Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kiedy Wam przeszło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

budo_patrol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 524 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Mi przeszło dosyć późno, ale to dlatego, że zacząłem trenować jak byłem jeszcze dzieciakiem (miałem 8 lat) i mi zależało (jak wiadomo, dzieci lubią zdobywać różne stopnie itd. :P ). U nas najwyższy pas z grupy średniej to niebieski (4 kyu) i zawsze chciałem dotrzeć do tego pasa i się zatrzymać. Po jakimś czasie stwierdziłem jednak, że fajnie byłoby już ćwiczyć razem z zaawansowanymi. W momencie jak zdałem na 3 kyu i dołączyłem do tej grupy zauważyłem, że owszem - są tam osoby prezentujące bardzo wysoki poziom, ale są też takie które są wyraźnie gorsze od niektórych z grupy średniej mimo posiadania wyższego stopnia. Wtedy mnie coś "cknęło", że to może wcale nie pas się liczy. Po jakimś czasie znowu były egzaminy i kilka osób z grupy średniej zdało do wyższej. Wszyscy moi koledzy z grupy byli wtedy przepełnieni dumą i non-stop słyszałem "teraz to im pokażemy - zobaczą jak to jest w zaawansowanej" i bardzo chcieli z nimi kumite. Wstyd się przyznać, ale ta atmosfera mi się udzieliła. Przyszło więc kumite, dostałem łomot od "słabszych" i to ostatecznie mnie przekonało, że pas nie ma nic do gadania i lepiej się skupić na ćwiczeniu niż na kolorku czy stopniu.
  • 0

budo_przemcio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1076 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Pasy , stopnie . Wali mnie to osobiscie , sam cwicze dla siebie i wiem co mam robic , na co mnie stac.
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Zamiast pasa czy kolorków idealistyczne myślenie + sparingi :)
  • 0

budo_zolniez
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
trenuje teraz 6 rok do tego doszelem po 2
  • 0

budo_y3ti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pruszków / Wawa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
A u mnie to jak zwykle dziwnie bylo, sam nie wiem:

1) na poczatku jak zaczynalem cwiczyc z kolegami (dwoma) to zawsze jak technika jakas dobrze nam wyszla to sobie zartowalismy:
- no no, czerwony pas za to powinienem dostac (u nas na JJ sa tylko cztery: bialy, czerwony, brazowy i czarny)

wtedy to chyba chodzilo o paradowanie w kolorowym pasie po macie ;)

2) potem jakos mi przeszlo, ale wkurzaly mnie 2 rzeczy w moim bialym pasie:

- ze sie tak brudzi (dlatego porzebny byl ciemniejszy)
- i ze jest taki miekki (taki miekki byl strasznie - jakby cienki material)
- ze inny by mi ladniej pasowal do mojej czarnej judogi (najlepiej zolty, ale niestety nie ma)

3) no i z tym sobie jakos poradzilem, kupilem sobie niebieska judoge (taka dobra plecionke do graplingu) i pas byl tak sztywny, ze ledwo wiazalem (juz mnie latal na lewo i prawo). Tak po roku jakos mi przeszlo z tymi pasami.

4) teraz mam miesiac przerwy (studia i brak kasy na treningi), ale ostatnio bardziej od jakiegos tam pasa zaczelo sie dla mnie liczyc jak trener mowil:

- to co Kamil jedziesz na przyszle zawody?
- zostajesz na drugim treningu (tam grupa zaawansowana jest)

Pozatym jak z kims sparuje to nie dostaje juz tyle fory co kiedys (ale i tak dostaje :P ). Ja to o tyle mam konfortowa sytuacje, ze u mnie w sekcji jest wiecej z kolorowymi niz tak jak ja z bialymi (biale jakos szybko sie wykruszaja), wiec czesto moge sobie porownac jak oni robia dana technike, a jak ja.

A co do pasow to juz wiele razy widzialem ze pas pasowi nie rowny. A czy egzaminy sa dobre czy zle to nie mnie to oceniac - z doswiadczenia powiem jedynie tyle, ze znam o wiele wiecej dobrych programistow-hobbistow, co ucza sie sami dla siebie i zadnych egzaminow nie zdaja, niz "programistow" studentow, ktorzy to czesto zdaja egzaminy i dostaja "ciemniejsze pasy" w postaci oceny w indeksie...
  • 0

budo_kreiten
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Bardzo mi sie podobała ostatnia wypowiedź kolegi. To o informatykach :D

Ćwicze sporty walki namiętnie już 8 lat (różne style).Mam już spore doświadczenie w różnych odmianach walki wręcz. Czasem koledzy pytają mnie , dlaczego nie otworze sekcji i nie prowadze treningów. Ale ja nie mam żadnego paska (bo myślę i zawsze myślałem tak jak wy, że umiejętności ważniejsze niż pasek). I muszę przyznać że troszkę mi żal z tego powodu bo koledzy z którymi zaczynałem treningi kyokushin karate mają już brązowe paski.

Pozdrawiam
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
szczerze powiedziawszy to niedawno miałem śmieszną sytuacje, przyszedł do na s trening jakiś gośc, cosie chyba chciał zapisac, wtedy akurat prowadzięłm trening. Jaki jest system pasów, ja mówię że nie ma, a on do mnie "Przeciez ma pan czarny pas, a tamten gościu granatowy, wiec sa pasy - kiedy się zdaje na pierwszy". Zacząłem mu tłumaczyć że to jest kaku obi, taki gruby pas pod hakame i nie nic wspólnego z pasami znanymi z karate czy aikido. Kaku obi to cos takiego co ktoś napisał, ma potrzymać spodnie. gościu bł zaiwedziony, że nie ma systemu pasów, pewnie dlatego juz sie pojawił...
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
He he... U nas to raczej zbytniej pogoni za pasem nie ma prawa być. :) Wszyscy białe. :wink:
  • 0

budo_wingtsun
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 667 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
a ja powiem przekornie - jeżeli chodzi o stopnie - czemu nie. i nie chodzi moze o sam stopień ale o egzamin - fajnie móc się pochwalić wiedzą, umiejętnościami (tak, jestem próżny)

warunek:
i wiedza i umiejętności powinny być ponad stan

i tu wracam do początku tego co autorka napisała: genialnie jest mieć młodszy stopień i móc bić stopnie starsze (i znów moja próżność)

więcej ludzi powie wow: on nie ma wysokie stopnia a potrafi takie rzeczy

a jak już zdasz zaczynają mówić: o jest taki młody a tak daleko zaszedł

a jak jestes stary: on nic nie umie...

ostatnio powstała moda na stwierdzenie "mi nie zalezy na pasie, mam to wszystko w tyłku". Ludzie którzy przytaczają argumenty mają rację i podpisuje się pod tym jedną nogą i dwiema rękami, ale... jestem próżny :twisted:

inna sprawa świezi uczniowie są czasem naprawdę zawiedzeni tym że ogólnie stopnie mamy głęboko i patrzymym na umiejętności ...
  • 0

budo_grozes desperades
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinond

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
ja cały czas nosze biały, bo dla mnie są tylko dwa pasy biały i czarny.
Zgadzam sie z tym ze pas pasowi nie równy ,przecież pas nie walczy :D
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
naszła mnie jeszcze jedna refleksja odnośnie tematu ostatnio. Otóż, po treningu zgadałam sie z kolegą, co sobie na brązowy zdał właśnie (zaczynał ternować w innym mieście i tam zdaje egzaminy), no i on się pyta, czy teraz za tydzień zdaje. Ja mu na to, że nie - niech mnie sobie wyobrazi w jednym rzędzie z Tytusem :roll: :D (Tytus to.. Tytus :) ). No i odpowiedź - oj, ale daj spokój, przecież to wiadomo, że są inne kryteria, to nie ma porównania....
grrr
i poszedł :twisted:
no nie, to ja sie pyam, dlaczego??? rozumim, że siłowo w zyciu nie dorównam komuś, kto waży na oko 30 kg więcej ode mnie, ale nie widzę powodu, dla którego miałoby nie byc porównania w technice...
No i co to znaczy, że sa inne kryteria ?
Ponieważ kolega dał długą do nadjezdżającego tramwaju, Was sie pytam - co on miał na mysli??? czy słusznie sie oburzam - bo zirytowało mnie to, nie przecza....

zdezorientowana i wkurzona
three
  • 0

budo_p-chan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 848 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Dobra metoda: wypić rosół przed wszystkimi... 12 groszy... :)
  • 0

budo_three
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
P-Chan
mówże po ludzku...
właśnie załatwiłam talerz cytrynowej (taki prawie rosół, ale żółte), w towarzystwie... 12 groszy mógłby mi ktoś przynieśc, dzisiaj, najlepiej pomnożone przez kilka zer - gotówki mi brakuje...
ale ni w zab mi to nie pomaga w dojściu do ładu z darkową złotą mysla, którą mnie w pt wkurzył..
dalsze propozycje proszę...



własnie tworzę na temat 'La vie c'est le cinema, le cinema c'est la vie', wiec prosze o wyrozumiałosc... :)
  • 0

budo_robaq
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 640 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Pasy... Tak, moim zdaniem są one potrzebne. W końcu ktoś je po coś wprowadził :) W Judo np. potrzebne są do startu w zawodach. Ta niepotrzebność pasów to jest tak samo jak ze szkołą - wiadomo, że oceny nie są wykładnikiem wiedzy, ale fajnie i dobrze jest mieć wysokie :P
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Kiedy Wam przeszło?
Ciekawe ilu z tych którzy twierdzą że pasy są niepotrzebne doszli do tego wniosku po zdobyciu np. 1 Dan...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024