Skocz do zawartości


Zdjęcie

aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

greg=Grzegorz, brawo
nazwiska tez nie ukrywam , podałem adres strony www,,
wszystko co napisałem to moja opinia , i mam prawo ją wyrazić, po to jest to forum, /przynajmiej tak mi się wydaje/
co do doświadczenia- nie mam dużego to prawda, jakieś 5 roczków tu i tam /Ny, Toronto , juz wkrótce przeprowadzam sie do Nottingham/ zaczynałem od Shizen ryu aiki-jujutsu u senseja CJ Kreiger'a, potem troche karate i judo,
Kazdy z was napewno ma czarny obi i któryś dan z kolei, więc co ja wiem qrwa :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: o aikido


Brawo Brawo miło, że to dostrzegasz - ewidentne postępy w stosunku to Twojej pierwotnej wypowiedzi. Wiesz tak jak pisałem oglądałem ten pokaz i on naprawde nie był zły . Oczywiście każdy ma prawo wyrażać swoją opinie i tu jak najbardziej się z Tobą zgadzam. Ale odrazu obrażać te osoby (powiem szczerze mam wysypkę na osoby które tak postępują we wszystkich dziedzinach życia - czy mnie to dotyczy czy nie). Istniej coś takiego jak net etykieta (ogólne zachowania kulturalne) - mysle, że powinieneś się z niej podszkolić - unikniesz w przyszłości wielu problemów.
A co do Grzegorza to moja dedukcja posuneła się nieco dalej (ale to nie jest temat tej rozmowy)

Opinie można wyrażać zawsze, nie mniej jednak w sposób kulturalny wtedy niewątpliwie może to być ciekawa wymiana zdań.

P.S Swoją drogą mnie zaskoczyłeś wypowiadasz się z taką zarzartością o sztukach walki a brakuje ci umiejętności kontrolowania własnych emocji . Krótka dyskusja wyprowadziała Cię mocno z równowagi.
Myśle, że powinniśmy na tym zakończyć Naszą dyskusje.


Pozdrowionka i sukcesów w sztukach walki
  • 0

budo_msbean
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 52 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

co do twojego uśmiechu, to masz bardzo ładny i przyjemny uśmiech,
ale byłaś nadwyraz zadowolona po wykonaniu/położeniu/ wszystich chłopaków pokotem :D :D :D taki troche zdziwiony uśmiech coś w rodzaju - o kurcze udało się!!!


Kolega nic nie zrozumial z pokazu 8)
Czarnowlosa chiala przy okazji pokazu wprowadzic do "swojego aikido" pare kobiecych sztuczek. Jej zdziweinie i usmiech spowodowany byl radoscia z powodu skutecznosci. ( w koncu my kobiety potrafmy zrobic z wami wszystko :twisted: , a ona uzyla tego w celu pokonania przeciwnikow)
tesh bys sie ucieszyl gdybys owa "tajna bron" posiadal i potrafil odpowiednio jej uzyc :P
  • 0

budo_koshirae
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Centralna Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

dziwnym trafem byłem na tych zawodach , oczywiście na treningach wpaja mi sie że karate jest lepsze od aikido, ale mam swoje zdanie i poglądy i uważam że ktoś kto jest w aikido NAPRAWDE dobry i zna inne style i reakcje osób które je trenują (wie co zrobi karateka/bokser itp.) to ma szanse z każdym... ale po tym pokazie wątpie czy to naprawde jest sztuka walki... w sobote wybieram sie na trening aikido, jako antyfan jestem sceptyczny, mam nadzieje że pokażą tam co potrafią bo jak nie to niezłe zdanie sobie o aikido wyrobie, oczywiście nie mam nic do ludzi którzy to trenują i mam respekt do każdego przeciwnika... pozdrawiam


Ten respkt to taki naciagny mocno :wink: szkoda bo nie wiesz co tracisz i naprawde nie wiesz ile wspolnych plaszczyzn ma aikido i karate. Ale coz Twoja wola i Twoja droga.

Pozdrawiam
  • 0

budo_don zen
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Dziękujmy niebiosom za kolejny wspaniały temat!
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Bardzo przepraszam ze w tym wątku ale nie chce zakladac nowego tematu z powodu takiej błachostki.
A moje pytanie brzmi:

Czym rożni sie hakama czarna od granatowej ( i nie chodzi mi tu o kolor ), czy reprezentuje jakis stopien ? O i jeszcze jakie miejsce w tej hierarchi zajmuje biała.

Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Pozdrawiam
  • 0

budo_orchis
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław N51°04'26" E16°58'14"

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

w sobote wybieram sie na trening aikido, jako antyfan jestem sceptyczny, mam nadzieje że pokażą tam co potrafią bo jak nie to niezłe zdanie sobie o aikido wyrobie


Trochę obok tematu głównego - ale co tam :)
Myślę, że raczej możesz darować sobie sobotnią wycieczkę, bo z tego co zauważyłem - na większości treningów nikt nie pokazuje "co potrafi"... Więcej tam pracy i potu niż widowiska. Chyba, że akurat będziesz miał farta i trafisz na trening, w czasie którego sensej będzie "ubagacał swych uczniów w człowieczeństwo" jak nieprzymierzając Miszcz Marian... :rofl:

W.
  • 0

budo_feanor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 301 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
heh..... jak ten typ tam miał?? greg123??? nieważne.

Więc tak się składa greg123 ze ja znam te osoby które ponoć o aikido nie mają pojęcia :wink: i wierz mi że jakby cię wzięli w obroty to byś zmienił zdanie. Wiadomo że pokazy sa z deczka podrasowane ale właśnie po to żeby przyciągnąć ludzi na treningi co by zobaczyli jak to jest naprawdę :lol:
Swoja drogą przedmówcy mają racje że się za bardzo na Aikido nie znasz, bo osoby z pokazu chodzą do jednego z lepszych dojo w Warszawie i wiem że ani wykonawcy ani ich Sensei nie pozwoliliby sobie na fuszerkę. I nie chodzi tu o solidarność między aikidokami ale obiektywne stwierdzenie faktu...

A jaśli to było tak żenujące jak powiadasz to napisz o tych "błędach" w Aikido, bo narazie to nic konkretnego nie napisałeś....

A zresztą..... myśl sobie co chcesz. Szkoda klawiatury na takich ignorantów.
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Zna się na aikido czy się nie zna greg 123, to nie jest najważniejsze. Ważne jest to że widział coś co mu się nie podobało, a wy tu usiłujecie mu wmówić że nie podobało mu się bo się nie zna. Dlaczego w takim razie podobało mu się judo, na którym też się nie zna? Powiem wam: widziałem niejeden pokaz aikido (sam też robiłem zresztą) i niejeden pokaz judo. Otóż na judoków rzeczywiście aż przyjemnie popatrzeć: chłopaki wysportowane, sprawne, z werwą i nie ważne czy ktoś biłby ich czy oni kogoś, ważne jest że imponują sprawnością fizyczną. Aikido natomiast, niestety zamiast pokazywać sprawność fizyczną i witalność zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) pokazuje jakieś ezoteryczne sztuczki które tylko nieliczni potrafią docenić. Niestety nie tędy droga, pokaz nie jest dla wybranych ludzi którzy już trenują, jest dla tych którzy się na tym nieznają i to im ma się ten pokaz podobać.
Niestety nie liczcie na to że komuś z zewnątrz spodoba się jak mało dziarskie chuderlaki przewracają sie po dotknięciu ręką.
I przy okazji proszę więcej sprawnych pokazów, bo mi się nieraz słabo robi jak na to patrzę. Może zamiast technik statycznych warto pokazać ruch, może mniej dokładny ale za to widowiskowy? To ma być show a nie pokaz rekreacji dla schorowanych dziadków.

(bez urazu, pokazu nie widziałem, moje rozważania są ogólne)
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Bardzo przepraszam ze w tym wątku ale nie chce zakladac nowego tematu z powodu takiej błachostki.
A moje pytanie brzmi:

Czym rożni sie hakama czarna od granatowej ( i nie chodzi mi tu o kolor ), czy reprezentuje jakis stopien ? O i jeszcze jakie miejsce w tej hierarchi zajmuje biała.

Jeszcze raz bardzo przepraszam.

Pozdrawiam


Hakama czarna od granatowej nie różni się w zasadzie niczym (tylko kolorem), nie ma odzwierciedlenia jeśli chodzi o stopień ani miejsce w hierarchi. Ogólne założenie jest takie że hakame noszą osoby które posiadają stopień mistrzowski. Czasami odchodzi się od tej zazady (jesli nauczyciel widzi że osoba wyjątkowo cieżko pracuje (i osoba taka np. jest asystentem prowadzącego 9zastępuje go pod czas nieobecności. Można w takiej sytuacji spotkać osoby z 2 kyu które będą nosiły hakama.
Co do hakama białej to nosił takową Osensei ale z tego co mi wiadomo był kapłanem religi o ile mnie pamięć nie myli shinto . Biała hakama była też symbolem w tej religi czystości.

Pozdrowionka
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
o qrcze , rzadko to robię , ale czasem wyrwie mi się uśmiech, mam nadzieję że nikt za to nie spali mnie na stosie :rofl:

Zdaje się że mamy w Polsce już expertów od AIKISHOW :rofl: ale czy to powód by wszyscy mieli wyrównać do kreski?
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

o qrcze , rzadko to robię , ale czasem wyrwie mi się uśmiech, mam nadzieję że nikt za to nie spali mnie na stosie :rofl:

Zdaje się że mamy w Polsce już expertów od AIKISHOW :rofl: ale czy to powód by wszyscy mieli wyrównać do kreski?



Nie, możesz robić to co opisał greg 123 i sam się przy tym doskonale bawić.
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Zna się na aikido czy się nie zna greg 123, to nie jest najważniejsze. Ważne jest to że widział coś co mu się nie podobało, a wy tu usiłujecie mu wmówić że nie podobało mu się bo się nie zna. Dlaczego w takim razie podobało mu się judo, na którym też się nie zna? Powiem wam: widziałem niejeden pokaz aikido (sam też robiłem zresztą) i niejeden pokaz judo. Otóż na judoków rzeczywiście aż przyjemnie popatrzeć: chłopaki wysportowane, sprawne, z werwą i nie ważne czy ktoś biłby ich czy oni kogoś, ważne jest że imponują sprawnością fizyczną. Aikido natomiast, niestety zamiast pokazywać sprawność fizyczną i witalność zazwyczaj (podkreślam zazwyczaj) pokazuje jakieś ezoteryczne sztuczki które tylko nieliczni potrafią docenić. Niestety nie tędy droga, pokaz nie jest dla wybranych ludzi którzy już trenują, jest dla tych którzy się na tym nieznają i to im ma się ten pokaz podobać.
Niestety nie liczcie na to że komuś z zewnątrz spodoba się jak mało dziarskie chuderlaki przewracają sie po dotknięciu ręką.
I przy okazji proszę więcej sprawnych pokazów, bo mi się nieraz słabo robi jak na to patrzę. Może zamiast technik statycznych warto pokazać ruch, może mniej dokładny ale za to widowiskowy? To ma być show a nie pokaz rekreacji dla schorowanych dziadków.

(bez urazu, pokazu nie widziałem, moje rozważania są ogólne)



Może tak nikt nikomu nie zabrania wypowiedzieć swojego zdania. Jak najbardziej każdy ma do tego prawo tyle że w sposób kulturalny. Tak jak napisałem wcześniej, gdy kolega wyraził w takowy sposób opinie był by to ciekawy temat do dyskusji i napewno była by to ciekawa rozmowa.
Natomisat jeśli pada stwierdzenie "jesteś h........ bo mi się nie podoba to co robisz" zgodzisz się że wiele nie wnosi.
A po za tym mam pytanko co oznacza dla Ciebie słowo widowiskowy. Np. na tym pokazie nie zauważyłem ani jednej techniki statycznej. Co do show
wydaje mi się że może nie do końca (to słowo jakoś dobrze mi się nie kojarzy. Ale niewątpliwie powinno się na takowym pokazie coś dziać.


Pozdrowionka
  • 0

budo_ares
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

? To ma być show a nie pokaz rekreacji dla schorowanych dziadków.

(bez urazu, pokazu nie widziałem, moje rozważania są ogólne)


Myślę, że jeśli ktoś chce zobaczyć show to powinien udać w inne miejsce (takie okreslenie nie ma nic wspólnego ze sztukami walk). Myśle, że powie ci to każdy kto rzeczywiście do tematu poważnie podchodzi.

Pozdrowionka
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

A po za tym mam pytanko co oznacza dla Ciebie słowo widowiskowy. Np. na tym pokazie nie zauważyłem ani jednej techniki statycznej. Co do show
wydaje mi się że może nie do końca (to słowo jakoś dobrze mi się nie kojarzy. Ale niewątpliwie powinno się na takowym pokazie coś dziać.


Pozdrowionka



No właśnie, jak już wspomniałem nie byłem na pokazie więc nie mogę się odnieść czy był on widowiskowy czy nie.
Dla mnie widowiskowy to "zapierający dech" i przede wszystkim w miarę swoich możliwości wiarygodny.
Jeżeli ktoś kogoś rzuca to niech to wygląda jak rzut, a nie ze uke leci w drugi kąt sali i wszyscy widzą że nie dopracował "techniki podkładania się" na pokazie. Tak, tak dla mnie pokaz to jak sama nazwa wskazuje pokaz, widowisko i może zostać przedstawione lepiej lub gorzej.
Po takim pokazie widownia powinna mieć wrażenie że zobaczyła coś prawdziwego w wykonaniu fachowców, sprawnych i świetnie przygotowanych do tego co robią.
  • 0

budo_pekar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin

Myślę, że jeśli ktoś chce zobaczyć show to powinien udać w inne miejsce (takie okreslenie nie ma nic wspólnego ze sztukami walk). Myśle, że powie ci to każdy kto rzeczywiście do tematu poważnie podchodzi.

Pozdrowionka



A w poprzednim poście było tak miło, ale cóż.
Jak chce zobaczyć sztukę walki to zaczyna mozolne, wieloletnie treningi, a nie idzie na widowisko.
  • 0

budo_zandark
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Dzięki Wielkie Ares za wytłumaczenie poklon poklon poklon

Pozdrawiam Serdecznie
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Aikido, karate, judo, capoeira itp, itd. - trening a pokazy... Judo na pokazie nijak się ma do szarpaniny na zawodach, którą to szarpaninę tylko ktoś, kto coś o judo wie może docenić. Karate na pokazie nijak się ma do większości walk turniejowych, gdzie widowiskowe, efektowne techniki to rzadkość, przeważa zaś kopanina po nogach i napieprzanie pięściami... Aikido na pokazie wygląda jak taniec, którego trudność i złożonośc doceni tylo ten, kto wyleje litry potu i dziesiątki razy rypsnie o matę po dynamicznych i bolesnych dźwigniach... Można zrobić dynamiczny, krwawy pokaz aikido pod gusta krwiożerczej publiki, tylko że to już nie będzie aikido... Można zrobić pokazową walkę judo czy karate BEZ REŻYSERII i ustalania kto, kiedy i jak atakuje, ale dla większości ludzi spoza branży nie będzie w tym nic pięknego, niezwykłego i tajemniczego, bo takie nawalanki to oni u siebie pod sklepem nocnym dwa razy w tygodniu widzą... POKAZY to oszustwo dla radochy gawiedzi, a im pokaz bliższy PRAWDZIWEMU ruchowi danej sw - tym więcej wzbudza opini, że cioty, że karki, że debile (niepotrzebne skreślić) pokaz robiły... Każdy, kto wie coś o sw nie będzie oceniał danego stylu na podstawie pokazu czy nawet dziesięciu pokazów, bo to kretyństwo... Greg123 - zapraszam na matę (w wawie jest tego trochę, do mnie masz daleko), jak dostaniesz wciry, spocisz się i poobijasz, to poznasz ułamek procenta prawdy o aikido. Jak wytrwasz 10, 15, 20 lat to będziesz wiedział jeszcze więcej: o aiki i o innych sw i nie będziesz ludzi oceniał na podstawie pokazu: aikidoków, karateków, judoków... No, chyba że masz taką skłonność - jak widziałeś western z Waynem to teraz wszystkim wciskasz, że w cywilu to ten gościu wszędzie na koniu i z tytoniem w gębie się udawał...
Podsumowując - pokaz jest jak robienie filmu, ma tyle wspólnego z prawdą o danej sw, co aktor z postacią, którą kreuje. Zastanawia mnie jedno - spotykałem w swoim życiu kilka osób, które były ekspertami w różnych sw i niewiele wiedziały o aikido. Kiedy gadaliśmy o naszym hobby, nikt z nich nigdy nie powiedział, że coś jest dobre a coś złe. Ćwiczyliśmy razem, oni uczyli mnie czegoś, ja ich - i rozstawaliśmy się w przyjaźni i przekonaniu, że każdy z nas robi coś wartościowego, pięknego, trudnego i skutecznego - choć każdy ćwiczy coś innego. A kwestie skuteczności, widowisklowości, wydajności, "lepszości" i "gorszości" stawiane są zawsze przez osoby początkujące, słabo zorientowane, młode lub zwyczajnie niedojrzałe...

APAS (przepraszający wszystkich, że ciągnie ten bezpłodny temat, ale to przez pedagogiczne zacięcie: kaganek trza nieść, choć w łapki gorąco)
  • 0

budo_maciejsobczak
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 391 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawka

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Apas poklon szacunek za ten kaganek :wink:

Tylko czy to coś zmieni?

Pozdro
  • 0

budo_apas
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 731 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorrell, Ballyhea an Rath

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
Nic nie zmieni, ale przynajmniej ja się z tym lepiej czuję :wink:
  • 0

budo_kantele
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 643 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: aikido na mistrzostwach Karate Kyokushin
APAS poklon poklon poklon ode mnie także HOWGH =)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024