Skocz do zawartości


Zdjęcie

Różnica


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

A to jest bardzo częsty problem

to jest nagminny problem. dopoki bedzie sie kreowac filozofie i pierdoly o tradycjach zamiast uczyc konkretnych rzeczy, dopoty problem bedzie problemem.

przyklad:

reklama i propaganda systemow kungfu:

zapisy do sekcji sztuk walki. styl Shin-Sha-Shin KungFu pochodzacy od Wielkiego Mistrza. Mistrza Mistrzow z rady Mistrzow. styl zostal przekazany bezposrednio z klasztoru XXX i nauczany w sekretnej formie tylko dla wtajemniczonych. Tradycja, sekretne techniki energii, filozofia Chin, medytacje... itp


reklama i propaganda systemow walki:

realna walka, skuteczne metody w kilku dystansach walki, zawody... itd


oczywiscie troche przegialem ale mniej wiecej tak to brzmi i na takie typu reklamy lapia sie nieswiadomi niczego ludzie.

dlatego jesli:

-chcesz poznac Daleki Wschod? - zostan podroznikiem
-chcesz poznac filozofie i ich religie? - ucz sie ich jezykow
-chcesz poznac ich kulture? - wyjedz i mieszkaj wsrod nich

-chcesz miec kondycje? - biegaj
-chcesz miec sylwetke? - cwicz kulturystyke

-chcesz doznac oswiecenia? - praktykuj Zen

-chcesz poznac sztuki walki? - cwicz rozne systemy walki

liste mozna ciagnac bez konca
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Chodzi o prostą rzecz , nie pisz bzdur o systemie o którym nie masz bladego pojęcia i nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Możesz po prostu napisać, że uzupełniasz trening czymś dodatkowym ale to znaczy że nic nie zrozumiałeś ( nie osiągnąłeś) w stylu który wymieniasz jako podstawowy, a może twój trener jest niedouczony i wspomaga się innymi technikami aby było fajnie i ciekawie na zajęciach przestraszony


Witam
przeczytaj jeszcze raz to co napisałem i nie rób nadinterpretacji moich wypowiedzi:
tutaj: http://www.budo.net....p=480939#480939

pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
To nie jest jedyna twoja wypowiedź w tym temacie :nie:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

To nie jest jedyna twoja wypowiedź w tym temacie :nie:

No to przeczytaj nastepna, i nastepna i jeszcze nastepna. I nie wmawiaj miże napisałem coś czego nie napisałem. Bo zaczynasz odwracać kota ogonem.

Dobra napiszę inaczej, pokaż mi w którym miejsyu napisałem że coś jest albo tego nie ma w systemie modliszki???? Bo to mi zarzuciłeś, że piszę o systemie o ktorym nie mam pojęcia. Więc wskaż mi łaskawie w którym miejscu to napisałem.


pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

To nie jest jedyna twoja wypowiedź w tym temacie :nie:

No to przeczytaj nastepna, i nastepna i jeszcze nastepna. I nie wmawiaj miże napisałem coś czego nie napisałem. Bo zaczynasz odwracać kota ogonem.

Dobra napiszę inaczej, pokaż mi w którym miejsyu napisałem że coś jest albo tego nie ma w systemie modliszki???? Bo to mi zarzuciłeś, że piszę o systemie o ktorym nie mam pojęcia. Więc wskaż mi łaskawie w którym miejscu to napisałem.


pozdrawiam

Łaskawie sam przeczytaj co napisałeś w odpowiedzi na pytanie czy w modliszce jest parter :rofl:
napisz mi proszę ile lat ćwiczysz modliszkę i kto był twoim nauczycielem, napisz także ile razy byłeś w Yantai i ile razy brałeś udział w seminariach z Mistrzem Yu w polsce , wtedy może uwierzę że posiadasz wiedzę o systemie, który ćwiczysz i nie będę pisać, że nie masz pojęcia o modliszce złożę ci nawet poklon i poproszę byś przyjął na ucznia :peace:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Dobra zacytuję sam siebie, bo widzę że idziesz w zaparte:

[quote name="budo_mich123"]w modliszce :) Nie wiem czy są zapisane w stylu, na pewno są na sali :)

pozdrawiam[/quote]

mam to napisać jeszcze raz większymi literami:

[quote name="mich123"]w modliszce :) Nie wiem czy są zapisane w stylu, na pewno są na sali :)

pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Czy ty umiesz czytać :?: napisałem o którą wypowiedz mi chodziło :twisted:
nie o tą którą ciągle podajesz :!:

czemu nie odpisałeś na pytania , które ci zadałem :?:

a literki duże ,ładne, dziękuję bo już oczęta nie te poklon
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Czy ty umiesz czytać :?: napisałem o którą wypowiedz mi chodziło :twisted:
nie o tą którą ciągle podajesz :!:

czemu nie odpisałeś na pytania , które ci zadałem :?:

a literki duże ,ładne, dziękuję bo już oczęta nie te poklon

Ciekawe że to Ty zarzucasz mi że nie umiem czytać, choć sam pokazałeś, że czytanie masz opanowane na poziomie ledwo podstawowym.

Oki masz, bo to do tego pijesz:

pyt: Rozwinę dla jasności: A parter jest na btreningach modliszki?[/u]
odp: Jest, chociaż ja osobiście mało się z tym zetknąłem. Nie lubię się z kimś obmacywać, chyba, że już naprawdę muszę.
No wiecie, najpierw kawa, herbatka, buzi, a potem MACANKO


Czy rozumiesz subtelną różnicę miedzy zwrotem treningi modliszki a system modliszki????

Kto był Twoim nauczycielem polskiego???? Ile lat się go uczyłeś????

Nie zamierzam się już wypowiadać w tym temacie, bo dyskusja do niczego nie prowadzi. Jeśli chcesz pisać, dyskutować z tym co niby napisałem, to śmiało, nie krępuj się. Idziesz w zaparte, cały czas wmawiając mi, że napisałem coś czego nie napisałem. Jesteś nerwowy/nadpobudliwy??? Może jednak urozmaicisz swoją modliszkę jakimś tai chi, a może jakaś relaksująca muzyka, może policz do 1 do 10 a potem od 10 do 1, słyszałem że pomaga???? :)

życzę zdrowia i pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
to ja jestem nadpobudliwy 8O :rofl: :rofl: :rofl:
a co do czytania to wybacz ale nie odpowiedziałeś na moje pytania i stąd mój wniosek iż masz duże problemy ze zrozumieniem prostych tekstów!~
Ja także kończę ten wątek ponieważ nie interesuje mnie wymiana zdań z osobą nie mającą nic do powiedzenia w temacie!
Sam sobie wystawiłeś "laurkę" a ton twoich wypowiedzi świdczy wybitnie o twojej kulturze osobistej :nie:

pozdrawiam i życzę dużo sukcesów w zrozumieniu stylu który ćwiczysz
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Nie widze nic złego w tym, że dany styl jest uzupełniany innymi rzeczami.


Tylko, że o.k. gdy o uzupełnianiu mówią ludzie, którzy znają dobrze dany styl. Gdy znają jego walory i braki.

Gorzej, gdy potrzeba uzupełniania wynika w wielkiej mierze z braku znajomości swojego stylu, czy znajomości tylko jakieś spłyconej wersji. A to jest bardzo częsty problem.


Zgadzam się z tym całkowicie. Jezeli ktos zna naprawdę system kung fu z którym sie utożsamia to raczej go nie uzupełnia na zajęciach czymś innym bo systemy są w większości kompletne w zasadach i założeniach koncepcyjnych oraz zawierają tyle materiału i treści, że opanowanie ich na poziomie na ktorym można wypowiadac sie (nie mówiąc o uczeniu),ze zna się jakiś system jest na tyle praco i czasochłonne iż na zajeciach w ramach danego stylu trudno jest wprowadzać jeszcze coś innego, no chyba że nie ma się wystarczającej wiedzy, wtedy nagle pojawiają sie "cuda wianki" -żadną miarą nie mam na mysli Lublina i tego co tam jest ćwiczone gdyż tego akurat nie widziałem. Na to mogą sobie raczej pozwolić adepci o dużym zaawansowaniu w systemie by swój czas poświęcić na uzupełnienie swoich umiejetności czymś nowym, co jak najbardziej prywatnie pochwalam. Fakt o którym pisze Daczeng czyli o " braku znajomości swojego stylu, czy znajomości tylko jakieś spłyconej wersji" jest faktem i nierzadko można spotkać w tradycyjnym z założenia kung fu na treningach techniki parterowe podpatrzone z bjj lub duszenia, których na próżno by szukać zapisie technik danego systemu. Inne podejście prezentuje Ving Dragon-otwarcie przyznaje, że nie jest to tradycyjne kung fu a system który wyewoluował z tradycyjnego kung fu. Rzeczywiscie Ving-nasz punkt widzenia jest inny.
Pozdrawiam mich123-ćwicz dalej jeżeli to lubisz ale namawiam Cię-przejdź się do innych szkół, popatrz na inne podejście, będziesz miał szerszą perspektywę spojrzenia na to co robisz i sztuki walki ogólnie.
Kończąc pozwolę sobie na quasi filozoficzną sentencję-
"Jeżeli ktos chce się uczyć, nie wolno zamykać przed nim bramy"-Andrzej(cjfz) pozdrawiam serdecznie :wink:
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Miałem nie odpowiadać, ale odpowiem.
Pisząc o parterze na ternigach modliszki nie miałem na myśli systemu modliszki. Nie napisałem też, że uczy tego nauczyciel. Parter pojawia się np. na sparingu w sytuacji gdy razem z partnerem lecimy na podłogę.
I wszędzie pełno było :) :) :) :) :) , ale widzę że nie było to do końca jasne, więc wyjaśniam co miałem na myśli.
Uważam, że powinno się w tym momencie ćwiczyć dalej a nie wstawać.
Ale ktoś nie dał mi tego wyjaśnić do końca.
Na inne zajęcia nie potzrebuję chodzić, szukałem długo i myślę że znalazłem to co chciałem znaleźć

pozdrawiam
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Miałem nie odpowiadać, ale odpowiem.
Pisząc o parterze na ternigach modliszki nie miałem na myśli systemu modliszki. Nie napisałem też, że uczy tego nauczyciel. Parter pojawia się np. na sparingu w sytuacji gdy razem z partnerem lecimy na podłogę.
I wszędzie pełno było :) :) :) :) :) , ale widzę że nie było to do końca jasne, więc wyjaśniam co miałem na myśli.
Uważam, że powinno się w tym momencie ćwiczyć dalej a nie wstawać.
Ale ktoś nie dał mi tego wyjaśnić do końca.
Na inne zajęcia nie potzrebuję chodzić, szukałem długo i myślę że znalazłem to co chciałem znaleźć

pozdrawiam


I o to chodzi, dobrze że jestes zadowolony z tego co robisz. Nie przejmuj się, sytuacje o których piszesz- to znaczy kontynuowanie walki w parterze po obaleniu w innych szkołach tez maja miejsce, a nawet idzie się dalej i od znajomych uczy sie technik bjj zeby potem u siebie na treningu zaaplikować. Zresztą najlepiej robić to co się chce robić i wiedzieć, że akurat to jest to :)
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
ja akurat nie zapożyczam technik z bjj :)
Coś tam się kombinuje, czasami to bardziej siłowanie jest :)
ostatecznie można zasygnalizować jakiś palec w oko :) co by się odruchów wyuczyć :twisted:


pozdrawiam
  • 0

budo_mariuszk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

Zgadzam się z tym całkowicie. Jezeli ktos zna naprawdę system kung fu z którym sie utożsamia to raczej go nie uzupełnia na zajęciach czymś innym bo systemy są w większości kompletne w zasadach i założeniach koncepcyjnych oraz zawierają tyle materiału i treści, że opanowanie ich na poziomie na ktorym można wypowiadac sie (nie mówiąc o uczeniu),ze zna się jakiś system jest na tyle praco i czasochłonne iż na zajeciach w ramach danego stylu trudno jest wprowadzać jeszcze coś innego


Ok, ale na pewnym poziomie praktycznie każdą technikę i element formy można interpretować na 2000 sposobów, że to rzut, a jak dasz pół kroku do przodu to dźwignia, a jak leżysz to duszenie itd. Moim zdaniem w wielu, naprawdę wielu przypadkach to naciąganie, że coś w danym systemie jest. Widziałem wiele treningów różnych stylów, w których nagle okazało się, że 34 ruch w formie to odpowiednik duszenia trójkątnego z bjj itd. Żałosne. I o tym mówię - co z tego że system jest rozbudowany. Co z tego że ćwiczysz Ving Tsun, jak ktoś cię przewróci to niewiele ci da ten styl w czystej postaci. Więc może czasami warto szerzej otworzyć oczy???
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
eech ludzie, :nie: jacy wy jestescie zaszufladkowani systemami, to brak pojecia, moja granica smiechu dochodzi apogeum :rofl:
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica



Ok, ale na pewnym poziomie praktycznie każdą technikę i element formy można interpretować na 2000 sposobów, że to rzut, a jak dasz pół kroku do przodu to dźwignia, a jak leżysz to duszenie itd. Moim zdaniem w wielu, naprawdę wielu przypadkach to naciąganie, że coś w danym systemie jest. Widziałem wiele treningów różnych stylów, w których nagle okazało się, że 34 ruch w formie to odpowiednik duszenia trójkątnego z bjj itd. Żałosne. I o tym mówię - co z tego że system jest rozbudowany. Co z tego że ćwiczysz Ving Tsun, jak ktoś cię przewróci to niewiele ci da ten styl w czystej postaci. Więc może czasami warto szerzej otworzyć oczy???



Niektórym nie mieści sie w mentalności i wykracza poza ich świadomość, ze mogą zostać przewróceni. A dziwne bo nauka nowego jest jak najbardziej w duchu kung fu, przynajmniej na ile to co słyszałem było często stosowane w Chinach. Mój nauczyciel tradycyjnego kung fu (dźgających nóg :) 8) ) opowiadał, ze w Chinach często po opanowaniu systemu uczeń był wysyłany do innej szkoły w celu nauki nowych rzeczy. Ale są i tacy którzy robią co innego, mówią co innego i myśla co innego-i za diabła nie dojdziesz jak to z nimi jest. Dajmy sobie spokój z tymi parterami i bjj.

Kali odpowiadam Tobie na pytanie o różnice w stylach: polegaja na założeniach i koncepcjach systemowych, preferowanym dystansie, pozycjach, trzymaniu równowagi, generacji siły, zawartości materiału i tradycji. A jest ich od cholery i chyba tylko Dacheng wie ile..
  • 0

budo_mich123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z krainy deszczowców

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

A dziwne bo nauka nowego jest jak najbardziej w duchu kung fu, przynajmniej na ile to co słyszałem było często stosowane w Chinach.


tez tak myślałem :) a okazuje się że żyłem w błędzie :oops: :)

pozdrawiam
  • 0

budo_wu xia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
Życzę nadal dobrego samopoczucia ekspertom od chińskiego gong fu :blus:
A tak serio to zacznicie szukać swego miejsca w Sz. W i odpowiedziedzcie sobie na pytanie ?
Co ja robię tu :rofl:
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica
dobra, pytanie.

w jakim stylu walcza Ci panowie ponizej

podpowiem tylko ze to jest kungfu

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

quick time player
  • 0

budo_jarozwierz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 341 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Różnica

style, nie tylko kung fu, róznia się głownie technikami walki: jedna preferują ciosy rekoma, inne nogami, jeszce inne dżwignie czy duszenia. Róznia się sposbami blokowania i unikania ciosow oraz kopnięć
mogą sie także różnić metodyka trenowania oraz filozofią ( dla tych co zamiast solidnego mordobicia szukaja nirwany)

a i tak tradycyjnie polecam bjj (brazylijskie ju jitsu)



I jeszcze uzupełniając Cynika:bardzo w skrócie, są systemy wewnętrzne, zewnętrzne można też je sklasyfikowac według innego kryterium: północne i południowe-poszukaj w necie wszystko zostało juz opisane- Tomasz Grycan (jego site) oraz Daczeng (szkoła Yi Quan) dużo juz napisali na ten temat.
Co do metodyki trenowania z filozofią to nie do końca jest tak jak Cynik napisał, choc w większości przypadków niestety tak, a często niektórym wystarcza jedyna przyziemna filozofia czerpania zysku i dorabiają sami różne "uwewnętrznienia". Żeby cwiczyć system który przenika się z filozofią, Qi gongami itp. trzeba znaleźć naprawdę dobrego nauczyciela i najlepiej nie nawiedzonego. W zasadzie by ćwiczyć dobre kung fu trzeba dobrego nauczyciela z pojęciem. Kali zachęcam Cię do poszperania tu na Budo oraz w necie-znajdziesz dużo informacji na temat systemów oraz róźnic występujacych miedzy nimi.
Pozdrawiam :) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024