Skocz do zawartości


Zdjęcie

noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
160 odpowiedzi w tym temacie

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Czyli chcesz noz na oboz, ktory ew mozna przeznaczyc do samoobrony do 1200 zl?
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
1. noz na wyjazdy w teren, gruby, dobra stal, sporych rozmiarow, zastosowanie do rabania drewna na ognisko, ewentualnie zamiast lomu.

2. noz tylko do samoobrony, ktorym normalnie nie bede kanapek w pociagach robic, ma miec tylko 1 zastosowanie, w razie czego zeby go b. szybko wyjac.


Arfen: no bo pl hh to co jak nie drugi microsoft? :P
  • 0

budo_cynik
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Panowie jeden i drugi - debiut macie sredni, ani ten watek nie ma sensu za bardzo ani dyskusja nie jest na poziomie a offtopice wasze to ja nie wiem czemu sluzyc maja, chwalicie sie jakie fajne chlopaki z was i ze przygody macie poza komputerem?

LG na wyjazdy se kup BK7 a do obrony CRKT Polkowski fixed. I na aparat ci zostanie.

Pan dostal odpowiedz jasna wiec temat uznaje za wyczerpany.
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Wiem ze piszac offtopic robie z siebie glupa... ale wybacz musze sie bronic... :) Nie zawsze bronimy sie piesciami prawda? Przepraszam po raz kolejny. Mozecie usunac niepotrzebne posty. Pozdrawiam
  • 0

budo_zgrywus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nie dotyczy

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Moje kryteria noza do 'ostatecznej samoobrony':

-noz taki, zeby mozna swobodnie nosic przy sobie w miescie, zeby nikt nie widzial, ze go nosze (ten na wyjazdy kupie kiedy indziej);
- noz, ktory bardzo szybko sie rozklada, albo ma glownie stala;
- noz ze stali 154CM albo lepszej;
- noz dobry do zadawania ciec, ewentualnych pchniec (jest to mozliwe w jednym nozu?);
- noz z dobrymi okladzinami (antyposlizgowe, dobrze teksturowane);
- z dobra ergonomia rekojesci;
- taki, zeby druga osoba z nozem miala spore problemy, zeby mi go przechwycic, nawet jak chwyci mnie za dlon (z linka tzn. z dziura na linke);

Jaki noz proponujecie?


La Griffe polecam :-) Za reszte kasy kup sobie Green bereta i bedziesz szczesliwy :)
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
arfen LG21 koniec z offtopikami, bo temat zamkne. Imprezy w stodole to nie temat na to forum.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Zeby wiedziec co sie preferuje trzeba znac mozliwosci swojego ciala (motoryka) - czy lepiej wychodza nam pchniecia czy ciecia ... osobiscie uwazam ze zalozyciel topiku robi sobie jaja badz chce "zaistniec" ... sugeruje to rozpietosc cenowa jaka podal ... jak ktos chce wydac 2500 za noz to znaczy ze siedzi juz w miare dlugo w temacie i zadne rady tak naprawde nie sa juz mu potrzebne co najwyzej padlo by konkretne pytanie o konkretne modele i ich uzytkowanie i opinie.

POzdrawiam
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Warhead:

nie robie sobie jaj, w nozach siedze dosc dlugo (kilka lat w miare intensywnego zainteresowania, wczesniej tez, ale mniej czasu na to poswiecalem) - zaczelo od wymiany zdan z arfenem, potem doszlismy do wniosku zeby spytac sie na budo.

Co do wyboru noza - nie moge sie spytac co inni wybieraja? Chcialem miec pelniejszy obraz. Osobiscie nastawialem sie na: Spyderco Civilian, Emerson Carambit, MOD RazorBack, mniejsze modele striderow, ewentualnie cos z hawk-ow (od CRKT po Microtecha) - po prostu chcialem sie dowiedziec czego uzywaja inni. Teraz widze ze inni wybieraja male hawki - i o to mi chodzilo. Juz wiem co mam kupic, thx.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
I od tego trzeba bylo zaczac ;)
POzdrawiam i zycze udanych zakupow ... wybacz ale narobilo sie ostatnio sporo Troli z nowymi kontami dlatego jestem czasami zgryzliwy ;)

Ze swojej strony polecam SOG Pentagon Elite ... mam i ja preferuje pchniecia i mam taki noz nastawiony na to.
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
LG21 ja nie lubie obrażać ludzi na co dzień, ale jakoś nie moge sie powstrzymać przed powiedzeniem, że mam nieodparte wrażenie, że twoja wiedza o nożach ogranicza sie do czytania marketingowych opisów noży na stronach producentów. :?
tylko sie nie obrażaj, ja nie powiedziałem, że jesteśdebilem, ani nic takiego.
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
nuevo: jak jestes taki kozak, nozownik, mastah i w ogole chodzacy komandos-partyzant-madafaka, to napisz mi jakie Twoim zdaniem noze sa dobre do tych celow, a nie mnie tu jedziesz, nie wiem nawet za co. I to nie opisy producentow, ale moje doswiadczenie z roznymi nozami.

P.S. zanim cos napiszesz, przeczytaj: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
P.P.S. Ten opis zrobilem z 1.5 roku temu, wiec nie czepiaj sie niedociagniec (uprzedzam ewentualna Twoja reakcje dot. niescislosci w opisie).

Pozdro
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Warhead:
Teraz widze ze inni wybieraja male hawki - i o to mi chodzilo. Juz wiem co mam kupic, thx.


Ale jako znawca powinienes miec swoje zdanie a nie kupowac to co Ci mowia inni. Musisz dostosowac noz do swoich umiejetnosci itp.

A temat byl rozpoczety po to by mnie przekonac ze na ulice lepszy jest noz za 1000zl z super stali a inni co maja noze z bazaru za 10zl sa slabi (i ich noze sa gorsze... nie wiem moze mniej zabijaja niz niz te za 1000zl)
jakos nie zostalem przekonany do tezy LG21. Przepraszam :(
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?

Ale jako znawca powinienes miec swoje zdanie a nie kupowac to co Ci mowia inni. Musisz dostosowac noz do swoich umiejetnosci itp.


Chyba XX postow temu napisalem, ze zastanawiam sie nad Emersonem Karambit - on ma (jesli nie wiesz) ostrze typu hawk/claw (taki pazurek) - tyle ze w przeciwienstwie do np. Bear Clawa (gdzie ostrze jest tam gdzie kciuk), trzymasz go odwrotnie. Przy okazji szybciej mozna go wyjac.

Poza tym wspominalem tez od Spyderco Civilianie - nie wiem jaki to jest tym ostrza, wyglada podobnie do hawk, a to ze inni pisza, ze hawki sa dobre do tego celu (bo chyba drugi cel to kartony, jakies lodygi grubsze - i na tym konczylaby sie ich uzytecznosc.
Ostrza "zagiete" tzn pazury, albo recurve itp. sa dobre do ciecia, za to do pchniec takie jak napisal Warhead - np. ten SOG.

A temat byl rozpoczety po to by mnie przekonac ze na ulice lepszy jest noz za 1000zl z super stali a inni co maja noze z bazaru za 10zl sa slabi (i ich noze sa gorsze... nie wiem moze mniej zabijaja niz niz te za 1000zl)


Chodzilo mi o to, ze 'w sytuacji gownianej' typu koles z nozem, brak mozliwosci ucieczki - lepiej miec pewne narzedzie.

jakos nie zostalem przekonany do tezy LG21. Przepraszam :(

Nie musisz - kazdy ma swoje zdanie - ja lubie, gdy mi sie ukochana zabawka nie rozpada po latach i moge na niej zawsze polegac. To wszystko.

Pozdrawiam
  • 0

budo_arfen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Jak sie nozem za 10zl nie bawisz zeby sie innym pochwalic, jak nie wrzocasz go w ognisko, by sie pochwalic ze Twoj wytrzyma wszystko, jak nie tniesz nim drewna i jabluszek, tylko nosisz w kieszeni zeby wyjac w ostatecznosci to bedzie tak samo niezawodny jak Spiderco (NA ULICY BO O TYM ROZMAWIAMY!!!!) a jak mi sie zepsuje nozyk za 10zl, to sobie kupie nowy za... 10zl?

a roznica na ulicy w cenie noza jest tylko jedna... Jak Cie drechy potna to beda dobrze zarobieni lol.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Spyderco civiliana masz akurat w bazarze, Roberto sprzedaje po ciekawej cenie, jak sie zastanawiasz, to moze warto skorzystac ?

http://www.fabrykasi...pic.php?t=31514
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
to juz bedzie 20zl - a Spyderco Byrd kosztuje 129-139 w necie, w galerii mokotow pewnie ze 100 albo 100 pare zl - co prawda stalowe linersy, stal nierdzewna, za to dobrze zahartowana, do zastosowan na ulice - nie wiem.. jednak dobra tekstura G10 daje pewnosc trzymania. Poza tym zamykasz go wolniej, bo nie ma liner locka - musisz uzyc dwoch rak, lub pomeczyc sie jedna.

P.S. Kazdy wybiera to co lubi - ja nadal wole miec pewnosc, ze w razie czego to co mam NIE BEDZIE MIEC PRAWA mnie zawiesc i nie zadzialac.
A takiej pewnosci nie daje bazarek.
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
Zapomnialem napisac o czyms b. waznym w takich przypadkach:

1jak nosic noz do samoobrony;
(chodzi mi o miejsce, zeby miec do niego szybki dostep).

2. ktory model jestescie w stanie wyjac i ewentualnie rozlozyc najszybciej w sytuacji 'podbramkowej'?

Pozdrawiam
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
LG21 na tej stronie w linku nie ma nic co sprawiłoby żebym zmienił zdanie, tam w ogóle nic nie ma. tak więc swoje zdanie podtrzymuję.
ale jak sie domyślam niewiele cie to interesuje, co zresztą jest zrozumiałe.

co do moich typów na nóż dla ciebie, to tak jak już niektórzy tutaj uznali, wydaje mi sie ze przy takiej praktyce z nożami jak twoja, powinieneś mieć już własne preferencje i wymagania i doskonale radzić sobie z wyborem noża.
  • 0

budo_lg21
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
ekhm.. radze sobie z wyborami noza - chcialem tylko zasiegnac rady "czego byscie uzyli, gdyby", poniewaz jeszcze w swojej 'kolekcji' nozy nie mialem typowego noza do tych zastosowan .. tzn mialem pare, ale sluzyly oprocz noza ostatniej szansy takze do innych celow.. - dlatego sie spytalem, co wybrac.. - teraz juz mam tylko pare modeli na oku, z tym ze nie wiem jak z predkoscia wyjmowania - chodzi mi o RazorBacka (noszonego rekojescia w dol), Em. Karambit (bo m.in. wave) i Sp. Civiliana (ostrze sugeruje ze sie do tego dobrze nadaje, ale nie mialem okazji miec go w lapkach, wiec tu sie nie wypowiadam).
Co innego bys proponowal?

P.S. po to jest forum, zeby wymieniac sie opiniami, czyz nie?
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: noze za 10zl takie same jak za 1000 i wiecej zl?
swego czasu karambit zrobił na mnie oszałamiające wrażenie, wave i wystający z kieszeni otwór owocują błyskawicznym wyjęciem. ale po piwerwsze, osobiście nie używałbym uchwytu odwrotnego, no chyba że przeciwnicy nie mają noży i cała filozofia ma sie oprzeć na tym że skrócisz systans i ich zmielisz.
niestety nawet w prostym uchwycie ostrze jest troche przykrótkie, szczególnie np w tkaich warunkach jak teraz, czyli grube kurtki, dużo warstw ciuchów.
dla mnie ideałem byłoby upchnięcie do rekojeści kerambita większego ostrza, najlepiej z naostrzonym falsedgem oczywiście również zwavowanego. gdyby np otwór na palec był uwzględniony tylko w okłądzinach, to ostrze mgłoby wsuwać sie do niego. fajne jest to że ze względu na to że pierścien wystaje poza linie rękojeści to ostrze rzecyzwiście mogłoby być z naostrzonym falsedgem. (szkoda tylko że tak skłądanego noża nie dałoby sie jużwyciągać wkłądając palec w otwór. ale za to zyskalibyśmy gilotynke do cygar :D )

razorback? hmm tnie słabo, wbija sie gorzej niż sztylet, chwyt jest emm... mniej niż doskonały (ale miałem go w ręce tylko przez moment, możę "źle sie przymierzyłem", albo po prostu zapomniałęm założyćtaktycznych rękawic :) )


a co ja bym brał? możliwie najdłuższe (w granicach wygody noszenia) dwusieczne ostrze z maksymalnie pewną rękojeścią (choile, subhilty, pierścienie...). w zimie fixed, w lecie chyba folder.

nie wiem czy potrafie dać konkretne przykłądy, póki co jestem na etapie poszukiwania ideału.

najbliższe projektem są póki co polkowski casper crkt (stal, pochwa :? ),
albo np folder timberline z pistolgripem, połowa emerson kerambita :) , simonich crowfoot (ale dłuższy i z falsedgem).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024