Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mycie maty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mycie maty
Myjecie tatami przed treningiem?
A i czy ma to na celu tylko sprawienie by mata była czysta, czy też ma do jakiś wymiar duchowy... ktoś kiedyś mi coś mówił o tym, ale nie wiem jak mam to traktować :? .
  • 0

budo_tarantula
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z przyszłości...

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Zawsze przed każdym stażem się myje, przed treningiem, każdym... A na zwykłych treningach to nie zawsze...
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
a my nie myjemy...znaczy raz na jakis czas tylko
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
ja moze komus przysram teraz, ale u nas to moze i sie myje, ale na pewno nie zamiata... :P
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Ale bez przesady z tym wymiarem duchowym, bo niedługo pojawi się filozofia wycierania butów na wycieraczce.
  • 0

budo_authority
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1851 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z codexu

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
no KARMA JOGINI wierza ze sprzątajac swiat sprzątmy swoja dusze.... kolejny motyw ukazujacy ze Dziadek połaczył w swym systemie/filozofi/religi wszystko to co najlepsze z calego swiata.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty

ja moze komus przysram teraz, ale u nas to moze i sie myje, ale na pewno nie zamiata... :P


hmm lepiej chyba zamiesc mate co :wink:
  • 0

budo_bb_zuk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Hmm mi znajmomy powiedział, że jemu z kolei ktoś wyjaśnił, iż przychodząc do dojo poczoątkujący jest jak skała. Podczas terningu się ją kruszy i te odłamki należy zmyć... potem jesteśmy jak woda czy wiatr... nie pamiętam, zresztą nie ważne :P .

Ale ogólnie to chyba w tych tradycyjnych japońskich dojo myje się przed i po treningu.
U nas tylko przed, bo mate trzeba jeszcze złorzyć...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Przed stażem - zawsze. Przed treningiem - nie, jeśli mowa o sekcji, gdzie mata jest tylko dla nas i rozkładana/składana przed/po każdym treningu, metodą "face to face", ale założenie jest higieny maksymalnej - wszyscy zori (starsi - jak ja - to i nogi przed każdym keiko myją, ale obecnie to zwyczaj ten zamiera) i śmierć dla każdego, kto w butach wejdzie, choćby i sam prezydent miasta :twisted: W innej sekcji, gdzie obecnie częściej ćwiczę mata jest współdzielona, ale pani sprzątaczka ze szkoły po rozłożeniu maty zawsze ją sprzętem fachowym myje - oszczędność czasu...
Ale pamiętam kiedyś takie zdarzenie - dzieciak na treningu maluchów pawika puścił na sam koniec (grypę chyba miał jak się okazało), zaraz potem "dorośli" na matę weszli, w seiza z dala od pawika siedli i patrzyli, jak sensei szmaty szuka. Wtedy jam do dojo wskoczył, senseia posadził i rzyga wytarł, w czy mi jedna panienka pomogła, co to drugi raz na treningu była... A trzy czwarte sekcji przynajmniej stopnie ma od mojego niższe, wszyscy rawie zaś są młodsi... Gdybym to ja trening prowadził, byłoby dwie godziny pompowania, bez maty i na kościach. Ale sensei wyrozumiały był, tylko coś o upadku obyczajów powiedział...
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
My nie myjemy maty, ale nawet jakbysmy myli to niemailbym nic przeciwko temu(np. ostatnia grupa cwiczaca myla by mate-czyli ja :) ). Ale z 2 strony osoby cwiczace moga powiedziec ..płacimy sporo kasy to sprzatac nie bedziemy...
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
a jak jeszcze pare razy pojde na trening i bedzie taka zasyfiona mata to chyba sie sama za scierke zlapie, bo to wstyd i hanba... :evil:
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty

a jak jeszcze pare razy pojde na trening i bedzie taka zasyfiona mata to chyba sie sama za scierke zlapie, bo to wstyd i hanba... :evil:

Zrób to Kentale, naucz czegoś kolegów... Będziesz przez chwilę głównym instruktorem w dojo!
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty

a jak jeszcze pare razy pojde na trening i bedzie taka zasyfiona mata to chyba sie sama za scierke zlapie, bo to wstyd i hanba... :evil:


Tak! TAK! Nareszcie załapałaś o co chodzi!!! :)
Właśnie chciałem powiedzieć, że zamiast narzekać weź i sama zmyj (najlepiej po swoim treningu, będzie jak ulał na nasz potem :) :) :) )!!!
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
PS. A co wymiaru duchowego to raz już to opisałem:

I tak to wszystko jest wielka przykrywka, bo tak naprawdę Aikido to jest jedna z najniebezpieczniejszych sekt i mafii zarazem, gdzie wyznajemy SEIZA i czcimy 3 wielkie znaki! Bo w naszym rozumieniu to w tych znakach tkwi cała moc wszechświata i jedynie my możemy ją opanować i zarządzać światem. A aby to uczynić to mamy wszędzie filie, na Sycylii, w San Francisco, w Abu Dhabi, w Teheranie, a nawet w Pruszkowie!!!

Aha, i chyba wreszcie panowie czas się przyznać - Bin Laden to tylko figurant, tak naprawdę

TO WSZYSTKO NASZA WINA! (jakby co to nie jest kryptoreklama, chociaż jackass jest fajny :wink: :) :) )


  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty

ja moze komus przysram teraz, ale u nas to moze i sie myje, ale na pewno nie zamiata... :P


wrrrr ( zły )
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Chyba mi nie powiesz, że zaprzeczasz? Czasem jest już taki syf, że nie mogę zrobić normalnego kaiten bo jest za duże tarcie :lol:
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
Odpowiedział pierwszy ktory rwie sie do odkurzania :wink:
Wina nalezy obarczyc grupy dzieciece :roll:
  • 0

budo_miziel
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Podkowa Leśna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
zamiatanie i mycie tatami to integralna część treningu :) każda kolejna grupa ma już czysto i sprząta tylko po sobie - swój pot, krew... i włosy
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty

ja moze komus przysram teraz, ale u nas to moze i sie myje, ale na pewno nie zamiata... :P


wrrrr ( zły )


lol, zdaje sie ze juz wiem kto Ty jestes... ;P


Tak! TAK! Nareszcie załapałaś o co chodzi!!!
Właśnie chciałem powiedzieć, że zamiast narzekać weź i sama zmyj (najlepiej po swoim treningu, będzie jak ulał na nasz potem )!!!


zartujesz sobie chyba, jeszcze czego. co najwyzej moge rekreacyjnie posprzatac w co drugi weekend bo normalnie nie mam czasu :(
a kto bedzie przed nami sprzatal? bachory? w ogole to te bachory to plaga straszna, nie cierpie ich...
  • 0

budo_world_cup
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Mycie maty
:lol: :lol: :lol:

Inwazja bachorów!

Aha, i jak możesz nie wiedzieć kto to jest? To przecież nasz, własny jedyny w swoim rodzaju batonik z prawdziwej mlecznej czekolady! :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024