Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strach przed uderzeniem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Strach przed uderzeniem
Mam takie pytanie. Co zrobić żeby nie bać sie bić na ulicy, czasem bywa tak że ktoś mnie zaczepi, odepchnie, czy nawet uderzy a ja stoje jak zamurowany i nie wiem co sie dzieje i co mam robić(totalny paraliż). Jak przełamać ten strach żeby sie niebać uderzyć albo działać w jakikolwiek sposób? I jak wy sobie radzicie ze strachem przed walką?
Nie chodzi mi o wszczynanie bójek ulicznych, tylko o samoobrone.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

Jak przełamać ten strach żeby sie niebać uderzyć albo działać w jakikolwiek sposób? I jak wy sobie radzicie ze strachem przed walką?


Psychika, poznaj mechanizmy. Najlepiej z tej książki naszego Vortalowego kolegi
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(Podobno ma być też dla facetów, ale jeszcze nie ma).

Trening, sparing i oklep. Na razie przekombinowujesz. Wyobrażasz sobie setki wariantów i sytuacji, zamiast działać (bić abo uciekać, ale działać). Treningi (a zwłaszcza sparingi) dadzą Ci pewne nawyki działania
Oklep też Ci zaszkodzi (delikatny :wink: ) Zobaczysz, że nie każdy cios nokautuje (w właściwie, to rzadkość jest) a gęba nie szklanka.
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
mysle ze moze pomoc tylko oswojenie sie ze strache jak wyzej napisano moga pomoc sparingi
  • 0

budo_vardi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Kup sobie rękawice bokserskie (no i jak chcesz to jakieś ochraniacze) i rób sobie sparingi z kolegą który też ma sprzęt, pomaga :)
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem

! Jesli chcialbys nadtym popracowac to zapraszam do uprawiania jakiegos sportu! To na pewno podniesie ci wlasna samo ocene a co za tym idzie zmniejszy strach do przeciwnika podniesie wole walki


trenuje Kyokushin od 3 lat, ale jakoś mi to zabardzo nie podnosi pewności siebie, możliwe dlatego że naogół zaczepia mnie kilku kolesi, albo jeden ale za to większych rozmiarów niż ja i do mi odbiera odwage
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
sparingi, sparingi i jeszcze raz sparingi to pozwoli Ci oswoic sie w pewnym stopniu z walka i bolem, dzieki temu poznasz rowniesz lepiej swoje lepsze i gorsze strony w walce.


pozdro all.
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
jak chcesz miec pewnosc siebie to musisz poprostu przezyc kilka bojek to przestaniesz sie bac... naprzyklad co jest najlepsze zeby dobrze jezdzic na rowerze? trzeba jezdzic na rowerze. proste. a myslalem ze nie ma edycji tutaj?
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Mozna by sie pokusic o stwierdzenie, ze poziom strachu jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu wytrenowania i wprostproporcjonalny do stosunku rozmiarow przeciwnika do naszych wlasnych ;) Aby pozbyc sie strachu musimy wiec duzo trenowac i urosnac albo bic sie z kurduplami ;)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Strach przed uderzeniem
Proponuje tobie posparowac z wieklszymi od siebie jezeli masz taka mozliwosc, poza tym wczesniej juz napisano ze najlepiej sparowac duzo, obic sie troszke i przezyc bojke :D



Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024