Skocz do zawartości


Zdjęcie

Psychika, technika - niech to ktos przeczyta


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
no to tak...mam 14 lat, waze caale 42kg...od 5mcy trenuje kickboxing, mysle ze dosc ciezko, na kazdym treningu sparingi z trenujacymi nieopodal kolegami z kung-fu...i mam taki problem - strasznie boje sie bic, a dokladniej miejscowych "papierosow", takich papierowych wozow. wiem, ze niektorzy nie sa silniejsi odemnie fizycznie, ale jak widzie ich pewnosc siebie, to jacy oni wielcy itp. oblatuje mnie strach przed jaka kolwiek walka. a na treningach nie boje sie sparowac ze starszymi i bardziej doswiadczonymi...pewnie bylo juz sporo takich tematow, ale mimo wszystko prosze o jakies wskazowki.
  • 0

budo_zniwiarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:slupsk AdG

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
no to musisz sie odwazyc .. przeciez go nie zabijesz :lol: ... odwaga i po krzyku
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
No a po co tak właściwie chcesz się z nimi bić? Bo wiesz, walki to nawet z czarnym pasem najlepiej po prostu unikać...

Tym bardziej, że w SW powiedzonko "duży może więcej" nabiera szczególnego znaczenia. Co z tego, że na sparingu "wypunktujesz" 30kg cięższego kolegę, skoro w prawdziwej walce twoich 10 ciosów nie zrobi na nim wrażenia, a jak on ci sprzeda jedną petardę, to padniesz na miejscu? Pomijam ewentualność, że po prostu rzuci się na ciebie i obali cię na ziemie ;]
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
ci powiem ze troche malo wazysz , ile masz wzrostu , ale takie jak ty to okresliles papierosy
sa pewni do pierwszego bardzije powaznego ciosu co im zadasz
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
male sprostowanie....waga to rowne 50kg, wzrost ok 173kg. wiem, ze najlepiej jest unikac walki, ale czasami, gdy np. ktos poniewiera mna albo moimi znajomymi, to poprostu postawic sie trzeba, bo na takim uciekaniu od wszystkiego raczej daleko nie zajade...tak sadze przynajmniej. boje sie, ze wybije kolesiowi zeba, pozniej on w dzikiej furi sie na mnie rzuci, i zalatwi mnie troche gorzej. bil sie ktos tak na powaznie, tzw"solo" z takimi kolesiami? osiedlowe cwaniaczki, itp
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
Tak mnie jedna rzecz zaniepokoiła trochę. Kicka mówisz trenujesz, a obok są chłopcy z Kung Fu? Czy to przypadkiem nie jest klub Red Tiger?
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
nie. z tego co widze, jestes z wawy..a ja mam troche daleko do ciebie.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
No i bardzo dobrze :)

Znaczy, że nie Red Tiger, a nie że daleko ;)
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta

No a po co tak właściwie chcesz się z nimi bić? Bo wiesz, walki to nawet z czarnym pasem najlepiej po prostu unikać...

Tym bardziej, że w SW powiedzonko "duży może więcej" nabiera szczególnego znaczenia. Co z tego, że na sparingu "wypunktujesz" 30kg cięższego kolegę, skoro w prawdziwej walce twoich 10 ciosów nie zrobi na nim wrażenia, a jak on ci sprzeda jedną petardę, to padniesz na miejscu? Pomijam ewentualność, że po prostu rzuci się na ciebie i obali cię na ziemie ;]


Ekhm też tak miałem, bałem sie uderzyc bo myslalem ze on sie wkurzy i mnie zamiecie :P treningi w sumie mi pomogly, ale po prostu trzeba pokazac kto jest lepszy i tak lać żeby juz nie oddał :P
  • 0

budo_pwl
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta

Ekhm też tak miałem, bałem sie uderzyc bo myslalem ze on sie wkurzy i mnie zamiecie :P treningi w sumie mi pomogly, ale po prostu trzeba pokazac kto jest lepszy i tak lać żeby juz nie oddał :P


Taaa tylko widzisz, tu wchodzi parę problemów. Po pierwsze, jeśli ktoś jest większy/silniejszy, to faktycznie musisz często wykorzystać bardzo mocne / niebezpieczne ciosy, żeby go powalić. I teraz pytanie, jak daleko jesteś w stanie się posunąć wobec kogoś, kto tak naprawdę nie stanowi dla ciebie faktycznego zagrożenia (a tylko wyzwala bliżej lub dalej posunięte poczucie dyskomfortu psychicznego)? Bo taki byczek nie będzie się bawił, po prostu podejdzie, złapie, rzuci parę razy o ziemie ew. skopie i do widzenia. A według takiej ideologii to powinieneś go tak stłuc, żeby nie dał radę cię złapać. I teraz pytanie, czy w sytuacji, którą opisał autor topicu, warto aż tak daleko się posuwać (zakłądając, że da radę, bo jednak w tym wieku różnica w masie/budowie ciała bywa po prostu gigantyczna i nie będąc naprawdę bardzo dobrym w danej SW po prostu mozna nie dać rady nawet mimo sporej sprawności technicznej). No i jeszcze pozostaje kwestia psychiki - czy wyżej opisani osobnicy są tacy "twardzi", bo po prostu przyzwyczaili się, że każdy na ich widok mięknie i nogi mu zaczynają drżeć, czy też faktycznie regularnie mają na koncie jakieś bójki etc. Bo w pierwszym przypadku faktycznie może wystarczy się "postawić" i poprzeć to "argumentami", ale w drugim może się okazać, że zrobi się konkurs pt. "kto ma mniej do stracenia". A w takim konkursie zawsze wygrywa strona "uliczna".
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
No zawsze możesz nogi jakiemus wiekszemu połamac :P w sumie to jak ktoś sie boi to niech lepiej nie podejmuje walki, jak sie boi to przegra.
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
mowicie tutaj o jakichs kafarach, a ja o zwyklych, moze 2 lata starszych cwaniaczkach, co raz na 2mce na jakas siłke pojda...chodzi o same zadanie ciosu, strone psychiczna
  • 0

budo_sniffles
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1272 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze slonecznej warmii
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
Chyba kazdy tak ma ze przed walka na ulicy czuje strach. Wiesz na sparingu jest trener ktory zawsze moze zatrzymac walke jestli bedzie was ponosic , i masz pewno ze kolega z klubu z ktorym walczysz nie zabije cie :D A ulica to jedna wielka niewiadoma.
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
a moze spytam tak...co jest w tych ludziach z ulicy, ze "maja malo do stracenia" ze nie przejmuja sie, ze mozna im oddac, jakich kolwiek klopotow, czy to z prawem, albo ze ten ktos przyjdzie z kolezkami?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
po prostu tak maja. albo jeszcze nie dostali, ale za wiele razy dostali i nie maja nic do stracenia.
problem w tym, ze normalni ludzie maja zazwyczaj za duzo do stracenia.
  • 0

budo_zjarany_swistak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 756 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
Trzeba sie przelamac. Polecam artykul ze stronki

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

tu cytat" strach (to znaczy jego fizjologiczne objawy) jest rzeczą normalną. Strach znika gdy powiesz sobie: "proszę - zajebcie mnie, tylko ja spróbuję przedtem zajebać kilku z was"" :)
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta

a moze spytam tak...co jest w tych ludziach z ulicy, ze "maja malo do stracenia" ze nie przejmuja sie, ze mozna im oddac, jakich kolwiek klopotow, czy to z prawem, albo ze ten ktos przyjdzie z kolezkami?


Kwestia braku wyobraźni i umiejętności przewidywania. Skupiają się na chwili obecnej (czytaj: na bijatyce) zamiast myśleć o tym, że jak komuś stanie się krzywda (czy to im, czy to ich ofierze) to narobią problemów i sobie i innym (niekoniecznie mam na myśli ofiarę - może to też być rodzina chuligana, zwłaszcza jeśli jest nieletni). Było już zdaje się kilka przypadków, które kończyły się śmiercią pobitego, a złapany chuligan pytany o to czemu to zrobił odpowiadał "bo ja nie wiedziałem, że to go może zabić". Skoro zaś uważa, że wszystko się skończy dobrze i "do wesela się zagoi" to się nie martwi. U przeciętnego człowieka natomiast, w wielu przypadkach brak woli walki jest spowodowany strachem o zrobienie krzywdy i tym co się dzieje potem (policja, sąd, sumienie, obawa zemsty i wiele innych rzeczy).
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
Post skasowany (wyjasnienie: napisalem tu troche filozoficznych bredni)
  • 0

budo_ludee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta

No i bardzo dobrze :)

Znaczy, że nie Red Tiger, a nie że daleko ;)

widze ze kazdy lubi ten "komplex klubow"... hłehłe
  • 0

budo_alexone
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 84 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Psychika, technika - niech to ktos przeczyta
wyjasni ktos przy okazji co to jest red tiger?:>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024