Skocz do zawartości


Zdjęcie

PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1321 odpowiedzi w tym temacie

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
jeszcze nie wiem jak po swietach. ide na trening za pol godziny. a u nas w dojo jest tak malo osob tylko w piatki bo kto normalny szedlby na trening zamiast pojsc na piwo
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

bo kto normalny szedlby na trening zamiast pojsc na piwo

Yyyyyy, zakręcony aikidoka-fanatyk? :twisted: :wink:
Ja w piątki treningu nie mam, ale mam za to tae bo, od niedawna. :) Ale frekwencja, powiem Ci, spora. 8)

A piwo można wypić po treningu. W stolicy to knajpy chyba przez całą noc czynne, nie to co u nas na prowincji. U nas o 23:00 trolejbusy już do zajezdni zjeżdżają. :? Jak chcesz po takim potreningowym, wieczornym piwie dostać się do domu to zostaje Ci taksa albo niezwykle zdrowy spacerek przed snem. :)
  • 0

budo_franz_szn
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SzczecIn

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Jestem po bieganiu i silowni...Zdycham,a do tego ide zaraz na zakonczenie roku z dodatkowego angielskiego,czyt. na piwo ..Do tego jutro wieczorem z ojcem i siostra wyruszamy do Warszawki zeby.....pozwiedzac :) :) .Juz czuje jak sily nie mam :) .Pozdrawiam wszystkich spelnionych po treningu :)
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

kto normalny szedlby na trening zamiast pojsc na piwo


Ja :) . POzatym jak miałem studniówkę to godzinke przed rozpoczeciem tanca konczylem akurat trening w innej czesci miasta ^^
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
no takich jest niewielu :)
a picie piwka po treningu wskazane... hihi
wlasnie wrocilam z treningu i z piwka
padam na pysk. 4 dni przerwy i troche obzarstwa i sie z czlowieka wrak robi...
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
A tam odrazu wrak :) podrzuć zdjęcia to ocenimy :) . Co do piwka to jedno przed treningiem roluźnia i wprawia w płynność ( chyva że należymy do grupy osób które upijaja sie redsem ). Sam nigdy nie pije przed treningiem ale jest to zasłyszane kiedyś na stażu od prowadzącego :) . Co do ważności treningu ...coś musi być tym celem w życiu i priorytetem.
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Nadwyręzyłam łokieć (cud, że tylko...) i znów popsułam średnio zaleczona kostke.
heh... Nie ma to jak trening po przerwie :roll:

three marząca o trzech normalnych, regularnych treningach w tygodniu... :wink:
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Three, współczuję. Mnie po ostatnim treningu, na którym zaaplikowano mi sporą dawkę mojej ulubionej zresztą techniki (kote gaeshi) tak mnie bolały przedramiona i okolice łokci, że dzisiaj na treningu z bólu przy wykończeniu techniki (też kote gaeshi) latały mi plamy przed oczami. I szlag trafił rozluźnianie. :evil: Mam nadzieję, że w sobotę będzie lepiej.

P.S. A kostkę radziłabym Ci zaleczyć porządnie, bo się potem zemścić może w najmniej spodziewanym momencie.


ligeia, która już wie, gdzie ją na starość będzie łupało :wink:
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

zaaplikowano mi sporą dawkę mojej ulubionej zresztą techniki (kote gaeshi) tak mnie bolały przedramiona i okolice łokci, że dzisiaj na treningu z bólu przy wykończeniu techniki (też kote gaeshi) latały mi plamy przed oczami.


Moze ktoś poprostu robi za mocno wykończenia ? Radziłbym porozciągac w domu i rozgrzewać dodatkowo przed treningiem ( o ile wymair czasowy na to pozwala) mi tak udało się uniknąć odnowienia kontuzji łokcia, która niedawno dawała się spowrotem we znaki. Hmm jakie Aikido ćwiczysz ? :)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Moze ktoś poprostu robi za mocno wykończenia ? Radziłbym porozciągac w domu i rozgrzewać dodatkowo przed treningiem ( o ile wymair czasowy na to pozwala) mi tak udało się uniknąć odnowienia kontuzji łokcia, która niedawno dawała się spowrotem we znaki. Hmm jakie Aikido ćwiczysz ? :)


Było mocno to prawda, ale raczej nie za mocno. Zresztą ja też nie pozostawałam koledze dłużna, nie to żeby się mścić czy cuś, o nie. :twisted: Ja po prostu mam za słabo rozciągnięte ścięgna. Ale o moich ścięgnach i rozciągnięciu już było w innym temacie, więc nie warto do tego wracać. Rozgrzewka w domu przed treningiem to może i dobry pomysł, tyle, że ja czasu na to nie mam. I tak ledwo po pracy się wyrabiam na trening. Tak mnie coś się zdaje, że żeby mniej bolało, trzeba więcej ćwiczyć i się rozciągać. Nie ma na to innej rady. :wink:

A ćwiczę Kobayashi Aikido.
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Tak mnie coś się zdaje, że żeby mniej bolało, trzeba więcej ćwiczyć i się rozciągać. Nie ma na to innej rady. :wink:

Jeżeli pozwolisz to się wtrącę z inną radą ;-)
Odbieranie kote gaeshi nie powinno powodować aż takich urazów, o jakich pisałaś, jeżeli nauczysz się dobrze padać. Imho, w tym przypadku dobre ukemi to podstawa. No i rozgrzewka. Żeby porządnie rozgrzać nadgarstki nie trzeba od razu robić trzydziestu hopsztosów z padem siatkarskim ;)
Pozdrówka, h-k :-)
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Hara-kiri, mi chodziło o samo wykończenie jak już leżysz na macie - ręka między kolanami tori, który się lekko skręca. Sam początek to pikuś, może troszkę szarpnięcie przy "bączku" daje się odczuć, ale nic to, najgorzej właśnie jest przy wykończeniu techniki.
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Hara-kiri, mi chodziło o samo wykończenie jak już leżysz na macie - ręka między kolanami tori, który się lekko skręca. Sam początek to pikuś, może troszkę szarpnięcie przy "bączku" daje się odczuć, ale nic to, najgorzej właśnie jest przy wykończeniu techniki.


Co Wy tam sobie robicie. Ja przy wykończeniu dbam o dobre ułożenie ręki następnie grzecznie i powoli rozciągam kolegę. Po co szarpać łapę 8O
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Co Wy tam sobie robicie. Ja przy wykończeniu dbam o dobre ułożenie ręki następnie grzecznie i powoli rozciągam kolegę. Po co szarpać łapę 8O


Niektórzy poprostu się w tym lubują :) wkońcu "to jest to kiedy ktos cierpi z naszej winy".


szarpnięcie przy "bączku" daje się odczući.



Co to jest bączek do cholery ? :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

...ciach...
Co to jest bączek do cholery ? :)


to takie "pyyrt..." częste przy ćwiczeniach, w których napinamy mięśnie brzucha.

:wink: :) :)
  • 0

budo_avbert
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 648 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mazowsze

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
Ja po wczorajszym treningu mam siniaki z boku tuż za łokciem. Kolega z którym cwiczyłem miał syndrom "orlego kciuka" :wink: To znaczy wbijał mi go w okolice łokcia aby poprawić sobie prowadzenie uke. Taki nawyk.
  • 0

budo_ligeia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 811 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Niektórzy poprostu się w tym lubują :) wkońcu "to jest to kiedy ktos cierpi z naszej winy".

Nie chodzi o to, że komuś ból się zadaje umyślnie, tylko tak to jakoś wychodzi jak się mocno technikę zrobi. Ktoś mnie, a ja komuś. Rozkłada się po równo. :)

Co to jest bączek do cholery ? :)


Nie wiem czy dobrze to obrazowo wytłumaczę, ale spróbuję (jakbym coś pokręciła proszę starszych kolegów o korektę <-- Hara-kiri np. :wink: ). Wiesz jak wygląda kote gaeshi? Wykręcenie nadgarstka (może być z szarpnięciem), żeby partner na macie się znalazł na pleckach, potem przekręcasz go na brzuch i robisz wykończenie techniki. A przy bączku jest podobny początek, tylko że nie pozwalasz parnerowi znaleźć się na plecach - jak mu wykręcisz nadgarstek i on już siada na tyłku na macie, zakręcasz nim (twoja dłoń jest w zgięciu łokcia) tak, żeby od razu go przekręcić na brzuch. To jest taki ruch jak ruch bączka - zabawki dla dzieci. :) Zakręcenie. Stąd nazwa. Ale może to tylko u nas się na to tak mówi. :wink:
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
pierwszy raz sie spotkałem z tą nazwą , przeokazji - tak ,wiem jak sie robi kotegeashi - ale dziekuje :)
  • 0

budo_hara-kiri
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1088 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!

Nie wiem czy dobrze to obrazowo wytłumaczę, ale spróbuję (jakbym coś pokręciła proszę starszych kolegów o korektę <-- Hara-kiri np. :wink: ).

Hara-kiri nie czuje się na siłach opisywać w necie technik, co wyartykułował był w innym topicu. Jak kiedyś hara-kiri opisał ukemi to potem sam się z tego opisu śmiał przez dłuższą chwilę :lol: Widac język nie dość giętki, żeby powiedzieć wszystko co pomyśli głowa :wink:
Twój opis bączka jest całkiem spoko, pod warunkiem, że ktoś wie o co chodzi :wink: jeżeli nie, to nie zakładałbym się, że coś z niego zrozumie :wink: :lol:
Pozdrawiam, h-k
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PO TRENINGU :) - wyraź co czujesz!
z tego co ja sie orientuje, przy wykonczeniu do kotegaeshi nie powinien bolec lokiec, bo to oznacza ze jest zle robiona dzwignia. powinien bolec bark. ale moze sie myle...
a ja mam tez wykrzaczony lokiec, bo jeden taki robi ikkyo jakby chcial rabac drewno reka uke...
dzisiaj nie poszlam na trening bo w weekend mam 3 kolosy, zaraz sie zabieram za kucie...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024