Skocz do zawartości


Zdjęcie

Taniec Lwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_mf2004
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Taniec Lwa
Chciałbym się dowiedzieć które style Kung Fu w Polsce nauczają Tańca Lwa oraz czy ktoś posiada jakieś materiały video do nauki tej sztuki? :?:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
sa dwie lub trzy szkoly, ktore ucza tanca lwa: Hung Gar, Choy Lee Fut i chyba Tang Lang ale nie jestem pewien na 100%.

z reguly jest to dodatek do programu szkolenia i rowniez nauczany jako czesc tradycji danej szkoly. z kaset video nie wiem czy mozna sie tego nauczyc, najwyzej podpatrzyc, porownac do innych. materialow jest sporo ale ja nie kolekcjonuje
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
w tang lang quan nie ma tanca lwa
  • 0

budo_taaigihk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Kung-Fu

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
korekta: napisalem cos zanim przeczytalem poprzednikow :)
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

w tang lang quan nie ma tanca lwa



W tanglang quan uczonym w HK jest taniec lwa. Nie ma w tanglang z Chin kontynentalnych.
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Chciałbym się dowiedzieć które style Kung Fu w Polsce nauczają Tańca Lwa oraz czy ktoś posiada jakieś materiały video do nauki tej sztuki? :?:


Czesc,
Jow Ga Kung Fu uczy Tańca Lwa, z tym ze osobiscie a nie za posrednictwem kaset video :roll:
W jednym z numerow Swiata Neijia z 2003 jest artykul na temat Tanca Lwa.
Pozdrawiam
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

W tanglang quan uczonym w HK jest taniec lwa. Nie ma w tanglang z Chin kontynentalnych.


no czyli nie ma :wink:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

W tanglang quan uczonym w HK jest taniec lwa. Nie ma w tanglang z Chin kontynentalnych

dzieki za sprostowanie. wiedzialem ze w HongKongu cwicza taniec lwa w szkole Modliszki ale nie bylem pewny co do Chin.
  • 0

budo_hellman
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z daleka ...

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
Witam panowie
Z całym szacunkiem ale cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne. Pozatym co byscie zrobili jakby na was szedł np. koles co ćwiczy boks. Czy wtedy tez opłaca sie stoswac jakies style:?:
najprawdopodobnie sie myle wiec wytłumaczcie mi to.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Witam panowie
Z całym szacunkiem ale cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne. Pozatym co byscie zrobili jakby na was szedł np. koles co ćwiczy boks. Czy wtedy tez opłaca sie stoswac jakies style:?:
najprawdopodobnie sie myle wiec wytłumaczcie mi to.


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne

:D tak, jak najbardziej. przydaja sie w tancu z partnerka i nie tylko. jak chodzisz na dyskoteki to powinienes sobie zafundowac taki kurs :D
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Witam panowie
Z całym szacunkiem ale cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne. Pozatym co byscie zrobili jakby na was szedł np. koles co ćwiczy boks. Czy wtedy tez opłaca sie stoswac jakies style:?:
najprawdopodobnie sie myle wiec wytłumaczcie mi to.


Wiele lat temu widziałem w Malezji Mistrzostwa Świata w Tańcu Lwa coś zajebistego podchodzącego tylko pod cyrk. Nie ma to nic wspólnego z walką ale chwyta ...............
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Nie ma to nic wspólnego z walką ale chwyta ...............

chwyta, oj chwyta. z walka to moze nic nie ma ale ksztatuje cechy motoryczne. zajebista reklama dla szkol kungfu no i "muppet show" dla dzieci :D
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Witam panowie
Z całym szacunkiem ale cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne. Pozatym co byscie zrobili jakby na was szedł np. koles co ćwiczy boks. Czy wtedy tez opłaca sie stoswac jakies style:?:
najprawdopodobnie sie myle wiec wytłumaczcie mi to.


taniec lwa to jest el. kultury... to tak jakby zarzucac karatekom ze orygami jest malo skuteczne ;) albo twierdzić że zdjęcia z groźnymi minami przed walkami bokserów są bez sensu
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

W tanglang quan uczonym w HK jest taniec lwa. Nie ma w tanglang z Chin kontynentalnych

dzieki za sprostowanie. wiedzialem ze w HongKongu cwicza taniec lwa w szkole Modliszki ale nie bylem pewny co do Chin.


wydaje mi sie, ze taniec lwa w HK wynika bardziej z tradycji chin woo, tak jak sam system ktory wchlonal wiele z innych uczonych w tym stowarzyszeniu. dlatego pisze, ze w modliszce nie ma tanca lwa.
  • 0

budo_mf2004
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
Wiele osób wypowiada się w tym temacie (taniec lwa) ale w sumie nic sensownego nie powiedzieli!!!!!
Może ktoś, w którego stylu jest Taniec Lwa wypowie się na ten temat w pełni profesjonalnie. Czy jest to tylko element chińskiej kultury wpleciony w sztuki walki, czy coś więcej. I dlaczego tylko kilka systemów kung fu trenuje Taniec Lwa, a inne nie. Dlaczego?


W Internecie znalazłem kilka filmików z zawodów Tańca Lwa, ale czy ma ktoś kasety szkoleniowe, które zawierają jakieś podstawy Tańca Lwa?
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Witam panowie
Z całym szacunkiem ale cz ty wszystkie techniki jak jakies LWY czy Zurawie itd sa praktyczne. Pozatym co byscie zrobili jakby na was szedł np. koles co ćwiczy boks. Czy wtedy tez opłaca sie stoswac jakies style:?:
najprawdopodobnie sie myle wiec wytłumaczcie mi to.


Technika "Lew Na Smyczy" jest zabójczo skuteczna. Także w starciu z kolesiem co ćwiczy boks.
  • 0

budo_darek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 98 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa

Wiele osób wypowiada się w tym temacie (taniec lwa) ale w sumie nic sensownego nie powiedzieli!!!!!
Może ktoś, w którego stylu jest Taniec Lwa wypowie się na ten temat w pełni profesjonalnie. Czy jest to tylko element chińskiej kultury wpleciony w sztuki walki, czy coś więcej. I dlaczego tylko kilka systemów kung fu trenuje Taniec Lwa, a inne nie. Dlaczego?
W Internecie znalazłem kilka filmików z zawodów Tańca Lwa, ale czy ma ktoś kasety szkoleniowe, które zawierają jakieś podstawy Tańca Lwa?


Tu jest link do artykułu o którym wspominałem; może nie jest w pełni profesjonalny, ale zawsze to coś; :-)
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Każda szkoła nauczająca swojego Tańca Lwa, robi to w ścisłym związku z ćwiczonym stylem. Nawet jeśli ktoś sprzedaje jakieś szkoleniówki nie sądzę, żeby były kompletne, a przede wszystkim przydatne bez regularnych treningów danego systemu. Trzeba też odróżniać zawody Tańca Lwa z elementami "cyrkowymi" od bardziej tradycyjnych wykonań związanych z danymi szkołami.
Pozdrawiam
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
Tutaj jest kilka krótkich klipów z tańcem:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Taniec Lwa
i tutaj tez:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024