, autoiroinia czy ja to tam zwą. nie znam się na tym. na frustracji tez nie.[/quote]
Grunt że humor jest :wink: :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024