Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

wpadacie w pulapke tradycji i szablony systemow ktore cwiczycie.

przykladem miedzy innymi jest tu parter. gdyby tak naprawde jakis chinczyk pokazal wam parterowe techniki to napewno opowiadalibyscie ze w waszych systemach parter tez jest.

przyklad ponizej:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

rozumiem, ze tradycje kungfu, techniki, formy, poruszanie sie itp, ale miejscie troche szacunku dla systemu Wing Chun, ktory jakby nie bylo jest hybryda tradycyjnych styli kungfu.


Dragonie a poczym poznajesz że wpadamy i o jakiej pułapce piszesz?

Prosiłeś nas o nasze opinie i tyle
Wing Chun.........osobiście nic do tego stylu nie mam....a że go nie wymieniam no cóż to jest tylko moje subiektywne zdanie
Co do parteru to trzeba sobie zadać podstawowe pytanie...
po co ćwiczę? i gdzie chcę wykorzystać wiedzę zdobytą na treningu, co mnie w danym stylu (szkole) interesuje?
mamy teraz w polsce dużo dobrych szkół mma, więc każdy może znaleźć coś dla siebie
a filmik zaraz obejrzę
  • 0

budo_piotrj
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

wpadacie w pulapke tradycji i szablony systemow ktore cwiczycie.


:?: co ty bruce lee

nie przypominam sobie abys widzial jak cwiczymy. nasz "szablon" jest jasny i nikt nam kichy nie wciskal - a u Ciebie to chyba roznie bywalo z nauczycielem. dlaczego twierdzisz, ze nie mamy szacunku do wing chunu?

i ten przyklad tez nie bardzo rozumiem Ving Dragonie.

problem chyba polega na tym, ze o troche innym "kung fu" myslimy i jak Wu Xia zauwazyl co innego rozumiemy pod pojeciem tradycji.

ps. tak na marginesie dobry kick jest bardzo ok i dla niektorych moze to byc spory komplement. ale tak na powaznie Ving to moze ty w pulapke ameryki wpadles :wink: ?
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

witam,

i jeszcze pytales o duszenia w modliczce - takich typowych jakie spotykasz w jj, judo itp. nie ma, chyba ze ktos nadinterpretuje quan chui ( uderzenie powiedzmy "sierpowe") jako duszenie na szyje :wink: . sa natomiast duszenia dlonia na gardlo, pchniecia przedramieniem na szyje i gardlo, jest tez technika w duzym skrocie polegajaca na skreceniu karku - ale te forme chyba znales. .


Znałem-jak najbardziej, czasem nawet podczas walk sparingowych stosowałem złapania za gardło czy wejście przedramieniem a rzut lubiłem zaakcentować zamarkowaniem skęcenia karku z formy "małpiastych 8) "-nie pamiętam poprawnej pisowni. wracajac do duszeń-pytałem bo systemy z którymi sie zetknąłem nie posiadają technik które moźna porównać do tych występujących w stricte chwytanych systemach. Te które widziałem tylko na ekranie (Andrzej pomocny jak zawsze :) ) tez nie zawierały, ale na wszelki wypadek postanowiłem zasiegnąć informacji i tutaj bo może czegoś nie wiem. Odpowiedział mich123- że na treningu im się zdarza-(cyt."Nie wiem czy są zapisane w stylu, na pewno są na sali") -nie napisał że w systemie modliszki występują takie techniki-ja tak go zrozumiałem, Ving Dragon niby odpowiedział choć czasem pisząc nie na temat, ale czy nie wystarczyłoby Ving napisać, że tak u mnie wystepują i ok., a Ty czasem piszesz tak jak by to była reklama "new-revelation-extra system" Weng Chun-ja to juz czytałem w"Karate-KungFu"
Jeżeli chodzi o poruszanie w Cjfz- to jestem na etapie uczenia się, nie czuję się na siłach żeby samemu się wypowiadać, za "krótki" jestem, za mały staż i wiedza, więc nie powinienem- osobą która wie i potrafi jest starszy uczeń Ge Ande i młodzy-starszy brat w kf Adaś(pozdrawiam 8) ). Powiem tylko tyle, że jest specyficzne dla systemu ale podobne pod pewnymi względami do tego co uczył mistrz Yu.
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

....Odpowiedział mich123- że na treningu im się zdarza-(cyt."Nie wiem czy są zapisane w stylu, na pewno są na sali") -nie napisał że w systemie modliszki występują takie techniki-ja tak go zrozumiałem...........


dzięki :) bo już naprawdę myślałem, że mam nie jasny sposób wyrażania swych myśli :)

pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Miałem nie odpowiadać, ale odpowiem.
Pisząc o parterze na ternigach modliszki nie miałem na myśli systemu modliszki. Nie napisałem też, że uczy tego nauczyciel. Parter pojawia się np. na sparingu w sytuacji gdy razem z partnerem lecimy na podłogę.
I wszędzie pełno było :) :) :) :) :) , ale widzę że nie było to do końca jasne, więc wyjaśniam co miałem na myśli.
Uważam, że powinno się w tym momencie ćwiczyć dalej a nie wstawać.
Ale ktoś nie dał mi tego wyjaśnić do końca.
Na inne zajęcia nie potzrebuję chodzić, szukałem długo i myślę że znalazłem to co chciałem znaleźć

pozdrawiam


Gdybyś tak napisał na wstępie nie byłoby całej tej sprawy , to jest internet i trzeba jasno określać swoje myśli i to co chce się w nich przekazać
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Moim zdaniem jasne jest już to co zawarłem w pierwszej wypowiedzi. Napisałem o parterze na treningach, przy zastrzerzeniu że nie wiem jak to jest w samym stylu modliszki. Poza tym dodane były tam takie obrazki :) :) i to powinno wystarczyć co by sie zorientować w jakim tonie jest moja wypowiedź.
Zresztą dla pewności dałem to do przeczytania komuś kto czyta to forum i dla niego było to jasne.
To o jasności moich wypowiedzi też było pół żartem pół serio, po to dodałem też same obrazki :) :)

A poza tym dla kogo to była "sprawa" dla tego była :)

pozdrawiam
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Mam też nadzieję, iż Tomasz kiedyś wróci i będziemy bogatsi o kolejne autentyczne gong fu (Tomaszu trzymam kciuki) :wink:



Marek czemu Ty mnie nie lubisz :( ???? Ty lepiej trzymaj kciuki zebym nie musial wracac :!:
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Ok Tomasz a zatem trzymam kciuki za to abyś realizował swoje marzenia jak najdłużej :peace:
trzym się ciepło! :)
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

problem chyba polega na tym, ze o troche innym "kung fu" myslimy i jak Wu Xia zauwazyl co innego rozumiemy pod pojeciem tradycji

oj tak, napewno :lol:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

tak na powaznie Ving to moze ty w pulapke ameryki wpadles

na szczescie nie. widze jakie gowno sie tu sprzedaje pod szyldem chinskiego kungfu i przez chinskich "mistrzow", co gorsza, te gowno rozprzestrzenia sie na swiecie z predkoscia swiatla i ma wielu wyznawcow.
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

tak na powaznie Ving to moze ty w pulapke ameryki wpadles

na szczescie nie. widze jakie gowno sie tu sprzedaje pod szyldem chinskiego kungfu i przez chinskich "mistrzow", co gorsza, te gowno rozprzestrzenia sie na swiecie z predkoscia swiatla i ma wielu wyznawcow.


Bardzo dobrze powiedziane" pod szyldem"
a swoją drogą zapraszasz do dyskusji a potem zachowujesz się jak małe dziecko, czy naprawdę nie da się już normalnie wymieniać poglądów?
Z tego co piszesz wynika iż tylko ty jeden znasz się na kung fu i chińskich mistrzach a jak ktoś ma inne zdanie, to .....no właśnie jak dziecko.........nie piszesz konkretów...nie odpowiadasz na zadane ci pytania...tylko użalasz się nad ....sobą samym? złym światem.?..
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Przykro mi ze tak to odbierasz. Na glupawe pytania poprostu nie odpowiadam, swoje zdanie mam. Nie raz wyjasnialem w swoich postach rozne punkty widzenia i zastosowania technik Wing Chun czy Weng Chun. Szkoda ze mnie nie rozumiecie, za to krytyka przychodzi wam latwo. I kto tu mowi o niezrozumieniu?

Jak dla mnie - koniec dyskusji. zwlaszcza, ze rozmowa zeszla na inne tematy niz autor postow rozpoczal. Amen
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Krytyka?
masz pełne prawo myśleć i pisać o stylu, który ćwiczysz i nauczasz ale szkoda, że nie przyjmujesz do wiadomości faktu, że są też inne odmiany kung fu z inną metodyką i innym podejściem do walki
a zatem amen
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024