Skocz do zawartości


Zdjęcie

CO NAM DAJE MEDYTACJA??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
58 odpowiedzi w tym temacie

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

CO NAM DAJE MEDYTACJA??
CZY WARTO MEDYTOWAC PRZED INDYIDUALNYM TRENINGIEM(W DOMU)??
  • 0

budo_maciej t
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
Patrz masa innych postow.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

CZY WARTO MEDYTOWAC PRZED INDYIDUALNYM TRENINGIEM(W DOMU)??

Coz, podobno Budda na tym wyszedl dobrze...slyszalem tez ze jak duzo medytowac to potem mozna bez koszuli w zimie chodzic i same pokrzywy jesc, tylko potem sie skora robi zielona jak Milarepie. ogolnie ciezki wybor.
  • 0

budo_gpw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:usa-chicago

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
Pytanie to , czy znasz techniki medytacji?
Bo jesli podejdziesz do przedmiotu tak jak to sie widzi na wiekszosci treningow gdzie wiekszosc trenujacych nawet nie wie po co zamyka oczy to faktycznie lepiej posiedz przed telewizorem ogladajac kolejne mordobicie rodem z hong kongu to powinno naladowac pozytwnie do trningu.
Mowie powaznie. Bo moze znowu odezwac sie jakis fascynat np bjj i powie ci ze medytacja jest '' g..... warta''.
Najpierw zapoznaj sie z technikami medytacji ,pozniej odpowiedz co wnosza one do twego treningu.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
parafrazujac slowa Guardiana z dawnych lat:

:roll: czy Ty wiesz co to jest OSWIECENIE? :lol:



i nastala dluuuuuuuuga cisza...





PS. dajcie spokoj z takim tematami, nie ma juz o czym innym rozmawiac czy co?
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
niby dlaczego zly temat?ja uwazam ze temat jest dobry poniewaz wiele osob nie wie po co sie medytuje
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
takim razie zle zadales pytanie, sformuluj je inaczej i rozwin temat. podaj jakies przyklady i twoj punkt widzenia.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

niby dlaczego zly temat?ja uwazam ze temat jest dobry poniewaz wiele osob nie wie po co sie medytuje


Więc niech nie medytują :)
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
myślę że jeszcze wiecej osób nie ma pojęcia czym jest medytacja

proponuje - w zalezności od preferencji przejść się do najbliższego ośrodka albo buddyjskiego, albo zajrzeć na rekolekcje ignacjańskie do jezuitów rodzimych

myślę że można być czasem rozczarowanym (albo uradowanym) faktem że medytacja to niekoniecznie siedzenie na tyłku z mądrą miną, ew. powtarzając ommmmm.

dodam że osobiście uważam że nie powinno być medytacji na trenigach
a) nie słyszałem jeszcze o isntruktorze kungfu (w Polsce naturalnie) ktory miałby jakieś wysokie kwalifikacje w przewodnictwie duchowym (a nauka medytacji to czym niby jest? :roll: )
B) nawet jeżeli taki się znajdzie to od razu padnie na niego wielka tabliczka z napisem "sekta". może i słusznie?

pozdrawiam serdecznie
ommmmmmmmmmmmmm... ;)
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
dodam że osobiście uważam że nie powinno być medytacji na trenigach
a) nie słyszałem jeszcze o isntruktorze kungfu (w Polsce naturalnie) ktory miałby jakieś wysokie kwalifikacje w przewodnictwie duchowym (a nauka medytacji to czym niby jest? :roll: )
B) nawet jeżeli taki się znajdzie to od razu padnie na niego wielka tabliczka z napisem "sekta". może i słusznie?

hmmm moze i masz racje co do trenerow ze nie maja wysokich kwalifikacji,ale np. mi po medytacji ktora prowadzi moj trener cwiczy sie znacznie lepiej wiec mysle ze na treningach sie to przydaje
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
Kiedy mowa o medytacji wiekszosc ma na mysli cos co jest medytacja uspokojenia. Z grubsza polega to na tym ze siedzimy i pozwalamy przeplywac swobodnie myslom nie zatrzymujac ich, przy tym utrzymujemy w miare mozliwosci trzezwosc umyslu- nie przysypiamy itd. Mozna ogolnie liczyc oddechy itd. zreszta dla wiekszosci osob juz zbawienny wplyw ma siedzenie na dupie w jednym miejscu przez 5-10 minut i spokojne oddychanie. Nie jest to szkodliwe, robione w zakresie 5-10 minut wlasnie przyda sie kazdemu.
  • 0

budo_pai mei
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
To zależy co chcesz osiągnąć medytacją. Możesz się zrobić bystrzejszy :wink: , możesz się rozgrzać, możesz sobie podnieść ciśnienie, albo tego typu rzeczy, możesz, jeśli masz potrzebę, zacząć się interesować przepływami powszechnie znanej energii qi w ciele i osiągnąć długowieczność i oświecenie :wink: pozdro. jo!
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
dokładnie jest wiele rodzajów medytacji ale trudno o dobrego nauczyciela,jeżeli ktos szuka to znajdzie...
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
W polsce jest wiele wykwalifikowanych nauczycieli buddyzmu mysle ze dominikanie tez cos robia chyba nawet we wspolpracy z Zenistami. Sa u nas przyjazdem naprawde swiatowi wykwalifikowani nauczyciele buddyjscy, na pewno czan, na pewno zen na pewno buddyzmu kagyu.

nie ma nauczycieli medytacji bo medytacja jest narzedziem a nie celem.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

parafrazujac slowa Guardiana z dawnych lat:

:roll: czy Ty wiesz co to jest OSWIECENIE? :lol:



i nastala dluuuuuuuuga cisza...





PS. dajcie spokoj z takim tematami, nie ma juz o czym innym rozmawiac czy co?


ten kto nie wie to Ci powie ze wie.
ten co mysli ze ten kto nie wie a Ci powie ze wie to zapyta Cie po co chcesz to wiedziec
a ten co naprawde wie nic nie powie
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??
Odpowiedź brzmi: WARTO.

Zalety:
- Ćwiczysz koncentrację, co przydaje ci się nie tylko na treningu czy w walce, ale na codzień.
- Nie wiem na czym to polega ale medytacja zmienia coś w mózgu tak, że podczas sytuacji stresowej emocje np. strach nie mają do ciebie dostępu. Masz jasny i czysty umysł, możesz podejmować decyzje "na zimno i błyskawicznie.
- W połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi wywiera zbawienny wpływ na zdrowie.

Wady:
- Ćwiczenia te wymagają regularnej, codziennej praktyki co najmniej 10- 15 min dziennie, aby odniosły jakikolwiek skutek. Nic za darmo.

Aby mieć poczucie sensu tego co robisz musisz mieć jakiś cel. Uświadom sobie co chcesz za pomcą medytacji osiągnąć. Pier...lić klasztory mnichów i ich mantry; jak na początku wystartujesz z motywacją typu "chcę doznać oświecenia" to skończysz praktykę w ciągu dwóch dni bo ci się znudzi i się zamulisz. Ja powiedziałem sobie, że chcę uwolnić się od emocji i po kilku miesiącach zaczynam już widzieć efekty w swoim życiu.

Polecam medytację wszystkim zblazowanym młodzińcom, którzy nie wiedzą co mają zrobić ze sobą, jak również niezrównoważonym cholerykom i wszelkim innym furiatom.

Absolutnie nie widzę sensu grupowego praktykowania medytacji w warunkach polskich dojo.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

- Ćwiczysz koncentrację, co przydaje ci się nie tylko na treningu czy w walce, ale na codzień.

Lub tez co zdarza sie czest zamulasz sie i osiagasz stan umyslu snietej ryby. Po to wlasnie medytacje zazen dluzsza niz 10 minut robi sie tylko w asyscie wykwalifikowanych nauczycieli a w systemach tybetanskich po kilku latach praktyk wstepnych.

W połączeniu z ćwiczeniami oddechowymi wywiera zbawienny wpływ na zdrowie.

Lub dostajesz rozedmy pluc

Ja powiedziałem sobie, że chcę uwolnić się od emocji i po kilku miesiącach zaczynam już widzieć efekty w swoim życiu.

To dobry cel. Proponuje zbudowac oltarzyk a na nim postawic jakis wzor do nasladowania- w przypadku uwolnienia sie od emocji moze to byc np. cegla- w pelni wolna od jakichkolwiek emocji- i teraz kiedy motywacja slabnie patrzysz w ta cegle i mowisz sobie ze chcesz byv taki jak ona i znowu masz sile do medytacji.

Pier...lić klasztory mnichów i ich mantry;

Wprawdzie od czasow historycznego buddy zawsze uczen prowadzony byl przez nauczyciela i za wyjatkiem hinajany i praktyk mnisich zwiazek z nauczycielem jest niezbedny ale co tam! Naprzod mlodzi przyjaciele, przeciez 2500 lat historii moze sie mylic:)
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

Lub tez co zdarza sie czest zamulasz sie i osiagasz stan umyslu snietej ryby. Po to wlasnie medytacje zazen dluzsza niz 10 minut robi sie tylko w asyscie wykwalifikowanych nauczycieli a w systemach tybetanskich po kilku latach praktyk wstepnych.


Nie wiem w ogóle czy próbowałeś skoro piszesz takie rzeczy. Nie wmówisz mi że do siedzenia przez dziesięć minut na d... w spokoju i powolnego liczenia oddechów potrzeba 100 letniego mistrza z metrową brodą i klasztoru w Tybeie na 5000 metrach n.p.m. To jest przesadne komplikowanie rzeczy prostych.
Na początku się zamulasz owszem. Jak trochę poćwiczysz to ci przejdzie.

Lub dostajesz rozedmy pluc


Niepoważny jesteś. Rozedma płuc nie ma nic wspólnego z "nadymaniem się". Ta choroba dotyczy palaczy tytoniu. Zresztą sam nie wiem nie jestem lekarzem. Wydaje mi się że jak przesadnie nie przeciągasz wydechu to nic się nie stanie. Trzeba oddychać naturalnie.


To dobry cel. Proponuje zbudowac oltarzyk a na nim postawic jakis wzor do nasladowania- w przypadku uwolnienia sie od emocji moze to byc np. cegla- w pelni wolna od jakichkolwiek emocji- i teraz kiedy motywacja slabnie patrzysz w ta cegle i mowisz sobie ze chcesz byv taki jak ona i znowu masz sile do medytacji.


Tekst nie wnoszący absolutnie nic do dyskusji, którego istotą jest szyderstwo


Wprawdzie od czasow historycznego buddy zawsze uczen prowadzony byl przez nauczyciela i za wyjatkiem hinajany i praktyk mnisich zwiazek z nauczycielem jest niezbedny ale co tam! Naprzod mlodzi przyjaciele, przeciez 2500 lat historii moze sie mylic:)


Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że medytacji i ćwiczeń oddechowych nie należy wiązać zawsze z buddyzmem. Przeciętny człowiek kiedy słyszy słowo "medytacja" oczami wyobraźni widzi orientalny klasztor pełen ubranych na czerwono mnichów. Chcesz wiązać te dwie sprawy -OK. Ja mogę nie nazywać tego co robię medytacją. Być może to nie jest medytacja w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. Ćwiczę sobie ten oddech i przy okazji wyciszam umysł, dla mnie jest to ok. i nie potrzebuję do tego żadnego mistrza.
Podobne ćwiczenia podsuwają nam współcześni psychologowie. Chcesz się przekonać to idź do empiku na dział -> Psychologia.

Na tym forum ludzie chcieliby wszystko komplikować.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

Nie wmówisz mi że do siedzenia przez dziesięć minut na d... w spokoju i powolnego liczenia oddechów potrzeba 100 letniego mistrza z metrową brodą

Napisalem wyraznie dluzszej niz 10 minut
jak cos robisz malo i rzadko to ci nawet nie zaszkodzi walenie sie mlotkiem w czolo

Rozedma płuc nie ma nic wspólnego z "nadymaniem się".

Pisales wyraznie o cwiczeniach oddechowych, cwiczenia oddechowe sluza kontrolowaniu oddechu i nie ma to nic wspolnego z oddechem naturalnym. Nie sa zalecane przez zadnego nauczyciela ani lekarza dla poczatkujacych.

Tekst nie wnoszący absolutnie nic do dyskusji, którego istotą jest szyderstwo

Coz analogii nie ponial? Jesli celem ma byc uwolnienie sie od emocji- nie wiem zreszta po co i jakich emocji, pozytywnych tez?- to dalej twierdze ze cegla jest tu pierwszorzednym wzorem.

Kiedy ludzie w końcu zrozumieją że medytacji i ćwiczeń oddechowych nie należy wiązać zawsze z buddyzmem.

Pislaem tez o dominikanach.

Podobne ćwiczenia podsuwają nam współcześni psychologowie.

np Yung Carl Gustaw, taka ksiazke nawet napisal "Buddyzm i psychoanaliza"

Na tym forum ludzie chcieliby wszystko komplikować.

Jak dla mnie na tym forum ludzie by chcieli wszystko upraszczac, uczyc sie kung fu z ksiazek, cwiczyc 1h miesiecznie i wymiatac, zajmowac sie medytacja a nawet nie chce im sie ruszyc dupy do biblioteki zeby zaczerpnac rzetelnej wiedzy albo zapytac kogos kto sie zna. Po co jak mozna sobie wymyslic samemu medytacje i bedzie git, nie?

[/b]
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: CO NAM DAJE MEDYTACJA??

Jak dla mnie na tym forum ludzie by chcieli wszystko upraszczac, uczyc sie kung fu z ksiazek, cwiczyc 1h miesiecznie i wymiatac, zajmowac sie medytacja a nawet nie chce im sie ruszyc dupy do biblioteki zeby zaczerpnac rzetelnej wiedzy albo zapytac kogos kto sie zna. Po co jak mozna sobie wymyslic samemu medytacje i bedzie git, nie?


Ukyo, jak się kiedyś spotkamy w realu, to pamiętaj, że masz u mnie piwo :)

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024