Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zhaobao taiji


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Zhaobao taiji
link z listy Black Taoist

Link: Zhaobao TJQ He Style Big Frame video clip
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

bardzo fajna forma i te wykonanie!!!!!
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
dzieki Tomek . dotychczas czytalem tylko o tej odmianie ( swego czasu pisal o tym pan Jarek Szymanski, sam chyba o ile pamietal cwiczyl ). fajny link i robi wrazenie wykonanie.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
a jakiego wzrostu jest ten wykonujacy? krotkie nogi, krepe cialo, nie dziwne ze latwo mu wychodzi i tak ciekawie to wyglada. wykonanie robi wrazenie.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

a jakiego wzrostu jest ten wykonujacy? krotkie nogi, krepe cialo, nie dziwne ze latwo mu wychodzi i tak ciekawie to wyglada. wykonanie robi wrazenie.


no kurde nie powiesz mi ze z takimi krotkimi nogami to juz nie trzeba tego cwiczyc z milion razy zeby tak wykonac??????
krotkie nogi to on ma i mu troche latwiej ale tylko troche....
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
ja nic nie mowie, poprostu gosciu ma predyspozycje do wykonywania takich cwiczen. teraz wyobraz sobie Patafila o wzroscie 195 cm lub wiecej i kaz mu wykonac tak samo forme. ja juz sobie wyobrazam

btw, podobaja mi sie te techniki sprowadzania do parteru i niskie lokcie, pierwsza klasa!
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

ja nic nie mowie, poprostu gosciu ma predyspozycje do wykonywania takich cwiczen. teraz wyobraz sobie Patafila o wzroscie 195 cm lub wiecej i kaz mu wykonac tak samo forme. ja juz sobie wyobrazam

btw, podobaja mi sie te techniki sprowadzania do parteru i niskie lokcie, pierwsza klasa!


no ma predyspozycje ale widac na ty, clipie ze nie tylko na predyspozycjach jedzie :!: znam takich co predyspozycje maja a kurna efektow zadnych :!:
  • 0

budo_pawequ
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
Latwo wychodzi? Jak stoje kilkadziesiat minut w pozycji tez wyglada, ze latwo wychodzi. :) :) :)
Bardzo wdzieczny klipik. Mnie na oczy rzucilo sie plynne przechodzenie z pozycji do pozycji bez blokowania energii i ruchu.
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
a mnie ciekawi jaka jest istota tych ruchow przy których nakrywa sie ramionami i prawie jezdzi glowa po podlodze...
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
i zastosowania poszczegolnych ruchow, technik
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
Tomku poklon naprawdę bardzo dobre :peace:
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
Gowno warta ta forma bez wzgledu na wykonanie.
Nigdy nie schodzi sie tak nisko w walce na nogach i nie prostuje sie jak ten Chinczyk kolana - a miejscami to on prawie szpagat robi a takcie cos to juz samobojstwo. A jesli ma to sluzyc rozciaganiu to tez bez sensu - wszystko co jest oparte na rozciaganiu to beznadzieja.
Takie pseudo-kungfu pozostanie jedynie wushu sportowym i niczym wicej.
Dla mnie lipa. Zero przydatnosci chociazby na ulicy. Polamalbym kolesiowi noge w kolanie :rofl:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
gratuluję wypowiedzi :rofl: :rofl: :rofl:
choć oczywiście masz do niej pełe prawo :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
chciałbym podkreslić że nie znam się na tym co ten pan na filmiku robił

i jestem ciekaw co na argumentacje flasha - bo jak dla mnie sensowna (ale może wynikać ona z mojego ignoranctwa)

oczywiście forma śliczna, estetyczna i płynna

jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że stosują tak niskie pozycje przejścia itd. musi miec bardzo, ale to bardzo silne nogi

poza tym nie wszystko służy tylko do walki ;)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
Flash - zastosowanie ruchów bezposrednio z formy Taiji (tak, jak sie je wykonuje) to lekko mówiąc nieporozumienie :wink: a, że niskie pozycje:
1. charakterystyka stylu - taka metoda treningowa,
2. zawody,
3. predyspozycje delikwenta :)
Pozdrawiam

P.S. Fajna forma, ale kolana same bolą po 30 sekundach oglądania :wink:
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

2. zawody,


to nie pod zawody oni tak naprawde cwicza
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

Nigdy nie schodzi sie tak nisko w walce na nogach i nie prostuje sie jak ten Chinczyk kolana

To co jednak w Vt w walce chodzi sie w tej klepsydrze? A bjj sami klada sie na ziemi? Podobno tez karate jest bez sensu bo oni tam zamykaja oczy i siadaja w zazen a wtedy mozna latwo dostac kopa w ryj.

wszystko co jest oparte na rozciaganiu to beznadzieja.

super! to jak juz wiem co do dupy to moze sie dowiem co nie jest beznadzieja? Wszystko oparte na kopaniu w jajca? Czy moze wszystko oparte na zakladaniu dzwigni na kostke?

chyba ze to byl taki post :wink: to wtedy sorewicz
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

Gowno warta ta forma bez wzgledu na wykonanie.
Nigdy nie schodzi sie tak nisko w walce na nogach i nie prostuje sie jak ten Chinczyk kolana - a miejscami to on prawie szpagat robi a takcie cos to juz samobojstwo. A jesli ma to sluzyc rozciaganiu to tez bez sensu - wszystko co jest oparte na rozciaganiu to beznadzieja.
Takie pseudo-kungfu pozostanie jedynie wushu sportowym i niczym wicej.
Dla mnie lipa. Zero przydatnosci chociazby na ulicy. Polamalbym kolesiowi noge w kolanie :rofl:



Powala na kolana
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji
wiesz...to wushu sportowe
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

wiesz...to wushu sportowe


no :) poklon :peace: :rofl:
  • 0

budo_flash
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zhaobao taiji

Nigdy nie schodzi sie tak nisko w walce na nogach i nie prostuje sie jak ten Chinczyk kolana

To co jednak w Vt w walce chodzi sie w tej klepsydrze?

No chyba nie porownasz lekko ugietych kolan w Wing Chun z tym co ten czlowiek robil na tym kliepie?
A po co robia klepsydre Wt, Vt - to sie zapytaj ich. Sama klepsydra jest tylko pozycja w ktorej robisz techniki reczne, koduje w mozgu odruch kierowania stop do srodka bo to jest jedno z bardziej istotnych elementow jesli chodzi o prace nog we wszelkiego rodzaju Wingtsungach. Natomiast takie wyciaganie gnatow jak ten robi koles na videoklipie niczemu nie sluzy. Tylko nie mow mi ze to jest tylko i wylacznie do rozciagania - bo na 100% jestem pewny ze to ma czemus sluzyc w walce! Ale czemu? No wlasnie... Czemu ma sluzyc? Bo ja nie mam pojecia

A bjj sami klada sie na ziemi?

A co tu ma BJJ do kungfu? BJJ dazy do jak najszybszego zwarcia i poprzez chwyty wypracowanie sobie dogodnej pozycji, w ktorej moga uderzac przeciwnika (dosiad) albo zaduszenia albo polamania przeciwnika poprzez dzwignie. Dlatego nie rozumiem twoejgo powyzszego stwierdzenia. Nawet jak ktos BJJowcowi
robi atak na nogi to jednym z rozwiazan jest 'zostawienie nog za soba' (nie raz widac jak Bob Sapp tak robi) - czyl padniecie na kolana i dalsze mocowanie sie i nie widzialem zeby jakis zawodnik BJJ wyginal tak nogi jak ten pan na filmie. Poza tym kungfu ma uderzaca nie sie wyginac - jakby on odpier....l taki taniec przed BJJowcem ten by sie rzucil na niego i nie dalby temu Chinczykowi najmniejszych szans!!!

Podobno tez karate jest bez sensu bo oni tam zamykaja oczy i siadaja w zazen a wtedy mozna latwo dostac kopa w ryj.

Ty chyba specjalnie piszesz na przekor. Nawet jesli ktos siada i zamyka oczy to to nie jest zadna forma ani technika sluzaca do walki a jedynie jakies cwiczenie ktore ma ksztaltowac cos w umysle.
Ten gosc robil forme - a tak sie sklada ze forma ma miec wszystko potrzebne co do walki sluzy. A tam widac same glupoty - moze na pijaka tekie wygibasy sa dobre ale nie na zdeterminowanego przeciwnika. A potem glupie pytanie: dlaczego zmieniles styl? Dlaczego kungfu jest nieskuteczne? Daczego ... Dlatego, ze jesli ktos cwiczy takie cso to dostaje w ryja i przestaje cwiczyc. Jedni maja to szczescie ze dostaje w gebe wczesnie i maja to szczescie ze od razu widza jak skuteczny jest styl a inni po 7 latach dopiero widza bezsens cwiczen i musza leczyc kolana

wszystko co jest oparte na rozciaganiu to beznadzieja.

super! to jak juz wiem co do dupy to moze sie dowiem co nie jest beznadzieja? Wszystko oparte na kopaniu w jajca? Czy moze wszystko oparte na zakladaniu dzwigni na kostke?

Bo to prawda. Jesli chodzi o skutecznosc. Nie kopie sie powyzej pasa bo to jest wielkie ryzyko, w zaleznosci od tego co przeciwnik potrafi (a tego nie wiemy):
- zlamania sobie nogi
- zaliczenia gleby
- dostania samemu w jaja w momencie kopniecia.

Tak - jedynym skutecznym kopnieciem gwarantujacym, ze nie spotka cie to co wyzej to kopanie w jajca lub na stawy kolanowe.

To tak w aspekcie ulicy - nie zawodow. Bo w sumie do tego kungfu jest stworzone - do realnej walki

PS.
Zapytaj sie np. dachenga ile oni takich wyciagniec kulasow robia i czy on to uwaza za sensowne. Zapytaj sie tsalifio lub vingragona. Popytaj sie kravmagowcow, BJJowcow jak oni zapatruja sie na sensownosc takich ruchow jak ten gosc wykonuje. Albo tych co walczyli na zawodach Vale Tudo - moze ich opinia cie przekona bardziej.
Tylko nie mow ze oni nie znaja tego stylu wiec sie nie moga wypowiadac - bo akurat w tym co ten koles pokazuje nie trzeba znac stylu zeby wiedziec czy cos ma sens czy nie - wystarczy czysta logika i troche doswiadczenia
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024