Skocz do zawartości


Zdjęcie

stopnie w kung fu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_drunken_master
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

stopnie w kung fu
czy w kung fu (dokladniej Choy Li Fut) sa jakies stopnie oraz oznaczenia informujace kto ma jaki stopien (domyslam sie ze nie ma pasow jak w karate czy judo :-) )

Chodzi mi, zapewne jak sie domyslacie, o stopnie typu kyu czy kup, a nie o dwojki czy piatki :lol:
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu
Pewnie wypowie sie ktoś z CLF, ja mogę powiedzieć jak jest lub powinno być w szkołach należących do Polskiego Związku WuShu:
10 stopni uczniowskich, 10 mistrzowskich
stopnie uczniowskie oznaczane pasem, szarfą lub pagonem w kolorze: białym, żółtym, zielonym, brązowym oraz czarnym (stopnie Duan).

Szczegóły na
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_>zak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu
Trochę, aż się zdziwiłem czytając te wymogi. Spodziewałem się czegoś bardziej wymagającego. :wink: Zawsze wydawało mi się, iż kung fu jest bardziej wymagające, ale po lekturze tego co zapodał MariuszK odnoszę wrażenie, że niedługo będzie jak w karate czy taekwondo(z całym szacunkiem dla tych sztuk/sportów walki) – 10 czarnych pasków (albo i więcej) na małe miasteczko. Mam nadzieję, że się mylę. :roll:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu

Zawsze wydawało mi się, iż kung fu....

A gdzie tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
jest mowa o kung fu???? :)

pozdrawiam
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu

Spodziewałem się czegoś bardziej wymagającego.. Zawsze wydawało mi się, iż kung fu jest bardziej wymagające


Cóż Zak, ale identycznie jest w innych SW, w karate masz kilkanaście technik, trochę kombinacji, kilka prostych kata i tyle. Ale... ale wszystko zależy od egzaminatora! Bo to on sprawdza na ile dana technika jest opanowana, zwykłe uderzenie pięścią wymaga wielu miesięcy praktyki aby dobrze opanować.
Ja swój egzamin na czarny pas wspominam z przyjemnością, bo wiem jak ciężko przyszło mi go zdać i ledwie chodziłem przez tydzień. A przygotowywałem się do niego bardzo intensywnie, ćwicząc po parę godzin dziennie.

A co do tych wymagań - one są b. ogólne i każda szkoła wprowadza własne modyfikacje, jak jest wushu to wywalają walki a wrzucają formy dodatkowe itd.
Ale zgadzam się - na pierwszy rzut oka wygląda za prosto ;)
  • 0

budo_>zak
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu
No! Przynajmniej ktos sie ze mna zgodzil. :D By the way wiem ze to wu shu, ale wu shu jest przeciez taka jakby pochodna kung fu. Chciałbym tylko uniknac sytuacji kiedy np. w kazdym miescie bedzie 5236 mistrzow. Wysoki stopien ma cos oznaczac a nie jakies tam byle co do szpanowania. Czasami jestem przeciwny wszelkim paskom/szarfom/gwiazdkom itp. Poziom trzeba pokazywać wlasna osoba a nie tytulem. I tyle. :wink:
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu
Po pierwsze, temat o stopniach juz byl i to zdaje sie kilka razy i byla juz na ten temat dluga i ciekawa dyskusja.
Po drugie, nie ma co uogolniac wymagan na stopnie sportowego wushu na ogol kung fu, jak robi to >Zak, bo zadna szkola nie ma obowiazku sie do tego stosowac (nikt nie musi nalezec do PZWS przeciez), a wiele stylow ma po prostu metodyke kompletnie nie do pogodzenia z tymi wymogami.
Po trzecie, nie wiem jak Choy Li Fut mistrza Wong Doc Fai, ale Choy Lee Fut Chen Yong Fa ma lub mial stopnie (przynajmniej za moich czasow) i to stosunkowo liczne.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu
Dla porównania nasze wymagania egzaminacyjne : [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_marshall loh
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu

Pewnie wypowie sie ktoś z CLF, ja mogę powiedzieć jak jest lub powinno być w szkołach należących do Polskiego Związku WuShu:
10 stopni uczniowskich, 10 mistrzowskich
stopnie uczniowskie oznaczane pasem, szarfą lub pagonem w kolorze: białym, żółtym, zielonym, brązowym oraz czarnym (stopnie Duan).


Wszystko żeby nabić kasy 8)
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: stopnie w kung fu

Wszystko żeby nabić kasy 8)


Nie tylko - stopnie z marketingowego punktu widzenia są najlepszym spoosbem na zgromadzenie dużej liczby ćwiczących! Niestety :/
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024