Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ile kto wyciska?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Ile kto wyciska?
Ekhm, nie wiem czy jest czym chwalic.
Moj znajomy koks (z ktorym musze pracowac) bierze ponoc 300 kg, ma krotkie raczki wiec to mozliwe :wink:
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Wiem wiem,
Ja tylko mowie ze nie mozna sie przejmowac wynikami "na klateczke". Koksy wpadly w te puapke (kto wycisnie wiecej) i na ogol ludzie wiedza czym to sie konczy.
Uznaniem w oczach kumpli, poklepywaniem po ramionach, wlasnym ego rozmiarow gory ..... a potem czlowiek spac nie moze, skupic tez nie, nagle zaczyna mu byc ciagle duszno i jakby goraco :wink: A podrapac sie po glowie to co najwyzej olowkiem :wink:
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?

A podrapac sie po glowie to co najwyzej olowkiem :wink:


noz poplakalam sie.. poplakalam... :rofl:
  • 0

budo_mijar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?

A podrapac sie po glowie to co najwyzej olowkiem :wink:


Znajomy pracował z gościem, z którego odchodził regularny polew gdy żona/dziewczyna zrobiła mu nie kanapki z chleba tylko z bułki... Ponoć śmiesznie to wyglądało jak miał problemy by do ust sięgnąć. :) :)

A co O.T. nie robić:
85kg przy 65kg masy :) (na siłce nie ćwiczę)
  • 0

budo_mumineq
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 66 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kunowice
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
53kg waże biore (brałem :P ) 70kg, ale checi nie ma i tak jakoś nie potrzbna mi ta siłownia, pewnie teraz 60 pocisne. Chociaz mam ta satysfakcje że mi staje kiedy trzeba a nie jak niktorym kumplom :P meta to gówno :)
  • 0

budo_smoke
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1960 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?

Chociaz mam ta satysfakcje że mi staje kiedy trzeba a nie jak niktorym kumplom


buehehehe :) ...
niezłe, niezłe ;) ...

a wracając do tematu ...
nie mam pojęcia ile biorę, nie próbowałem ...
:roll: ...
  • 0

budo_campo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 905 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
z wyciskaniem jest tak, że jak ćwiczysz, to setke wypchniesz bez problemu, a trzy tygodnie sobie odpoczniesz i masz kłopoty 70 wyszarpać :?

pozdrawia doświadczony Campo :wink:
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?

z wyciskaniem jest tak, że jak ćwiczysz, to setke wypchniesz bez problemu, a trzy tygodnie sobie odpoczniesz i masz kłopoty 70 wyszarpać :?

pozdrawia doświadczony Campo :wink:


hmm... nie zgodziłbym sie z twoim zdaniem gdyż od wakacji kiedy dużo ćwiczyłem wcale mi siły nie ubyło mimo iż sztange wyciskam raz na miesiąc.

A co do wyników to nie jakoś nadludzko ale narazie mi wystarcza przy 72 kg wagi 85 - 90 na sztandze :twisted:

PozdrO
  • 0

budo_nightwolf
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 686 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:P-sk
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
mysle ze lepszym pomyslem byloby podac kto ile zrobil pompek albo ile razy sie na drazku podciagnal - to jest dopeiro cos a nie jakas sztanga
pozdro

(osobiscie 69 kg masy, wyciskam 70)
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
paaanowie, ja ledwo wyciskam 90kg na klate
a kto mnie zna wie, ze powinienem brac dwa arzy wiecej.
ale lata mi to;)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
przed przerwa 115 kg, po przerwie 95 wiecej sie boje zeby nie przeciazyc organizmu co sie juz kiedys zdazalo.

Waga moja 95 kg.

POmpek 35 i 2 razy podciagne sie na drazku mimo ze duze ciezary na bica biore ...

racje mial ten co napisal ze podnoszenie duzych ciezarow nie przeklada sie na ogolna sprawnosc i sile uzytkowa organizmu.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Moj rekord przy wadze 75 kg - na klatke 165 kg. To byla moja dobra strona, choc kto mnie zna - to wie, ze nie mam problemu z podrapaniem sie po czymkolwiek. Teraz wyciskam incydentalnie - 100 kg jestem w stanie podniesc 8-12 razy. Czesciej 8, bo nie chce mi sie poswiecac na to czasu wicej niz dwie serie tygodniowo, a to za malo, zeby robic jakis lepszy wynik. Choc z tym wyciskaniem... to nie ma to jakiegos przelozenia na walke. No, moze ma troszeczke. Jak ktos jest za dobry technicznie (w bjj), to jestem w stanie go troche przytrzymac, zeby sie uspokoil i stracil nieco swojej gietkiej aktywnosci. Choc i tak nie zasze sie to udaje...

Na drazku tez bylem dobry - rekord ponad 30 podciagniec. Ale to dawniej. Aktualnie 18-20 razy. Za chwile sprawdze.
Przecietne wyniki mialem na nogi (raczej wytrzymale niz silne) i biceps.
K_P
  • 0

budo_nebir_one
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 209 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:odkręcone miastO

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
ja :) 200kg na serie :) co to kurwa za temat pojebany :roll:
  • 0

budo_skorpiob
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:polska :D

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
ja przy wadze 64-65 wyciskam (przynajmniej w wakacje a to dawno bylo) 69.5 kg :D
  • 0

budo_sm1le
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trzebnica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Ja wyciskam 95kg a waze 74kg i jestem zadowolony:)
  • 0

budo_thinspoon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?

ja :) 200kg na serie :) co to kurwa za temat pojebany :roll:


Nie rozumiem. Co jest pojebanego w tym temacie? Chłopak chce porównać swoje wyniki z wynikami innych - coś w tym złego albo chorego?

Przy 61 kg wagi i wzroście 170cm wyciskałem maksymalnie 82 kg.
  • 0

budo_vandal
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Miasto Siedmiu Wzgórz

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Kubuś. Respekt. Ja nie wyciskam, ale waże 77 i wiem czym jest 165 kg na sztandze, moj koles ktory cwiczy bardzo dlugo wyciska tyle co Ty...












...ale waży 95 kg. 8O
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
waze 76 kg wyciskam 90( znaczy wyciskalem.....)
za to pompek robie coraz wiecej a podciagam sie na szerokim uchwycie 20 rayzy :)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Kubus_Puchatek, szacunek dla Ciebie. Moglbys rozpisac Twoj dawny trening silowy ? Ja i wielu forumowiczow pewnie skorzystaliby na tym tym bardziej ze ten wynik jest robiony na sucho. NOgi ja mam wyjatkowo mocne szczegolnie w jak lapie kogos w garde ... ale przedramiona i nadgarstki oraz uscisk wyjatkowo slaby. Z gory dziekuje za pomoc.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Ile kto wyciska?
Zabiles mi cwieka. Bede mial problem... Bo ja nie stosowalem... zadnej metody. Raczej rzecz polegala na samoobserwacji. Wiec nie bedzie raczej podzialu na dni, typowej rozpiski.

Ale wydaje mi sie, ze kluczowe sa takie elementy:

- najpierw zbudowanie wytrzymalosci silowej (nic tak dobrze nie robi jak pompki z roznym ustawieniem rak). Moim zdaniem nie ma co sie szarpac ze sztanga, jak sie nie opanowalo swobodnie jeszcze treningu z ciezarem swojego ciala). Test - jak zrobisz trzy do pieciu razy po 30 pompek, zaczyna byc dobrze. Korzysc taka z pompek, ze dzialaja takze stabilizatory, (w pracy ze sztanga zdecydowanie gorzej) - miesnie brzucha, troche plecy, glownie przednie czesci naramiennych

- rownolegle budujesz najszerszy grzbietu (drazek) i bzruch jeszcze raz brzuch

- czyli budujemy baze

- przedramiona, sila dloni - maja nikly wplyw na wyciskanie (moim zdaniem).

Faza wlasciwa trening ze sztanga.

Dwa razy w tygodniu.

Zawsze w roznych szerokosciach uchwytow (chocby zmieniac o jeden cm). Budujemy bowiem rozne aktony i przeciwstawiamy sie specjalizacji miesni (a one potrafia to szybko robic).

W zwiazku z tym, ze jestem chudy i mam malo energii - ja wykonywalem generalnie bardzo malo serii. Jak patrze jak to robia inni - trzy serie 60 kg, trzy 80 kg, a pozniej dopiero wieksze ciezary, to nie dziwie sie, ze podnosza slabo.

Nie raz moj dzien treningowy wygladal tak - ogolna rozgrzewka, specjalistyczna rozgrzewka 60 kg jedna seria, nastepnie 100 kg jako rozpoznanie aktualnej sily (jak sztanga nadal "furczy" przy 8 ruchu, to jest dobrze), nastepnie 120 kg 4-6 razy, 140 kg - 2-4 razy i atak na rekord. Jak nie dalem rady to tylko podnoszenie ze stojakow i opuszczanie na nie, lub seria wymuszona (opuszczanie), z pomoca kolegi.

Bywalo, ze wykonywalem tylko jedna ciezka serie np. ciezarem 120-140 kg i koniec. To straszliwie trudny rodzaj treningu, bo jak sie nie udalo - masz dyskomfort, ktorego nie poprawisz np. dodatkowa seria etc., czyli calymi tymi zabiegami "maskujacymi" wlasciwy cel - podnoszenie jak najwiekszego ciezaru.

Nie znaczy to, ze tak caly czas cwiczylem (zmiany i jeszcze raz zmiany). Np. nie lubisz przenoszenia - musisz robic, az do zadawalajacych wynikow - przenoszenie. Zawsze jakas seria ze sztangielkami (wynoszenie, rozpietki) - niech rece popracuja osobno! Zawsze jak skos szanga, to plasko sztangiekami.

Czesto super serie. Np. (zdarzalo mi sie) - waski (sporo ponizej szerokosci rozstawu barkow), 8-100 kg - 4 ruchy, sekunda na zmiane uchwytu - (szerokosc barkow) - znowu 4 ruchy, sekunda na zmiane (szerokosc wlasciwa) - 4 ruchy.

Uwaga! Fundamentem w moim odczuciu przyszlych dobrych wynikow jest uchwyt waski, m.in. dlon przy dloni - atakowany jest bowiem triceps, ktory ma kluczowe znaczenie przy wyciskaniu.

Zmieniac kolejnosc cwiczen. (Miesien nie moze byc bowiem zrelaksowany!)

Uwazam, ze bardzo czesto brak sily i techniki ukrywany jest w szybkim ruchu - dlatego czesto robilem serie (maly ciezar), gdzie jeden ruch trwal i 10 sekund (4 wyciskanie, 2 szczyt, ale nie a przeprostowanych lokciach), 4 opuszczanie.

Warto robic jeden ruch dynamiczny (np. wyciskanie), a wolne opuszczanie.
kiedy jest regres i nie mozemy pokonac nowego ciezaru, warto przymierzac sie do niego na raty, np. tylko opuszczanie. Kiedys pojdzie...

Choc skos ma wg mnie slaby wplyw na podnoszone ciezary (raczej na wyglad, pelna klatka), to warto go robic raz w tygodniu, bo m.in. wzmacniaja sie przednie naramiene, ktore pomagja pozniej w wyciskaniu.

Oczywiscie latwiej robic wyniki w wyciskaniu (przynajmniej teoretycznie) komus kto jest niski i ma krotkie rece.

Nie ma co ukrywac i sie oszukiwac. Wyciskanie to kwestia genetyki. (Jak zauwazylem dla wiekszosci granica 120-125 kg nie ejst przekraczalna). Moj kumpel potezny gosc, dla ktorego oczko w glowie to bylo wyciskanie nie mogl wyskoczyc poza 130 kg, a na nogi np. bral 100 kg wiecej ode mnie, na biceps jak pamietam - dwa razy tyle co ja.

Najwazniejsze sa ciezary "wolne".

A teraz... za wszystko trzeba placic. Podnoszenie takich ciezarow przy mojej strukturze kostnej (delikatnej), spowodowalo kilka przewleklych kontuzji (ktore odczuwam mniej teraz, bo juz nie podnosze duzych ciezarow) - prawego barku, prawego lokcja i prawego nadgarstka.

Teraz przeprosilem sie ze sztagielkami. Nawet nie wyobrazalem sobie, ze takie tkwia w nich potencje. (W zasadzie zawsze trening z tym sprzetem "czuje", czego nie moglem powiedziec czesto o treningu ze sztanga). To nie jest trening oczywiscie na super wyniki wyciskaniu, ale do walki (rece pracuja osobno, pod roznymi katami), bardzo wskazane.

K_P
PS. Szympansy nie podnosza ciezarow, a 50 kilogramowy jest trzy razy silniejszy od najsilniejszych ludzi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024