Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dylematy Trib'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_trib
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dylematy Trib'a
Czemu??

czemu mlodzi ludze 15-17 lat mysla ze jak sie przybija na silce to sa niepokonai czy naprawde tez musze sie przybic ??


Garda i refleks

jak dobrze i skutecznie trzymac garde oraz powiekszyc swoj refleks ktory pomoze nam skuteczniej unikac ciosy !!


Siła czy szybkość?

co naprwade przewaza na ulicy najczescie wygrywa sila czy szybkosc a moze cos innego ??


Poj*bane

czemu niektorzy ludzie co maja ostre plecy zastraszaja innych jak niedac sie zastraszyc jakies rady ???
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

jest takie przyslowie nawet mowa srebrem miczenie zlotem

Zacznij od siebie. Kiedy juz bedziesz w porzadku, dopiero pouczaj innych.
Jak pisac zeby nie uznali Cie za debila (chociaz czasem moze byc juz za pozno).


  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
A teraz pora na poranne słowo od moderatora:

Trib, ku*wa, chłopie... W Y L U Z U J trochę. Poczytaj trochę, zobacz jak inni się zachowują na forum, jak wyglądają tematy które już są napisane, przejrzyj co zostało napisane, i nie rzucaj bluzgami w stronę innych userów. Złamałeś połowę punktów regulaminu forum, ale posprzątałem na okoliczność dobrego 8O humoru bajzel który tu zrobiłeś, i daję ostrzeżenie.

Do wszystkich

Jak ktoś ma dalej chęć zj*bać Triba za to co napisał, to niech mu wyśle maila.

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
Trening na siłowni a skuteczność w walce (jeżeli dobrze rozumiem?)

-jeżeli ktoś nie trenuje SW to siłownia mu takiego treningu nie zastąpi, tzn. słabszy fizycznie adept SW powinien pokonać pakera, który nie trenuje sztuk walki. Trening cieżarami bez treningu sprawnościowego sprawia że stajesz sie ocieżałym "miśkiem"
-jeżeli ktoś trenuje SW to odpowiedni trening siłowy jest zalecany, choć nabranie zbyt wielkiej masy raczej przeszkadza niż pomaga w SW
-trening siłowy bez sprawdzania swoich możliwości w walce/sparingu z oponentem powoduje wzrost pewności siebie, a napakowana sylwetka wyglada groźnie (na tle jakiegoś chudzielca) efekt jest taki, ze pakerzy dobrze wyglądają i są pewni siebie, ale powolni i niewiele umieją

PS:proponuję wyprostować temat albo go zamknąć
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Czemu??

a. czemu mlodzi ludze 15-17 lat mysla ze jak sie przybija na silce to sa niepokonai czy naprawde tez musze sie przybic ??



Garda i refleks

b. jak dobrze i skutecznie trzymac garde oraz powiekszyc swoj refleks ktory pomoze nam skuteczniej unikac ciosy !!


Siła czy szybkość?

c. co naprwade przewaza na ulicy najczescie wygrywa sila czy szybkosc a moze cos innego ??


Poj*bane

d. czemu niektorzy ludzie co maja ostre plecy zastraszaja innych jak niedac sie zastraszyc jakies rady ???



A. Z racji wieku ... kazdy w tym wieku chce byc gangsta masta - chce byc uznawany za przewodnika w grupie a na silce latwiej zrobic miesnie i miec lepszy efekt "psychologiczny" niz zalapac choc troszke techniki z walki wrecz. Jak czujesz ze inaczej nie mozesz to sie "przybij" ale pamietaj ze w zaleznosci od tego co "przybijesz" albo ptaszek Ci nie stanie albo sutki kobiece wyrosna - miesnie nie wplyna na to kim staniesz sie w przyszlosci - za to wilokrotnie lamany nos w bojkach moze spowodowac ze jedyna praca ktora dostaniesz to bedzie stroz nocny ewentualnie kanalarz - takie zawody w ktorych nikt za czesto nie bedzie musial ogladac Twojej facjaty. Warto ? Dla niektorych pewnie tak ... ja na szczescie w pewnym momencie sie opanowalem.

B. Garda czy to w graplingu czy w stylach uderzanych nie wspomaga refleksu - pozwala unikac ciosow poprzez lepszej pozycji do ich zbijania badz przyjmowania na nia. Tobie pewnie chodzilo o inny rodzaj "gardy". Te Garde zeby utrzymac musisz pobrac wyzsze wyksztalcenie oraz doswiadczenie w prawie administracyjnym ... ponadto musisz kandydowac, oraz skonczyc odpowiedni wiek. Ale nie znam sie na prawie administracyjnym innych panstw

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Nie wiem czy pomoze Ci zwiekszyc refleks to co powiedzialem - ale mam nadzieje ze jakikolwiek refleks inteligencji zablysnie w Twojej pozniejszej dzialanosci na Budo i innych forach - albo i nie.


c. Na ulicy najczesciej wygrywa samochod - zawsze wyznanalem ze najtwardszy nawet twardziel jest miekszy niz moje autko i tej wersji bede sie zawsze trzymal. Na ulicy ponadto rzadzi MOZG oraz refleksy inteligencji ... j.w. (jak wyzej)

d. Olac ich z gory - krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje. Najproszciej nie zadawac sie z takimi ludzmi. Jak zaatakuja bronic sie z calych sil ... nie bawic sie w gangsta masta co to porachunki zalatwia za pomoca piesci oraz kolegow ... honr huligana itp. bzdury ... sprawy zalatwia sie prawnie - wlacznie z obrona konieczna.


Ogolnie chyba zyjesz w widelkach wiekowych jakie podales - wiec rada od serca dla Ciebie - nie idz na silke - chyba ze w celu poprawy kondyzji i dla laseczki z ktora chodzisz, nie szukaj kolegow by miec plecy, nie badz twardy - poczekaj 4 lata - samo to wszystko minie i Twoje dylematy zastapione zostana innymi powaznieszymi problemami z ktorymi miliony osob doroslych w tym kraju musza sie borykac na codzien. To tak zwane przyziemne problemy egzystencjonalne - jezli nie wiesz jakie odsylam Ciebie z tym zapytaniem do Twoich rodzicow.



POzdrawiam


ps. Mam nadzieje ze choc troszke pomoglem.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
Kselos - potężnie uogólniasz. Nie chce pisac po raz kolejny o czymś co zostało przewałkowane 10 000 razy. Powiem jedno ; moim zdaniem siła i waga maja fundamentalne wręcz znaczenie w walce w której można ... wszystko. Możesz mnie punktować w lewe oko czy wykręcać piruety nogami ale jak jestes 30 kilo lżejszy i ćwiczysz wyłącznie uderzanie - to ja sie bił z Toba stary jak gentelmen nie bede. Ja wezme rozbieg, z furią wymachujac łapskami i zasłaniając głowę wpadnę w Ciebie, mocno sie przytule, nastepnie niekoniecznie delikatnie zechcę położyć na Tobie by wetrzec " twą" głowe w płytkę chodnikową. Sądze ze zrobić to będe w stanie gdyż nie znajdzie sie sedzia żaden który powie panowie nie szarpać sie tylko walczyć czysto bo publika patrzy, czy tez że to niby nie zgodne z jakimiś REGUŁAMI danych SW .....
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
sorry kolego severe ale chyba troszke za dużo naczytałeś sie o technikach wykonywanych w karate tsunami...
nikt nie twierdzi że masa ciała nie ma wpływu na zadane obrażenia
ale nie jest ona priorytetem do wygrania walki , co do siły wyrabiasz ja na treningach na których zresztą widać jak osoby "misiowante" przystepują niekiedy do sparingów z osbami dużo lżejszymi ,które nażucają takie tempo iż nie położysz się na kogoś lecz położysz się ze zmęczenia...
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

A. Z racji wieku ... kazdy w tym wieku chce byc gangsta masta

Warhead - spadaj ;) :)
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

których zresztą widać jak osoby "misiowante" przystepują niekiedy do sparingów z osbami dużo lżejszymi ,które nażucają takie tempo iż nie położysz się na kogoś lecz położysz się ze zmęczenia...


Ale to nie sparingach mowa. W walce ulicznej nikt nie "tańczy" w ringu, żeby zmęczyć przeciwnika, a asortyment technik "kończących" jest dużo większy. Ile trwa starcie?

A siła? Kiedyś Dudu miał to łopatologicznie wyłożone na swoje stronie. Siłą i masą posługujesz się intuicyjnie a techniki masz wyuczone. I dopiero jak się dobrze wyuczysz techniki to niwelujesz przewagę siły i masy, ale nie do końca.
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
Crom - z całym szacunkiem ale nie przeczytałeś ze zrozumieniem moich skromynch wypocin. Mnie nawet przez myśl nie przeszły jakieś treningi ... sparingi .... ja pisałem zupełnie o czym innym. Zasadnicza przewaga siły i masy plus zdrowy rozsądek bardzo czesto są tymi wspomnianymi przez Ciebie priorytetami wiodącymi do zwycięstwa , zwłaszcza gdy konfrontować je chcesz z technikami wyniesionymi z treningów powiedzmy, tradycyjnych uderzanych stylów ( sportów) walki.
Ja poprostu ciut natarczywie czepiłem sie zbyt ogólnikowego sformuowania które użył Kselos jakoby " słabszy fizycznie adept SW powinien pokonać pakera ". Moim zdaniem nic takowego zajść nie musi. Problem mozna rozwałkować na 100 sposobów, ciekawe i chyba wszystkie mozliwe kombinacje zestawia na swej stronce Combat, co zreszta nie raz a conajmniej kilka było przytaczane, wiec nie bede dublował.
Ja pije do tych bujających w oblokach fanów filmów z JEET LEE , którzy niekiedy przyznają się do gabarytów tego sławnego aktora. Otóż moim skromnym zdaniem koks który nie koniecznie moze robi szpagat ale wazy 20-30 kg. wiecej, nie na sali sparngowej a pod pierwszą lepszą dyskoteką jest w stanie porozbijać im głowy o pierwszy lepszy kraweznik i wprqwadzić w zadumę nad tym, czy aby zasługują na kolor paska którym aktualnie sa przepasani.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Ja pije do tych bujających w oblokach fanów filmów z JEET LEE , którzy niekiedy przyznają się do gabarytów tego sławnego aktora.


Aż sprawdziłem Height: 169cm Weigth: 66kgs. Hmm, jestem większy niż "Hero" :roll:
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
jeśli to dotyczyło virtualnych bohaterów to sorry (mam sesje i lagi w głowie)
lecz pod pojęciem zmęczyć nie miałem na myśli tańca
i przytoczyłem tu jako przykład sparing (zapewnie nietrafnie według pewnych osóB)
poprostu uderzyło we mnie


"... jak jestes 30 kilo lżejszy i ćwiczysz wyłącznie uderzanie - to ja sie bił z Toba stary jak gentelmen nie bede. Ja wezme rozbieg, z furią wymachujac łapskami i zasłaniając głowę wpadnę w Ciebie, mocno sie przytule, nastepnie niekoniecznie delikatnie zechcę położyć na Tobie by wetrzec " twą" głowe w płytkę chodnikową. "

na treningi ze mną chodzi koleś który siedzi w tym ok.9lat i stary uwież mi że nie jeden misiu miałby z nim problemy, na ulicy przy mnie tylko raz wykonał akcję ( jest tylko bokserem)wystarczająco skuteczną by stwierdzić iż sparingi jednak przekładają się na rzeczywistość (po pewnym czasie oczywiście) i nie ma mowy o "przytulaniu się z kimś" jest naturą nie wchodzić w zwarcie a jeśli już trza to z głową....
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
CZyli najpierw przyjebac z bani a dopiero pozniej przytulac ?
  • 0

budo_severe
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
Z mych wszelakich doswiadczeń, praktycznych, teoretycznych, obserwacji zarówno naocznej jak i tej w TV czy innych mediach, wynika ze generalnie, jesli trafiasz na faceta który chce zrobić Ci krzywde, jest od Ciebie dużo cięższy i nie ma najmniejszej ochoty wygrać z Tobą na jakieś gentelmeńskie punkty, to pownieneś byc WYBITNYM fachowcem wyszkolonym przekrojowo, aby móc stwierdzic : ze jako adept SW nie sądze abym miał wieksze problemy z poradzeniem sobie z duzo cieższym ode mnie pakerem.
Uliczne historyjki włóżmy sobie miedzy bajki, chodź napewno kazdy z Nas widział nie jedną, która obala nie jeden funkcjonujący po dziś dzień mit i jest warta opisania.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

na treningi ze mną chodzi koleś który siedzi w tym ok.9lat i stary uwież mi że nie jeden misiu miałby z nim problemy, na ulicy przy mnie tylko raz wykonał akcję ( jest tylko bokserem)wystarczająco skuteczną by stwierdzić iż sparingi jednak przekładają się na rzeczywistość (po pewnym czasie oczywiście) i nie ma mowy o "przytulaniu się z kimś" jest naturą nie wchodzić w zwarcie a jeśli już trza to z głową....


Bokser ze stażem 9 lat to całkiem spory i budzący szacunek staż, a boks jest dośc bliski ulicznych realiów. Ale gdyby jego napastnik ważył 30 kg więcej i np. przez rok dwa trenował zapasy to być może by go "przytulił" (No i trenujący bjj też by mogli).

Bokser może nie ma natury "wchodzenia w zwarcie" ale jeśli uda się go złapać za rękaw czy klapy to może być w opałach.

Chodzi o to, że 30 kg różnicy wagowej, to coś co możesz zniwelować 9 latami boksu czy muay thai, ale nie rokiem czy dwoma karate czy wu shu.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Chodzi o to, że 30 kg różnicy wagowej, to coś co możesz zniwelować 9 latami boksu czy muay thai, ale nie rokiem czy dwoma karate czy wu shu.


Możesz też zniwelować 9 latami karate czy wu-shu. To akurat zależy już od indywidualnych predyspozycji i często od psychiki.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Chodzi o to, że 30 kg różnicy wagowej, to coś co możesz zniwelować 9 latami boksu czy muay thai, ale nie rokiem czy dwoma karate czy wu shu.


Możesz też zniwelować 9 latami karate czy wu-shu. To akurat zależy już od indywidualnych predyspozycji i często od psychiki.


Jak od tego jakie są tam sparingi :) Bo o ile chyba nie ma boksu bez sparingów, to takie karate czy wu shu by się znalazło.
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Jak od tego jakie są tam sparingi :) Bo o ile chyba nie ma boksu bez sparingów, to takie karate czy wu shu by się znalazło.


Pewnie racja (Tsunami? :D ), chociaż podejrzewam że po 9 latach solidnych treningów to nawet niektórzy mistrzowie "machania w powietrze" mogliby dać sobie radę...
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

Ale gdyby jego napastnik ważył 30 kg więcej i np. przez rok dwa trenował zapasy to być może by go "przytulił" (No i trenujący bjj też by mogli).

wypowiadam się o osobach z pewnym stażem (nie 1 rocznym)
oczywiście by mogli i w 100% by to zrobili ,ale to co pisałem wyżej nie miało być odebrane jako - na ulicy spotykają się koleś ćwiczący naprawde kawałek czasu i monstrum sterydowe ćwiczące 2 lata 'chwytanki' (już coś potrafiące)
to miało raczej osoba trenująca kilka lat i cfaniak sterydowy ,który budzi respekt samym widokiem,ale przychodzi do walki i robi błąd za błędem a a wyżej wymieniony "wetran" widzi to i odpowiednio działa...
nie chce się wypowiadać co do adeptów każdy wie jak jest
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
zalezy od psychiki ... "machanie" w powietrze bez sparingow nie zrobi z czlowieka wojownika nawet po 120 latach treningu jak nigdy nie walczyl to pierwsza walka raczej bezie paralizowala jego ruchy ... a z koleji takie monstrum sterydowe przyzwyczajone jest do sytuacji stresogennych ... wiec mialo by szanse wygrac.
Wszystko zalezy od motywacji ... motywacja z potulnego baranka zrobi maszyne do zabijania.


POzdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024