Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kajdanki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_dilsvern
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 362 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Kajdanki...
Czy mozna skuc kajdankami kogoś kto nas zaatakowal? :wink: (np. zeby zadzwonic na policje w tym czasie)
Moze raczej powiniennem najpierw sie zapytac czy mozna je nosic na ulicy...
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
skuc mozesz tylko wtedy jak Cie zaatakowal niebezpiecznym narzedziem.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
nosić możesz, skuć też możesz i nawet akt oskarżenia od proroka dostać też możesz za ubezwłasnowolnienie (polskie prawo rlz :? )
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Ja wiem, ze to roznie bywa... ale chyba przesadzacie.
Nie wiem jak gdzie indziej, na pradze policja cieszy sie jak ktos zrobi cos za nich i naprawde popieraja "samorozwiazywalnosc" problemow.
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Gab moze masz racje ale w swietle polskiego prawa skucie czlowieka uznaje sie za ubezwlasnowolnienie a w przypadku gdy skujesz goscia ktory Cie zaatakował golymi rekoma podlega karze. niestetey ..a to ze niektorzy policjanci puszczaja to kantem to nie znaczy ze wszyscy a sprawe to Ci wytoczyc moze "poszkodowany" (czyt. skuty)
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Istnieje w Polskim prawie takie pojęcie jak "zatrzymanie obywatelskie". Nie jest okreslone jak ono ma wyglądać. Ważne jest użycie środków adekwatnych do zagrożenia. Dlatego też użycie kajdanek (których posiadanie w naszym kraju nie jest zabronione) jest dopuszczalne, gdy np. gość będzie stwarzał zagrożenie dla czyjegoś życia, zdrowia majątku itp. itd. Także, gdyby np. chciał zrobić krzywdę sobie np. popełnić samobójstwo, okaleczyć się. Ważna jest tutaj (jak zwykle w podobnych przypadkach) adekwatność zastosowanych środków do istniejącegożenia. I nie ma to nic wspólnego z ubezwłasnowolnieniem - jak pisałem, liczy się cel i proporcje.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
a kajdankowanie wcale nie ejst trudne
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

Istnieje w Polskim prawie takie pojęcie jak "zatrzymanie obywatelskie". Nie jest okreslone jak ono ma wyglądać. Ważne jest użycie środków adekwatnych do zagrożenia. Dlatego też użycie kajdanek (których posiadanie w naszym kraju nie jest zabronione) jest dopuszczalne, gdy np. gość będzie stwarzał zagrożenie dla czyjegoś życia, zdrowia majątku itp. itd. Także, gdyby np. chciał zrobić krzywdę sobie np. popełnić samobójstwo, okaleczyć się. Ważna jest tutaj (jak zwykle w podobnych przypadkach) adekwatność zastosowanych środków do istniejącegożenia. I nie ma to nic wspólnego z ubezwłasnowolnieniem - jak pisałem, liczy się cel i proporcje.

z tego co wiem jest jednak inaczej skucie kogos nie jet juz zatrzymaniem obywatelskim lecz wlasnie ubezwlasnowolnieniem> wyobraz sobie sytuacje dzieciaka kradnacego chipsy z supermarketu, ochrona ma identyczne prawa co obywatel i ich zatrzymanie polega na zatrzymaniu obywatelskim, wiec nie ma prawa skuc tego chlopaka mimo iz pozbawia wlasnie kogos majatku, kanarzy rownierz dzialaja na podstawach zatrzymania obywatelskiego a mi sie nie usmicha bys skuwanym za kazdym razem gdy zapomne biletu :) :wink: .
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

Istnieje w Polskim prawie takie pojęcie jak "zatrzymanie obywatelskie".

Art. 243.
§ 1. Każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.
§ 2. Osobę ujętą należy niezwłocznie oddać w ręce Policji.


  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
sprawa jest prosta..kajdanek NIE MOŻNA UŻYWAĆ DO ZATRZYMANIA OBYWATELSKIEGO cyzli ujęcia sprawcy czynu zabronionego...jednak mozna ich uzyc jak wszystkiego w obronie własnej lub stanie wyższej konieczności a taki moze zajśc , nieprawdaż ? ...tutaj ocenę pozostawiam kazdemu z was....potem byc moze oceni to sąd... ;) ..
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

sprawa jest prosta..kajdanek NIE MOŻNA UŻYWAĆ DO ZATRZYMANIA OBYWATELSKIEGO cyzli ujęcia sprawcy czynu zabronionego...jednak mozna ich uzyc jak wszystkiego w obronie własnej lub stanie wyższej konieczności a taki moze zajśc , nieprawdaż ? ...tutaj ocenę pozostawiam kazdemu z was....potem byc moze oceni to sąd... ;) ..

o to mnie chodzilo :) :) :wink:
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Couguar ma racje :) ... ponadto jak nazwac skuwanie kajdankami w sypialni ? i Czy potem taka osoba moze mnie pozwac ewentualnie zglosic ubezwlasnowolnienie na policje ? :)
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Zgoda "pokrzywdzonego" wyłącza w tym przypadku przestępczość czynu... (w pewnych granicach oczywiscie - ile czasu to trwało?)
Inna sprawa to dowody: pokrzywdzony/a oskarza, Ty mówisz ze się na to zgodził/a... ktoś tu kłamie, tylko kto ???

8O
:)
Pozdr!
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Fetyszysta :) 8O
  • 0

budo_borsoock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 563 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze złości

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
eee, raczej nie fetyszysta tylko SM ( nie, nie chodzi mi o stwardnienie rozsiane) ;-)
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Chyba nadal obowiązuje taki przepis, że pozwolenie na korzystanie z kajdanek (nie tylko w sypialni :wink: ) posiadają osoby mające pozwolenie na broń palną - osobistą. I one mogą zatrzymywać, skuwać za pomocą bransoletek.

Czy w zwiąku tym, można zatrzymać kogoś, w ramach tego zatrzymania obywatelskiego innymi metodami?Używając sznurka, linki bądź paska od spodni?
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

sprawa jest prosta..kajdanek NIE MOŻNA UŻYWAĆ DO ZATRZYMANIA OBYWATELSKIEGO cyzli ujęcia sprawcy czynu zabronionego...jednak mozna ich uzyc jak wszystkiego w obronie własnej lub stanie wyższej konieczności a taki moze zajśc , nieprawdaż ? ...tutaj ocenę pozostawiam kazdemu z was....potem byc moze oceni to sąd... ;) ..


Czy to znaczy że można je posiadać i nosić przy sobie? Czy nie jest faktem obciążającym to, że ktoś nosząc przy sobie kajdanki, przewiduje ich użycie, mimo, że nie posiada do tego prawa? I do tego włąsnie sąd się później przyczepi.
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

Chyba nadal obowiązuje taki przepis, że pozwolenie na korzystanie z kajdanek (nie tylko w sypialni :wink: ) posiadają osoby mające pozwolenie na broń palną - osobistą. I one mogą zatrzymywać, skuwać za pomocą bransoletek.

Czy w zwiąku tym, można zatrzymać kogoś, w ramach tego zatrzymania obywatelskiego innymi metodami?Używając sznurka, linki bądź paska od spodni?

ubezwlasnowolnienie to ubezwlasnowolnienie i nie zmienia to faktu, nie wazne czy to sznurek czy kajdanki .
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Z tego co między innymi napisał cougar, wychodzi że tak - różnica jest.
Takie jest moje zdanie.
Bo jak w inny sposób chcesz kogoś zatrzymać?
Przecież nie poprosić zeby poczekał na policję :wink:
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

Z tego co między innymi napisał cougar, wychodzi że tak - różnica jest.
Takie jest moje zdanie.
Bo jak w inny sposób chcesz kogoś zatrzymać?
Przecież nie poprosić zeby poczekał na policję :wink:

jak w inny sposob zatrzymac : a no dzwignia transportowa to bardzo dobra rzecz jest a jak nosisz kajdanki to chyba dzwigniw tez umiesz zakladac...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024