Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatynowanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Kreatynowanie
Wpieprzam krete i przybyło mi troche masy(5 kg) i siły, ale krete tylko miesiąc można brac i po zaprzestaniu brania masa schodzi i siła też. Kumple z siłki mówią żeby nie stracić masy to trzeba brać jeszcze białko lub glutamine. Tyle że hajcu za bardzo nie mam na glutamine. A jak bym zjadał jajka to by coś dawało :?:
Pozdro :!:
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie

Wpieprzam krete i przybyło mi troche masy(5 kg) i siły, ale krete tylko miesiąc można brac i po zaprzestaniu brania masa schodzi i siła też. Kumple z siłki mówią żeby nie stracić masy to trzeba brać jeszcze białko lub glutamine. Tyle że hajcu za bardzo nie mam na glutamine. A jak bym zjadał jajka to by coś dawało :?:
Pozdro :!:

dobre :lol:
Jak juz to bialka z jajek, kefirki i maslanki. Jakis ryz, makaron. Ale to nie to samo, bo na krecie to sie nawadniasz i to zejdzie i tak :-)
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Ja to bym "kumpli z silki" nie sluchal.
na moje nieszczescie pracuje z jednym takim co posluchal kumpli ... nadcisnienie, bole glowy, pustka pod czaszka....
Lepiej sie udac do sensownego trenera a nie sluchac rad amatorow ;-)

P.S
Kretka nawadnia :wink: wiec przybylo ci sporo wody :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
I to jest wlasnie ta legenfrana masa....
Chlopaki, czy Wam ciezko zrozumiec, ze wszystko co daje efekty w dwa, trzy miesiace - zanika takze w dwa miesiace?
K_P
  • 0

budo_shrek.rtx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków dawna stolica Polaków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Świeta racja Kubuś!
Trenowałem kulturystykę 2 lata, i w tym okresie wchłaniałem kreatynę kilogramami(powaga). Była masa, była siła, definicji - nie było :)
Później zrezygnowałem z siłowni na rzecz SW i biegania.
Masa spadła o 12kg w ciągu pół roku!
Teraz mam naturalną wagę, świetne samopoczucie, i 5km luźnej przebieżki nie kończy się atakiem serca :)
Życzę Wam i sobie żelaznej kondychy :D
rtx.
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Skoro kreta nic nie daje, to co daje?? Kumple z siłki wpieprzają krete i inne wynalzki(oprócz strzałów) i mają mase siłe itd. Co do tego że spadła ci masa i siła w ponad pół roku to w sumie nie jest dziwne bo kumplel brał 200 kg na klate przestał trenować bo musiał nad studiami troche popracować i gdy przyszedł po miechu przerwy schódł 5 kg i nie mógł nawet 150kg wziąść:]
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Dobra, zrob tak: pij 10 l wodu ( POSOLONEJ!!!) dziennie. Duzo boczku, makaronu i jajek. Na pewno z waga w plecy nie pojdziesz. Liczy sie masa ;) :-)
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Pewnie, ze maja mase (sa preparaty zatrzymujace po prostu wode w organizmie) i sile. Jednak zasadniczym pytaniem jest takie - jak dlugo jeszcze beda brali to co biora i jak dlugo zachowaja te mase i sile?
K_P
PS. Z "lekkiego", albo "sredniego" - "ciezkiego" atlety po prostu nie bedzie, chocby chwilowa wazyl tyle ile sobie ubzdural. Ale zawsze ostatnie slowo maja warunki naturalne. Z tym, ze dla niektorych juz bedzie za pozno. Najnowszy artykul o streydach czytajcie na stronach Nesweeka.
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie

Skoro kreta nic nie daje, to co daje?? Kumple z siłki wpieprzają krete i inne wynalzki(oprócz strzałów) i mają mase siłe itd. :]

czasowe zwiekszenie siły(zwiekszenie masy to tylko efekt uboczny)
wieksza siła=możliwość ćwiczenia z większymi obciążeniami
większa obciażenia=wieksza masa
kumasz?
lepiej sobie pstryknij fotke przed cyklem kreatyny...a po,jak już ci woda z mięsni ucieknie,porównaj ją z rezultatami...
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie

lepiej sobie pstryknij fotke przed cyklem kreatyny...a po,jak już ci woda z mięsni ucieknie,porównaj ją z rezultatami...

Wiem, że woda zejdzie z mięśni jak przestane brać kreta dlatego kumple mówią żeby brać do tego glutamine, jakieś białka lub ewentualnie hmb zresztą to jest napisane na każdym opakowaniu że trzeba to brać żeby osiągnąć trwałe rezultaty. Dlatego się pytam czy można coś oprócz białka, glutaminy jeść żeby zostały trwałe efekty :?: .
  • 0

budo_kamasz666
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
wg. mnie najważniejszy jest systematyczny i wyczerpujący terning :twisted: podczas cyklu kreatynowego a jeszcze ważniejszy po skończeniu cyklu, masa spadnie i to o połowe tego co przybyło ale siła zostanie. No i oczywiście diety nie można zaniedbywać jak sie robi siłe i mięśnie :) . Mówie to w odniesieniu do mnie i moich doświadczeń, u innych ta metoda może sie nie sprawdzić ze względu na naturalne uwarunkowania budowę itp. itd. ale i tak myśle że systematyczność i praca to jest TO o co tu chodzi :twisted:

PozdrO :)
  • 0

budo_dafok
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 75 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skądinąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie

Wpieprzam krete i przybyło mi troche masy(5 kg) i siły, ale krete tylko miesiąc można brac i po zaprzestaniu brania masa schodzi i siła też. Kumple z siłki mówią żeby nie stracić masy to trzeba brać jeszcze białko lub glutamine. Tyle że hajcu za bardzo nie mam na glutamine. A jak bym zjadał jajka to by coś dawało :?:
Pozdro :!:


najważniejsza zasada...brac trzeba zawsze,ćwiczyć czasami :) :twisted: ..........żartowałem

.....a tak na poważnie....weż się lepiej zainteresuj odpowiednimi publikacjami ew. rozmowa z kompetentną osobą a nie słuchaj kumpli z siłki ( btw znałem typa który uparcie twierdził że banany są najlepsze na mase :? )...poszperaj w sieci jest dużo ciekawych stron z zakresu tematu o który pytasz, .........a i jeszcze jedno z twojego tematu:białko jestpodstawowym i glownym budulcem ciała ludzkiego...tylko przyjmować je należy w odpowiednich proporcjach i z odpowiednich źrudeł (ale o to też radzę zapytać specjalistę)

Pozdro.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie

masa spadnie i to o połowe tego co przybyło ale siła zostanie. No i oczywiście diety nie można zaniedbywać jak sie robi siłe i mięśnie :) .

imho sila wcale nie zostaje taka jak byla. moze sie nie znam.
co do treningu ciezkiego to popieram :-)
  • 0

budo_kubutek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu?

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
A tak wogóle to warto dodać że żółtko jaja zawiera więcej "białka"(protein) niż białko jaja.
Białko jaja to przedewszystkim woda.
Więc zgodnie z radą Niedziela zasuwaj białko (wodę :wink: )z jajek, popraw wiadrem wody dziennie i zobaczysz jak ci się METANABOLIZM poprawi :roll:
  • 0

budo_gawron
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
wolverine,
ja mam juz za soba 2 cykle kretki w pierwszym przyszlo 5kg w drugim 3kg (wliczajac spadki, ktore byly niewielkie ok 0,5kg). cykle polaczone byly z gainerem oraz solidna dieta (duzo sera bialego, ryzu, makaronu).

tak wiec szczerze mowiac jesli juz przybylo ci 5 kg bez dobrej diety to jest to najprawdopodobniej woda i niewiele poradzisz na spadki - trzeba bylo juz od poczatku trzymac diete ew. sie suplementowac.
oczywiscie zawsze mozesz lepiej jesc (wiecej bialka,wegli) to troszke wiecej masy zatrzymasz, ale obawiam sie ze jest juz za pozno.
  • 0

budo_bartek1980
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:from hell

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Moim zdaniem najważniejszy jest trening (mata ) a do piero później suplementacja i siłownia co z tego że wyciskasz 200kg jak technicznie pokona cie koleś nie chodzący nawet na siłownie. Siła i masa jest wazna wtedy gdy jesteś dobry technicznie.
  • 0

budo_v0y
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
O rany.
Panowie sie popisali.
Kubuś weź może nie porównuj kreatyny do sterydów.
Jesli jej nie brałeś i się nie znasz to nie pisz dla samego pisania...
Jeśli ktoś chce sobie budować masę, to niech sobie robi - jego sprawa...


Jeśli bierzesz Mono to z pewnościa cię nawodniło.
Niestety, koledzy z siłki niekoniecznie mają racje...
Musisz dbać o dietę i dostarczać odpowiednią ilość białka tłuszczy i węglowodanów...
Po skończonym cyklu stracisz na wadze i zejdzie troche wody.

A kreatyna świetnie się przydaje przy różnego rodzaju treningach...
siłowych wytrzymałościowych jak i oczywiście masowych.

Pzdr
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Nie porownuje kreatyny do sterydow. Nie bede ograniczal sie do wlasnego przykladu, bo moze byc niereprezentatywny - widzialem jej tylko, ze tak powiem krotkoterminowe dzialanie. W sumie lepiej zainwestowac w dobre odzywianie.
K_P
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Acha... zapomnialem o jednym - jestem przeciwnikiem "nienaturalnego" budowania masy i nie cenie szczegolnie kulturystyki.
K_P
  • 0

budo_wolverine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatynowanie
Chłopaki nie odbigajcie od tematu. Moja pani(głupia dziwka) od polaka postawiła by wam po1 :) . A teraz na poważnie biore ta kreta do końca cyklu pozostały mi 2 tygodnie i wiem że na sile i masie przybrałem. I chciał bym żeby tak sotało(wiadomo że masa zejdzie ale nie cała).
Co do ziomków z siłki, hmm nie nazwał bym ich idiotami tempakami idt. Każdy z nich studiuje większość z nich na polibudzie gdańskiej, więc chyba nie są tak głupi za jakich wy ich macie, ównie dobrze można by powiedzieć że każdy bokser judoka itd. to idiota bo tylko bić się potrafi. Co do tego że najważniejszy jest trening (mata) a później siłka itd. nie wątpliwie się z tym zgadzam, bo jak by tak nie było to bym się na kulturystyka zapisał a nie na vale tudo :)
I to nie tylko oni(ziomki z siłki) mówią że żeby zachować trwałe efekty trzeba wpieprzać hmb, glutamine albo białko(serwatkowe najlepiej). Więc sprawa jest taka że nie mam już hajcu na te białka więc czy mozna to zastąpić piciem dużej iloścui wody i wpieprzaniu mięcha i jajek :) :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024