Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hiroshi Tada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_pszczola
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toruń

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
Wiecie co :?: Nie ma takiego samego ataku i nie ma takiej samej wykonanej techniki. Zawsze się czymś od siebie różnią mimo że są bardzo do siebie podobne a wręcz identyczne :!:
Owszem uke może nie znać techniki padania ale wtedy „starcie” wyglądało by zupełnie inaczej, a przede wszystkim krócej. Nikt na ulicy przecież nie podejdzie i nie powie.. wiesz za chwile cię złapie to uważaj.. a do tego element zaskoczenia, okoliczności, sposób ataku i gwarantuje że nikt nie będzie się zastanawiał co teraz za technikę wykona.
:) A.. I warto jeździć na inne starze choć by dlatego żeby mieć obraz tego co się dzieje w innych sekcjach i jak Aikido może różnić się od siebie. A to że jak ktoś ćwiczy robi minkę „agresywną” to nie zawsze świadczy o tym że ćwiczy agresywnie :wink: to może być zawziętość i skupienie nad tym co się robi..
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
no i wlasnie w takich dyskusjach wychodzi to po co kazdy z nas zapisal sie na aikido...wiekszosc tylko po to by sie nauczyc mordobicia i stad wlasnie takie podejscie...Wkurza mnie pieprzenie o nieskutecznosci i o podkladaniu. Kiedys na zajeciach przyszedl taki jeden delikwent i powiedzial dokladnie to samo co niektorzy tutaj. Kazalem mu podpisac oswiadczenie ze w razie kontuzji nie poda mnie do sądu...Wtedy moge pokazywac realne aikido...Ale chyba nie o to chodzi przeciez na treningu.Czy jest to system Ikedy czy tez inny wszedzie jest ten sam punkt odniesienia, realność wykonywanych technik. Wiadomo przeciez ze na treningu nie bede wykonywal ich tak by wyrzadzic krzywde uke!!!! Wiec po co te swięte gadki...Kazdy rozum zeżarł i sie teraz wymądrza...
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Kazdy rozum zeżarł i sie teraz wymądrza...


Troszkę agresywnie, ale konkluzja, IMO, jak najbardziej celna. Nie znoszące sprzeciwu oświadczenia i jedynie słuszne drogi rozwoju....gdzież ta miłość bliźniego i tolerancja w aikidockim wydaniu?
  • 0

budo_piotrek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 46 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
Ninja:

Kiedys na zajeciach przyszedl taki jeden delikwent i powiedzial dokladnie to samo co niektorzy tutaj. Kazalem mu podpisac oswiadczenie ze w razie kontuzji nie poda mnie do sądu...

przestraszony

hmm... i co, podpisał?
eee... pewnie nie miał długopisu, albo i w ogóle nie umiał pisać :wink:
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Wiadomo przeciez ze na treningu nie bede wykonywal ich tak by wyrzadzic krzywde uke!!!! Wiec po co te swięte gadki...Kazdy rozum zeżarł i sie teraz wymądrza...

Czeka Cię długa 'do' w aikido, przyjacielu. Pomyśl następnym razem, zanim coś podobnego napiszesz.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

hmm... i co, podpisał?
eee... pewnie nie miał długopisu, albo i w ogóle nie umiał pisać



A Ninja mu tak przywalil, ze mu wszystkie kredki z tornistra wypadly :lol:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
no i widzicie jacy mądrzy jestescie...Pewnie ze dluga droga mnie czeka ale juz dosc dluga mam za soba...A pomyslec co pisze to powinna takze wiekszosc tu zgromadzonych...
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
Wybacz Ninja, zapomniałem dodać ikonki z przymróżeniem oka. Nie miałem złych intencji. :oops:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
spoko ja przeciez nie odbieram to jako złe. kazdy ma prawo sie wypowiedziec i wyrazic zdanie. Pozdrawiam :)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
To Szczepan
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o tresurze uke. Jeżeli fakt że trzymamy się konwencji treningu, to moim zdaniem bredzisz. A argumenty za tym są takie:
- wszędzie są konwencje, są konieczne żeby ćwiczyć okreslony rodzaj techniki i żeby sie nie pozabijać, są zarówno w aikido jak i karate, bjj, boksie itd.
- nie nalezy mylic bezmyślnego podkładania z pracą uke.
- odwoływanie sie do realności /"co zrobisz jak ktoś sie zachowa inaczej - twoja technika przestanie działać"/ jest błędne. Gwarantuje ci że jeżeli spotkamy sie na tatami, i zażyczysz sobie bym nie trzymał się konwencji treningu aikido, to szanse na zrobienie jakiejkolwiek techniki, które podobno ćwiczysz w tak skuteczny i uniwersalny sposób, będziesz miał liczone w promilach, a walka zakończy sie najprawdopodobniej w parterze. A już na pewno nie uświadczysz uchwytów za nadgarstki i shomenów :wink: .

Ninja ma rację. Jak wezmę kogoś, kto pierwszy raz przyszedł na trening, to musze mu powiedzieć jak ma sie zachowywać i nie dlatego że nie potrafie mu zrobic techniki tak żeby się nie wywinął, ale dalatego że on jej nie przetrzyma, coś trzaśnie i to ja będę miał z tego powodu rozprawę. Przyjmuję argument że aikido ma sie dostosowywac do zachowania atakującego, ale nie kosztem skuteczności. A zachowania nowo przybyłych są wbrew logice. Starają sie robic rzeczy "na wyrost" tzn nadrabiać niewiedzę, nieumiejętność. Przez to ich odruchy nie są wcale naturalne/ takie jak by były gdyby realnie mięli z zaskoczenia odebrać "dawkę bólu". I ja to sprawdziłem doświadczalnie na początkujących. Reagują dokładnie tak jak potrzeba, i najczęściej sa w lekkim szoku :twisted: Ale takie ćwiczenie jest zbyt ryzykowne i nie możliwe dla początkujących.

Nikt nie powiedział ze Aikido nie boli.. moim zdaniem ma być po prostu SKUTECZNE! - bo chyba o to w tym wszystkim chodzi.

Mwahahahahahaha, ojoj, haha
:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Nie, nie o to. Zmień zainteresowania. Aikido to nienajlepsza droga do skuteczności, jedna z bardziej okrężnych ze tak powiem. W dodatku kręta i nie wszyscy docieraja do celu, własciwie to większość...
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Dla mnie to co robicie to najzwyklejsza tresura uke, jaka sie widzi u Ch.Tissier, w PUA, w PAA zeby wymienic kilka znanych federacji...ale nie ogranicza sie tylko do nich, wiele innych to samo robi.

Oj Szczepciu, Szczepciu, od... :wink: Ty się od PAA, bo z nami nie przećwiczyłes jednego stażu (mówię o PAA, nie o dawnych spotkaniach w Belgii), a gadasz o tresurze, naprawdę Twoje zadufanie jest godne polityka, aczkolwiek zastanawiające u zaawansowanego aikidoki, ale ja Cię prostował nie będę, to Twoje kredki i Twój tornister :? No chyba, że Cię jeszcze bolą nadgarstki bo Kobayashowym nikkyo i powracający ból odebrał ci zdolność racjonalnego rozumowania :rofl: :rofl: :rofl:
(dla świętym ogniem wojujących to ostatnie to był żart)
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
Kazdy z nas ma swoj pogląd na ta cala sprawe...Dla przykladu realnosci Ikedowego systemu. Wczoraj na treningu wykonałem Irimi nage omote. Uke poprostu mimo tresury zachowal sie dokladnie tak jakby zachował sie potencjalny napastnik na ulicy. Czyli dostał w nos. Scielo chlopa z nog i krew z nosa poszla. Nie ma sie czym szczycic bo to był TYLKO I WYŁACZNIE moj bład ze takie cos sie stalo na treningu,ale co do realnosci to mysle ze moze to posluzyc jako swoisty przyklad.Nie spodziewał sie takiego rozwiazania dokladnie tak jak nie spodziewalby sie tego potencjalny napastnik. Uwazam ze czy jest to system Ikedy czy Tady czy tez inny, wszystkie one zawieraja w sobie realnosc wykonywanych technik. Oczywiscie nie jest to tak piekne i widowiskowe jak przy wspolpracy z uke, ale to UKE wlasnie po to uczy sie pewnych zachowan i reakcji by pozniej nie dochodzilo do takich sytuacji jak na moim wczorajszym treningu. Jak ja to mowie poprostu nie wyrobił na zakrecie. Uke ktory ma 3 kyu,wiec co nieco potrafi. Pozdrawiam.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
Mój avatar przedstawia wlasnie reakcje uke na irimi nage omote. w Ikeda dojo nie fruwamy tak wysoko ale reakcja na mocne wejscie jest wlasnie po to by nie dostac w lampe...UKE ma byc czujny jak ważka. Punto :]
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Uke poprostu mimo tresury zachowal sie dokladnie tak jakby zachował sie potencjalny napastnik na ulicy. Czyli dostał w nos. Scielo chlopa z nog i krew z nosa poszla. Nie ma sie czym szczycic bo to był TYLKO I WYŁACZNIE moj bład ze takie cos sie stalo na treningu,ale co do realnosci to mysle ze moze to posluzyc jako swoisty przyklad.

Nie chodzi mi o zadna realnosc uliczna, czytaj dokladnie co pisze :twisted: :roll:
Wlasnie to, ze uke sam nie bedzie skakal jak pajac, powoduje to ze musisz go napawde RZUCIC a nie rozbijac mu nos. Sam fakt ze rozbiles mu nos swiadczy, ze nie posiadasz zadnych umiejetnosci aby fizycznie rzucic goscia co sam nie skacze.
Przeciez nie cwiczymy boksu? czym sie twoja technika rozni od boksera?

Cala sztuka polega na tym, ze w sytuacji wejscia w atak zrobic gosciowi jak najmniejsza krzywde. Przeciez on atakuje treningowo, musisz miec takie umiejetnosci aby odpowiedziec treningowo, czyli nawet jak on nie zareaguje to nie mozesz robic demolki.

Moc techniki musi odpowiadac proporcjonalnie mocy ataku. Ale sposob wykonania techniki odzwieciedla nasze pojecie o robieniu jak najmniejszej krzywdy atakujacemu.

Z mojego doswiadczenia wynika, ze w systemach, gdzie uke sa wytresowani i lataja jak pershingi, tori nie ma innej alternatywy jak tylko rozbic nos dla "niepokornego" uke. Po prostu, nigdy nie zetknal sie z inna reakcja uke i jest bezradny jak dziecko we mgle. Wiec wali atemi. :wink: :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

(dla świętym ogniem wojujących to ostatnie to był żart)

Mam dla ciebie maly test PRAWDY: przejdz sie na staz z jakimkolwiek instruktorem aikikai i w przerwie, gdzies na boku, jak nikt nie patrzy, poprobuj robic techniki na niewytresowanym po waszemu uke mniej wiecej z twoim poziomem wyszkolenia. Nie zabijaj go smiertelnym meguri,tylko staraj sie mu nie zrobic krzywdy za mocno. Uwaznie obserwuj, co sie bedzie dzialo i dlaczego?

nie musisz pisac na Budo sprawozdania, zrob to dla samego siebie.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

To Szczepan
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o tresurze uke.

Dla mnie to taki sposob zachowywania sie uke, ktory umozliwia wykonanie techniki, ktora inaczej jest nie do wykonania.

Dam ci przyklad: niektorzy instruktorzy wykonuja jakies techniki sami nie ruszajac sie z miejsca. Poniewaz fizycznie jest to nie do wykonania, wiec atakujacy musi sie tak przemiescic zeby umozliwic wykonanie techniki. Zwykle do zaatakowania wystarczy wykonac 1 krok, czasem pol kroku, czasem wystarczy tylko niewielkie przemieszczenie ciezau ciala do przodu. Wynika to z rozumienia dosc podstawowego dystansu w walce. Oczywiscie, jesli uke wykona 1 krok, to tori musi tez sie przemiescic aby moc wytracic uke z rownowagi schodzac z linii ataku i wchodzac w "martwa strefe" w ktorej jest w miare bezpieczny przez ulamek sekundy. Ten czas wystarcza do wykonania techniki.

Jesli tori sie nie rusza, caly czas jest wystawiony na niebezpieczenstwo drugiego ataku. Nie moze tez skutecznie manipulowac cialem atakujacego bo jest od niego za daleko.

Co robi dobrze wytresowany uke? Otoz gosciu zamiast jednego kroku robi 2-3-4 kroki. Mozna by sie zapytac czy te kroki sluza do unikniecia techniki albo do zalozenia kontry? a moze do ochrony samego siebie?
otoz nic takiego!!!! Nie maja one ZADNEGO uzasadnienia z punktu widzenia "wojennego" skoro juz dajac jeden krok moze skutecznie zaatakowac tori. Nie, uke "idzie za ruchem" --- cokolwiek to znaczy. W zadnej innej SW nie ma podobnego pojecia!!!! No zwykly cud :roll:

To wlasnie, zupelnie nieracjonalne zachowanie uke(inaczej zwane tresura), pozwala na to ze tori bedac w calkowitym bezruchu, jest w stanie wykonac cale mnostwo technik!

- nie nalezy mylic bezmyślnego podkładania z pracą uke.

To jest bardzo niebezpieczna historia, ta praca uke. Pod te pojecie mozna podciagnac absolutnie DOWOLNE warunki, ktore stworza calkowicie sztuczne cwiczenie, taki inkubator, oddalajac nas niezmiernie i na zawsze od podstawowego celu, jakim jest spontaniczna reakcja na DOWOLNY atak ze strony uke. Reakcje uke musza ograniczac sie tylko i wylacznie do zapewnienia sobie jako takiego bezpiecznego odebrania techniki i kropka.
Przeciez w sumie chodzi o to, zeby uniezaleznic sie calkowicie od dobrej woli uke, nie? Jak inaczej mozesz szukac skutecznosci i spontanicznosci technik?
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Wlasnie to, ze uke sam nie bedzie skakal jak pajac, powoduje to ze musisz go napawde RZUCIC a nie rozbijac mu nos. Sam fakt ze rozbiles mu nos swiadczy, ze nie posiadasz zadnych umiejetnosci aby fizycznie rzucic goscia co sam nie skacze.
Przeciez nie cwiczymy boksu? czym sie twoja technika rozni od boksera?


No widzisz jaki z Ciebie czysty teoretyk...Uwazasz ze dan nosze za darmo? Wybacz ze shihan sie myli bo Szczepan wie lepiej...Stary zastanow sie co mowisz...Napisalem przeciez ze to wypadek przy pracy. Bywa i tak ze komus nochala rozkwasisz przypadkiem. Atak byl mocny i na fulla wiec wszedlem na fullla. Pokazywalem jak "realnie" by wygladala obrona przed atakiem tsuki,ale nie na tyle mialo byc realnie zeby nochala rozwalic. Wiec stary nie pierdziel mi o ataku podkladanym przez UKE.Uke sam nie skakal i zdaj sobie chlopie sprawe ze raczej szkoda ze nie skakal bo uniknalby tej kontuzji. Jak wspomnialem wczesniej bylaby to prawidlowa reakcja uke na zblizająca sie szybko ręke tori. W twoim mniemaniu powinnismy jako uke nie "skakac" bo co? Bo jest to sztuczne? Podkladane? Pomysl chlopie wtedy ze co drugi by mial nochal rozkwaszony wlasnie przez to ze taki nawiedzony tori jak Ja staral sie odpowiedziec na pytanie nawiedzonego początkujacego ucznia ktory mial watpliwosci ze aikido jest podkladane. Po tym zdarzeniu nie moge byc z siebie dumny ale niekt mi nie mowi ze cos jest nierealne. a atak byl jak najbardziej realny bo wlasnie na to uczulam moich uczniow. Przed nierealnymi atakami nie ma obrony. Mowiac uczniow mysle o osobach powyzej 4 kyu. Bo wiadomo ze nie bede kazal poczzatkujacym atakowac realnie...Przypominac Ci nie musze ze nauki atakow zaczyna sie od katate tori itd. W moim dojo gwarantuje Ci ze jak nie zejdziesz z lini ataku w pore do dostaniesz bęcki...Bo tak wlasnie ucze moich ludzi. Ataki ktore są symulowane sa po to wymulowane by początkujacy wykumał kierunek,ustawienie ciala,stóp, rąk, opanowal tai sabaki itd. Zatrybiłeś co mam Ci do przekazania?! Mam nadzieje bo wiecej produkowac sie nie zamierzam. Jak wspomnialem kazdy ma swoje podejscie i wyrobione zdanie na kazdy temat,wiec nie staram Ci sie Bron Boze zasad jakimi ja sie kieruje i na jakich ja przeprowadzam treningi,ale poprostu wkurza mnie gadanie o nierealnosci i o "podkladanych" uke na poziomie zaawansowanym...To tyle. Jesli poczules sie urazony czy cos tym stylu to nie mialem na mysli nikogo obrazac,lecz wyjasnic. Taki juz ze mnie typ...niepokorny :twisted: Pozdrawiam i zycze wiekszej otwartosci i zrozumienia racji dla innych cwiczących...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
A swoja droga uwazasz ze w sytucji walki realnej robilbym techniki zeby gosciowi krzywdy nie zrobic? Mowie o sytuacji zagrozenia zycia. Nawetr gdyby to powiedz mi czy niewytresowany uke gdyby dostal potężne wejcie irimi to nie rozwaliłby glowy o np. betonowy chodnik? Wiec gdzie tu jest sytucja gdzie tori nie robi uke krzywdy w sytuacji realnego zagrozenia? Mysl chlopie mysl...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
heh ku sprostowaniu pewnego błedu dwa posty wyzej.
Jest- ze aikido jest podkladane
Ma byc- aikido jest niepodkladane i realne
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

W moim dojo gwarantuje Ci ze jak nie zejdziesz z lini ataku w pore do dostaniesz bęcki...Bo tak wlasnie ucze moich ludzi. ...

Nie goraczkuj sie tak mocno, Ninja. Trudno cos zrozumiec z twoich dosc chaotycznych wypowiedzi.
No to juz wiemy, ze twoi uke z 4 kyu dostaja bęcki :wink: :lol: Roznica miedzy nami jest taka, ze moi uke maja przewaznie od 6 dana do 1 dana. W zwiazku z tym, musze szukac innych rozwiazan, bardziej wyrafinowanych, mniej zblizonych do boksu a bardziej do aikido :)

Potrafisz zobic coskolwiek innego niz uderzyc uke, ktory nalezy do typu "niepokorny" i "nie chodzi" tak jakbys ty sobie wymarzyl? Jakies rozwiazania w rodzaju zeby goscia za mocno nie skrzywdzic?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024