Skocz do zawartości


Zdjęcie

Właściwa droga-Aikido?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Właściwa droga-Aikido?
Czy "dopada" was czasami chwila zwątpienia?Czy Aikido jest dla mnie?Czy Ja sie do tego nadaje i sprawdzam sie w tej sztuce walki?A moze trace czas...?

Jestem poczatkującym adeptem Aikido raptem 1,5 roku.Ale od jakiegos czasu a dokładnie od 3 miesięcy poprostu nieczuje klimatu treningu,niepotrafie sie skoncentrować na technikach tak jakbym sobie tego życzył naprawde.Gdzieś opadła euforia która kiedys Mi towarzyszyła
.Jak sobie radzić z taką sytuacja? :cry: NA POMOC![/b]
  • 0

budo_dee dee
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 50 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WuWuA

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
hmm, chyba był już taki temat....ale ok

Peter, każdy ma takie wątpliwości. Ja też, od dłuższego czasu nie chodzę na treningi, bo jakoś nie "czuję" Aikido, ale chyba po prostu trzeba się przełamać i chodzić. Mi pomogło myślenie, że nie przychodzę na trening, aby kolejnych się technik nauczyć i zdawać egzaminy, tylko, żeby się rozwijać fizycznie i też psychicznie oraz dla samej przyjemności. To bardzo pomaga :)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Hmmm niestety prostej odpowiedzi nie ma. Ja mając za sobą 3 lata treningu poznałem obecną żonę :D i wsiąkłem potrzebowałem 10 lat żeby dojrzeć do ponownego treningu Aikido, natomiast teraz póki co zapał mam. a rozterki były są i będą. Taka uroda Aikido


Pozdro
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Mam taki sam problem już poraz 2. Pierwszy raz mialem po 2 latach ale na cale szczęście mi przeszło (poprostu chodziłem dalej). Od tamtego czau minelo 1.5 roku i znowu napadła mnie ta "choroba" zastosuje to samo lekarstwo czyli bede dalej chodził. To po jakimś czasie mija.
pozdrawiam
  • 0

budo_piguła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
:D pewnie to coś takiego jak z małzeństwem- po jakimś czasie masz dosyć tej rutyny i powtarzających się schematów :( :( . Gdzieś ucieka duch :? który popychał cię na treningi........ ale niech wkradnie się trochę krótszej lub dłuższej przerwy, lub obawa przed zupełną stratą- wtedy to dopiero czujesz jak ci :D skrzydła wyrastają i jak źle miejsce sobie znaleść gdzie indziej niż na macie :wink:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Czesto bywa tak, ze chwile zwatpienia poprzedzaja znaczacy progres... Po 1,5 roku powinienes cos takiego odczuc, jesli dobrze cwiczysz to gdzies tak w tym okresie (aczkolwiek jest to mocno indywidualna sprawa), nastepuje zrozumienie ruchu na takim poziomie, ze zmniejszasz ilosc sily w technice... Tak bylo kiedys dawno ze mna, tak bylo z wieloma mlodszymi osobami, z ktorymi cwiczylem prze zlata... I potem znowu lapie sie powera. A jesli to nie dziala, zmien dojo albo sam daj sobie w kosc, by progres przyspieszyc... To najlepsza motywacja do dalszego treningu... I to sie bedzie powtarzac, az do smierci albo zarzucenia aiki...

APAS (od lat watpliwosci wyzbyty, aczkolwiek wczesniej sie zdarzaly)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Mnie chyba na powaznie nigdy nie dopadło:)...może dlatego, że zawsze wydaje mi się, że mam coś do zrobienia, do sprawdzenia, do przećwiczenia, do poeksperymentowania...
Nie chcę przez to powiedzieć, że od nastu lat, jak robocop:)) z identycznym entuzjazmem idę na trening, bo bywały chwile, kiedy musiałam się skupić na innych sferach życia bardziej, niż na aikido:) - ale nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zostawić to wogóle i iść precz. Wręcz przeciwnie, im bardziej patrzę, tym więcej widzę możliwości... ale moze to taka moja...przypadłość:)...hihihi..powiedziałby ktoś...szukanie dziury w całym...
..a moze dlatego, ze generalnie nie lubię robic rzeczy mechanicznie i bez zrozumienia sensu...
Ale zgadzam się, wiele zależy od tego gdzie, z kim i jak się ćwiczy...
Yoshi
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Groźny temat, groźny... Kto wie dlaczego niech uważa :wink:
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
OD kąd sie zaczeła zima to takie stany mam przed kazdym treninigiem ...bo z buta 20 minut przez sniegi i zaspy to masaqer :wink:
  • 0

budo_peter80
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?

OD kąd sie zaczeła zima to takie stany mam przed kazdym treninigiem ...bo z buta 20 minut przez sniegi i zaspy to masaqer :wink:



Dziekuje wszystkim za pomoc...
Ja mam wiecej czasu na refleksje niż 20 minut...
Wiec chyba az ta zemna nie jest źle jesli sam dojazd i powrót z dojo to dla mnie 2h :!:
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
ja np ostatnio nie moge chodzic na treningi przez glupie egzaminy i z tego powodu bardzo ubolewam...mysle wiec ze krociutka przerwa (max 2 tygodnie) jest dobra...a potem wrocic na mate i znowu cwiczyc cwiczyc cwiczyc :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
NIE marudzić - ćwiczyć.
Jak się nie chce, to ćwiczyć więcej, jak nie wychodzi to ćwiczyć wiecej, jak bolą starte kolana to ćwiczyć wiecej, jak....
Przeciez aikido to praca nad sobą. Nad swoimi słabościami, ograniczeniami, słabościami. Jak kazda sw.
Nikt nie mówił, że będzie łatwo i lekko.

Tak by powiedział Mistrz M. :) :)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?

NIE marudzić - ćwiczyć..


heheh marudzić tylko ja mogę!! (wiem ze się powtarzam), a wracając do tematu ... ja chciałam wiele razy zrezygnować lecz mam nad sobą takiego kata co się moja mama nazywa i nie pozwala mi przestać ćwiczyć....
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?

ja chciałam wiele razy zrezygnować lecz mam nad sobą takiego kata co się moja mama nazywa i nie pozwala mi przestać ćwiczyć....


Szanowna Mamo nie mniej szanownej Marudki - cześć Ci i chwała poklon poklon
  • 0

budo_spid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 713 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Jak chcesz coś osiągnąć to musisz ćwiczyć bez względu na swoje humory.

Ja też miałem ostatnio chwile zwątpienia. Po trzech latach treningu poszedłem z ciekawości na lekcje kombatu u byłego kickboksera. Udowodniono mi tam że nie mam żadnego pojęcia o walce.
Więc pomyślałem aby zmienić sekcję. Pochodziłem trochę na ten kombat, byłem na kravce, zahaczyłem o jj i... wróciłem do swojego klubu aikido. Nie umiem powiedzieć dlaczego. Może z lenistwa, może z przywiązania, może dla klimatu...
Teraz ćwiczę dwa razy ciężej.
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?

ja chciałam wiele razy zrezygnować lecz mam nad sobą takiego kata co się moja mama nazywa i nie pozwala mi przestać ćwiczyć....


Szanowna Mamo nie mniej szanownej Marudki - cześć Ci i chwała poklon poklon


Mamie sie spodoblo :)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
Ja miałam taki moment zaraz po pierwszym treningui i chyba w miesiąc potem, ale mnie kumple przekonali......
Teraz już nic sie nie zmieni, kupiłąm kimono i rodzice stwierdzili ze nie ma odwrotu więc nie mylse co by było gdyby.......chodze bo trzeba.....a jak zaczyna sie trening to wiem ze chodze bo lubie:)
  • 0

budo_vitari
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
ja mialam na samiutkim poczatku zalamanie (5-6) trening, mialam chwilowe wrazenie ze nie podolam i nigdy sie nie naucze nawet podstawowego padu. Ale jakos wytrwałam =) dlatego glos dla poczatkujacych- nie zalamywac sie jak cos nie wychodzi.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?

Ja miałam taki moment zaraz po pierwszym treningui i chyba w miesiąc potem, ale mnie kumple przekonali......
Teraz już nic sie nie zmieni, kupiłąm kimono i rodzice stwierdzili ze nie ma odwrotu więc nie mylse co by było gdyby.......chodze bo trzeba.....a jak zaczyna sie trening to wiem ze chodze bo lubie:)


to to to - jak kupiłem kimono i dałem za nie coś około 200 pln, to zona spojżała na mnie groźnie i powiedziała coś w stylu:

"to teraz będziesz ćwiczył aż się podrze"
... kurde, a to jest plecionka. :D 8)
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Właściwa droga-Aikido?
To znaczy że bedziesz długo ćwiczył.....Ja tez mam plecionke....
Przyzwyczajajmy się do myśli, ze aikido będzie długo w naszym życiu :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024