Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba :)


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_darius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N.D.M.

Napisano Ponad rok temu

Prośba :)
Czołem mistrzowie :D !
Jest to mój pierwszy post ,więc proszę bez polewki :wink: .
Noszę się z zamiarem podjęcia treningów Aikido. Proszę Was o opinię na temat tej sztuki walki.Co o niej sądzicie?Czy nie bedzie to strata czasu?Czy sprawdza się w tzw."sytuacjach kryzysowych"?Jak się prezentuje na tle innych sztuk(np.skuteczność na "ulicy")?Poprostu chodzi mi o to,abyście podali plusy i minusy Aikido,spróbujcie mnie przekonać do tej sztuki walki. :-)
P.S. Jeśli taki temat lub podobny już był to przepraszam za zaśmiecanie 8)
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za ciekawe wypowiedzi!!
  • 0

budo_sojobo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 506 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)

Jeśli taki temat lub podobny już był to przepraszam za zaśmiecanie Cool



byl...i to nie jeden
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
znowu będzie dłuuuugi zabawny post........... :)

niemniej jednak prośba do stałych uzytkowników:
nie mieszajcie chłopaka z błotem za karmienie trolla - odczuwa potrzebę zywej dyskusji, a nie kontaktu z archiwum :)

darius: do skutecznośći aikido bedą Cię przekonywali na forum aikido, na wszelkich innych wprost przeciwnie
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
NOo kurr...
uff juz luzik.
Nie no spoko. drogi zalozycielu tematu - wiekszosc uderzaczy, chwytaczy itp. na tym forum aikido do "walki realnej" ci zdecydowanie odradzi. Dlaczego? Bezsensowne obrony przed nozem, silne zrytualizowanie itp. skutecznie uniemozliwiaja skuteczna obrone ;) . A prawda jest taka - jezeli przez wiele lat bedziesz trenowal cokolwiek co jednak do walki sluzy, to i tak bedziesz dobry.
Pozdrawiam
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
w przypadku aikido nawet więcej niz "wiele lat" :)

więcej się w tym poście nie wypowiadam choć uwielbiam takie dyskusje
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)

Czołem mistrzowie :D !
Jest to mój pierwszy post ,więc proszę bez polewki :wink: .
.....ciach!!!
Pozdrawiam serdecznie i dzięki za ciekawe wypowiedzi!!

Daj sobie spokoj z aikido. Juz tylu ludzi to cwiczy, ze naprawde nie ma sensu cie przekonywac, wiecej juz aikidokow na swiecie nie trzeba. Aikido nie tylko pieknie sie prezentuje na tle innych SW,ale w dodatku jest zupelnie nieskuteczne na ulicy. I do walki sie nie nadaje. I ma same minusy. To prawdziwa strata czasu, mowie ci.

Mam szczera nadzieje ze sie nie zapiszesz.
pozdr.
  • 0

budo_lordprzemo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Browary Łódzkie

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
ehh... i jak teraz ten chlopak sie poczul? ;(. wszystko przez was!
  • 0

budo_darius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N.D.M.

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Szczepanie,pisałeś serio czy raczej żartem??Pytam,bo jestem laikiem w tej dziedzinie i tyle.Poprostu chcę wiedzieć czy warto inwestować w tą sztukę walki czas i zarobione pieniądze.Najbardziej chodzi mi o ogólny ruch,bo mam 23 lata,a czasem czuje się jak 50-letni,zmęczony zyciem człowieczek.Mięsień piwny się dosyć mocno rozrósł :lol: .Chcę jakiejś odmiany w życiu i zastanawiam się czy to będzie dobry pomysł.
Pozdrawiam!!
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)

Szczepanie,pisałeś serio czy raczej żartem??Pytam,bo jestem laikiem w tej dziedzinie i tyle.Poprostu chcę wiedzieć czy warto inwestować w tą sztukę walki czas i zarobione pieniądze.Najbardziej chodzi mi o ogólny ruch,bo mam 23 lata,a czasem czuje się jak 50-letni,zmęczony zyciem człowieczek.Mięsień piwny się dosyć mocno rozrósł :lol: .Chcę jakiejś odmiany w życiu i zastanawiam się czy to będzie dobry pomysł.
Pozdrawiam!!


Zapisz sie na krav mage- tam ci napewno dadza wycisk

A Szczepan pewnie zartowal, bo sam to cwiczy ( a pewnie i uczy innych)

PS. zamiesciles ten sam temat w dwoch dzialach- nie rob tak
  • 0

budo_ronja
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 96 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Darius, masz 23 lata i uważasz, że jak teraz podejmiesz złą decyzję to zmarnujesz kasę i czas??? ;-) Sztuki walki to inwestycja na dłuuuugie lata i jeśli po miesiącu, roku czy dłużej ćwiczenia czegokolwiek okaże się że "to nie to", to ani nie zmarnujesz grosza ani czasu. Nigdy się nie przekonasz co ci pasuje jeśli tego nie spróbujesz.
Na tym forum znajdziesz tylu przeciwników co zwolenników aikido i dopóki sam, jak piszesz, jesteś laikiem w tej dziedzinie, to mogą Ci tylko namieszać w głowie. Lepiej przejdź się na parę treningów, napisz nam o swoich wrażeniach, a potem już możesz dołączyć do dyskusji a wyższości aikido nad bjj, bjj nad Mua Tai, Mua Tai nad kyokushin, kyokushin nad shotokanem, shotokana nad karate tradycyjnym, karate tradycyjnego nad capoeirą, a capoeiry nad aikido....itd

Powodzenia
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Zamiast zapisywac sie na aikido, naucz sie sekretnej sztuki googlowania. Polega to na wpisaniu w google slowa aikido z magiczna formua site:budo.net.pl . Jest to niesamowicie skuteczne i daje wynik lepszy niz po raz 100001 pytanie sie o to samo. Jest w tym wiele mistycyzmu. Ma to sens bo nie marnujesz czasu ( i pieniedzy ) innych osob. Osoby te sa w roznym wieku. Jak juz bedziesz znal podstawy to jest tam technika "nie zakladam 2 takich samych tematow na roznych forach". Jest niesamowita i widowiskowa. Zobaczysz.

Pozdrawiam i samych sukcesow na nowej sciezce zycia.
  • 0

budo_darius
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:N.D.M.

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Niedziel,dobre :lol: w tym drugim wątku napisałem dlaczego załozyłem dwa tematy. popełniłem jeden strategiczny błąd,tj. wpisałem słowo:aikido nie na google tylko na netsprincie 8O .niesamowity błąd z mojej strony,długo będę cierpiał z tego powodu :lol:
sorki za ten straszny temat,obiecuję poprawę :wink:
pozdrawiam!!!
  • 0

budo_pawel15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Moim zadaniem powiniens rozgladnac sie za czyms co Cie bardziej rozwinie fizycznie niz psychicznie chyba ze bardzo zalezy Ci na psychice



ale pomimo tego aikido odradzam ju-jitsu jest lepsze
  • 0

budo_proxopata
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
ja bym ci proponowal jakis styl uderzany KB albo MT
  • 0

budo_nuevo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
moja rada - poszukaj troche informacji na temat brazylijskiego jiu jitsu
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
moja rada to-- poprostu zacznij, a potem sam zobaczysz co ci sie podoba i czy wogole SW to zabawa dla ciebie!

Pozdrawiam MH!
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Skuteczny system to jest system który boli naprawde,
jest na podstawie boksu... sparingi... ciągłe niehumanitarne do końca... nie wolno się bać... moim zdaniem... udeżane MT


a z chytanych polecam bjj :D

To i to idealne połączenie... zrękami i gardą z boksu w sumie :D

Pozdrawiam
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
Trenuje w sumie od 1 klasy liceum... chwile boks, niestety tylko 2 miesiące... :( Rodzina i szkoła... Teraz jestem maturalna klasa i od wakacji chodzę na KB i chodziłem idndywidualnie z kumplem na boks do Wujka kumpla, od jakiegoś miesiąca mam doczynienia z Mt... no i w sumie dostawałem troche... ale się wyrobiłem troche... obycia troche też jest walce... sparingi z chlopakami... piszczele bolą...

i tu tkwi pytanie. jakieś podpowiedzi... ale takie naprawde dla pasjonatów... którzy chłoną to zawsze... bo coś ich tknęło przy MT właśnie :D Co moge robić żeby dobrze się rozwijać...

Z góry thx i Pozdrawiam...
  • 0

budo_niewinne_rysy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
w sumie to taka odslona... dobra uznajmy mnie za schizofremika :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba :)
darius - dwie sprawy, cwiczenie jakiejkolwiek sztuki walki nie jest nigdy strata czasu.
Albo inaczej - jest taka sama strata czasu jak jedzenie, pracowanie, oddychanie, kopulowanie. W ogoel czas tracimy od urodzenia - jest tylko jeden fele - nic nie mozemy zrobic, zby go nie stracic.
Druga sprawa - masz troche slaba motywacje do treningu - miesien piwny to troche zamalo.
Jak chcesz walczyc z miesniem piwnym to rob areoby - wystarcza. Nie trzeba sztuk walk.
Jesli jednak zauroczylo Cie aikido, to trenuj aikido.
Zreszta miesien piwny to dobry prognostyk dla tego stylu - prawie 90 proc. mistrzow ma taki, tylko Szczepan jakis nietypowy i taki zdaje sie chudziutki :wink:
K_P
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024