Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalnosc batonow (news)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
O Kapiszonie słyszałem i jestem baaardzo ciekawy jak to się rozwinie. Maję ekspertyzę.
  • 0

budo_wiko
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Hmm, może logika jest taka, że jeśli koniec, którym uderzamy nie jest cięższy od trzymanego to nie mamy do czynienia z pałką typu "maczugowatego", a na próbę eliminacji takich wskazują wzmianki o imitacjach kija bejzbolowego i wkładkach z cieżkiego i sztywnego materiału (blackjack, sap). Z kolei kije i pręty są 'legalne', to znaczy nie ma przepisu zabraniającego nosić kij z rattanu, czy kawałek metalowego pręta lub rurki.

Coś w tym jest, ale dopóki tego praktyka sądowa nie potwierdzi, albo nie będzie rozporządzenia wyjaśniającego, to i tak sprawa zależy od widzimisię policjanta.

W tej sprawie najdurniejsze prawo jest w Wielkiej Brytanii, bo zabrania noszenia jakiejkolwiek broni w celach samoobrony, czyli można zostać ukaranym za kubotan przy kluczach, itd. Ciekawe kiedy pierwsze wyroki za Maglite ;) .
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Widziałem pismo, ekspertyza dotyczy jedynie pałek zakupionych w Kapiszonie.
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
To może zaczną sprzedawać ASP :wink:
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
"Pałki teleskopowe typu BATON" , jak to określono - "nie wypełniają swą konstrukcją wymagań przepisów ustawy o broni i amunicji oraz nie są wytworzone na potrzeby wojska lub policji na terenie RP. Oświadczenie dotyczy wyłącznie pałek zakupionych w naszej firmie. " A są numerowane, czyli ręczą za legalność jedynie tych , na których zarobili ?
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Czeski baton hartowany sam mam sadze ze warto za niego dać 190 zł łamać sie nie łamie giąć się nie gnie ale ciezko sie go skałda potrafią być problemy skrzywic odpukać sie jeszcze nie skrzywił . Sprzęt jest solidny na dupce piszehardened police baton i lgo firmy fly .A numery to te batoniki mają na serio widać po rozłozeniu . Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024