Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hiroshi Tada


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

No widzisz jaki z Ciebie czysty teoretyk...Uwazasz ze dan nosze za darmo? Wybacz ze shihan sie myli bo Szczepan wie lepiej...Stary zastanow sie co mowisz...Napisalem przeciez ze to wypadek przy pracy.

Z drugiej strony, powiedzmy sobie to szczerze, szlachectwo zobowiązuje. Taki wypadek przy pracy nie powinien się zdarzyć. To, czego nauczyło mnie aikido, czy też tylko mi sie wydaje, to ostrożności właśnie w czasie treningu, bez względu na stopień zaawansowania partnera. W każdym razie, to co robię, to nie jest jakiś show, czy też próbowanie czy wyjdzie, czy też nie wyjdzie. Czasem nadziwić się nie mogę tym wszystkim technikom z oporowaniem, atakom podkladanym przez uke, czy też jak piszesz, atakom realnym. Moim zdaniem, i mam nadzieję, że nie tylko, atak powinien być prawidłowy. Właśnie, z punktu widzenia techniki, której jest nieodzownym elementem. Wszelka wolna interpretacja, jakieś zmyłki, czy też nagłe przyspieszenia aby zaskoczyć partnera, mijają sie z celem. I tu, chyba się zgadzamy.

Szczepan z kolei, z niespożytą cierpliwością wodza Indian Czuczu-Paczu, wraca do tematu latających jak pershingi uke, i tym samym, robi dobrą robotę. Jak nie oderzeniowo, to może właśnie metodą łagodnej perswazji, trzeba napiętnować to fatalne zjawisko, które niestety panoszy się już dzisiaj prawie wszędzie i wręcz, szkodzi aikido. Nie tylko uprawiającym je, ale także reputacji, jako takiej. Tak więc nie patrz na to wszystko, jako na jakieś teoretyczne wywody, proszę.
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

No to juz wiemy, ze twoi uke z 4 kyu dostaja bęcki :wink: :lol: Roznica miedzy nami jest taka, ze moi uke maja przewaznie od 6 dana do 1 dana. W zwiazku z tym, musze szukac innych rozwiazan, bardziej wyrafinowanych, mniej zblizonych do boksu a bardziej do aikido :)

Potrafisz zobic coskolwiek innego niz uderzyc uke, ktory nalezy do typu "niepokorny" i "nie chodzi" tak jakbys ty sobie wymarzyl? Jakies rozwiazania w rodzaju zeby goscia za mocno nie skrzywdzic?



wyobraz sobie ze potrafie...A Twoi uke z 6 danem? to ktory ty masz? 8? Skoro są to tak wysoce zaawansowani uke to raczej wiedza jak sie maja zachowac i są tresowani. Uke ktory krocej trenuje nie ma wyrobionych reakcji tak jak mialby to ktorykolwiek z "danowych" Twoich uke...A swoja drogą to Gdzi ty trenujesz? w japoni ze twoimi uke sa 6 dany? Nie bardzo mi sie chce w to wierzyc...I mysle ze troche koloryzujesz. Bo jesli chodzi o staz to kazdy z nas mial napewno okazje wykonac(albo i nie) technike na 4-6 danie...Wiec pominmy temat...Skonczylem teoretyzowac i sie bezsensownie wykłócać bo i tak kazdy wie wszystko lepiej o Ikeda aikido lepiej ode mnie mimo ze to ja siedze w tym kilkanascie lat...
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

Z drugiej strony, powiedzmy sobie to szczerze, szlachectwo zobowiązuje. Taki wypadek przy pracy nie powinien się zdarzyć.


znow teoria...ale w praktyce tak naprawde nie da sie niczego przewidziec. Bylem na stazu z Kanetsuka sensei ktory na moich oczach niemalże wyrwał swojemu uke bark.Pozbawilo go to mozliwosci trenowania aikido na conajmniej 2-3 lata. I co ? jego tez posądzisz o nieprofesjonalizm? odważysz sie? Bo ja nie...Jest to shihan najwyzszej klasy.Aczkolwiek powiem ze kazdemu sie moze zdazyc bo JESTESMY TYLKO LUDZMI a nie jakimis maszynami perfekcyjnie zaprogramowanymi.
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
A ja tak nieśmiało przypomnę, że temat był raczej o Aikido prezentowanym przez Tada sensei :) .


A swoja drogą to Gdzi ty trenujesz? w japoni ze twoimi uke sa 6 dany? Nie bardzo mi sie chce w to wierzyc...I mysle ze troche koloryzujesz.


Eee nie wiesz gdzie trenuje O'Mod, chyba słabo forum przeglądarz :wink: .
  • 0

budo_gosc(usunięty)
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

...Pozbawilo go to mozliwosci trenowania aikido na conajmniej 2-3 lata. I co ? jego tez posądzisz o nieprofesjonalizm? odważysz sie? Bo ja nie...Jest to shihan najwyzszej klasy.

Tym razem kolego mnie nie doceniłeś. Też miałem nieprzyjemność być na stażu z tym panem jakieś 15 lat temu i swoje ego demonstrował tam podobnie. Tak, z profesionalizmem nie ma to nic wspólnego. Odważam się to stwierdzić. Gdyby mi to zrobił, podał bym go normalnie do sądu i przypuszczam, że byłbyś świadkiem po mojej stronie, a nie po jego. I już stawiając kropkę nad i - tak, jesteśmy tylko ludźmi, podobnie shihani, nie mniej, nic nie usprawiedliwia celów uświęcających środki. Szczególnie jeśli chodzi o zdrowie człowieka, nie wspominając już o pryncypiach aikido.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
To teraz moj offtopic na temat megaofftopicu Szczepanowo-Ninjowego:
- Podoba sposob w jaki Ninja zaistnial na tym forum. Co prawda probuje sie lansowac zupelnie incognito, nie przedstawiwszy sie, ale przynajmniej nie zaczal od stworzenia tematu o skutecznosci aikido.
- Podziwiam rowniez Szczepana, ze wypowiada sie obszernie, nie uzywajac slow-kluczy: krawedz, maksimum mocy itp.
- Aiki zadziwia nie ingerujac zadnymi krotkimi nokautujacymi wtretami.
- Dziwi mnie zas to, ze Redakcja, namacalnie znajacy wszystkich hombudojowych shihanow, nie wypowiada sie w tym temacie.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

To Szczepan
Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o tresurze uke.

Dla mnie to taki sposob zachowywania sie uke, ktory umozliwia wykonanie techniki, ktora inaczej jest nie do wykonania.

Wiekszość technik jest nie do wykonania :D Przypominam ci że to ja kiedyś zadawałem pytanie jak moderniowac aikido by było "realne" i "skuteczne". Niedawno cię nawet zachęcałem byś poszedł ćwiczyc aikido na jakieś dojo judo, wziąl sobie 1-2 dana /to i tak skromnie skoro miotasz 6-tymi :lol: / i spróbował mu założyć dźwignię na rękę. O ile pamiętam użyłem metafory "to jak robic na klocku drewna".
A chodzi mi o to ze jak chcesz przejść z technik treningowych do stosowanych wszystko sie zmienia. Nikt nie łapie, nie skacze, nie ucieka przed bólem, nie trzyma, i przede wszystkim chce ci cały czas zrobic kuku. Tam nie ma czasu na miłośc, harmonię i odbieranie bólu, tylko trzeba nap...lać.

- nie nalezy mylic bezmyślnego podkładania z pracą uke.

To jest bardzo niebezpieczna historia, ta praca uke. Pod te pojecie mozna podciagnac absolutnie DOWOLNE warunki, ktore stworza calkowicie sztuczne cwiczenie, taki inkubator, oddalajac nas niezmiernie i na zawsze od podstawowego celu, jakim jest spontaniczna reakcja na DOWOLNY atak ze strony uke. Reakcje uke musza ograniczac sie tylko i wylacznie do zapewnienia sobie jako takiego bezpiecznego odebrania techniki i kropka.
Przeciez w sumie chodzi o to, zeby uniezaleznic sie calkowicie od dobrej woli uke, nie? Jak inaczej mozesz szukac skutecznosci i spontanicznosci technik?

Na całe szczęście nie podciągamy pod to wszystkiego i dowolnych warunków, tylko tyle by uczynić trening możliwym, zdrowym i bezpiecznym. Nikt nie biega tak jak to opisałeś /nikt zaawansowany/, masz jakieś chore wyobrażenie o tym, nie wiem skąd wzięte.
Granica jest bardzo plynna i trudna do okreslenia, a tak naprawdę wszystko rozbija sie o skuteczność. Ty chcesz robić skutecznie aikido, ja aikido skuteczne.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

To teraz moj offtopic na temat megaofftopicu Szczepanowo-Ninjowego.

No tak, mlodys tos zdziwiony :lol:

2 Randall: nie mieszajmy do tego innych SW, aikidocy jako uke zupelnie mi wystarczaja na razie. 8)
Poza tym, jak zwykle ogolnikami odpowiadasz, bo argumentow zbraklo na magazynie. :wink:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

wyobraz sobie ze potrafie...A Twoi uke z 6 danem? to ktory ty masz? 8? Skoro są to tak wysoce zaawansowani uke to raczej wiedza jak sie maja zachowac i są tresowani. Uke ktory krocej trenuje nie ma wyrobionych reakcji tak jak mialby to ktorykolwiek z "danowych" Twoich uke...A swoja drogą to Gdzi ty trenujesz? w japoni ze twoimi uke sa 6 dany? Nie bardzo mi sie chce w to wierzyc...I mysle ze troche koloryzujesz. Bo jesli chodzi o staz to kazdy z nas mial napewno okazje wykonac(albo i nie) technike na 4-6 danie...Wiec pominmy temat...Skonczylem teoretyzowac i sie bezsensownie wykłócać bo i tak kazdy wie wszystko lepiej o Ikeda aikido lepiej ode mnie mimo ze to ja siedze w tym kilkanascie lat...

Ja sie nie kloce z toba, przykro mi ze to tak odbierasz. Jestes chyba jedyny ktory usiluje opisac jak cwicza w stylu aikido Ikeda, wiec bylem ciekaw.
Co do mojego cwiczenia, to nie musze koloryzowac, w dojo ktorym cwicze ludzie z takimi stopniami normalnie cwicza na tatami, wiec dla mnie cwiczenie z 4 czy 6 danem to codziennosc. Szef dojo ma 7 dan i tytul shihana. Ci ludzie nie wybaczaja najdrobniejszego otwarcia, nie toleruja gowniarstwa, wiec trzeba powaznie cwiczyc idee aikido jakie Dziadek zostawil w swoim dziedzictwie. A nie udawac wielkiego wiraszke wobec 4 kyu.

Faktycznie przepaszam za off topik. :oops: :oops: :oops:
Juz sie poprawiam. :wink:
  • 0

budo_ninja_usuniety
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
no i bardzo dobrze ze dostales takie mozliwosci. Co do udawania wirażki przy 4 kyu to nikt tego tutaj nie robi. A pogadamy poprostu jak ktos przypadkiem Tobie nochal rozkwasi czego Ci nie zycze:) Pozdrawiam i koncze udzial w tej dyskusji. Przepraszam jesli kogokolwiek uraziłem. peace!
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

2 Randall: nie mieszajmy do tego innych SW, aikidocy jako uke zupelnie mi wystarczaja na razie. 8)

Dlaczego nie, zarzucasz większości tu obeznych że źle ćwicza, że nasza metoda treningu powoduje że techniki nie wyjdą na niewytresowanym uke. A nawet jak wyjdą, to powiesz że to źle iż przeciwnik na tym ucierpiał /tzn wypluł jedynki/. To podałem ci konkretny przykład, by było łatwiej zrozumieć. Nie potrzeba judoki, jak wyzbędę się konwencji, to ci nic nie wyjdzie, z tych twoich pernamentnych kontroli i dźwigni, bo będzie valetudo. Paniał?

Poza tym, jak zwykle ogolnikami odpowiadasz, bo argumentow zbraklo na magazynie. :wink:

Tak tak, to całkiem ładny ogólnik, jak na kotrargument. :lol: :lol:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada

(dla świętym ogniem wojujących to ostatnie to był żart)

Mam dla ciebie maly test PRAWDY: przejdz sie na staz z jakimkolwiek instruktorem aikikai i w przerwie, gdzies na boku, jak nikt nie patrzy, poprobuj robic techniki na niewytresowanym po waszemu uke mniej wiecej z twoim poziomem wyszkolenia. Nie zabijaj go smiertelnym meguri,tylko staraj sie mu nie zrobic krzywdy za mocno. Uwaznie obserwuj, co sie bedzie dzialo i dlaczego?

nie musisz pisac na Budo sprawozdania, zrob to dla samego siebie.

Drogi Szczepciu, Ty jak zwykle pozjadałeś wszystkie rozumy :( zdarzało mi się ćwiczyć z osobami z aikikai, nawet z takimi, które nie chciały padać. I co? I nic. W najgorszym wypadku on nie padał, ja też nie...i to wszystko. A ja sobie szukałem lepszego sposobu zrobienia techniki, zastanawiałem się, co można zmienić, to samo zresztą robię na swoich stażach. A Ty swoje: tresura :) Zrozum wreszcie, że u nas (PAA dla przypomienia) nie każe się uke zachowywać w jakiś ściśle określony sposób (ja Ci to, a Ty mi tamto) tylko atakować w nazwany sposób, tzn. jesli atak jest shomem to atakujemy ahomen a nie barkiem, chyba że jest to randori. Z niektórymi Twoimi opiniami się zgadzam, np. rzut musi spełniać okreslone warunki, aby nastapił i tym warunkiem nie jest strzelenie komuś w ryja, bo nie o to chodzi w aikido...ale Ty zdecydowanie nas nie doceniasz, próbując stawiać wyżej te swoje 'krawędziowe' aikido, a ja w to nie wierzę, bo widziałem mnóstwo ludzi w aikido, mnóstwo niskich i wysokich stopni i większość jest tylko i wyłacznie rzemieślnikami, a nie artystami, aby rzut wyniknął niezależnie od okoliczności to tu trzeba artysty, nie rzemieślnika. I każdy ćwiczący aikido powinien to zrozumieć. Czy jesteś już artystą :?: Bo jeśli nie, to co najwyżej się poszarpiemy...mnie to nie przeszkadza, bo cały czas sprawdzam, o co chodzi w aikido, rozszerzając swoja wiedzę o inne style, więc naszarpałem się już do woli i nawet lubię to robić. Realnie też oceniam swoje możliwości i broń boże nie chcę od uke podkładania.
Ale po co ja ci to mówię, przecież ty już nie raz udowodniłeś, że w swoim inno-kontynentalnym tornistrze widzisz lepiej :? nawet jeśli nie widziałeś gościa na oczy i z nim nie ćwiczyłeś...Bardzo zadufany jesteś w swoim ocenach, ale to bardzo... :roll:
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
A tak kontunuując test PRAWDY, mam dla Ciebie Szczepan dokładnie odwrotną propozycję :) mój nauczyciel był ostatnio na paru treningach na obych stażach (ja już się często na 'obcych' aikidockich stażach nie pojawiam ze względów nazwijmy to czasowo-finansowych, co by swoje sprawy zachować dla siebie) i prowadzący te staże wysokie stopnie aikikai mieli niejakie problemy z wykonaniem na nim techniki (tzn. padał, bo nieładnie tak oporować na gościnnych występach, aczkolwiek niezbyt dynamicznie). Co to znaczy, że byli kiepscy :?: Że ich metodyka była niefeektywna :?: Nie sądzę..., artystów nie ma tak wielu, a i oni mają swoje ograniczenia....obawiam się Szczepan, że Ty na tej wersji testu PRAWDY też byś poległ. Może Twoja metodyka jest zbyt krawędziowa :wink:
Chyba zabrakło konkluzji w mojej wypowiedzi: co chciałem powiedzieć :?:
Ćwicz i analizuj, co sie dzieje. To wszystko.

PS. I nie wal atemi w twarz jako siły powodującej wywrócenie, bo aikido to nie boks, na boksie uderzenia są zdecydowanie prostsze (wiem co mówię, bo ćwiczę) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Tada
O! Qrcze, Jon Snow zaczal mowic ludzkim glosem!!!!! :lol: poklon :peace:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024