Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskryminacja kobiet na macie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

moze i na guziczkach się nie znam, ale jakoś mnie to specjalnie nie martwi...
jeden dłuższy czy dwa krótsze, co za róznica?
dla nmie żadna :D

widzisz jak ciekawie :-) bo dla innych userow ma to znaczenie.
posune sie dlaej we wnioskach: jak bedziesz pisac post po poscie to mozesz blokade wychaczyc ;) ( jak kayn na ten przyklad :-) ).

Ps. PRzepraszam za OT.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Jeśli moge coś powiedzieć o egzaminach, to osobiście nigdy nie przydarzyła mi sie nawet szansa na to, zebym na jakimkolwiek egzaminie miała lżej. Co to za pomysly, zeby kobieta miala lzej na egzaminie? Jakiś obciach! Moj Sensei jednakowo traktuje wszystkich zdajacych, a i mistrzowie z Hombu dojo egzaminujący na stopnie mistrzowskie tez nigdy nie robili rożnicy. Albo umiesz, albo nie umiesz. Sprawa jest prosta. Co ma do tego płeć? Jak sie jest kobietą w męskim świecie, to trzeba się dostosowac do jego reguł, a nie liczyć na zniżki. Jak ktoś od wejścia liczy na to, ze będzie miał lżej z jakiś względów - to po co się wogóle pcha? Albo chce się uczyć i pracowac nad soba albo ślizgac po powierzchni. Dla ślizgaczy - polecam lodowisko:) Ostatnia uwaga dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn - bo facetów liczących na "przymrużenie oka" na ezgaminach też nie brakuje.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Jeśli moge coś powiedzieć o egzaminach, to osobiście nigdy nie przydarzyła mi sie nawet szansa na to, zebym na jakimkolwiek egzaminie miała lżej. Co to za pomysly, zeby kobieta miala lzej na egzaminie? Jakiś obciach! Moj Sensei jednakowo traktuje wszystkich zdajacych, a i mistrzowie z Hombu dojo egzaminujący na stopnie mistrzowskie tez nigdy nie robili rożnicy. Albo umiesz, albo nie umiesz. Sprawa jest prosta. Co ma do tego płeć? Jak sie jest kobietą w męskim świecie, to trzeba się dostosowac do jego reguł, a nie liczyć na zniżki. Jak ktoś od wejścia liczy na to, ze będzie miał lżej z jakiś względów - to po co się wogóle pcha? Albo chce się uczyć i pracowac nad soba albo ślizgac po powierzchni. Dla ślizgaczy - polecam lodowisko:) Ostatnia uwaga dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn - bo facetów liczących na "przymrużenie oka" na ezgaminach też nie brakuje.


Do egzaminu dochodzi tez lekki stres :) ... a na lodowisku tez trzeba solidnie pracowac nad soba wiem , bo doc dlugi czas sie slizgalem po lodowisku grajac w hokey'a wiec ty mi tu nie ten tego !
  • 0

budo_czarna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
yoshi sorki ale ja nie chciałam sie ślizgac.....{Powiem tak.....sensej kazała mi zdawać.... I musisałm ........Byłam pewna ze nie zdam.....Stres małe umiejętnosć itp..... A zdałam i uważam ze to był cud......... Mnie powinni oblać......... Moją koleżanke Marte też bo była denna gorzej nisz nic.......a zdałą......sorkiiii
Nie lubie taryfy ulgowej!
Powinna być równość.
Ten stopień mnie w cale nie cieszy.......
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

yoshi sorki ale ja nie chciałam sie ślizgac.....{Powiem tak.....sensej kazała mi zdawać.... I musisałm ........Byłam pewna ze nie zdam.....Stres małe umiejętnosć itp..... A zdałam i uważam ze to był cud......... Mnie powinni oblać......... Moją koleżanke Marte też bo była denna gorzej nisz nic.......a zdałą......sorkiiii
Nie lubie taryfy ulgowej!
Powinna być równość.
Ten stopień mnie w cale nie cieszy.......


Dostałas na Kredyt .. wiec musisz to odrobic !!!! ODrobisz jezeli ci nie lezy i biezie ok ... Koniec /*Nigdy nie mysl ze ci sie nie nalerzy stopien tylko jezeli cos ci nie idzie to penwie mas zna kredy i odrobisz (widac Sensej wam ufa ze odrobicie)*/ EOF
  • 0

budo_piguła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
:D :D :D Brawo yoshi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wreszcie ktoś powiedział tu coś mądrego na temat, a nie tylko posty i guziczki :) :) :)
jeśli dadzą mi fory na egzaminie to chyba się potem zapadnę pod ziemię na treningu :P .
masz rację całkowitą skoro chcemy nalezeć do tego ,, męskiego'' :twisted: świata to trzeba sie dostosować i tyle
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

A moja pierwsza wypowiedź na ten temat to była taka mała szpileczka do moda- myślałam że powie czemu w forum "aikido" nie da się zmieniać...

Mod ma pancerna skore, wiec jakichs tam szpileczek po prostu nie dostrzega z definicji :wink:
Skoro masz problemy techniczne, od tego jest Slasz albo Fiodor, szybki e-mail i po herbacie, nie wahaj sie ani chwili!!! :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Czarna - jest roznica miedzy dawaniem "forow" na egzaminie, a zaliczaniem go warunkowo. Jesli sensei mowi Ci, ze zalicza Ci pod warunkiem, ze poprawisz to i tamto - to znaczy, ze egzamin nie byl w jego mneimaniu idealny, ale ze ma do Ciebie zaufanie, ze to poprawisz. I ti nei sa fory - to jest zaufanie, z ktorego nalezy wpasciwie skorzystac po to, zeby na nastepnym egzaminei pokazac sie jak najlepiej i tym samym potwierdzic, ze na to zaufanie zasluzylas. Nie wiem, gdzie zdawalas, ale moj Sensei zdarza sie, ze w ten sposob postepuje - niezaleznie od plci. Jesli bledy sa latwe do wyelimonowania - daje szanse. ALe nie zapomina:))
Natomiast poblazanie na egzaminie widzialam w innych sytuacjach - np. nie zadawanie niektorych technik, nie zwracanie uwagi na postawe - slyszalam tez o takim egzaminie, na ktorym dziewczyna sie rozplakala i powiedziala, ze ona dalej nie bedzie robic - bo nie umie - i zdala. Ale nie powiem kto egzaminowal, bo to nie miejsce na obrabianie tyłka. Ale fakt byl. I to jest właśnie to, czego nie lubię i nie akceptuje.
To Tetsudo: wiem wiem, ślizganie jest trudne:)) sama jeżdze na lyzwach:)) ale latwiejsze niz np potrójny Luc, czy podwójny Aksel (sorry, ale nei wiem, jak sie to pisze:)))
Yoshi
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
sam juz nie wiem, ..............jakby mi sie taka piekna i szlachetna wojowniczka rozplakala podczas egzaminu to sam juz nie wiem co bym zrobil ..................jakby tu ja pocieszyc....... :? :? :?
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
jakby sie rozplakala podczas egzaminu to znaczy, ze baba jest... i jaj nie ma ;D
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

jakby sie rozplakala podczas egzaminu to znaczy, ze baba jest... i jaj nie ma ;D


A ty masz jaja ? :) :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
nie wiem, to sie okaze podczas egzaminu... ;D
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
bez jaj .. dyskusja osiagnela poziom ponizej pasa
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Co to znaczy męski świat? Drogie kolezanki, jesteśmy kobietami i nie musimy dostosowywać się do męskiego świata. To, że jest nas mniej nie oznacza, że mamy się dostosować. Nie chodzi mi o to, że mamy mieć taryfę ulgową, bo moim zdaniem, każdy ćwiczy na tyle, na ile go stać, niezależnie od płci. Pierwiastek męski i żeński wzajemnie uzupełniają się, z korzyścią dla obu stron. Ja osobiście nie mam zamiaru wyrzekać się swojej kobiecości, żeby dostosować się do męskiego świata.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

bez jaj .. dyskusja osiagnela poziom ponizej pasa


Aiki , aiki powiedz to ..... ze baby i budo to pomylka !
  • 0

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

jakby sie rozplakala podczas egzaminu to znaczy, ze baba jest... i jaj nie ma ;D


A ty masz jaja ? :) :) :) :) :lol: :lol: :lol: :lol:


Ależ Tetsudo, kobiety maja jaja jak najbardziej. :wink:
  • 0

budo_piguła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

bez jaj .. dyskusja osiagnela poziom ponizej pasa


Aiki , aiki powiedz to ..... ze baby i budo to pomylka !


:D :D :D Aiki- milcz!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
  • 0

budo_piguła
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
[quote name="eutyfrona"]Co to znaczy męski świat? Drogie kolezanki, jesteśmy kobietami i nie musimy dostosowywać się do męskiego świata.

:? Chcąc nie chcąc muszę zauważyć że większość kobiet jednak unika sztuk walk i jest pewnie odmiennego zdania niż ty- my stanowimy wśród kobiet mniejszość bo idziemy tam gdzie one pewnie by nawet nie pomyślały że można zajrzeć- dlatego czasami używam sformuowania- ,,męski świat"- co wcale nie znaczy że tak go traktuję
i nie zauważyłam bym kiedykolwiek starała się być jak facet :twisted: , pewnie wybrałabym boks gdybym nie akceptowała swjej kobiecości :)

z kolei pamiętam tez sytuacje kiedy stawiałam pierwsze kroki w aikido- mój ex wielokrotnie powtażał mi że kobieta nie powinna pchać się w świat który nie jest dla niej :twisted: :twisted: :twisted:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
A ja poznalem tu fajna aikidoczke z Warszawy i dzieki niej moglem pocwiczyc nieco szybciej i realniej, niz zwykle sie w Londynowie cwiczy. Polska szkola aikido jednak istnieje... W porownaniu z miejscowymi, to ona jest krawedziowa jak cholera i dyskryminowac jej nie bede na pewno... :)
Pozdrawiam Dorote z SOAS (w sobote nie bede na treningu...)
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

kiedy stawiałam pierwsze kroki w aikido- mój ex wielokrotnie powtażał mi że kobieta nie powinna pchać się w świat który nie jest dla niej


No tak!nie ma to jak wspaarcie bratniej duszy.
dobrze, ze jest EX
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024