Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kajdanki...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Paweł18. A poczytaj sobie dokładnie, co ja napisałem :wink: Nie pisałem tam o skuciu kogoś, tym bardziej dzieciaka, za kradzież lizaka w sklepie, tylko o skuciu kogoś kto zachowuje się agresywnie i zagraża w jakiś sposób otoczeniu. Wtedy, to NIE JEST ubezwłasnowolnienie.
  • 0

budo_math.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
No jest spora różnica między dźwignią a kajdankami.
W pierwszym wypadku albo będziesz kolesia cały czas trzymał do czasu przyjazdu patrolu, a to moze potrwać, albo mu coś wyłamiesz, co jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem od bransoletek.
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

No jest spora różnica między dźwignią a kajdankami.
W pierwszym wypadku albo będziesz kolesia cały czas trzymał do czasu przyjazdu patrolu, a to moze potrwać, albo mu coś wyłamiesz, co jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem od bransoletek.

niech Ci bedzie ale polskiego prawa nie zmienisz, a ja i tak wole dzwignie
Zelazny Wilku uczony bylem ze jak gosc cie atkuje ( piesciami) to nie mozna go skuc, dopiero gdy zaatakuje niebezpiecznym narzedziem masz prawo go skuc to wiem napewno pod kontem innych przypadkow nie dam odpowedzi gdyz najprosciej nie jestem w stanie jej udzielic.polskie prawo jest dziwne i my tego nie zmienimy..
pozdro all. :)
  • 0

budo_mr_twinkle
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 655 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Ludzie!! Jakie ubezwłasnowolnienie? Przecież to czysto cywilistyczne określenie. Kajdanki to środek przymusu bezpośredniego i jako taki może być używany przez służby, którym przepisy prawa dają taką możliwość (przpisy ustawy o Policji, ABW, strażach gminnych, ochronie osób i mienia i o innych "strażach"). Przy zatrzymaniu obywatelskim (które jest zatrzymaniem na gorącym uczynku lub w pościgu bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa i to pod pewnymi jeszcze warunkami - celem przekazania policji oczywiście) chyba rzeczywiście należy przyjąć że jest to niedopuszczalne. Przy obronie koniecznej czy stanie wyższej konieczności możemy użyć wszystkiego co jest konieczne do usunięcia zagrożenia i tylko tego! Można użyć nawet nielegalnie posiadanej broni i jesli nie przekroczy się granic o.k. - to w porządku. Cywil może więc kajanki posiadać, nosić i w pewnych okolicznosciach użyć.
  • 0

budo_cougar
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:TRÓJMIASTO

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...

Z tego co między innymi napisał cougar, wychodzi że tak - różnica jest.
Takie jest moje zdanie.
Bo jak w inny sposób chcesz kogoś zatrzymać?
Przecież nie poprosić zeby poczekał na policję :wink:

własnie tak..nalezy opprosic aby poczekał na policje..ale..gdyby chciał uciekac możemyy go przytrzymac..chwyt...dzwignia...byle nie kajdanki...gdybysmy nie dawali rady a atak by nie ustawał to wtedy trzeba go pacyfikowac wselkimi metodami.
policjant w czasie interwencji trafia na ogresywnego goscia...rzuca sie i bluzga..agresja 10!...i co ?? kajdanek nie uzywa aż do momentu podjecia decyzji o jego zattrzymaniu..dopiero zatrzymanemu w mysl prawa (ustawa o policji art. 15 pkt chyba 6) może nałozyc kajdanki...nastepnie sporzadza z tego protokół a zatrzymany mma kupe praw włącznie z zażaleniem sie do sadu na sposób i zasadność zatrzymania...jak widac kajdanki to sprzet obwarowany pewnymi trudnosciami w użyciu ;) ..
natomiast jeskli policjant zastosuje chwyt do czasu az osobnik sie uspokoi to nic nie pisze..tylko dokumentuje to w notatniku słuzbowym lub notatce...proste i łątwe do stosowania nawet jak gośc lezy na glebie...NIE JEST ZATRZYMANY;)...róznica jest prawda ????
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Panie Ćwirku - no toć mówię właśnie o tym :-) Pozdro.
  • 0

budo_kapral
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:jakaś afryka, sam nie wiem
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
a co z flexi cuffs?
tzn tasmy zaciskowe.
Przy pasie taktycznym zawsze mam ich w chuj.
Sa na rowni z kajdankami?
  • 0

budo_lothian
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1047 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:schoinki :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
Ludzie! To nie o kajdanki w zasadzie tu chodzi, tylko o ograniczenie wolności człowieka. Obojetnie, czy sznurkiem, taśmą klejącą, czy kablem od żelazka. Posiadanie kajdanek w polsce nie jest zabronione. Sznurka też. Chodzi o to, że w szczególnych przypadkach tę wolność można ograniczyć. Przykłady? Wariat wpada w szał - możesz mu założyć kaftan bezpieczeństwa jeżeli masz. Jeżeli nie masz to możesz go związać sznurkiem, taśmą, kajdankami (jeśli masz); Obezwładniłeś bandziora, który szrpie sie i grozi, że Cię z...bie - możesz go związać, lub skuć kajdankami. Zrozumcie, że potencjalny sąd (jeśli buc Was zaskarży), nie będzie rozpatrywał w tym przypadku - czy go skuliście, tylko dlaczego go skuliście i czy było to niezbędne. I tyle.
  • 0

budo_paweł18
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
uffff nareszcie to o co mi chodzilo dzieki Żelazny Wilku poklon poklon poklon
  • 0

budo_batoniarz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 399 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kalisz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kajdanki...
a czy policjant po sluzbie moze skuwac przestepce normalnie jak np ma kajdanki swoje a idzi przestepstwo??i czy moze po sluzbie krzyczec ,,stoj policja '' itd czy po sluzbie nie moze??

te pytania takie glupie ale sorki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024