Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dylematy Trib'a


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
Dyskusja akademicka ... ja podczas sparingu parterowego z kombatowcem bylem "glaskany" po zuchwie, skroni, zawiasach zuchwy ... duszony za krtan filmowym uchwytem tylko w oczy nie dostalem ... nie spowodowalo to ze zwolnilem uscisk - nie ukrywam bolalo ale nie na tyle by walke przerwac.
Proponuje zapoznac sie troszke z chwytami i wtedy mozemy ciagnac polemike dalej ;) - prawda jest taka ze jak ktos o ogromnej sile scisnie kogos na krotkich zebrach to niestety walke wygra.
Ja nie twierdzilem ze porownywalem koksa zaprawionego w bojach ... ja twierdzilem ze jak zlapie taki koks "instynktownym chwytem" to juz po jablkach ... znaczy sie pozamiatane.
Swojego czasu sparowalem z "chlopakami" ze wsi - moze to nie sa typowe "koksy" ale kilku 18 latkow co to pracowali na budowie i worki z cementem 2 po 40 - 50 kg na kazdym ramieniu wnosza na iles tam pieter po pare razy dziennie ... ogolnie mowiac ogromna sila uzytkowa. Mimo ze ja nie jestem slabeuszem to pare razy podczas sparingow parterowych z nimi musialem klepac z powodu wlasnie "naturalnych chwytow" zakladanych przez nich ... a zlapanie w pol i sciskanie z calej sily to juz ulubiony ich element byl :) . Wiec wiem co mowie :D a uwalniac sie kiedy juz trzymali Ciebie bylo ciezko bo to silne chlopy byly :) .


POzdrawiam
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a

ja podczas sparingu parterowego z kombatowcem bylem "glaskany" po zuchwie, skroni, zawiasach zuchwy ... duszony za krtan filmowym uchwytem tylko w oczy nie dostalem ... nie spowodowalo to ze zwolnilem uscisk - nie ukrywam bolalo ale nie na tyle by walke przerwac.

Bo ja też uważam te techniki za mało skuteczne, oprócz właśnie ataku na oczy. Nacisk na punkty to mi się kojarzy z chińskim masazem leczniczym, też często bolesnym (chyba ze to nie są te same punkty- ale podejrzewam że to te same) słuzacym poprawie zdrowia, a nie obezwładnianiu...

Swojego czasu sparowalem z "chlopakami" ze wsi - moze to nie sa typowe "koksy" ale kilku 18 latkow co to pracowali na budowie i worki z cementem 2 po 40 - 50 kg na kazdym ramieniu wnosza na iles tam pieter po pare razy dziennie ... ogolnie mowiac ogromna sila uzytkowa. Mimo ze ja nie jestem slabeuszem to pare razy podczas sparingow parterowych z nimi musialem klepac z powodu wlasnie "naturalnych chwytow" zakladanych przez nich ... a zlapanie w pol i sciskanie z calej sily to juz ulubiony ich element byl :) . Wiec wiem co mowie :D a uwalniac sie kiedy juz trzymali Ciebie bylo ciezko bo to silne chlopy byly

Można by napisać wiele o ludziach naturalnie bardzo silnych, sprawnych w wyniku wykonywania ciężkiej pracy fizycznej (którzy nic nie trenują, ani nie pakują) moga oni w ogóle nie wyglądać potężnie (chudy i żylasty na skutek niedożywienia i ciężkiej pracy).
Poza tym jezeli pisałem zeby nie demonizować "siłaczy" to wypadałoby też napisać aby ich nie lekceważyć (i nikogo w ogóle).
Nie docenianie przeciwnika to czesta przyczyna porażki...

Pozdrawiam!

ps.co ze sparingami nożowymi, jest szansa że ruszą w lutym?
  • 0

budo_crom
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Ostrów Wlkp

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
nie chodziło mi tu o jako takie naciski (tylko np przytulanie jabłka adama :wink: )
Warhead
"....głaskany zawaisach żuchwy ..."to wytrzymała z Ciebie bestia :-) z reguły z odpowiednią siłą to na każdego działa ...
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
tak o ile biernie pozwala sie na to :) .. a ze wytrzymaly na bol jestem + zawzieta ze mnie bestia moze i tak ... w kazdym razie niezbyt skuteczne techniki bo nie gluszaly od razu - mowie na przykladzie wlasnych doswiadczen to wszystko.
  • 0

budo_pawel15
  • Użytkownik
  • Pip
  • 23 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Dylematy Trib'a
1 kazdy chce miec szacunek i powazanie na ulicy a jak ktos sie boi to jest uwazany za slabszego
2najlepsza chyba jest podwojna garda
3najlepiej miec to i to
4 powiedziec ze tez kogos znasz albo wyzywac go na solo
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024