Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komercjalizacja SW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

W USA rocznie ginie od kul ponad 20 tysięcy ludzi, a w Kanadzie gdzie statystycznie na jednego mieszkańca wypada 2 razy więcej broni palnej i dostęp jest łatwiejszy ginie 100 razy mniej osób.


Mały Off topic Z tego wynika ze w Kanadzie ginie rocznie 200 osób. Mozesz przytoczyć źrodło z ktorego masz ta statystyke?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

W USA rocznie ginie od kul ponad 20 tysięcy ludzi, a w Kanadzie gdzie statystycznie na jednego mieszkańca wypada 2 razy więcej broni palnej i dostęp jest łatwiejszy ginie 100 razy mniej osób.


Mały Off topic Z tego wynika ze w Kanadzie ginie rocznie 200 osób. Mozesz przytoczyć źrodło z ktorego masz ta statystyke?


Pewnie "Zabawy z bronią" Moore' a... :) :)
Nieprawdaż?
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

Kirin bez przesady... ilu znasz trenerów którzy za pieniadze z sekcji kupili sobie JAKIKOLWIEK samochód a co dopiero BMW.
To że sporty walki są coraz lepiej znane to moim zdaniem b. dobrze. Więcej ludzi wiecej potencjalnych dobrych zawodników. Cieniaże beda zawsze i oni nigdzie sie nie utrzymają więc szkoda sobie nimi zawracac głowe, proste.
A te wylęgarnie bandytów czy sprawdzanie na ulicy to poprostu demonizowanie i tyle...
pzdr gnz
ps. C.R.E.A.M. = cash rules everything around me

Ja znam 3 instruktorów którzy za pieniadze z "sekcji"kupili luksusowe samochody....a jeśli chodzi o wylęgarnie bandytów to jak najbardziej -PRAWDA.Instruktorzy pewnych systemów walki(są mi znane niektóre nazwiska ,kluby i miejsca treningowe) dostają propozycje od grup "kibiców" piłkarskich ,dresiarzy,"żołnierzy" mafijnych czy zwykłych grup bandziorów i są tworzone oddzielne sekcje za odpowiednie pieniądze.Sprawdzanie umiejętności odbywa się nie tylko na ustawkach czy meczach ,ale równiez i na ulicach
  • 0

budo_trik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Dlatego SW nie są dla idiotów (pisze odnośnie wszystkich postów)

Kto w tym siedzi będzie siedział dalej, a mięsko armatnie wykruszy :)
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

...jak wyobrażasz sobie to że trener interesuje sie swoimi podopiecznymi?



Trener jest nauczycielem, powinien w jakis sposob byc pedagogiem i psychologiem.

Wiele nie trzeba by cos nieco wiedziec o swoich podopiecznych. Wystarczy miec oczy otwarte i uszy odpowiednio nastawione. Czasami by cos niepokojacego wychwycic wystarczy przysluchac sie rozmowa w szatni obserwowac swoich podopiecznych podczas wyjazdu itp. itd....
  • 0

budo_dar75
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3410 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:kiedyś z O, teraz z P.
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

W USA rocznie ginie od kul ponad 20 tysięcy ludzi, a w Kanadzie gdzie statystycznie na jednego mieszkańca wypada 2 razy więcej broni palnej i dostęp jest łatwiejszy ginie 100 razy mniej osób.


Mały Off topic Z tego wynika ze w Kanadzie ginie rocznie 200 osób. Mozesz przytoczyć źrodło z ktorego masz ta statystyke?


Pewnie "Zabawy z bronią" Moore' a... :) :)
Nieprawdaż?


bynajmniej, swego czasu pracowałem w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka i informację pamietam z jakiegoś opracowania, któregoś z profesorów zza oceanu - ale na odnalezienie źródła potzrebuję trochę czasu. Zresztą mogłem sie o ileś tam pomylić -errare humanum est - niemniej jednak pamietam , że różnica była właśnie takiego rzędu
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Zwierzu a ilu znasz takich którzy NIE kupili sobie samochodów?
ja tez znam 2 takich co sie z sekcji utrzymuja ale to wyjątek potwierdzający regułe. Wiekość tych których znam jeśli ma samochody to z pieniędzy które zarobili ale nie w sekcji (przważnie dobra praca albo własny biznes). co do wylęgarni bandytów odpowiem tak: kiedy przyszli na trening JUZ byli bandytami a nie zostali nimi wskutek trenowania wiec...nie może to być wylęgarnia...proste.

Washi podałem przykład wcześniej: masz świetnego zawodnika, płaci składki, wygrywa zawody, cięzko pracuje na treningu ale po pijaku bije ludzi...Wyprosisz go z sekcji? albo jak ktos twierdzi że chłopak X jest bandziorem osiedlowym ale nie jest pewny tylko powtarza to co usłyszał od innego? zrobisz wywiad srodowiskowy czy jak.
nie chce sie czepiac ale wydaje mi sie że ładne słowa i idee to jedno a życie to drugie.
pzdr gnz santo.
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Gonzo! oczywiście -znam tez takich którzy nie kupili samochodów za pieniądze ze swoich sekcji.Zgadzam się ,że na treningi do określonych sekcji czy trenerów przychodzą bandyci oraz osobnicy związani ze środowiskiem kryminogennym.....a jeśli trafią na "podatny" grunt czyli osoby które będą mogli wciągnąć w proceder kryminalny to dana sekcja może być "wylęgarnią" bandziorów .......i to się zdarza.
Pozdr.
  • 0

budo_gonzo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kielce
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Zwierzu kontynuując ten off top. niezgodze sie z toba z prostej przyczyny: na treningu nie ma kiedy wciągnąc w proceder kryminalny
1.wszyscy sa zajeci cwiczeniem, pozatym jak gadac o przestępstwie kiedy dookoła tylu świadków
2.Nie wiesz nigdy do końca z kim masz do czynienia, nie wiesz czy ten świetny fajter z sekcji to nie policjant chcacy doszlifowac umiejetności
proste.
jak dla mnie troche demonizujesz ale to Twoje podejście do tej kwestii. ok.
pzdr gnz
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Gonzo! Oczywiście ,że nie podczas treningu! czas na zawarcie znajomości jest przed treningiem w szatni,po treningu w szatni,po treningu na wspólnym piffku.Gonzo,nie chcę cię do niczego przekonywać ,ale znam wiele osób i wiele RÓŻNYCH spraw związanych ze środowiskiem sportów i sztuk walki.
Pozdrawiam!
  • 0

budo_zwierzu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 472 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
....aha- kontakty i znajomości policjantów z przestępcami często mają miejsce właśnie na wspólnych treningach (na siłowniach czy systemów walki)....kiedyś w dwóch grupach w tym samym klubie trenowali m.in.policjanci i funkcjonariusze UOP,a w drugiej grupie byli m.in. byczki z grubymi złotymi łańcuchami na karczkach :D
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW
Wszedzie gdzie pojawia sie ilus tam ludzi, ktorzy uprawiaja jakas "meska" pasje lub dyscypline - jest ogromne prawdopodobienstwo, ze znajdzie sie wsrod nich m.in. policjant i bandyta, biznesman i student, czy uczen.
Znam przypadek, goscia, ktory poznal "powaznego chlopca z miasta" na kursie... yogi i zanim cokolwiek sie zorientowal mocno sie zaprzyjaznili. A juz wsrod np. milosnikow szybkich, odjechanych, sportowych, czy (amerykanskich), samochodow to masz jak w banku, ze spotkasz caly przekroj spoleczenstwa. To nieuniknione.
Ja np. wiem cos nieco i jakie zawody wykonuja ludzie u nas cwiczacy, najwyzej w 20-25 proc. Np. jakie bylo moj zdziwienie, jak kiedys na zdjeciu w prasie rozpoznalem jednego zreszta zdolnego fajtera, ktory uczeszczal do nas na zajecia. Okazalo sie, ze zawodowo jest... dyrektorem programowym jednej z rozglosni radiowych dzialajacych na naszym terenie.
Tak wiec nigdy nie wiesz, kto jest kim do konca. Zaswiadczen o karalnosci nie mamy prawa zbierac.
K_P
  • 0

budo_washi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 773 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Komercjalizacja SW

Washi podałem przykład wcześniej: masz świetnego zawodnika, płaci składki, wygrywa zawody, cięzko pracuje na treningu ale po pijaku bije ludzi...Wyprosisz go z sekcji? albo jak ktos twierdzi że chłopak X jest bandziorem osiedlowym ale nie jest pewny tylko powtarza to co usłyszał od innego?


Na pewno majac jakies sygnaly nie pozostalbym obojetny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024