Skocz do zawartości


Zdjęcie

Namacalny dowod


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Namacalny dowod
Ze strona duchowa aikido jest wazniejsza od technicznej:

Dołączona grafika

To jest zdjecie z wizyty Dziadka na Hawajach. Ogolnie wiadomo, ze ktos, kto siada po lewej stronie instuktora, jest postrzegany jako "drugi po bogu". Czyli reguly etykiety pokazuja nam czarno na bialym ze ksiadz Shinto (reprezentujacy strone duchowa) jest wazniejszy niz najlepszy z uczniow, K.Tohei (reprezentujacy strone techniczna).

Et voila!
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
A oto prawidlowy sposob odbierania dyplomu w aikido;

Dołączona grafika

Komunia przy pomocy sake na koniec stazu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
Ja bym Moderatorze na Twoim miejscu byla ostrozna z pisaniem o komunii z sake itd. Tu jest ciemnogrod - nikt nie pozna sie na przenosni. Spalą nam dojo. Ale o tym juz napisalam w innym topiku.
  • 0

budo_cervantes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:At your local Cinema near you!

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Ze strona duchowa aikido jest wazniejsza od technicznej:

Dołączona grafika

To jest zdjecie z wizyty Dziadka na Hawajach. Ogolnie wiadomo, ze ktos, kto siada po lewej stronie instuktora, jest postrzegany jako "drugi po bogu". Czyli reguly etykiety pokazuja nam czarno na bialym ze ksiadz Shinto (reprezentujacy strone duchowa) jest wazniejszy niz najlepszy z uczniow, K.Tohei (reprezentujacy strone techniczna).

Et voila!


kto to jest ten pierwszy po lewej patrzac od nas?
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

To jest zdjecie z wizyty Dziadka na Hawajach. Ogolnie wiadomo, ze ktos, kto siada po lewej stronie instuktora, jest postrzegany jako "drugi po bogu". Czyli reguly etykiety pokazuja nam czarno na bialym ze ksiadz Shinto (reprezentujacy strone duchowa) jest wazniejszy niz najlepszy z uczniow, K.Tohei (reprezentujacy strone techniczna).


Nie przywiazywalbym zbytniej wagi do orientacji prawo-lewo na skanowanych zdjeciach. Bardzo czesto dochodzi do przelozenia kliszy na lewa strone lub zmian w ustawieniach skanera i orientacja sie zamienia.

Na tym zdjeciu z tej samej serii kolejnosc jest inna:
Dołączona grafika

Najciekawsze sa te zdjecia:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Ubawieni po pachy.

Zdjecia pochodza z [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
To zdjęcie grupowe na którym jest tyle luda , i na którym Kapłan siedzi po PRAWEJ O'Senseia - jest na pewno w dobrej orientacji , gdyż napis EXIT nad wyjściem nie jest odwrócony (mam dobry wzrok :) )
Co do tego pierwszego zdjcia - to ciężko mi powiedzieć, gdyż nie wiem, jak malowany powinien być ten symbol na ścianie za plecami szanowenego gremium - ale tak intuicyjnie - to wydaje mi sie że jest odwrócony i że powinno to wyglądać tak jak poniżej. Za tym rozwiązaniem przemawia też fakt, że zdjęcie robił raczej ktoś wyższy stopniem (to chyba logiczne), na co wskazywał by kierunek ujęcia wynikający z hierarchi siedzenia.
Może ktoś biegły w japonckich znaczkach by się wypowiedział...

Dołączona grafika

W. (detektyw na 102)
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
Poniekąd jeszcze drobny szczegół - zauważcie proszę, że na tym grupowym zdjęciu O'Sensei i Kapłan siedzą PRZED pierwszym rzędem...

W.
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
I cały mój logiczny wywód diabli wzieli...

Okazało się, że zdjęcie przy Kamiza nie jest obrócone - czyli że Kapłan raz siedział z lewej a raz z prawej...

Szczepanie - moim zdaniem jest to dowód, że nie zawsze O'Sensej trzymał się sztywnych regół.... :wink:

W.

Dowód w ząłączeniu:

Dołączona grafika
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
Zresztą Szczepanie,

Jak by ów Kapłan nie siedział - to wg mnie żaden namacalny dowód na cokolwiek, z wyjątkiem gościnności.

Nie wiem jak tam z gościnnością japońską czy kanadyjską, ale w w Kraju Nadwiślańskim to znamienitych gości zawsze sadza się na miejscach najbardziej honorowych... :twisted:

A co do "komunii sake po stażu"... mam dojmujące wrazenie, że u nas odbywa się to w dośc pokrewnej formie, choć może nie tak sformalizowanej :)

W.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
No wiesz u nas jedni ida to PUBu chlac po stazu inni nie ;)
A jak widac na zalaczonym zdjeciu tam musza wszyscy wychlac na sali :)
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
A tak w ogóle dzięki wielkie Szczepanowi za super klimatyczne zdjęcia
poklon poklon poklon
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Ze strona duchowa aikido jest wazniejsza od technicznej:
To jest zdjecie z wizyty Dziadka na Hawajach. Ogolnie wiadomo, ze ktos, kto siada po lewej stronie instuktora, jest postrzegany jako "drugi po bogu". Czyli reguly etykiety pokazuja nam czarno na bialym ze ksiadz Shinto (reprezentujacy strone duchowa) jest wazniejszy niz najlepszy z uczniow, K.Tohei (reprezentujacy strone techniczna).

Et voila!


Załóżmy nawet że to ksiądz Shinto (a nie kapłan). Jakie to ma znaczenie dla współcześnie ćwiczących? Osobiście nigdy nie spotkałem kapłana Shinto, ani nie miałem styczności z tą religią. Być może Ueshiba chciał wprowadzić takie elementy do treningu, ale zostało to zarzucone.
Tak więc nie przejmowałbym się tym.
Silvio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

kto to jest ten pierwszy po lewej patrzac od nas?

Jak to, nie poznajesz? Przeciez to N.Tamura sensei!!!

Jesli ktos ciekawy, wiecej zdjec z Dziadkowej wycieczki jest tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

OCzywiscie nalezy zwyczaje i zdjecia oceniac w kontexcie, zauwazcie ze tam sa prawie sami japonczycy na tych Hawajach. Nie ma to jak przenoszenie zwyczajow z innych kultur.

Yoshi, nie wyglupiaj sie, skrajny fanatyzm w religii chrzescijanskiej skonczyl sie 600 lat temu.
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
Naprawde? Skończył się? ... To może jakiś Matrix Reaktywacja, bo ja widze to nieco inaczej....ale w końcu szanowny Mod długo już nie mieszka w naszym kraju...jak to mówią niektórzy ... w 99% katolickim....
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Dołączona grafika

)


To zdjęcie jest odwrócone.

Natomiast na pozostałych wszystko jest w zgodzie z tradycją i dobrym obyczajem, uczniowie siędzą przy swoim nauczycielu a dostojny gość kapłan, po lewej stronie. Przy zdjęciach grupowych obowiązują inne zasady - główne postaci muszę znajdować się w centrum a otoczenie tworzy sie samoistnie według wyczucia i uznania, czasem np. na ślubach ustawia się wszystkich w/g rodzinnej hierarhii.
A zatem Szczepan, poza fajnymi fotkami niczego nie odsłoniłeś. :wink: :wink: :wink:

  • 0

budo_emerque
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Naprawde? Skończył się? ... To może jakiś Matrix Reaktywacja, bo ja widze to nieco inaczej....ale w końcu szanowny Mod długo już nie mieszka w naszym kraju...jak to mówią niektórzy ... w 99% katolickim....


A ja spotkałem się z takimi badaniami:

95% polaków to katolicy;
80% chodzi regularnie do kościoła;
60% wierzy w Boga.

Liczby z głowy, ale wydźwięk badań był mniej-więcej taki.

Mi nasuneła się od razu taka refleksja: Skoro są ludzie, którzy wierza w Boga i nie są katolikami to jakaś lipa z tym byciem katolikiem.

Uzdrawiam
Emerque

  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod
Bardzo ciekawe zdjecia.

To jak sie powinno pic to sake? Tak jak tutaj:
Dołączona grafika

Czy tutaj?:
Dołączona grafika
:)

Dołączona grafika

Ale "dziadek" ma beke ;)

Naprawde? Skończył się? ... To może jakiś Matrix Reaktywacja, bo ja widze to nieco inaczej....ale w końcu szanowny Mod długo już nie mieszka w naszym kraju...jak to mówią niektórzy ... w 99% katolickim....

Po co te docinki do Szczepana? :roll:

Pozdrawiam
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Naprawde? Skończył się? ... To może jakiś Matrix Reaktywacja, bo ja widze to nieco inaczej....ale w końcu szanowny Mod długo już nie mieszka w naszym kraju...jak to mówią niektórzy ... w 99% katolickim....


A ja spotkałem się z takimi badaniami:

95% polaków to katolicy;
80% chodzi regularnie do kościoła;
60% wierzy w Boga.

Liczby z głowy, ale wydźwięk badań był mniej-więcej taki.

Mi nasuneła się od razu taka refleksja: Skoro są ludzie, którzy wierza w Boga i nie są katolikami to jakaś lipa z tym byciem katolikiem.

Uzdrawiam
Emerque

Z punktu widzenia prawa kanonicznego, każdy ochrzczony jest katolikiem, chrzci się zaś przeważnie niczego nieświadome dzieci... Przestaje się nim być wraz z wykluczeniem ze wspólnoty - dobrowolnym (nie pamiętam nazwy) albo narzuconym (ekskomunika zdaj się).
Na potrzeby badań socjologicznych używa się deklaracji badanego, a tu w większości ludzie deklarują się jako katolicy (bo ojciec, matka, dziadek i babcia - nawet jak sami w życiu do kościoła nie zajdą czy "w grzechu żyją"). Najbardziej miarodajne byłyby tak zwane badania wskaźników: przyjmujemy, co trzeba robić, by być katolikiem (wskaźnik) i sprawdzamy, ile osób to robi - na przykład komunia raz w roku, msza raz w tygodniu, wstrzemięźliwość przedmałrzeńska i wierność po slubie oraz wspieranie potrzebujących - jako program minimum. Każdy, kto to wszystko robi - katolik. Jak nie - no to nie...
Tyle odnośnie różnic w statystykach. Życie jest jednak bardziej skomplikowane: są w Polsce tysiące ludzi, co do kościoła codziennie biegają, ale jak biednego człowieka spotkają, co ma włosy zielone, to go skopią... Wielu ludzi jest, co gęby frazesami o Bogu mają wypchane, a w codziennym życiu gnojki i skur....ny. Wielu ludzi, co z nauki biblijnej tylko "oko z oko" zapamiętali... Wielu takich, co każdego innego by krzyżem do obozu koncentracyjnego zagnali... A dla wielu obrzędowość ważniejsza jest od przykazań i zwykłej dobroci dla bliźnich - dobry człowiek, co do kościoła nie chodzi jest piętnowany, największy zaś skurwiel, co w przerwach między biciem żony i gwałceniem sąsiadki do kościoła biega i kasę na tacę rzuca (o ile jakiegoś przekrętu nie ma właśnie do zrobienia) - za świętego uchodzi...
Kilka dni temu w lesie w lubuskiem dziewczyna i chłopak po lat szesnaście mający się powiesili. Ona w ciąży była, bo zamiast na wychowanie do życia w rodzinie na religię przymusową chodziła i o antykoncepcji baldego pojęcia nie miała. Szukali wsparcia u swej rodziny bliższej i dalszej, ale wszędzie ich odrzucili, bo "taki grzech i co ludzie powiedzą". No to się powiesili. Kto winien ich śmierci? I tego dzieciaczka nienarodzonego? Wyć się czasem chce...
  • 0

budo_novic
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Where the Lincolns, and the Chevies and the Cadis at

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

Bardzo czesto dochodzi do przelozenia kliszy na lewa strone lub zmian w ustawieniach skanera i orientacja sie zamienia.


ale w tym przypadku tak nie jest - wystarczy zobaczyc w ktora strone ulozone sa gi :D
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Namacalny dowod

komunia raz w roku, msza raz w tygodniu, wstrzemięźliwość przedmałzeńska i wierność po slubie oraz wspieranie potrzebujących - jako program minimum. Każdy, kto to wszystko robi - katolik.

Ta metoda tez jest wadliwa. Jest sporo religii, ktorych wyznawcy mieszcza sie we wszystkich wymienionych kryteriach, a nie sa katolikami.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024