Skocz do zawartości


Zdjęcie

Honor,zasady...


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
41 odpowiedzi w tym temacie

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Honor,zasady...
W dzisiejszych zdziczalych czasach ludzi kierujacych sie honorem ,zasadami jest coraz mniej...Ja wychowalem sie w czasach gdzie solo to bylo "solo",nie kopalo sie na ziemii,nie chcialo sie nikogo zdewastowac,nie mowiac o lataniu z nozami,siekierami itd.Mialo sie takze szacunek do starszych...Dzis jak wszyscy widzimy podstawowe zasady zanikaja. Nie wystarczy wygrac z przeciwnikiem i uslyszec od niego "dosc",nalezy poskakac mu po glowie tak aby na dlugo zapamietal nauczke...
Wielu pisze,ze na ulicy nie ma honoru i po czesci sie z tym zgodze gdyz czasami kierowanie sie honorem w sytuacjach zagrozenia moze nas drogo kosztowac...
Czy wy wyzanajecie jakies zasady,kierujecie sie honorem,jak to jest u was??
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

Czy wy wyzanajecie jakies zasady,kierujecie sie honorem,jak to jest u was??


Wpisz w googla coś takiego
honor ulica site:budo.net.pl
Ja mam 867 trafień, chyba starczy Dołączona grafika
  • 0

budo_sajmoneq
  • Użytkownik
  • Pip
  • 47 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrzesnia

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Stary napierdala cie jakis luj a ty masz sie kierowac jakimis zasadami?.... robisz wszystko by go pokonac albo uciec! Moja zasada to brak zasad!
Ps. pamietam zasady z chemi heh







pozdrawiam 3 maj sie
  • 0

budo_tsuki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z Warszawy

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Zasady? Nie na ulicy...
  • 0

budo_olaff
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 515 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Edinburgh / Breslau

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
ja też mam zasadę: nie dostać :twisted:
  • 0

budo_cassi
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
W dzisiejszych czasach honor stracil swoje znaczenie. Malo kto przestrzega jakichkolwiek zasad zwlaszcza na ulicy. Mysle ze to przez system w ktorym zyjemy, ktory prawie kazdego traktuje bezwzglednie.

Kazdy ma jakis honor tylko byc moze uspiony...
  • 0

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Honor wcale nie stracił znaczenia, ale nie w takiej kwestii jak walka na ulicy. Gdzie indziej jest często zauważalny.
  • 0

budo_ady_4
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jestem z miasta
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

Zasady? Nie na ulicy...


dokłądnie, ale na pewno bym leżącego kolesia nie kopał po głowie, skakał po nim czy walił w niego z całej siły z jakiegoś kija
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
... na ulicy ? :lol:

jeśli broniłbym się przed atakującym mnie debilem albo próbującym mnie okraść dresikiem ...
obawiam się, że szybko zapomniałbym o zasadach i honorze ...
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Jak to stwierdził Vito Corleone "Liczy się przede wszystkim przeżycie. Później jest coś, co nazywamy honorem bądź też dyshonorem."
  • 0

budo_dran
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Oczywiscie ze na ulicy obowiazuje kodeks honorowy, jak ktos sie nie stosuje, to moze zle skonczyc... Niektore zasady to np.
Nie kop lezacego... (w wiecej niz dwudziestu)
Nie zaczepiaj goscia idacego z dziewczyna (jak jest kozak albo panna niewygledna)
Nie wyciagaj noza podczas walki (powiedz ze masz dosc a pozniej dzgaj w plecy)
Jak przeciwnik sie poddaje, przestan go bic i okaz mu szacunek za podjecie walki (skaczac mu po glowie)
Kodeks jest bardzo dlugi i skomplikowany, wiec nie bede go przytaczal w calosci. Powyzsze reguly powinny pomoc Ci sie w miare orientowac co do glownych zalozen ;)
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Dla mnie np. solo to solo i jak ktos z moich kloegow w nim uczestniczy to bez wzgledu na pzrebieg walki sie nie wtrace,lezacego tez nie kopie.
Troche pzrezylem na ulicy,wzlotow jak i upadkow ale jakos nie amm w sobie takiego instynktu,ktory nakazywalby mi skonczenie pzreciwnika za wszelka cene jak widze,ze ma dosyc to nie staram sie go pognebic!
Ok fajnie sie mowi, nie ma zasad i tak dalej ale ilu z was naprawde doswiadczylo ataku przeciwnika i bezwzglednie go skasowalo??
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

Ok fajnie sie mowi, nie ma zasad i tak dalej ale ilu z was naprawde doswiadczylo ataku przeciwnika i bezwzglednie go skasowalo??


na moje szczęście nie miałem takiej przygody ...
ale szczerze wątpie żebym stosował jakieś taryfy ulgowe dla zwykłego gnojka który chciał mnie np. pobić, okraść etc. ...
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Smoke-wiec nie mzoesz z cala pewnoscia stwierzisz ze zrobilbys tak czy inaczej!!!Powiem tak: zwykly oprych,czlowiek z marginesu,atakuje z zalozeniem,ze moze zrobic krzywde,pewnie robil to wielokrotnie i ma w tym doswiadczenie-ludzie cwiczacy sztuki walki kieruja sie jakimis zasadami,szczegolnie Ci oposiadajacy mozg zdaja sobie sprawe z konsekwencji jakie moze wywolac np. skakanie po glowie-co stanowi pewien hamulec!
Powiem na swoim pzrykladzie-chodzilem na Krav Mage powiedzmy,ze znam pare tzw "brudnych trikow" ale czy zastosowalbym niektore z nich na ulicy np. wsadzenie palca w oko,wiedzac do czego to moze doprowadzic??Ok nalezy wziasc takze okolicznosci dodatkowe,czy jest sie pod wplywem alkoholu itd.
Dlatego wypowiadanie pewnych stwierdzen na "sucho" nie jest wiarygodne ...!!!
[/list]
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
stary ja za oczywistą sprawę uznaje to, że nie będe skakał po czyjejś głowie ...
to nie kwestia honoru a zwykłego pomyślunku ...
przynajmniej dla mnie ...
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

stary ja za oczywistą sprawę uznaje to, że nie będe skakał po czyjejś głowie ...
to nie kwestia honoru a zwykłego pomyślunku ...
przynajmniej dla mnie ...

wiec jednak jakies zasady stosujesz...a przeciwnik moze nie stosowac...
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
jeśli koleś bedzie leżał na ziemi to wątpie żeby skakanie po jego głowie przyniosło jakiekolwiek pozytywne skutki ...
a i jego brak zasad w tym momencie mnie szczerze je*ie ...
  • 0

budo_crazyboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 69 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Hanysowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

jeśli koleś bedzie leżał na ziemi to wątpie żeby skakanie po jego głowie przyniosło jakiekolwiek pozytywne skutki ...
a i jego brak zasad w tym momencie mnie szczerze je*ie ...

gorzej jak Ty bedziesz lezec...
  • 0

budo_ghostek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...

Ok fajnie sie mowi, nie ma zasad i tak dalej ale ilu z was naprawde doswiadczylo ataku przeciwnika i bezwzglednie go skasowalo??


Ot chociażby ja. Było to bardziej wynikiem szału niż zimnej kalkulacji, z czego nie jestem specjalnie dumny :oops: . Pojęcie "brak zasad" odnoszę bardziej do innych - sam nie kopię leżących po twarzy itd. Odpłacam tym, co sam dostaję - jak ktoś jest fair, ja też jestem w porządku.
  • 0

budo_sombre
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Gdańska

Napisano Ponad rok temu

Re: Honor,zasady...
Ludzie o czym wy w ogóle gadacie :?: :!:

Jak ktos jest honorowym człowiekiem, to jest honorowy zawsze i takie tłumaczenie, że na ulicy są inne zasady jest dla mnie dziwne. W ten sposób rozwija się relatywizm moralny. Jak dla mnie sytuacja, w której otacza mnie 5 facetów, którzy mnie chcą skroić, a jeden mowi : "solówa albo butowanie" nie jest dla mnie godnym przeciwnikiem do honorowego pojedynku :lol: . Tak samo jak ci z was, którzy mówią, że nie kopią lezących , albo nie wpychają palców w oczy - to jest zwykła ludzka przyzwoitość .( Ewentualnie wyrachowanie powodowane lękiem przed okaleczeniem przeciwnika , lub strachem przed zemstą z jego strony ).

Zobaczcie: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Art. 8 punkty 1, 25, 26.
Ktoś kto was chce pobić,żul, czy inny dres, nie jest osobą honorową z samego założenia tego terminu. Nie trzeba się cackać, tylko najszybciej jak się da unieszkodliwić go, a potem odejść.

Oczywiście nie nalezy przy tym łamac prawa.
Żeby zrozumieć o co mi chodzi, podam przykład: jakiś zul startuje do was z pięściami, a wy używacie gazu. Honorowe ? nie - użyliście sprzętu. Legalne ? tak. Rozsądne ? jak najbardziej.

Prosze, nie mieszajcie honoru z innymi pojęciami ....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024