Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hirokazu Kobayashi sensei


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Hirokazu Kobayashi sensei
Taka biografie znalazlem ,uzupelnienia mile widziane:

1929 He was born on February 4th on Osaka
1947 First time he “met” Aikido (with O’Sensei Morihei Ueshiba)
1954 He was awarded the 1° Dan of aikido
1960 He teaches aikido in the Police Dojo of Sonezaki and in the Fukushima Dojo
1961 With permission of Hombu Dojo he establish the Aikikai Osaka Foundation
1962 He was awarded the 6° Dan
1964 28 of April: He was sent to europe for the first time
25 of May: He departs to Europe and he presents the 7°Dan
1965 He establish the Uchimoto-cho Dojos in Osaka (Aikido Osaka Hombu Dojo)
1967 May 20th he establish the Osaka Buiku Centers
1968 He establish the Butokukan Dojo
1970 He recives the 8°Dan
1973 In June: He opens the Butokukan Jusan dojo
In December: Tour in Taiwan
1992 In February: Party of the 40° anniversary of the Osaka aikido Buikukai
1998 August 28th at 23:13 sharp he dies in the Hospital of the Prefecture of Osaka at 70 years old due to a poisoning of the blood.


HIROKAZU KOBAYASHI SENSEI IN EUROPE

In 1964 Kobayashi Sensei visited for the first time Europe. Thanks to Jakob Boetschi he became famous quickly and since the mid 70’s Sensei went every year to teach.

Many Aikido-ka were impressed with the technique of Kobayashi Shihan and therefore they started to follow him all over Europe to learn and comprehend.

In 1979 Savegnago Sensei (one of the very first students of Shihan in Europe) invited Sensei to a Seminar in Valdagno.

Since that moment Kobayashi Sensei went to Italy every year and gave 3 or 4 Seminars each year. He always went to Vicenza and after to Lecce, Catania, Venice and Milan.

From 1980 to 1985 Kobayashi Sensei did two “European tours”: one in winter (February/March) and another in summer (June/August).
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
Podobno na poczatku lat dziewiecdziesiatych przyjal zaproszenie do Polski, ale przyznam sie, ze nie wiem czy dotarl...
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
Niestety nie :cry:
Ale dzięki Szczepanowi poklon trochę faktów stało się bardziej znanych :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
Mnie do biografii brakuje jeszcze daty i miejsca, kiedy w jego stażu wziął udział słynny Szczepan :P :P :P :lol: Od tego momentu sensei nie był już przecież taki pewien tego co robi :wink: :) :D i stał sie bardziej markotny i osowiały widząc krawęx do której już nie dane mu sie było zbliżyc 8) 8) 8) ;)

Ł.( uzupełniający życiorysy znanych mistrzów o przełomowe wydarzenia) :idea: 8)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

Mnie do biografii brakuje jeszcze daty i miejsca, kiedy w jego stażu wziął udział słynny Szczepan :P :P :P :lol: Od tego momentu sensei nie był już przecież taki pewien tego co robi :wink: :) :D i stał sie bardziej markotny i osowiały widząc krawęx do której już nie dane mu sie było zbliżyc 8) 8) 8) ;)

Ł.( uzupełniający życiorysy znanych mistrzów o przełomowe wydarzenia) :idea: 8)

A moze to ma zwiazek z owym planowanym a niedoszlym przyjazdem do Polski? Sensei bardz chcial, juz mu slinka na schabowego z kapusta ciekla, juz o bukiecie zubrowki czytal wszelkie dostepne informacje, juz w sklepie wysylkowym Cepelii ciupage zamowil - ale bedac oto gdzies w zgnilozachodniej Europie Szczepana zobaczyl byl, trwoga przejety zapytal swych najwierniejszych uczniow: "Andre, Gianpietro - kto to, ach kto?!". I rzekil oni "Polak, sensei, Polak - po krajach innych peregrynujacy, ale Polak z krwi i kosci". I zatrwozyl sie serce mezne starego mistrza jeszcze bardziej i pytac sam siebie poczaL: "Polak? Niemozebne, wszak Jacus takoz Polak a mily i krwiozerczej krawedzi nie emanuje, maguri jeno jak trzeba wykonywa". I medytowal Mistrz dni kilka i wniosek sluszny wymedytowal, ze Polska to dziwny kraj i lepiej trzymac sie od niego z daleka...
I to nam Labedziu doprecyzowuje date na poczatek lat dziewiecdziesiatych ubieglego wieku!
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

... juz mu slinka na schabowego z kapusta ciekla, juz o bukiecie zubrowki czytal wszelkie dostepne informacje, juz w sklepie wysylkowym Cepelii ciupage zamowil...

:rofl: :rofl: :rofl: :peace: :peace: :peace: poklon poklon poklon No APAS - tus mi brat :wink: w sense of humor of course Uchachałem sie jak norka :lol: :lol: :lol: :wink:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
buahhhahhahahah :peace: :rofl: :rofl: :rofl: :peace:
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
szacuneczek panie Apas :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei
Po pierwsze mam nieodparte wrazenie, ze Andre i Gianpietro nie jezdzili z senseiem po Europie. :P Przynajmniej ja ich nigdy nie widzialem w Belgii ani w Holandii.
Po drugie tez nie jestem pewien czy sensei znal Jacka jako swojego ucznia :wink: Jacka tez nigdy nie widzialem. A poniewaz sensei nigdy w Polsce nie byl.........
Po trzecie bylem niezwykle mily dla senseia, ile razy go spotkalem. Nawet bylem mily dla jego corki i jego ziecia(zanim sie z owa corka rozwiodl :) ). Bawilem sie tez z jego wnukiem. Mysle ze godnie reprezentowalem polskie aikido, jak myslicie?
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

Bawilem sie tez z jego wnukiem. Mysle ze godnie reprezentowalem polskie aikido, jak myslicie?

Az boje się spytac jak :?: :oops: 8O :o przestraszony przestraszony przestraszony
Wszak mówią po owocach ich poznacie :P

Ł.(znający Szczepana, az za dobrze przestraszony ) :wink:
  • 0

budo_ningen-hi
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

Nawet bylem mily dla jego corki i jego ziecia(zanim sie z owa corka rozwiodl ).


Pewnie rączki nie tam gdzie trzeba przy dźwigni poszły :twisted: Zrozumiała, że mąż tak nigdy nie chwytał, to i rozwodzik się nasunął 8)
Nieładnie Szczepan, nieładnie :)
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

szacuneczek panie Apas :)

To Komitet Noblowski: Noo, khem... Z klawiatury Marianowego Ojca takie zdanie pod moim adresem... Zawstydzon jestem, o ja niegodny i szczesliwy zarazem... Czyzbym mial w sobie cos z literata?! Czy to chodzi o te literatke, com ja niedawno w zacnym gronie kilkukrotnie osuszal?! Boshe, jakiez emocje mna targaja, jakiez fluidy TFUrcze emanuje ze sie... O, Muzy, boginie powabne, dajcie mi, kurde normalnie, spelnic sie literacka jeszcze razy kilka, bo jak nie, to normalnie nie wiem co zrobie! :)

To Szczepan: Ja rozumiem primo, ze fakt bycia przez O'Moda milym w stosunku co wzmiankowanej corki Mistrza K. absolutnie nie mial nic wspolnego z rozpadem pozycia miedzy wzmiankowana corka a jej mezem, oraz drugie primo - O'Modowa zabawa z wnuczkiem nie byla przyczyna pospiesznej O'Modowej przeprowadzki za Wielka Wode, coby tak analogii do pewnego wielkiego polskiego rezysera poszukac, co to nawet z czternastka moze, byle mlodo wygladala :?:
:) :D :) :D :) :D :) :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hirokazu Kobayashi sensei

coby tak analogii do pewnego wielkiego polskiego rezysera poszukac, co to nawet z czternastka moze, byle mlodo wygladala :?:

no, no, kolego Apas, za daleko sie posuwasz w analogiach. :roll: :twisted:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024