Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
99 odpowiedzi w tym temacie

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
Z własnej praktyki mogę powiedzieć, że najlepsza jest taktyka na "zdeterminowanego nieobecnego". Tzn. zawsze, jak gdzieś sam idę, to staram się sprawiać wrażenie człowieka, któremu strasznie się gdzieś spieszy i nie zwraca kompletnie na nic uwagi po drodze. Doświadczenie pokazuje, że to dość skutecznie zniechęca wszelkiego rodzaju "zaczepialskich", bo... po prostu nie mają pomysłu, jak zaczepić. Idę szybko, nie rozglądam się i nie dyskutuję, więc nie mają jak mnie 'zagadać', a w miejsca, gdzie mógłbym spotkać kilku panów sam na sam w sytuacji takiej, że nie mógłbym ich ominąć to staram się po prostu nie zaglądać.
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

pierwsza moja reakcja to prawdopodobnie był by but np tora yop chagi na klate albo bandae na łeb

jeżeli już tora yop to dlaczego na klate a nie na brzuch/splot?
za dużo filmów z Van Damme'em
jak czytam o kopaniu takich wymyślnych technik na ulicy przypomina mi się opowieść o seminarium na którym jakiś 4dan zapytany o obronę przed napastnikiem z pistoletem stojącym za plecami(tak, wiem że samo pytanie jest kretyńskie) odpowiedzial całkiem poważnie po dłuższym zastanowieniu: twimyo tora neryo :)
twimyo - wyskok, tora -obrót, neryo -kopnięcie poegające na tym że noga wyprostowana, po łuku, idzie maksymalnie do góry(praktycznie robi się szpagat w powietrzu) a potem z całym impentem spada w dół - powierzchnia uderzająca: pięta
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
jezeli juz z kolesiem nie jestes w stanie rozmawiac itd itp
zaczynasz glowka
poprawiasz glowka
poprawiasz kolanem w jaja i jeszcze rac glowka najlepiej w skron(oczywiscie glowki walisz korona glowy w jego miekkie czesci twarzy i trzymasz go w thai klinczu)
pozniej sprawdzasz czy ktos ci wlasnie nie chce od tylu przywalic
potem wyjmujesz swoje 12 inczy bowie i filetujesz delikwenta
cialo tniesz na kawalki pakujesz w male czarne plastikowe worki
i pozbywasz sie w roznych czesciach miasta
broni sie pozbywasz(zakopac) ubranie w ktorym zamordowales delikwenta musisz spalic.....
eeeeeeee zagalopowalem sie????? ......

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_deejay
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

eeeeeeee zagalopowalem sie?????

nie, ale sny to masz poje.bane

:wink:
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
hmmm ja uwazam ze wszelkiego typu kopy z obrotu i tak dalej na ulicy to lipa bo jestes nie rozgrzany itd. jezeli juz wiadomo ze koles chce nas tyrac a widac ze jest od nas silniejszy itp. to najlepiej zagadac go tekstami typu: ej nie prosze cie naprawde stary no blagam.....jego czujnosc opada wtedy jeb prost sierpowy dynie hak i kita
  • 0

budo_rafix_
  • Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
Najlepiej zacząć od strzału w ryj :) a później poprawć mu z laka sprawdzona metoda :X :P
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

W przypadku niepowodzeina techniki, zawsze mozesz uciec. Nie jest to najszybsza zmiana kierunku o 180 st, ale zawsze:-).


zadam kretyńskie pytanie:
A po co się odwracać, tracić na to czas i przeciwnika z oczu, jak można spróbować go ominąć, zahaczając go jakimś sierpem ?
Facet jak będzie próbował nas zatrzymać to będzie musiał zrobić krok w bok. Mniej wprawny człek wychyli swój środek ciężkości a wtedy łatwo go przewrócić. Gdy się to uda mamy spory handicap czasowy żeby dać w długą.
Do złośliwych: tak tak, ja wiem że to tylko teoria, ale wszystko na tym forum jest siłą rzeczy teorią, a na tego typu pytania odpowiada się przy założeniu, że pokojowe próby załatwienia problemu zawiodły.

Pozdroofka
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
dobry pomysl chavez ale jesli to bedzie jakis misiek to mozesz w niego wpas a wtedy moze byc nie ciekawie a jesli juz go wywalisz to moze Cie zlapac za nogi a wtedy parter i to na asfalcie\chodniku a to juz nie ciekawe ...
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

dobry pomysl chavez ale jesli to bedzie jakis misiek to mozesz w niego wpas a wtedy moze byc nie ciekawie a jesli juz go wywalisz to moze Cie zlapac za nogi a wtedy parter i to na asfalcie\chodniku a to juz nie ciekawe ...


Jak jakiś duży misiek wychyli się z ośrodka równowagi, to tym trudniej będzie mu ją utrzymać, bo jest cięższy. Gdy ktoś sam się wychyli od równowagi to nie ma znaczenia jak duży ciężki czy silny jest.
Trzeba tylko odpowiednio mu pomóc, np uppercutem w brodę, a wtedy powinien tak gruchnąć o ten asfalt że ani mu w głowie będzie łapać mnie za nogi :)
Oczywiście, skorpiob, zagrożenie o którym mówisz jest realne, jeśli będzie to znaczna przewaga siły wagi czy wysokości, to może się nie udać go nawet przewrócić. Tak czy owak manewr w tył zwrot i w długą uważam za kiepski pomysł, chyba już lepiej manewr w prawo/lewo zwrot, bo przeciwnikowi trudniej jest z zaskoczenia zrobić taki sam manewr, niż ruszyć po prostu do przodu, zakładając że stoi na przeciwko i jest tylko jeden, ale takie założenie zostało poczynione przez twórcę topicu, więc...

pozdroofka
  • 0

budo_s0jooz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:B-stok
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

W przypadku niepowodzeina techniki, zawsze mozesz uciec. Nie jest to najszybsza zmiana kierunku o 180 st, ale zawsze:-).


zadam kretyńskie pytanie:
A po co się odwracać, tracić na to czas i przeciwnika z oczu, jak można spróbować go ominąć, zahaczając go jakimś sierpem ?
Facet jak będzie próbował nas zatrzymać to będzie musiał zrobić krok w bok. Mniej wprawny człek wychyli swój środek ciężkości a wtedy łatwo go przewrócić. Gdy się to uda mamy spory handicap czasowy żeby dać w długą.
Do złośliwych: tak tak, ja wiem że to tylko teoria, ale wszystko na tym forum jest siłą rzeczy teorią, a na tego typu pytania odpowiada się przy założeniu, że pokojowe próby załatwienia problemu zawiodły.

Pozdroofka


Chcialem w ten sposob, dyskretnie zasugerowac atutorowi tematu ucieczke . Nie namawiam nikogo do kopania po obrocie, ale jesli juz ktos ta technike wybierze(czytaj: autor tematu), moze sie dosc szybko wycofac z ataku. Poza tym oczywistym jest, ze jest masa szybszych i lepiej sprawdzajacych sie technik na ulicy niz tora yop...Nie chce poprostu od razu negowac troche bardziej wykreconych technik niz sierp, staram sie doszukac plusow we wszystkim :wink: .
  • 0

budo_nakes
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
hmmm uczieczka??to troche nie honorowe no ale jak wiemy ze przegramy to lepiej najpierw go "pogłaskac":box:
i dopiero uciekac :box:
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
no jo , buta albo lute i dzida
niech czuje respekt
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
jasne ze zanim sie ucieknie powinno sie kogos (czyt.agresora) poglaskac albo najlepiej powalic na ziemie ale jesli masz przewage (np.duzy dystans +dobrze poznany terenalbo koles jest pijany) mozna uciekac odrazu
  • 0

budo_ciscokid_tkd
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 80 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
Toc jak jest pijany tym bardziej mozesz go nakurwic jezeli sei czepia!! no co jesgo wina :D
  • 0

budo_socjon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 268 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
hmm. Po tym jak się obchodzisz z klawiaturą widać, że ćwiczysz raczej nogi... To "Toć" świadczy o tym, że nie ćwiczysz czegoś jeszcze...
  • 0

budo_avio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
Wciąż odnoszę wrażenie, że autor topicu jest tak pewny siebie w sytuacjach, i myśli, że prezentowane przez niego techniki są super skuteczne bo Chuck Noris i Jean Claude na filmach tak zawsze robią i przeciwnicy po takich ciosach lecą na dechy.
Człowieku - widocznie jeszcze nie mialeś do czynienia na ulicy z jakimś dobrym zawodnikiem, który pokazałby ci szkołę i udowodnił, że jakiekolwiek ciosy obrotowe nie nadają się do użycia w krótkim dystansie bez uprzedniego zmiękczenia przeciwnika. Rozumiem, że chcesz zrobić furorę pokazując osobom postronnym, że potrafisz sie bić jak Van Damme. W takiej sytuacji wystarczy tylko, że przeciwnik doskoczy do ciebie i złapie podczas wykonywania przez ciebie ciosu, chlaśnie ci strzał w głowe albo sprowadzi do parteru. I co wtedy zrobisz gdy masz w tym momencie przeciwnika za sobą? Jesteś z góry przegrany.
Choćby nie wiem jaki łoch cie zaczepił, nie zaczynaj od obrotówek tylko w tak trudnych sytuacjach, gdzie nie da sie uniknąć walki sprawdź jego umiejętności stosując inne ciosy.
  • 0

budo_tt48
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

Wciąż odnoszę wrażenie, że autor topicu jest tak pewny siebie w sytuacjach, i myśli, że prezentowane przez niego techniki są super skuteczne bo Chuck Noris i Jean Claude na filmach tak zawsze robią i przeciwnicy po takich ciosach lecą na dechy.
Człowieku - widocznie jeszcze nie mialeś do czynienia na ulicy z jakimś dobrym zawodnikiem, który pokazałby ci szkołę i udowodnił, że jakiekolwiek ciosy obrotowe nie nadają się do użycia w krótkim dystansie bez uprzedniego zmiękczenia przeciwnika. Rozumiem, że chcesz zrobić furorę pokazując osobom postronnym, że potrafisz sie bić jak Van Damme. W takiej sytuacji wystarczy tylko, że przeciwnik doskoczy do ciebie i złapie podczas wykonywania przez ciebie ciosu, chlaśnie ci strzał w głowe albo sprowadzi do parteru. I co wtedy zrobisz gdy masz w tym momencie przeciwnika za sobą? Jesteś z góry przegrany.
Choćby nie wiem jaki łoch cie zaczepił, nie zaczynaj od obrotówek tylko w tak trudnych sytuacjach, gdzie nie da sie uniknąć walki sprawdź jego umiejętności stosując inne ciosy.


Czyli jak widać ja dobry system obrony wybrałem:)
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??
Dobra, dość tego, widać, że nie miał do czynienia.
Ja za to wczoraj na ulicy miałem sytuację następującą:
Stoję na przystanku tramwajowym i z nudów spojrzałem w oczy kolesiowi.
On po chwili wahania do mnie z pytaniem czy mam jakiś problem.
Ja mu na to że nie, ale widze że on ma (tak mu mówię) skoro drażni go że ktoś się na niego spojrzy.
On do mnie, że to całe szczęście że nie mam problemu, bo też nie ma i bić się nie lubi, ale jak musi to robi użytek z 3 lat treningu karate i jął mi demonstrować kopniaki w powietrze. Tak się fajnie wychylał do tyłu, że w pierwszym momencie chciałem mu zademonstrować jedyny cios karate jaki znam, czyli front-kick, po którym pewnie wylądowałby na torach i przykrył się nogami.
Nie chciałem zadymy, nobo widziałem że kopać potrafi, no i z dużym prawdopodobieństwem dałby radę mi nakopać. (Gdyby go wcześniej tramwaj nie przejechał :) )

Wnioski: (ciscokid_TKD - jak chcesz zachować wszystkie ząbki to zrób z tego użytek)

ZAWSZE można trafić na kogoś, kto umie więcej, a jeszcze zawszej, że też coś ćwiczy - pełno dupków chodzi po ulicach, którzy zdobyli jakiś tam pas w czymś tam i energia ich rozpiera.
Nie powiedziałem mu tego bo naprawdę nie miałem ochoty na napierdalankę tego wieczora, za to żartem zapytałem go czy byłby taki bohater gdyby miał stanąć w czyjejś obronie. Poniał aluzju i rozstaliśmy się prawie jak koledzy żartując sobie.

P.S. Ciscokid_TKD: powiem tak żebyś zrozumiał (czytaj: zniżę się do Twojego poziomu):
może umiesz się napierdalać, ale gówno umiesz poza tym.
Szpanując wulgaryzmami dajesz żałosne świadectwo o sobie. Jak chcesz udawać dorosłego, to nie przeklinaj, tylko przeprowadź parę staruszek przez ulicę i przyjdź tu i się pochwal - zrobisz dużo lepsze wrażenie - GÓWNIARZU.
Jak trenujesz TKD po to żeby prać się na ulicy, to bardzo, ale to bardzo źle skończysz. Natomiast o to, co powinieneś zastosować w takiej sytuacji, jak pytasz, to zapytaj swojego trenera, powinien Cię wysłać na 200 pompek żeby ci wybić z młodego zakutego łba takie pytania i pomysły.
Tutaj dostaniesz odpowiedź jedną:
Młody szczyl jesteś, co widać, słychać i czuć, a skoro tak, to prawie każdy ma nad Tobą przewagę masy i wzrostu (i najprawdopodobniej rozumu)Dlatego SPIERDALAĆ MASZ, KAPISZ ????

I skończmy wreszcie ten temat :roll:

Pozdroofka
  • 0

budo_noite
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Freistadt

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??

Stoję na przystanku tramwajowym


a w jakiej dzielnicy?
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Zaczepia cie koles, od czego najlepiej zaczac walke??


Stoję na przystanku tramwajowym


a w jakiej dzielnicy?


Nieciekawej
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024