Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nowy Temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nowy Temat
Witam... Chciałbym zainicjować nowy temat.

Otóż były rozmowy wcześniej jacy ludzie przychodzą na treningi kung fu.
(niektórzy wypowiadali się że intelektualiści...)
Zauważyłem że dużo ludzi co przychodzi na treningi bardziej interesuje się filozofią i mistycyzmem i wręcz chyba oczekują od instruktorów fascynujących opowieści o energiach, przepływach Chi...itp.(nie jest to oczywiście złe)

Jak myślicie? Czy owy mistycyzm i efektownie wyglądające techniki decydują o tym że zapisuje się ktoś nowy na sekcję kung fu?...a może dlatego że kung fu to dobry system samoobrony... a nawet więcej... :-) ?
jakie jest wasze zdanie...?
Pozdrawiam.
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
Ja nie odpowiem na twoje pytanie bo inni tu wiedzą lepiej ale powiem tobie ze mi w kung fu podoba sie plynnosc, spokój, dynamika, sila i lekkosc oraz atak na konkretne punkty na ciele ludzkim, a qi uwazam za cos co jest silą zyciową. ale nie naleze do ludzi nawiedzonych ktozy wierzą w mity bujdy i sily nadprzyrodzone.
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
[quote name="zandark"]a qi uwazam za cos co jest silą zyciowąquote]

zgadzam się z Tobą, chciałem tylko o tym wspomnieć gdyż wiele osób wydaje mi się że źle rozumuje ten temat.

Pozdrawiam :-)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat

Zauważyłem że dużo ludzi co przychodzi na treningi bardziej interesuje się filozofią i mistycyzmem i wręcz chyba oczekują od instruktorów fascynujących opowieści o energiach, przepływach Chi...itp.



dobry temat i tutaj trafiles w sedno.

Na sztuki walki, zwlaszcza na kungfu zapisuja sie mlodzi ludzie poszukujacy filozofii zycia, interesuje ich bardziej mistyka Dalekiego Wschodu i energie niz same techniki walki w rzeczy samej.

Nie dziwne, ze wykorzystuja to naciagacze i oszolomy kreujace nowe systemy wraz z cala otoczka magii. Ludzie wierza i sie nabieraja, staja sie ofiarami takich sekt, czesto nawiedzonych mistrzow.

Kasa plynie - biznes sie kreci, bo ktoz raczy sprawdzic/podwazyc wiedze i umiejetnosci Wielkiego Mistrza. Jego rzekome pobyty w Chinach czy gdzies indziej. Nikt

Kungfu jest dlatego najlepszym sposobem na szybkie zrobienie kasy.
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat

Kungfu jest dlatego najlepszym sposobem na szybkie zrobienie kasy.

Chyba trochę przesadzasz VingDragon. :wink: Nie każdy może i potrafi tak ściemniać i nie każdy jest aż tak naiwny by w to wierzyć. Natomiast takie największe oszołomy co się dałyby naciągnąć to oni i tak szybko wywęszą ściemę. Bynajmniej taki znam przypadek na przykładzie pewnej sekcji TajCzi. Szybko pokupowali dużo książek, w tym i z zachodu, poszperali w sieci i im się sporo nie zgadzało z tym co mówił ich instruktor-guru na treningach, a co znaleźli gdzie indziej. Co prawda pare osób faktycznie zostało :(

...ale i tak się nie zgodzę, że to najlepszy sposób na szybkie robienie kasy. :evil:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
mowie Ci jak jest.

oszolomstwo nie zna granic. i co ciekawe: najwiecej ludzi jest wlasnie na ich treningach.
  • 0

budo_ruido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 214 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
no tez tak mysle.
"rewelacyjne systemy samoobrony" chyba maja jednak wieksze wziecie.
bo to taka chała jak muzyka w dyskotece (nie obrazajac nikogo), a ewentualna kugf-fu-chała przeznaczona jest dla innego rodzaju konsumenta ;)
no a jakby na to nie patrzec tych jest mniej
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat

oszolomstwo nie zna granic. i co ciekawe: najwiecej ludzi jest wlasnie na ich treningach.


tak...ludzie lubią bajki i chyba lubią także jak się ich kłamie...

Mam pytanie do Pana... jak wygląda sytuacja w USA?
Bo z tego co słyszałem jest wiele sekcji gdzie ćwiczy się BARDZO rekreacyjnie... pewien mój kolega zażartował nawet że nie wolno się spocić w niektórych szkołach :)

Mógłby Pan naświetlić trochę sytuację?
pozdrawiam.
  • 0

budo__biały_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
Tsailifo mowil o tym poceniu sie :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat

Mam pytanie do Pana... jak wygląda sytuacja w USA?



Marshall Loh,

po pierwsze: nie jestem zaden Pan

po drugie: co do Stanow to prawda, w wiekszosci szkol cwiczy sie raczej rekreacyjnie ale ma to uzasadnienie. treningi trwaja zwykle od 45 minut - 1h, zajecia sa dosc kosztowne, ze wzgledow ubezpieczeniowych nikt nie ryzykuje morderczych treningow czy full contact sparringow.

ale po trzecie: sa tez szkoly gdzie cwiczy sie dosc ostro, pot sie leje itp. jednak sa to wyjatki i cwicza tak ludzie zaawansowani.

w Stanach panuje czysta komercha. ludzie wpajaja jakies tam tradycje ale czuje sie ze to jest takie naciagane. oczywiscie mowie to z mojego punktu widzenia, jako doswiadczonego instruktora.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
A mnie się wydaje że ludzie przychodzą po prostu z ciekawości żeby skonfrontować wiedzę o kung fu z filmów z rzeczywistością.
Obecnie dla większości ludzi kung fu to Jet Li, dla starszych jakieś tam latające postacie skaczące z dzrewa na drzewo :) . Oczywiście mówię o tych co na żadnym treningu nie byli.
Nawet ludzie siedzący w środowisku SW czasami mają dziwne pojęcie o kung fu. Ostatnio zamieniłem kilka zdań z ze znajomomy, byłym karateką który powiedział tak:
A na kung fu to pewnie dużo biegacie
a ja:
8O
Ale o ssssso chodzi? :)

pozdrawiam
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
Może jak się dużo biega...to potem coraz dalsze kroki się stawia i dalej się człowiek odbija i można dojść do tego, że jak na filmach skaczesz z drzewa na budynek, bieg po ścianie i kopnięcie :wink:
Mnie najbardziej denerwuje jak ktoś mi mówi, że kung-fu jest do bani bo trzeba krzyczeć tak jak Bruce Lee na filmach 8O
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
a może rozszerzymy temat o pytanie:
Dlaczego Ty zacząłeś ćwiczyć kung fu????

zacznę od siebie:
Jak byłem w podstawówce i pierwszy raz usłyszałem o Bruce Lee i o karate to chciałem ćwiczyć karate :) To było jedyne słowo jakie znałem :)
Nie wiedziałem, że istnieje coś poza karate. Poźniej, to jeszcze było w podstawówce, wiedziałem już że są jakieś style, i jeszcze poźniej dowiedziałem się o kung fu - głównie z takich filmów z latającymi postaciami :)
Kiedyś słyszałem rozmowę starszych kolegów którzy ćwiczyli TKD o kung fu, że trudne i że cośtam i w ogóle 8O No i wtedy wiedziałem, że będę ćwiczył kung fu.
I kiedy poszedłem do szkoły średniej, gdzieś na mieście zobaczyłem plakat KUNG FU :) ........

urzekła Was moja historia ???? :)

pozdrawiam

edit:
A tak w ogóle to jeszcze jedna rzecz popchnęła mnie do kung fu. Film zdaje się Szpony orła, gdzie taki jeden morderca seryjny który m.in. kolekcjonował oczy swych ofiar pokonał mistrza świata karate :)
I od wtedy wiedziałem, że kung fu jest najlepsze :) :) :) :) :) :) :)
Tak więc filmy też miały ogromny wpływ na to, że zapisałem się na kung fu.
  • 0

budo_drunken_master
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
ja jeszcze nie mialem przyjemnosci trenowac Kung Fu (rozpoczne treningi jak sie tylko sesja skonczy), ale ja nie jestem jednym z tych co uwazaja ze sie naucze skakac po drzewach :-)
chce trenowac kung fu poniewaz juz 2 lata nic nie cwicze i sie czuje jak jakas zdretwiala pierdola saska bez wigoru :-) a kung fu kojaze sobie z plynnoscia, skutecznoscia, harmonia oraz spokojem ducha (akurat tego mi potrzeba), ale jeszcze zastanawiam sie nad opcja TKD (jeszcze mi zostal tydzien do namyslu) :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
No to się zastanawiaj bo czasu zostało Ci mało... w Szczecinie jest dobra szkoła TKD i 3 szkoły kung-fu :)
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat

Mam pytanie do Pana... jak wygląda sytuacja w USA?



Marshall Loh,

po pierwsze: nie jestem zaden Pan


a kto TO napisał :wink: :

ponad dwuletnie badania dziejow historycznych mojej rodziny i drzewka genealogiczne dowiodly, moje pochodzenie szlacheckie. najstarsze zapiski o rodzie datuja sie na 1674 rok. jako wlasciciele dobr ziemskich z okolic Sandomierza. Dowiedzialem sie wielu ciekawych rzeczy, warto bylo szukac

wiec...

od dzis mowcie do mnie: Jasnie Panie VingDragonie

:)
taki malutki off topic
Pozdrawiam serdecznie, a zwłaszcza J.P. VingDragona :D
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
hahahahaha :rofl:
  • 0

budo_d@ve
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centrum Dowodzenia Światem

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
Absolutnie sie z toba zgadzam Drunken_Master
Kung fu to nie tylko lanie sie po gebie, a praca nad plynnoscia i harmonia. To wlasnie odroznia cwiczacych wschodnie sztuki wschodnie walki od dresow na ulicy(a przynajmniej tak powinno byc) :P
  • 0

budo_mask of sanity
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z tego czego sie boisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
D@ve głupszego postu w życiu nie czytałem :rofl:

Kung fu to nie tylko lanie sie po gebie, a praca nad plynnoscia i harmonia

kung fu to w większości przypadków bardzo żadkie lanie się po gębie - zależnie od stylu i instruktora, a płynność i harmonia to wybacz ale :blus:

To wlasnie odroznia cwiczacych wschodnie sztuki wschodnie walki od dresow na ulicy

jak ci od wschodnich sztuk walki ćwiczą tak żeby było przede wszystkim płynnie i harmonijnie to odróżnia ich to od dresów że dresy ich biją a oni zbierają :)

a przynajmniej tak powinno byc)

chyba w twoim chorym umyśle :blus: :dupa:
  • 0

budo_drunken_master
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nowy Temat
8O 3 szkoly kung fu???
ja slyszalem tylko o tej szkole na ku sloncu
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024