Skocz do zawartości


Zdjęcie

ataki w aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
220 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Żebym nie pisał dokładnie tych słów kilkanaście stron wcześniej, byłbym zaskoczony tym wnioskiem ;-)


Chodzi Ci o ten fragmencik "uffff, ale się rozpisałem"? :wink:
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Chodzi Ci o ten fragmencik "uffff, ale się rozpisałem"? :wink:


Ghy, hy, hy, hy :-)
Nie :P
:)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido


no Dziadek podobno widział... smugi.....znaczy gdzie pójdzie atak....znaczy..... no nie wiem, tak gdzieś czytałem :wink: :) :)


Ja jak zadługo siędze przed kompem, albo za dużo dam w szyję to też widze białe myszki ;)


myślisz, że Dziadek lubił połoić w Mortala albo innego StreetFightera i dlatego widział białe coś tam...? :wink: :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

moim zdaniem problem wywołany w temacie ma podłoże czysto treningowe, bo skoro na treningach nie uczymy się jak solidnie i prawidłowo technicznie komus przyładować, to jak mozemy solidnie i prawidłowo ćwiczyć techniki, skoro nasz uke w 80% nie potrafi nas solidnie i prawidłowo zaatakować. ufffff - ale się rozpisałem :D

Żebym nie pisał dokładnie tych słów kilkanaście stron wcześniej, byłbym zaskoczony tym wnioskiem ;-)



:oops: :oops: :oops: znaczyt się coś przeoczyłem.
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

:oops: :oops: :oops: znaczyt się coś przeoczyłem.


Daj spokój, 14 stron, kto by to czytał ;-)
Sprawiedliwości i O'Modowi oddam, że o umiejętnościach uke odnośnie ataków pisał on właśnie.

A mnie cały czas gnębi jedno.
Miszczunie - zwłaszcza Ci wyższej kategorii - wiedzą, że ataki znać trzeba.
My tu "odkrywamy" tą "sensację" ponownie.
To czemu do ciężkiej ... do diaska :) tak żadko spotyka się to w dojo? Czy kurcze jest jakaś zmowa? "Tu się uczucie aikido, a jak chcecie się pouczyć ataków, których znajomość jest przydatna do studiowania nauk Dziadka - to lepiej idźcie gdzie indziej"..
Nosz.. do diaska...
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

.....
To czemu do ciężkiej ... do diaska :) tak żadko spotyka się to w dojo? Czy kurcze jest jakaś zmowa? "Tu się uczucie aikido, a jak chcecie się pouczyć ataków, których znajomość jest przydatna do studiowania nauk Dziadka - to lepiej idźcie gdzie indziej"..
Nosz.. do diaska...


ooooo - to dobre pytanie jest.
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Nie ćwiczy się, bo jak za dobrze będziemy atakować, to jeszcze komuś stanie się krzywda...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Nie ćwiczy się, bo jak za dobrze będziemy atakować, to jeszcze komuś stanie się krzywda...

To jest prawdziwa prawda, przy porzadnym ataku ciezkawo jest zrobic technike, nawet na duzo mniej zaawansowanym czlowieku. Moze stad malo instruktorow ma chec uczyc swoich uczniow jak porzadnie atakowac?
Na ostatnim treningu wlasnie pokazywalem jak pozadnie dusic podczas ataku z tylu. No i gosciu, tak na oko z 30 kg ciezszy ode mnie i silny jak kon, choc dopiero po 4 miesiacach treningu prawie by mnie udusil. Niewatpliwie jest to niezle wyzwanie jak pokazujesz techniki na srodku, kiedy uke atakuje na full.

Mysle ze wielu instruktorow przerwalo by nauczanie ze wstydu, jak by wlasni uke atakowali ich naprawde. Moze by sie wtedy wzieli do nauki :roll: :lol:
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

No i gosciu, tak na oko z 30 kg ciezszy ode mnie i silny jak kon, choc dopiero po 4 miesiacach treningu prawie by mnie udusil.


o - tutaj jest prawda o wszyskim. jak dynamicznie, to waga ma mniejsze znaczenie, ale jak koń złapie to kurde - silny z silnym powalczy ale słaby z silnym to kupa.
wniosek - technika rulez, ale siłę też wyrobic sobie trzeba :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Hmmm...
To gdzie tu miejsce na teorię unikania konfrontacji jako takiej?

No, pecado, ty jestes wlasnie sztandarowym przykladem tego, jak zaczynanie od strony intelektualnej moze wypaczyc rozumienie aikido .

JAKIE TEORIE?????


Aikido to praktyka. Rozumienie aikido musi przyjsc z cwiczenia technik, nie z czytania ksiazek. No i potem w dojo, nie tylko mamy mimozowate ataki, ale i anielskie usmieszki.
Przeciaz kazdy atak w aikido ma wlasnie wywolac ta konfrontacje :twisted: :twisted:

W aikido nikt nie unika konfrontacji. Przeciwnie, wchodzi sie pelna para w konfrontacje --> zasada irimi i atemi. Tylko ze w momencie kontaktu przeksztalca sie to spotkanie tak, zeby atakujacy poniosl jak najmniejsze straty. Tu wlasnie interweniuje strona duchowa. Tu jest wlasnie caly pies pogrzebany.
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

W aikido nikt nie unika konfrontacji. Przeciwnie, wchodzi sie pelna para w konfrontacje --> zasada irimi i atemi. Tylko ze w momencie kontaktu przeksztalca sie to spotkanie tak, zeby atakujacy poniosl jak najmniejsze straty. Tu wlasnie interweniuje strona duchowa. Tu jest wlasnie caly pies pogrzebany.


alez to jest pokręcone.

przecież 90% technik aiki wykonane na nieprzygotowanym uke, kończy się dla niego...... poważnie.
jaka jest róznica, między karate, które w ali w pysk z kopa a aikido, które miota uke na odległość, albo wali nim o mate?
tylko filozofia i chęć szczera?
czy może ta subtelna różnica w wykończeniu techniki?
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Moja "myśl" była trochę z pewnym kontekstem związana, przez co cytat też jakby nie oddawał tego co mi się po łbie kręciło.
Bo - widzisz, ja - tu, w tym wątku - parokrotnie podkreślałem, że jestem jak najbardziej za tym, zeby do konfrontacji na macie się przykładać. Tym samym - odwoływanie się do tego aspektu, wskazywanie, że na macie to mamy ćwiczyc porządnie, więc atak, obrona itp.
Poniekąd piszesz o tym samym co ja, znacznie wcześniej? Niemożliiiiiwe :)

Od praktyki jest mata. Bezwarunkowa zgoda. Tutaj jednakże możemy sobie pofilozofować, powydziwiać, a w moim przypadku chciałbym sobie zastrzec prawo do gadania głupot - choćby po to, by uzyskać odpowiedzi, które mnie z błedu wyprowadzę. Nie chcę wykazywać, że nie ja jeden i nie tylko początkujący podejmują tu teoretyczne rozważania na temat wykonywania technik, filozofują o tym jak się pewne rzeczy wykonywac powinno lub nie. No bo po to chyba jest forum? Mam irimi nage na skanerze odwalać?
Szczepan - z całym szacunkiem dla Twojego doświadczenia, wiedzy, a staram się czytać z uwaga to o czym nam tu piszesz. Na macie ćwiczę. Tu filozofuję. W myśl Twojej teorii to forum mogłoby zniknąć, bo w zasadzie poza towarzyskimi wymianami poglądów i informacjami gdzie są jakie staże to nie ma tu o czym pisać, bo tylko na macie możemy się czegoś dowiedzieć.

Pozdrawiam bardzo serdecznie poklon
:-)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Nie chodzi o to pecado, zeby w ogole nie dyskutowac. Tez lubie pogadac. Rzecz w tym, zeby pomysly ktore dyskutujemy wynikaly z cwiczenia, z twojego doswiadczenia z treningow, a nie wyczytane z ksiazki.

...........hmhmh.....ooooooooooooooo!!!!!!! a moze wy tak wlasnie cwiczycie????? 8O 8O unikajac atakow!!! tak, to moze byc przyczyna nieporozumienia....Wiec jak to jest, jako tori, unikacie atakow, czy tez nie unikacie tylko je przeksztalcacie w cos cywilizowanego?
  • 0

budo_loostro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

bo w zasadzie poza towarzyskimi wymianami poglądów i informacjami gdzie są jakie staże to nie ma tu o czym pisać, bo tylko na macie możemy się czegoś dowiedzieć.


no cóż, ja przedewszystkim na forum i w necie szukam materiałów (słowniczków etc) z których się dowiem np "co to jest irimi?" "co to jest tenkan?" <--- to akurat już wiem, ale generalnie z neta głównie staram się zaznajomić ze słownictwem, żeby jak sensei pokazując mówi mi coś o tenkanie - żebym wiedział o co mu łazi - przecież nie będę na każdym kroku wcinał się w trening i pytał sensei co to jest.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

alez to jest pokręcone.

przecież 90% technik aiki wykonane na nieprzygotowanym uke, kończy się dla niego...... poważnie.

dzizas, Kurm, juz daj spokoj z tym nieprzygotowanym uke. :roll: :twisted:
Dyskutujemy w kontexcie dojo.

jaka jest róznica, między karate, które w ali w pysk z kopa a aikido, które miota uke na odległość, albo wali nim o mate?
tylko filozofia i chęć szczera?
czy może ta subtelna różnica w wykończeniu techniki?

Znalezienie odpowiedniego instruktora to podstawowa historia, Kurm.
  • 0

budo_loostro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
wniosek: do czegoś jednak to forum się przydaje :) :) :) :D
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Wiec jak to jest, jako tori, unikacie atakow, czy tez nie unikacie tylko je przeksztalcacie w cos cywilizowanego?


O, i tu mnie masz - a dokładniej moje lamerstwo się ujawnia. Nie czuję jeszcze tej różnicy, którą akcentujesz. Dlatego nie odpowiem Ci, bo... nie wiem - nie wiem czy to co robię jest unikiem, czy przekształceniem.
Chciałbym wiedzieć, czuć, że to drugie, ale... to za jakiś czas.

Co do teorii. Być może sięgam po nią zbyt szeroko. Przy czym traktuję to w ten sposób - naczytam się, tutaj podyskutuję, ale i tak sprawdze na macie, skonfrontuję ;-) filozofię z praktyką. Czasami jednak chciałbym się zapytać zanim to zrobię. A że przez to - w oczach doświadczonych bardziej ode mnie - błaźnię się niepomiernie. Cóż - mam wystarczająco duży dystans do siebie, by przyjać krytykę (której profilaktycznie się spodziewam) spokojnie ;-)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
Pecado, Szczepan cię wpuszcza w maliny 8) Aż to złośliwy tetryk jeden :wink: :wink: 8)
  • 0

budo_pecado
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido

Pecado, Szczepan cię wpuszcza w maliny 8) Aż to złośliwy tetryk jeden :wink: :wink: 8)


Lubię malinki :)
  • 0

budo_loostro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:daleko stąd

Napisano Ponad rok temu

Re: ataki w aikido
troche OT ale jeśli przyjąć że atakiem jest każda technika, które prowadzi do uszkodzenia przeciwnika, to aikido jest zabójczo ofensywną SW :twisted: :twisted: :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024