Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_shawnee
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1617 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:to zależy kto pyta...

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Pozdrowion bądź APAS-ie i wyrazy różne, wdzięczne przyjmij w podzięce za trud włożony w wyjaśnienia powyższe. Że też Ci się chciało.... no, no, no... :wink:

Kantele...ten tego..howgh!! :)
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

A kwestie skuteczności, widowisklowości, wydajności, "lepszości" i "gorszości" stawiane są zawsze przez osoby początkujące, słabo zorientowane, młode lub zwyczajnie niedojrzałe...

APAS (przepraszający wszystkich, że ciągnie ten bezpłodny temat, ale to przez pedagogiczne zacięcie: kaganek trza nieść, choć w łapki gorąco)


APAS wszystko to piękne i zgadzam się z tym co piszesz , ale powiedz mi tylko: po co się w takim razie pokazy organizuje? czy nie właśnie dla osób słabo zorientowanych?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

APAS wszystko to piękne i zgadzam się z tym co piszesz , ale powiedz mi tylko: po co się w takim razie pokazy organizuje? czy nie właśnie dla osób słabo zorientowanych?

Z tego samego powodu, z jakiego robi się pokazy mody, choć ani tego potem kupić nie można, ani przeciętna kobieta jak modelka nie wygląda... Marketing? Kasa? Chęć zaspokojenia potrzeby bycia podziwianym? Zapotrzebowanie społeczne? A może bardziej wzniośle - propagowanie sw, aktywności fizycznej, wartości? Nie ma złych czy dobrych powodów: ludzie chcą oglądać, inni chcą pokazywać no to się robi... Ja kiedyś zrobiłem pokz różnych sw, żeby na przeszczep szpiku dla dzieciaka pozbierać... Nie było tej kasy wiele, ale jak ją dzieciakowi (15 lat) wręczałem, to się umówiliśmy, że po operacji przyjdzie poćwiczyć... Miał trochę radości, chociaż poćwiczyć mu nie było dane... Ale dla tej chwili radości warto było ten pokaz robić - i to był bardzo udany pokaz, choć może ktoś pomyślał, że kawałek aikidocki cioty robiy...
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
No dobrze ale ty mówisz o akcji charytatywnej, wtedy sens jest oczywisty. A ja się zastanawiam po co się pokazywać i później mówić :"mamy gdzieś że się to publice nie podobało bo my to zrobiliśmy dla siebie i nam się podobało i zabawa była na sto dwa. A wy się nie znacie to się od nas odwalcie"
To może zamiast robić pokaz, po prostu ćwiczmy u siebie w dojo?
Przecież to ma być forma reklamy sekcji, a jak się nie podoba, to chyba nie bardzo trafiona ta reklama?
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

No dobrze ale ty mówisz o akcji charytatywnej, wtedy sens jest oczywisty. A ja się zastanawiam po co się pokazywać i później mówić :"mamy gdzieś że się to publice nie podobało bo my to zrobiliśmy dla siebie i nam się podobało i zabawa była na sto dwa. A wy się nie znacie to się od nas odwalcie"
To może zamiast robić pokaz, po prostu ćwiczmy u siebie w dojo?
Przecież to ma być forma reklamy sekcji, a jak się nie podoba, to chyba nie bardzo trafiona ta reklama?

Masz rację Pekar, jak już się coś robi to trzeba to robić dobrze... Ale jak ktoś chce sobie zrobić reklamę, to tylko jego sprawa, jak ją zrobi... Inkryminowanego (Boże, skąd ja znam takie słowa :?: :twisted: ) pokazu nie widziałem, ale może był właśnie taki, jak miał być? De gustibus non disputandum est, nieprawdaż...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Pozdrowion bądź APAS-ie i wyrazy różne, wdzięczne przyjmij w podzięce za trud włożony w wyjaśnienia powyższe. Że też Ci się chciało.... no, no, no... :wink:

Kantele...ten tego..howgh!! :)

I ja Ciebie Wodzu pozdrawiam i o zdrowie zapytuję :D A że mi się jeszcze chce, to nawet mnie czasem dziwi...
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Skąd znasz takie słowa nie wiem, ale może warto by poruszyć to w osobnym temacie? :D :D :D

To jest jakieś rozwiązanie i poprzestańmy na tym "był taki jaki miał być" :D

Pozdrawiam serdecznie (cholera czy ja TO napisałem??? :twisted: )
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Skąd znasz takie słowa nie wiem, ale może warto by poruszyć to w osobnym temacie? :D :D :D

To jest jakieś rozwiązanie i poprzestańmy na tym "był taki jaki miał być" :D

Pozdrawiam serdecznie (cholera czy ja TO napisałem??? :twisted: )

Pekar - zapytam dramatycznie - CO SIĘ Z NAMI DZIEJE?! :) :) :)

Takoż pozdrawiam :D
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
APAS - nie wiem, cholera, nie wiem 8O

to pewnie ta pogoda
:D :D :D
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Aikido, karate, judo, capoeira itp, itd. - trening a pokazy... Judo na pokazie nijak się ma do szarpaniny na zawodach, którą to szarpaninę tylko ktoś, kto coś o judo wie może docenić. Karate na pokazie nijak się ma do większości walk turniejowych, gdzie widowiskowe, efektowne techniki to rzadkość, przeważa zaś kopanina po nogach i napieprzanie pięściami... Aikido na pokazie wygląda jak taniec, którego trudność i złożonośc doceni tylo ten, kto wyleje litry potu i dziesiątki razy rypsnie o matę po dynamicznych i bolesnych dźwigniach... Można zrobić dynamiczny, krwawy pokaz aikido pod gusta krwiożerczej publiki, tylko że to już nie będzie aikido... Można zrobić pokazową walkę judo czy karate BEZ REŻYSERII i ustalania kto, kiedy i jak atakuje, ale dla większości ludzi spoza branży nie będzie w tym nic pięknego, niezwykłego i tajemniczego, bo takie nawalanki to oni u siebie pod sklepem nocnym dwa razy w tygodniu widzą... POKAZY to oszustwo dla radochy gawiedzi, a im pokaz bliższy PRAWDZIWEMU ruchowi danej sw - tym więcej wzbudza opini, że cioty, że karki, że debile (niepotrzebne skreślić) pokaz robiły... Każdy, kto wie coś o sw nie będzie oceniał danego stylu na podstawie pokazu czy nawet dziesięciu pokazów, bo to kretyństwo... Greg123 - zapraszam na matę (w wawie jest tego trochę, do mnie masz daleko), jak dostaniesz wciry, spocisz się i poobijasz, to poznasz ułamek procenta prawdy o aikido. Jak wytrwasz 10, 15, 20 lat to będziesz wiedział jeszcze więcej: o aiki i o innych sw i nie będziesz ludzi oceniał na podstawie pokazu: aikidoków, karateków, judoków... No, chyba że masz taką skłonność - jak widziałeś western z Waynem to teraz wszystkim wciskasz, że w cywilu to ten gościu wszędzie na koniu i z tytoniem w gębie się udawał...
Podsumowując - pokaz jest jak robienie filmu, ma tyle wspólnego z prawdą o danej sw, co aktor z postacią, którą kreuje. Zastanawia mnie jedno - spotykałem w swoim życiu kilka osób, które były ekspertami w różnych sw i niewiele wiedziały o aikido. Kiedy gadaliśmy o naszym hobby, nikt z nich nigdy nie powiedział, że coś jest dobre a coś złe. Ćwiczyliśmy razem, oni uczyli mnie czegoś, ja ich - i rozstawaliśmy się w przyjaźni i przekonaniu, że każdy z nas robi coś wartościowego, pięknego, trudnego i skutecznego - choć każdy ćwiczy coś innego. A kwestie skuteczności, widowisklowości, wydajności, "lepszości" i "gorszości" stawiane są zawsze przez osoby początkujące, słabo zorientowane, młode lub zwyczajnie niedojrzałe...

APAS (przepraszający wszystkich, że ciągnie ten bezpłodny temat, ale to przez pedagogiczne zacięcie: kaganek trza nieść, choć w łapki gorąco)


Bardzo ładnie powiedziane - w samo setno sprawy. Ale te rzeczy niestety ludzie zaczynają rozumieć dopiero po długoletnim treningu i wylaniu litrów potu.

Pozdrowionka
  • 0

budo_greg123
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
jejku jejku jejku, ależ móstwo obrazonych dziatków :D :D
technika to, technika tamto, gdybys to, gdybyś tamto,....
jak juz powiedziałem wcześniej , jestem ziarenkiem piachu przy skałach takich ja WY mistrzowie.
nie napisałem ani słówka na temat profesjonalizmu tych którzy wykonywali ten sławetny pokaz sprawności we wszelakich technikach aikido, napisałem jedynie że wygladali jak ostatnie........ ;) bo tak wyglądali.
Po pokazie grapplingu, judo i aikido , ktoś kto chciałby wybrać sobie dojo na pewno nie poszedł by do dojo aikido / no chyba że leczniczo/
Zgadzm się i popieram pekar'a , pokaz powinien być ekscytujący , ujmujący i zapraszający do danego dojo - judo to uczyniło, jj w niewielkim stopniu, ale aikido jest klasą samą w sobie

APAS, respect mistrzu!!!
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Hakama czarna od granatowej nie różni się w zasadzie niczym (tylko kolorem)


i dokładnie tym samym się różni od białej, czerwonej i zielonej...
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Nie jestm misztrzem i raczej już nie będę...
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Bardzo ładnie powiedziane ...


Hej, jak dla mnie to przesadzacie z Tymi uprzejmościami, zrobiło się tu tak słodko , że chyba Jusi czuje się jak w niebie...
A tak, BTW , pokaz musi być dobrze przygotowany. Wg mnie nie ma sensu wystawiać osób początkujących na pokaz bo poprostu nie mają co do pokazania. Osobiście wole pokazy dynamiczne, z wysokimi rzutami i energią, myśle,że to właśnie się podoba ludziom i to przyciąga nowych adeptów.
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
hmm to kto w koncu robil ten pokaz?? znaczy czyja szkola?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
A zgadnij..... :wink: :) :)

Pancer (znający różne opinie o pokazach)
  • 0

budo_ellis
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow / warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
hmmm z reguly to chyba ludzie z budojo wystepuja ale moge sie pomylic
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Nie jestm misztrzem i raczej już nie będę...



APAS jak ty to zrobiłeś? Mistrzem aikido może i nie, ale mistrzem dyplomacji jak najbardziej. Twoja wypowiedź na temat pokazu, podoba się zarówno jednej i drugiej stronie, poproszę o korepetycje :) :) :)
  • 0

budo_yoshi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Ja jesli moge , to wtrace slowko na temat: po co robi sie pokazy? W aikido robi sie je glownie po to ( pomijajac splendor, pieniadze itd), zeby wypromowac aikido samo w sobie. Malo jest sposobow, zeby to zrobic:) - Niei ma mistrzostw, nei rozdaja publicznie medali, z filmami tez cienko (Steven ostatnio przerzucil sie na strzelanie:)), wiec pokaz jest swietna okazja do pokazania tej akurat sztuki walki i zachecenia do jej trenowania.
A ze powinien byc zrobiony fachowo i z biglem - to ja sie calkowicie zgadzam. W koncu - jak jzu cos pokazywac, to z klasa.
I nie chodzi o to, zeby sie przypodobac wszystkim, bo to niemozliwe. Chodzi o efekt - generalnie. W koncy to ma byc pokaz:)))
Osobiscie pokazu nie widzialam - w tym czasie prawdopodobnie odbywalam mila pogawedke z Pmaszem:)) we Wroclawiu - wiec nie moge sie wypowiedziec konkretnie na temat tego. Ale tez juz troche pokazow w zyciu widzialam:) i sama bralam udzial..no i jednak nie powinno byc tak, ze pokaz jednej sztuki walki wypada marnie na tle pokazow innych sztuk. Bo to by znaczylo, ze pokazowcy slabo podzialali:))
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Ja jesli moge , to wtrace slowko na temat: po co robi sie pokazy? W aikido robi sie je glownie po to ( pomijajac splendor, pieniadze itd), zeby wypromowac aikido samo w sobie. Malo jest sposobow, zeby to zrobic:) - Niei ma mistrzostw, nei rozdaja publicznie medali, z filmami tez cienko (Steven ostatnio przerzucil sie na strzelanie:)), wiec pokaz jest swietna okazja do pokazania tej akurat sztuki walki i zachecenia do jej trenowania.
A ze powinien byc zrobiony fachowo i z biglem - to ja sie calkowicie zgadzam. W koncu - jak jzu cos pokazywac, to z klasa.
I nie chodzi o to, zeby sie przypodobac wszystkim, bo to niemozliwe. Chodzi o efekt - generalnie. W koncy to ma byc pokaz:)))
Osobiscie pokazu nie widzialam - w tym czasie prawdopodobnie odbywalam mila pogawedke z Pmaszem:)) we Wroclawiu - wiec nie moge sie wypowiedziec konkretnie na temat tego. Ale tez juz troche pokazow w zyciu widzialam:) i sama bralam udzial..no i jednak nie powinno byc tak, ze pokaz jednej sztuki walki wypada marnie na tle pokazow innych sztuk. Bo to by znaczylo, ze pokazowcy slabo podzialali:))


Widzisz...Jednemu podoba sie to a innemu tamto...inny dostrzega skomplikowany ruch a inny po prostu balet. Nie ma sie wplywu na odbior. Pewnie ze mozna zrobic naparzanke tylko po co? Po co oszukiwac ludzi, ze aikido uczy sie naparzac (a naparzanke lubia prawie wszyscy :D )???? Czy wlasnie dlatego trzeba rownac wszystko pod publiczke???? :roll:
A tak juz na koniec :) chlopaki z bjj ktorzy robili pokaz na tej imprezie ocenili omawiany pokaz aikido jako ladny (i zareczam ze nie z grzecznosci). O opiniach innych osob (fachowcow w swoich dziedzinach) nie bede pisal bo kilku osobom mogloby sie zrobic glupio ;)
Najsmieszniejsze jest to, ze zabieraja glos ludzie, ktorzy albo tego nie widzieli albo....aikido widzieli 3 raz w zyciu :) . Szkoda ze tak malo tu fachowcow na tym forum a wiecej internetowych napinaczy i krzykaczy......coz....zycie :?

pozdro
P.S. No wprost nie moge sie pohamowac zeby napisac cos wiecej o uczestnikach pokazu i tym kto co tam robil :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024