Skocz do zawartości


Zdjęcie

PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1321 odpowiedzi w tym temacie

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

....


Długotrwały wysiłek fizyczny( jakikolwiek-kopanie dołów szpadlem też ) powoduje wytwarzanie przez mózg endorfiny- hormonu szczęśliwości. Endorfina sprawia, że czujemy się świetnie, rozluźnia, sprawia nawet, że ból zdaje się być przyjemny.
Od tego rodzaju naturalnego szprycowania się można się uzależnić.
Sam jestem w nałogu jak nie trenuje popadam w deprsesje :( .
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
a ja z przymusu zmieniam dojo i senseja......strasznie sie boje nowego treningu.......i jednoczesnie jestem na glodzie.........musze na aikido!!!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Długotrwały wysiłek fizyczny( jakikolwiek-kopanie dołów szpadlem też ) powoduje wytwarzanie przez mózg endorfiny- hormonu szczęśliwości.

Mialem okazje regularnie kopac doly szpadlem, glebokie na 2.5 m, przez pare lat. Jakos szczesliwy nie bylem specjalnie z tego powodu i dotej pory mi tego w ogole nie brakuje .... moze nie jestem normalny? :wink: :?
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

...


Bo musiałeś robić to pod "jakimś" przymusem. Jak byś np. w wolną sobotę wziąl szpadel i róźczkę i udał się kopać studnie i byś przy tym się pożądnie narobił to też byś czuł samo zadowolenie. :D
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
ja sie zgadzam, nawet narobienie sie przy sprzataniu mieszkania, pod warunkiem ze robi sie to z wlasnej woli, powoduje pewna forme szczesliwosci ;)

choc aktualnie moja szczesliwosc jest wywolana tygodniowym urlopem ;D
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Tak się tylko zastanawiam, czy to normalne, jak się człowiek mimowolnie usmiecha, czując przy każdym ruchu obalałe mięśnie i stawy... :)

to taki rodzaj masochizmu - pomęczyć trochę ciało, żeby się psychicznie lepiej poczuć. ;) tylko uważaj, bo taki uśmiech :) może zostać na stałe ;)
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Tak się tylko zastanawiam, czy to normalne, jak się człowiek mimowolnie usmiecha, czując przy każdym ruchu obalałe mięśnie i stawy... :)

Mam tak samo, ale nie zauważam u siebie objawów jakiejś choroby psychicznej....
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ja myślę że tu ligeia jest najbliżej prawdy... :) Endorfiny nie działają aż tak długo.
Ani chyby takie małe zboczenie - kto mówi, że od razu choroba? :wink:

a teraz dla odmiany bolą mnie dłonie 8)
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
A mnie coraz bardziej bolą całe ręce. Albo starzeję się w zastraszającym tempie, albo dostajemy coraz większy wycisk :?:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

A mnie coraz bardziej bolą całe ręce. Albo starzeję się w zastraszającym tempie, albo dostajemy coraz większy wycisk :?:

Albo nie dajesz organizmowi wystarczająco dużo czasu na regenerację. Albo nie dostarczasz mu odpowiedniej ilości składników odżywczych, co spowalnia regenerację. Albo wszystko naraz. Albo jeszcze coś zupełnie innego. ;)
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ćwiczę we wtorek i czwartek oraz w sobotę na grupie rodzinnej z synem. Codziennie ćwiczę pompki i brzuszki, ale bez jakiegoś ekstremum. Sypiam po jakieś 6 godzin dziennie. Jem śniadania 2, zupę i obiad; kolacji nie jem. Lubię i jem mięso. Warzywka też...
No to gdzie tu jest problem?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Sypiam po jakieś 6 godzin dziennie. Jem śniadania 2, zupę i obiad; kolacji nie jem. Lubię i jem mięso. Warzywka też...

Przeciętnie człowiek potrzebuje około 8 godzin snu dziennie. Jest to kwestia indywidualna i może być tak, że Tobie akurat wystarcza 6, ale zastanów się nad tym - tzn. czy jesteś na codzień wyspany, czy może nie do końca. Czy Ci się ciężko wstaje, długo rano ziewa i takie tam. Druga rzecz to jedzenie. Czy obiad jesz przed treningami w tygodniu? Jeśli tak, to oznaczałoby, że nie jesz po treningu, a to jest błąd, bo organizm nie ma wtedy skąd brać budulca na uzupełnienie powstałych podczas treningu braków.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
hih ja tam jestem permanentnie niewyspana i niewazne ile godzin bym spala, 6 czy 13...

nie wiem czy to sie kwalifikuje do tego tematu ale...
wlasnie wrocilam z okolo 40-to minutowego roweru, jest wiosna, cieplutko, sloneczko, ptaszki cwierkaja, rowerzysci udaja ze jest zimno (bylam jedynym rowerzysta na trasie ubrana w szorty i koszulke z krotkim rekawem i bylo mi goraco, no ale moze to kwestia tempa jazdy 30 kmh), wszystko spod ziemi wylazi ;D
czuje sie jak mlody bog, endorfiny uderzyly mi do mozgu haha :D tralala... kwiatki w glowie ;D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Wez przestan z ta wiasna i kwiatkami, Kantele, u mnie -30C z wiatrem, spalem dzisiaj 10 godzin(na trening przez to nei poszlem) i nadal mi sie spac chce....
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

wlasnie wrocilam z okolo 40-to minutowego roweru, jest wiosna, cieplutko, sloneczko, ptaszki cwierkaja, rowerzysci udaja ze jest zimno (bylam jedynym rowerzysta na trasie ubrana w szorty i koszulke z krotkim rekawem i bylo mi goraco, no ale moze to kwestia tempa jazdy 30 kmh), wszystko spod ziemi wylazi ;D
czuje sie jak mlody bog, endorfiny uderzyly mi do mozgu haha :D tralala... kwiatki w glowie ;D

Wybacz pytanie, ale czy... paliłaś coś może wcześniej? :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k :-)
  • 0

budo_lesios
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Czy obiad jesz przed treningami w tygodniu? Jeśli tak, to oznaczałoby, że nie jesz po treningu, a to jest błąd, bo organizm nie ma wtedy skąd brać budulca na uzupełnienie powstałych podczas treningu braków.

OK, spróbuję po treningu jeść kolację... Chociaż przyzwyczaiłem się nie jeść :wink:
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

OK, spróbuję po treningu jeść kolację... Chociaż przyzwyczaiłem się nie jeść :wink:

Spróbuj. Tutaj wątek na temat.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Nie jeść po treningu kolacji? 8O Ja po treningu jestem głodny jak diabli.
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Wybacz pytanie, ale czy... paliłaś coś może wcześniej? :wink: :lol:
Pozdrówka, h-k :-)


h-k a czy ty kiedykolwiek jezdziles rowerem przy +15 stopniach z predkoscia 25-30 kmh?
po 10 minutach jazdy robi sie bardzo cieplo a jesli jestes za cieplo ubrany to masz gwarantowane przeziebienie :)
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Nie jeść po treningu kolacji?

O jesuuu, bez kolacji?? I piwa lub dwóch?? Po treningu?? To po co w ogóle trenować? :) :) :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024