Skocz do zawartości


Zdjęcie

Legalnosc batonow (news)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_jano007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Legalnosc batonow (news)
A wiec co do legalnosci posiadania przy sobie tzw batona czyli zwyklej palki teleskopwej ze stali lub z chartowanej stali.
wiele osob pisze ze niemozna posiadac przy sobie takiej palki poniewaz ustawa o broni tak mowi a ja wam mowie ze to prawo ma sie tak do batonow jak hmm jazda tramwajem bez pradu :)
mozna przy sobie posiadac baton zlorzony schowany baton nie moze byc tzw sprezynowy , nie moze posiadac na zakonczeniu zadnych udziwnien np: przyczepionych kulek gwozdzi itp. jezeli posiadasz zwykly baton z standardowym"grzybkiem" na koncu mozesz byc spokojny ze ci go nie skonfiskoja. Chociasz jak sie to mowi lex dzielnicowus swoje chumory ma jak ci go zabiorom bo wiecie zona nie dala to sie odegram to i tak oddadza go wam bo nie maja takiego prawa.
A z kad to wiem od specjalisty z komisariatu (niewazne na walsne bezpieczenstwo:) wroclaw, poszedlem tam wlasnonoznie i z takim panem pogadalem. NO to na tyle.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
POkaz odpowiedni przepis prawny ... wiesz ludziom roznie sie wydaje ... nawet niektorym Policjantom tez.

POzdrawiam
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
ale też nikt nie potrafi pokazać wyraźnie że legalny nie jest... czytałeś te przepisy, widziałeś że nadają sie co najwyżej na ozdobny wzorek na papier toaletowy :?
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
jeszcze nigdy nie mialem klopotow przez batona.
niecaly miesiac temu wszedlem do naszego kochanego warszawskiego sadu na solidarnosci z batonem w kieszeni i latareczka X1 w kurtce.

polozylem to na lade, popatrzyli sie na mnie dziwnie, schowalem do kieszeni- nic ine powiedzili, poszedlem dalej.


jaki wniosek z tego?

zaden, poza takim ze to bylo smieszne.
jak policja chce sie doczepic to zawsze znajdzie powod.
ja wole im go nie dawac.

w oczach moich znajomych i w moich baton jest czyms nielegalnym.

amen
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Shaft ... troszke koloryzujesz ... w Sadzie nawet Victorka musialem do depozytu oddac a Ty poszedles dalej ? 8O 8O 8O
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
moze nawet nie wiedzieli, że to broń. wsród policjantów znajomośc przepisów tez nie jest za dobra..szczególnie u młodziezy chodzącej po ulicach w patrolach. zobacz na stronie policji to ci powiedzą policjanci z róznych stron polski jak to jest wg nich...
  • 0

budo_kamboras
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 823 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Brawo, za odwagę jano007. Sam też myślałem o takim ruchu, jedni budowicze mówią to drudzy tamto - Ty udałeś się do źródła wiadomości. A ja się cykałem, że panowie policjanci ze śmiechem mi podziękują za odniesienie tak strasznie nielegalnego przedmiotu i wrócę do domu lżejszy :? I popatrz, Twój wyczyn nic nie zmienił - nadal każdy wie swoje.
Pozdrawiam, kamboras.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Cougar jest POlicjantem jak bys Kamboras nie wiedzial. Z opinii innych mundurowych na tym forum baton jest nielegalny .. i im ufam.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
A ja nie. Poniewaz policjanci nie sa wykladnia prawa w tynm kraju. I na szczescie.
K_P
PS. Do naszych policjantow "budowych" oczywiscie nic nie mam.
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Przepis jest nieprecyzyjny, daje duży "luz interpretacyjny"!
Tyle tytułem poezji, niestety zależy dużo od widzimisię policjanta. Myślę, że sędzia też miałby problem z zakwalifikowaniem standardowego batona jako broń lub nie... Może powołałby biegłego :) Ja nigdy nie miałem problemów przez batona, a paru policjantów go widziało. Sytuacja jest niejasna...
  • 0

budo_jano007
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
To fakt ze sytuaja jest nie jasna ale ja prynajiej sie ju nie boje tak ja kwesniej e a pry sobie wielce niebepieczne nazzedzie zagldy co mi go jak zobaca to akuja nie wkajdany i heja teraz wiem ze jezeli moj baton nie ma tzw. udziwnien o ktorych pisalem wyzej to jest ok. /na ten temat nie bede juz nic dodawac chyba ze dowiem sie czegos nowego, temat bez dna,ja powiedzialem co wiem i kropka. (ogolnie baton zaliczany jest do broni bialych)
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
a co to ma za znaczenie czy baton troche bardziej legalny czy troche mniej?
jak pies ma takie kaprycho to i ci portfel wezmie. mi nieraz zajebali kose i co? oddac jak biora trzeba najwyzej potem mozna prowowac odzyskiwac ale to chuj da. bo solidarnosc wsrod psiarni jest jak wsrod lekarzy
my mamy swoje zasady krawezniki swoje
  • 0

budo_shaft
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:chinatown

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)

Shaft ... troszke koloryzujesz ... w Sadzie nawet Victorka musialem do depozytu oddac a Ty poszedles dalej ? 8O 8O 8O


nie zdarza mi sie koloryzowac jakos nie mam potrzeby.
wniesienie batona oznacza tylko tyle ze policjanci nie wiedzieli co to jest.

poza tym stary o czym my dyskutujemy skoro tam policjanci prowadzacy na rozprawy odpierdalaja takie idiotyzmy ze az sie dziwie ze ktos im dal blachy..

kurde. zakladanie kajdanek z przodu kolesiowi ktory chwile wczesniej biegal po korytarzu grozac.

albo policjant prowadzi kolesia na rozprawe sam, oczywiscie z kajdankami z przodu a nie z tylu..a obok niego idzie 4 kumpli oskarzonego...


wiec Warhead...
jak widac niektorzy nie tylko nie wiedza czym jest baton, ale tez nie wiedza czym jest ich bezpieczenstwo.

wspolczuje ze musiales oddac wiktorka.:)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
zahar hasel typu psiarnia etc. uzywaja mali przestepcy. jak sadze nie ejstes jednym znich. Poza tym to wpada i pisze wileu policjantow calkiem przyzwoitych ludzi. A w Policji jest tak jak wszedzie w Polsce - ludzie swieci i zlodzieje.
K_P
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
E tam to "koloryzowanie" to byla pewnego rodzaju prowokacja do tego bys cos wiecej o tej sytuacji napisal ;) Wiec sie nie gniewaj . .. a malutkiego Viktorka 5 cm ostrze to z 5 minut ogladali :) Zabojca z Victorkiem :) tak na mnie wolaja ;)
  • 0

budo_gosc84
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Zależy na kogo trafiszu nas na dzielnicy jest taki ejdne gruby co trzepie konkretnie każdego kto tylko wyda sie podejzany bo zamieni 2 słowa z kolegą pod sklepem . Ja nawet zbunkrowałem mojego swiss tech utili key do kluczy bo nosiłem wpiętego przy zamku kieszeni . Ale taka mała zabawka takiemu moze podejsć pod broń czyli ostrze ukryte w przedmiotach nie majacych wygladu broni a tuz dla tego że ostrze ma no i wygląda jak klucz . Kto nie wie co to jest zapodam linka [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Jak ktoś by został złapany przez niego ze ma batona kic murownay taka zakała kolegi sie czepiał upierdliwie bo miał mały scyzoryk odrazu nozownik bandyta a na co a po co . Moje jest zdanei takie puki co niema 100 % pewności czyli jakiejs zmiany tego g ( g czytaj ustawy o broni ) lepij w tym kraju nie ryzykwoać . Wiezienia są pełne osób które np niezapłaciły mandatu dla takich meijsce znajda a co dopiero by meili neiznaleść na posiadacza nielegalnej broni i niebezpiecznej broni o słodkiej nazie baton. Do Policjantów z Forum nic niemam , jak by im zalezało to pare osób z forum by mogło meić kłopoty o nielegal . pozdrawiam
  • 0

budo_zahar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
kubus, masz troche racji z ta psiarnia i drobnymi przestepcami.
drobny przestepce to drobne pieniadze i finito i tak zawsze na kwadracie.
pozowanie na gangste to tez frajerstwo. kombinowac trzeba na duzym uszczelnieniu i raczej na legalu.
jendak nie zmienie zdania, ze 3 na 4 policjantow z jakimi mialem to zwykli zasrancy, a znam wielu. wielu glabow juz tam przychodzi a i wielu zostaje w trakcie
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Kretynow jest pelno wszedzie, nie tylko w gronie policjantow.
K_P
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)

pozowanie na gangste to tez frajerstwo. kombinowac trzeba na duzym uszczelnieniu i raczej na legalu.
jendak nie zmienie zdania, ze 3 na 4 policjantow z jakimi mialem to zwykli zasrancy, a znam wielu. wielu glabow juz tam przychodzi a i wielu zostaje w trakcie

buahahaha..kolo czyli ty zahar > sam pozuje na gangste więc sam wg siebie jest frajerem...jednoczesnie zna wielu policjantow a jak wiadomo trzymanie (znanie sie ) z psami dla takich frajerowj (czyli gangsta z bmw) jest ...dziwne ?? moze ty konfident jestes a nie byly skazany ?

i skończ juz greepsowac na tym forum bo smierdzi od ciebie jakims gównem...i schizą...
  • 0

budo_xiii
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Legalnosc batonow (news)
Dzwoniłem ostatnio do takiego sklepu: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] gadałem z gościem, bo widziałem że mają batony czeskie. Okazało się, że (przynajmniej tak mi tłumaczył) iż jego batony są legalne, można je nabyć bez pozwolenia, ponieważ oddał je do ekspertyzy i to zostało tak stwierdzone. Zaczął tłumaczyć, że chodzi tu o stosunek wagi jednego końca batona do drugiego. Po pierwsze niewiem czy to prawda, po drugie co myślicie o tych teleskopach?
Wiem, że są gorsze od tych amerykańskich, ale czy warto dać za to 190zł?

Proszę o odpowiedź bo w bajbliższym czasie chciałbym kupić teleskop.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024