Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dyskryminacja kobiet na macie ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
141 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Nie wiem czy zauwazyliście ale w niektorych sekcjach panuje typowa dyskryminacja kobiet.. jesli dany "osobnik" zauwazy na macie małą , śliczna, drobną blondynke to od razu zakłada ze jest słaba i trzeba jej wszystko tłumaczyc.. i tu pozory czasem mylą.. taka mała blondyneczka moze okazać sie silna osóbką z duzymi umiejętnościami... albo gdy ktoś zobaczy młodą dziewczyne na tatami to zakłada ze pewnie niedawno zaczęłą trenowac... a jak sie potem okazuje ma ona 5 lub 4 kyu...i tu wtedy panuje wszelakie zdziwienie.. a czy Wy zetkneliście sie z takimi sytuacjami???

z pozdrowieniami # tenshi #


Dołączona grafika

Aiki, juz myślałem że się nie doczekam i będę się musiał produkować w Twoim zastępstwie. :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

i przede wszystkim nie mają instynktu do walki.


Myśle Randall, że nie wiesz o czym mówisz. Jeśli już piszemy o instynktach
W przyrodzie jest tak że jeśli samce ze sobą walczą, to z reguły po to by zdobyć jedzenie lub zaimponować samicom. Wiec mają jakby hamulce agresji, by móc walczyć między sobą tak by się nawzajem nie pozabijać. Samice natomiast jeśli muszą już walczyć to walczą w ochronie własnego życia lub życia potomstwa i w związku z tym takich hamulców nie mają. Wystarczy sobie polookać na zawody w kickboxingu - jak trzaskają się faceci jak babki.
  • 0

budo_chavez
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 244 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Na sprawność fizyczną według mnie płeć nie ma takiego wpływu, jak charakter osoby.
Wczoraj na treningu Sensei tak rzucał dwiema dziewczynami (najlepsze chyba uke w całej sekcji i technicznie dobre) że zrobiło mi się ich żal bo glebiły równo i z trzaskiem, a na nich samych nie sprawiało to większego wrażenia. I facet się nie patyczkował, bo to dziewczyny - żadnej dyskryminacji :)

Z kolei wczoraj także drobniutka panna max 1.65m próbówała robić irimi nage na facecie ok. 1.95m. Widok pożal się boże. Facet musiał się nachylać żeby biedactwo jego karku w ogóle dosięgnęło, nie mówiąc już o szansie sprowadzenia faceta niżej, żeby w ogóle mieć szansę technikę wykonać.
Mówię - łatwiej ci będzie na mnie, jestem niższy niż on.
No i ćwiczymy. Teraz wyglądało to znacznie lepiej niż poprzednio.

Wniosek - dziewczyny rzeczywiście powinny ćwiczyć z kimś zbliżonym wzrostem, najlepiej także wagą - najlepiej więc z innymi dziewczynami.
Faceci nie muszą się tak dobrze dobierać, bo mogą trochę nadrobić siłą, której kobitkom często brakuje, zwłaszcza jak są początkujące.
Ćwiczyłem kaiten nage na facecie dużo większym ode mnie i wychodziło mi nieźle.

Później zmiana - mam na niej wykonać irimi nage. Dziewczyna do mnie:
tylko spokojnie i mnie nie rzucaj. (wcześniej widziała jak ćwiczę z facetami) Noo niee myślę sobie. No i nie wykończyłem techniki, zatrzymałem tuż przed dociągnięciem rzutu, coby panience kręgosłupka nie roztrzaskać i na sumieniu nie mieć. Techniki kapuje panna nieźle, ale jeszcze jej nie widziałem w roli uke, ma wyraźne opory przed glebieniem, chyba lubi być dyskryminowana. :lol:

Wniosek końcowy: NIE MA REGUŁY, panny w dojo są różne, w mojej sekcji na szczęście w większości sprawne kumate i....ładne :)
A jak chcą się rzeczywiście nauczyć aikido, to nie ma zmiłuj się, muszą ćwiczyć tak samo ciężko jak faceci, nie ma miejsca na dyskryminację.

Pozdroofka
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

o qczaki, gosciu, uprzedzaj na drugi raz, jak dajesz takie cos :roll: Moglem dostac zawalu serca :wink: :) Co TO ma byc? nie mow ze shihonage????????????? W kazdym razie ostra anty-reklama aikido cwiczone przez dziewczyne..... :cry:

Łaczę sie z tobą w bólu, ale kicha... Ale przynajmniej porzadek jest - facet stoi, kobieta biega w okół niego ;)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Po kolei:

Z krzesła spadłam...
A wyszło ci ukemi? :D

W ogóle nie ma co przyrównywać fitnesu w którym CHODZI o to zeby poprawić wygląd sylwetki (dla czepialskich- są też ćwiczenia na wtrzymałość :wink: ), do aikido które z zasady nie bierze sobie tego za priorytet :wink: . Poza tym siłownia jest mniej kontuzyjnaod aikido- bezaoelacyjnie.

Nie pisałem o fitnesie a o siłce. Niuans który umknął kobiecej logice :twisted: Siłka mniej kontuzyjna, możliwe choć niekoniecznie, ale inaczej rozwija - też niuans. :wink:

Rozwój centrum zaś to nie jest to co panie lubią najbardziej :wink: A obserwując shihanów rzekłabym że to jest ideał do którego ciąży ich figura po latach aikido :wink:
Ale nie o tym jest temat :wink:

Hej, jak bedziesz ćwiczyć tyle co shihani, to okaże się że w międzyczasie dobrobisz sie dziatek, 40 lat na karku i /oby/ męża. Wtedy fugurą nie będzie co sie przejmować ;)

Z resztą się zgadzam 8)

4) Z takim panem to ja ćwicze jak z dziewczyną - bo może mi sie w rękach pokruszyć i jeszcze na mnie będzie :twisted:

Ok.. to ja mam pomysł- zacznij spokojnie a później w miarę ćwiczenia ukuj/toruj (:wink: ) co raz bardziej energicznie, wkładaąc w to więcej masy, energii, czaego tam jeszcze.
W ten sposób nie zrobisz partnerowi krzywdy- da ci znak w którym momencie jest ta granica "kruszenia się", w miarę zaawansowania będzie ona coraz dalej (powinna być). Z drugiej strony nie będziesz frustrować partnera bo nie wierzę w takie cuda żeby nikt nie wiedział ze mu się podkładasz...


Wszyscy wiedzą że sie podkładam, to oczywiste. Podkładam sie czasem mniej, czasem więcej - w zależności od poziomu tori. To właśnie odróżnia trening od sparingu.
Powiedz, po co ja mam robić wszystko na 1/5 możliwości? Istotą treningu jest ćwiczyć na granicy swoich umiejętności - to pozwala się rozwijać. Nie jeden sie już zakisił w rutynie na miętko :) :) Poza tym ile lat mam czekać aż się ta granica "przesunie"? :lol:

3m się Twarda Kobieto 8)
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

i przede wszystkim nie mają instynktu do walki.


Myśle Randall, że nie wiesz o czym mówisz. Jeśli już piszemy o instynktach
W przyrodzie jest tak że jeśli samce ze sobą walczą, to z reguły po to by zdobyć jedzenie lub zaimponować samicom. Wiec mają jakby hamulce agresji, by móc walczyć między sobą tak by się nawzajem nie pozabijać. Samice natomiast jeśli muszą już walczyć to walczą w ochronie własnego życia lub życia potomstwa i w związku z tym takich hamulców nie mają. Wystarczy sobie polookać na zawody w kickboxingu - jak trzaskają się faceci jak babki.

Ajaj, a u zwierzaków nawt często samice są silniejsze od samców. Poza tym jeśli coś mówić to możemy o zachowaniach zwierząt które tłumaczymy instynktem. I są one różnorakie. Jest prawdą to co napisałeś, ale nie zasadą. Poza tym jesteśmy ludźmi i ciut sie różnimy. Owszem kobieta może wpaść w furię, tak samo jak facet, ale nie o takim instynkcie mówiłem. Po prostu trzeba mieć dryg, lubić dostać po ryju, wyczucie tudzież instynkt, ćwiczysz długo, wiesz o czym mówię. Niektórzy to mają, inni nie, u kobiety nie zaobserwowałem nigdy. To ma pewnikiem związek z abstrakcyjnym myśleniem :o :o
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Wiecie co? A mnie tez nikt nigdy nie oszczedzal, stad przydarzylo mi sie juz w moim aikidockim żywocie pare..hmm..kontuzji, ale jakby - na wlasne zyczenie. I nie mam o to pretensji do nikogo. Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.
Natomiast powiem tak: u nas w klubie dziewczyny są różne. Są i takie, co przychodza znależć chłopa:) - ale o tych w sumie nie ma co pisac, bo one jak tylko znajdą - to przestają ćwiczyć (tak samo zrasztą jak faceci, którzy znikaja z maty zaraz po zawarciu związku małżeńskiego:)). Ale są też takie dziewczyny, które poziomem umiejętności i zangażowaniem w trening przewyższają całą armię facetów i bywają sytuacje, że jest więcej niż jeden chętny uke (płci męskiej) do cwiczenia z nimi:).
Bardzo wiele zależy od podejścia i od atmosfery w klubie. Jeśli się kobiety traktuje jak maskotki i taki jest trend - to ciężko się dziewczynom przebic przez tę etykietkę i sporo się zniechęca. Jeśli się je traktuje poważnie - to zostają w sumie te, które chca ćwiczyć i tak być moim zdaniem powinno. Nie każdy facet, który się zapisze na SW, powinien je ćwiczyć i nie każda kobieta.
Nie jest łatwo być kobietą w "męskim świecie" - jak się powszechnie określa sztuki walki:) ale ja osobiście myślę, że problem bierze się stąd, ze wszyscy ulegamy stereotypom, a Ci, którzy się z nich nie potrafią wyzwolić robią z nich swój sztandar, bastion i hasło reklamowe. I potrafią tylko powtarzać jak niektorzy z miłych forumowiczow "kobiety do garów, kobiety i MA to pomyłka..itd itd..) Ale to naprawde zle swiadczy tylko o ich horyzontach umyslowych.
Yoshi
(ktora nigdy nie miala ambicji pracowac jako gornik "w przodku" ale niezle sobie daje rade w meskim swiecie:))
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
Yoshi to kolejna twarda jak skałą kobieta....
  • 0

budo_eutyfrona
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Derby

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

i przede wszystkim nie mają instynktu do walki.


Myśle Randall, że nie wiesz o czym mówisz. Jeśli już piszemy o instynktach
W przyrodzie jest tak że jeśli samce ze sobą walczą, to z reguły po to by zdobyć jedzenie lub zaimponować samicom. Wiec mają jakby hamulce agresji, by móc walczyć między sobą tak by się nawzajem nie pozabijać. Samice natomiast jeśli muszą już walczyć to walczą w ochronie własnego życia lub życia potomstwa i w związku z tym takich hamulców nie mają. Wystarczy sobie polookać na zawody w kickboxingu - jak trzaskają się faceci jak babki.


Czepiając się terminologii: ludzie wogóle nie mają instynktów.
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
nalezy kazda runde cwiczen odbywac z inna osaba.
czyz nie jest to podstawowa zasada?!

po to by pozostawac otwartym na doswiadczenie. weryfikowac zle nawyki.

teza, ze "cwiczyc na prawde" moga tylko biali faceci o wzroscie 190cm wadze conajmnie 95kg oraz odpowiednim wyznaniu (to z otwartoscia na wschod) i +2 dni na silowni i +2 dni na krav.
a najlepiej cwiczyc z podobnymi sobie,
bo reszta to *dauny*.
cuz, teza moze byc bardzo pociagajaca.
mozna i tak.
w stylu zamknietym.
  • 0

budo_randall
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2751 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dziki śmiercionośny południowy-wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

nalezy kazda runde cwiczen odbywac z inna osaba.
czyz nie jest to podstawowa zasada?!

po to by pozostawac otwartym na doswiadczenie. weryfikowac zle nawyki.

teza, ze "cwiczyc na prawde" moga tylko biali faceci o wzroscie 190cm wadze conajmnie 95kg oraz odpowiednim wyznaniu (to z otwartoscia na wschod) i +2 dni na silowni i +2 dni na krav.
a najlepiej cwiczyc z podobnymi sobie,
bo reszta to *dauny*.
cuz, teza moze byc bardzo pociagajaca.
mozna i tak.
w stylu zamknietym.


Te, to do mnie przybija? Gdzie ja takie coś napisałem? 8O :?
Przy okazji: teza że wszyscy są równi, mają takie same szanse itp. jest jeszcze bardziej pociągająca, a na pewno bardziej złudna.
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Te, to do mnie przybija?


gdybym chcial przybijac.
przeciez bezposrednio bym sie zwrocil do Ciebie.
to raczej wspolne cech paru osob z dwu roznych dojo i dwu forow.
za podobienstwo, nieprzypadkowe nie przepraszam. :?

Przy okazji: teza że wszyscy są równi, mają takie same szanse itp. jest jeszcze bardziej pociągająca, a na pewno bardziej złudna.


ja nie pisze, ze wszyscy sa rowni.
ja pisze wyraznie, ze pozostajac otwartym mozemy wyciagnac cos (nauczyc sie) od kazdego.
zarowno od kafara, sprytnej kobitki, albo kogos po 50ce z ograniczona sprawnoscia.
  • 0

budo_kustosz.m
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

zarowno od kafara, sprytnej kobitki, albo kogos po 50ce z ograniczona sprawnoscia.


przepraszam nadmiernie napakowanych.
przepraszam sprytne i wygadane.
przepraszam nie uwazam wszystkich 10 lat starszych od siebie za niepelnosprawnych.

przyklady to sa :)
  • 0

budo_ditte
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
czy ćwiczenie aikido osłabia szare komórki? Każdy chce coś powiedzieć tylko miałby trudności ze streszczeniem tego co mówi. To taka przyjemność z pisania dla samego pisania? Jak u gaworzących dzieci, które wydają różne dźwięki treningowo, zanim naucza się mówić?
  • 0

budo_desper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z kądścik

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
gu..... gu gugu bzibzio.... hi hi..... gugu
:wink:
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...

Oczywiście, że nawet siłowe sztuki czy sporty walki wymagają umiejętności technicznych, jak i wyćwiczone mięśnie są potrzebne przy uprawianiu najbardziej technicznych stylów... To nie balet...

Przykro mi was besztać, ale balet wymaga naprawdę wielkiego wysiłku i doskonałej formy. To nie jest jakieś uduchownione MA a prawdziwy, solidny trening. Zresztą mało jest osób tak doskonale wyćwiczonych jak profesjonalni tancerze.


UWAGA! Chciałem serdecznie przeprosić wszystkich miłośników baletu oraz inne osoby, które poczuły się dotknięte moją wypowiedzią! Oczywiście zdaję sobię sprawę z ogromnej sprawności jaka jest potrzebna do uprawiania tej dyscypliny. Słowa "balet" użyłem w potocznym forumowym znaczeniu "choreografii nie mającej nic wspólnego z uprawianiem sztuk walki"

Mam ogromny szacunek zarówno do dyscyplin sportowych i wszelkich sztuk (nie tylko walki ;-) ) jak i do ludzi je uprawiających...
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
mod on
to nie jest knajpa ani temat na pogaduszki na temat instynktow,pliZ
mod off

  • 0

budo_estel-a
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
...no własnie...nie wiem w jakich wy sekcjach ćwiczycie...ja po jednym z treningów skończyłam ze złamanym nosem - bo nikt się ze mną nie cacka- wręcz przeciwnie- od pierwszego treningu powtarzano mi zdanie-"dla kobiet żadnych taryf ulgowych"....no może nie od pierwszego, na pierwszym to niklt nie chciał ze mną ćwiczyć bo jestem tak się składa kobietą :D ...trochę czasu mineło zanim zmienili strategie...musiałam w to włożyć sporo wysiłku, ale opłacało się :D
ćwiczę dopiero cztery latka i mam 4 kyu - co wcalwe nie uważam za wysoki stopień- a i nie mam za złe żadnemu facetowi-jeśli rzeczywiscie jest dobry- że cwicząc krócej odemnie ma wyższy stopień...
ale nie lubię jak jakiś facet za wszelka cene chce pokazać mi swoją wyższość tylko dlatego że jest facetem....bo ten fakt wcale nie oznacza że jest odemnie lepszy( zaznaczam że nie uważam sie za wybitnie dobrą w aikido- jeszczxe wiela przede mną, ale przynajmniej się staram i czerpię z tego przyjemność)
no nic spadam bo na trening się spóżnie :wink:
  • 0

budo_mzuyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
uuuu feministka
  • 0

budo_mzuyk
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dyskryminacja kobiet na macie ...
ta pierwsza oczywiscie
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024